Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

I bardzo ładnie to wygląda.  Żeby było śmieszniej te osoby , które widziały Sparka na żywo zwróciły uwagę najpierw na "różczkę" , a potem na samolocik na końcu wskazówki.  Jak na złość nic o datowniku 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się bałem napisać....ale niech tam...przeszukałem wątek i nic nie znalazłem więc trochę się usprawiedliwiam:)
Proszę powiedzcie mi jaka jest geneza powstania sparka?
Pytam z czystej ciekawości.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mniej więcej  pilot nspirowany Ts11 iskra. W szczególności zainsporował nas radziecki/rosyjski wskaźnik kierunku wykorzystywany m. in. w tym modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, labondz napisał:

Trochę się bałem napisać....ale niech tam...przeszukałem wątek i nic nie znalazłem więc trochę się usprawiedliwiam:)
Proszę powiedzcie mi jaka jest geneza powstania sparka?
Pytam z czystej ciekawości.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

 

Pytaj , po to tu jesteśmy,  żeby pomagać i udzielać odpowiedzi  ;) a to inspiracja wskazówek,  jakbyś chciał się zapytać o ich archetyp  😀

ts11iskra_zegar.thumb.JPG.c2a335f51b45d0f3ae49fedeaff97365.JPG.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PZL TS-11 Iskra ?
Przegapiłem Twój post Adamie:)
No to już jasne:)


Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się ta tarcza z paskiem komponuje.

Będzie spark Chrono? Takie to średnio przydatne, wręcz słabo przydatne, jak biegam to z elektronicznym stoperem. Co ma ta komplikacja, że tak mi się podoba.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspominana przeze mnie Syrena już u mnie. Na razie sprawdzam jak się trzyma mechanizm. Widać że chrono nie zeruje poprawnie, poza tym jest ok. Jeśli Adam by miał te koperty i mechanizmy to po zmianie dekla i tarczy mógłby być super uniwersalny chronograf.e7cb31a1126d08907660b141db0d39c1.jpg

E: i wskazówek:)

W sumie to dekiel może nawet zostać, wygląda uniwersalnie. b17e3880587650fdec13c09bcee312e2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, arek314 napisał:

Wspominana przeze mnie Syrena już u mnie. Na razie sprawdzam jak się trzyma mechanizm. Widać że chrono nie zeruje poprawnie, poza tym jest ok. Jeśli Adam by miał te koperty i mechanizmy to po zmianie dekla i tarczy mógłby być super uniwersalny chronograf.

 

Porozmawiaj z Adamem w sprawie tych usterek , w końcu on najlepiej zna swój produkt i być może jakoś pomoże.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję oddać go na przegląd, już 4,5 roku od zakupu. Tylko nie wiem jeszcze kiedy będę w Warszawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,  miałem na mysli to , że  Adam na pewno coś by Ci podpowiedział,  albo najnormalniej po prostu pomógł , a uwierz mi , ze on z takich rzeczy problemu nie robi . Z doświadczenia wiem,  ze jak tylko może,  to na pewno pomoże  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego , że powstał Fanpage Xicorra na Fb wrzucę fotki Sparka w nowym , pięknym kolorze  ;)

20201103_161008.jpg

16044171389559002886241809035384.jpg

20201103_161327.jpg

Edytowane przez ArtiP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy znajdą się nabywcy na Garfisha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek dedykowany jest do konkretnej grupy użytkowników.  W Europie zapewne będzie miał większy popyt,  ale w obecnej sytuacji ciężko określić,  a nie ma co wróżyć z fusów ;) Projekt jest naprawdę ciekawy i przy takich parametrach będzie konkurencyjny cenowo , więc... powinien być hit . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił Garfisha Mini, układ taki jak w nim z tym bezelem, tylko 42mm.

Zastanawiam się nad Garfishem czasami, nadgarstki mam dość duże, ale patrząc jak rzadko zakładam Gulfmastera to boję się że będzie król szuflady za 3500 PLN..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, arek314 napisał:

Ja bym kupił Garfisha Mini, układ taki jak w nim z tym bezelem, tylko 42mm.

Zastanawiam się nad Garfishem czasami, nadgarstki mam dość duże, ale patrząc jak rzadko zakładam Gulfmastera to boję się że będzie król szuflady za 3500 PLN..

 

Może jakbyś wziął w jakimś fajnym kolorze , to i motywacja by była,  żeby go częściej nosić.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarła pierwsza seria kalendarzy # Xicorr  na rok 2021 . Jeśli ktoś chciałby takie cudo nabyć,  to zapraszam do mnie po kod rabatowy  do sklepu online. Dla forumowiczów jest bardzo duża zniżka  😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2020 o 16:27, arek314 napisał:

Ja bym kupił Garfisha Mini, układ taki jak w nim z tym bezelem, tylko 42mm.

Zastanawiam się nad Garfishem czasami, nadgarstki mam dość duże, ale patrząc jak rzadko zakładam Gulfmastera to boję się że będzie król szuflady za 3500 PLN..

Garfish nie jest pewnie zegarkiem na co dzień, jednak jego akceptowalne 58 mm L2L i szeroki na 26 mm rozstaw uszu zapewni komfort noszenia. Zgodnie z informacją na stronie Xicorra, w sprzedaży ma się pojawić pod koniec 2020 lub z początkiem 2021 roku. Będzie mój !

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Pore napisał:

Garfish nie jest pewnie zegarkiem na co dzień, jednak jego akceptowalne 58 mm L2L i szeroki na 26 mm rozstaw uszu zapewni komfort noszenia. Zgodnie z informacją na stronie Xicorra, w sprzedaży ma się pojawić pod koniec 2020 lub z początkiem 2021 roku. Będzie mój !

 

 

 

Pojawi się na początku 2021 , pod koniec roku będzie Spark :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.