Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem poważnie. FC dodaje modele samochodów i łodzi do wybranych zegarków poświęconych konkretnym sportom. Co do modelu to prędzej Warszawa (jak doczytałem poniewczasie).


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szary jest naprawdę fajny :) ...Mój ojciec stwierdził że chętnie by nabył...w zasadzie nie powiedziałem mu że to na cześć Warszawy ale pokazalem mu fotkę i od razu się uśmiechnął :) . generalnie widzę tutaj klientów właśnie w wieku 50+ ...z sentymentem do tego przecież bardzo wygodnego auta jakim była Warszawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Facezbuka można wywnioskować, że zestaw będzie sprzedawany w metalowej kasecie imitującą PRL-owską apteczkę samochodową, z drugim dodatkowym czarnym kauczukowym paskiem. Modelu Warszawy więc raczej nie będzie :( . Całość po oglądnięciu relacji z TVN ma wiele punktów nawiązujących do kultowej Warszawy. Poza oczywistymi jak kształt i kolor tarczy i wskazówek np. napis na deklu "warszawową czcionką" czy tez datownik z rokiem rozpoczęcia wypustu M20 oraz oponkową koronką.

Z ciekawostki pierwowzór czyli zegar z Warszawy (posiadam taki oryginalny wymontowany z samochodu) nakręca się za pomocą korby z tyłu koperty, tak więc użytkując Warszawę należało pamiętać o co kilkudniowym nakręcaniu, ale za to na postoju jakie tykanie było słychać jak z powiększonego 10-krotnie Unitasa :).


Lubię zegarki jak konie owies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie i jest bardzo ładny.

Gratuluję wytwórcy świetnego pomysłu, wytrwałości i efektu końcowego.

Życzę udanej sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny :) Co do koronki, to moim zdaniem przydała by się jej jakaś delikatna osłonka po bokach - teraz trochę tak odstaje od profilu koperty, jakby dołożona nieo przypadkowo. Ale całość na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile będzie kosztować? Chętnie bym nabył szarego ;)

 

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam i czekam na cenę i rozpoczęcie sprzedaży Gardy... ale coś doczekać się nie mogę :-(

 

Wysłane za pomocą tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania przedmówcy.

Edytowane przez stfraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich wielbicieli zegarków mechanicznych, a wszczególności polskich.

Z tego co sie dowiedziałem od włascicela Xicorra - Garda będzie oferowana w przedziale 1400-1600 z dwoma paskami w komplecie - jeden skórzany z białymi przeszyciami a drugi nato granatowy, nie będzie zatem gumowego ani bransolety (na razie, ma byc dedykowana do Circle'a w przyszłym rodku). Taka info otrzymałem, nie znamy jeszcze zatem dokładnej ceny, Moge zgadywac jedynie, że będzie to 1499 zł.

Co do koloru tarczy Gardy - ciemniejszy niebieski ale nie granat, a jezioro ma byc przetłoczone bez pokrycia innym ciemniejszym odcieniem koloru niebieskiego.

Koronki niestety bez tych fajnych fal...

A kiedy ma być? Pewnie do Świąt się wyrobią.

Wiecie cos więcej na temat Gardy?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już na stronie Xicorra realfoto wersji przedprodukcyjnej Circle GARDY, faktycznie jest jezioro wytłoczone bez wypełnienia.

Oceńcie z resztą sami.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O fotkach już wiecie. Do ceny brakuje mi jeszcze 1 elementu. Nie wiem ile wypełnienie pudełka będzie mnie kosztowało. Jutro/pojutrze powinienem podać szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czego służy ta druga koronka?


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

do czego służy ta druga koronka?

zawór helowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na małego mocarnego nurka, super grawer na odwrocie- od razu widać ze to limitka; koronki dobre, jedyne czego mi brakuje to stalowa bransoleta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szare M20 na prawdę warte zainteresowania. Z niecierpliwością czekam na cenę. Zegar coś w sobie ma bo chętnie wracam do jego zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szare M20 na prawdę warte zainteresowania. Z niecierpliwością czekam na cenę. (...)

 

Było już podawane kilkukrotnie - 1399 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czego służy ta druga koronka?

 

Zdjęcie zaworu a do czego służy to należy zapytać nurków ale fajnie wygląda.

 

XICORR%2BCircle%2BGarda%2BDIVER%2B02.jpg

 

Ogólnie zegarek jest suuuuper tylko ta cena zwaliła mnie z nóg.

 

Starasznie wysoka cena. Czy dla forumowiczów będzie zniżka?

 

.

Edytowane przez EwaMilewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garda fajnie wygląda z paskiem Pattini. Też uważam że cena trochę za wysoka. Mam nurka na 1000m z Miyotą 9015, a dokładniej to Deep Blue Juggernaut II i cena po zniżce dla forumowicza była porównywalna.

http://www.atomictime.pl/product_info.php?products_id=157


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, Deep Blue czy Steinhart to przykłady diverów za ok. 1500 zł z werkami albo japońskimi albo ETA, są jeszcze automaty Seiko i Orienta, ale ale:

1. to są produkty masowe, Gerda - limitka, w dodatku dedykowana wydarzeniu sportowemu

2. niewygodne bo duze i ciężkie - średnica bez koronki Deep Blue 46mm, wysokość 18mm!!!, wysokośc Gerdy ok 12mm czyli znacznie subtelniejszy no i lżejszy

3. produkty chińskie nie zawsze są złe, bo Seagulle akurat te w Gardzie należą do jednych z najlepszych w klasie.

coś pominąłem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie podważa jakości Seagulla. Sam mam 2 werki na nim. Jugg nie jest niewygodny. Dobrze leży i przy codziennym użytkowaniu daje radę nawet do koszuli. Widzę że Kolega Salomon troszkę się wzburzył.:) Nie ma o co. Mi się Garda podoba. Ale aż tak żebym ją kupił to nie. Co innego Syrena. Jeśli wyrób finalny będzie w 90% taki wizualizacja i cena nie przekroczy 2x Circle to kupie.


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale temu zegarkowi brakuje chyba najbardziej charakterystycznego dla nurków elementu... i niewątpliwie podstawowego przy tego typu zegarkach. Zawór helowy jest, a brakuje ruchomego bezela i podziałki? Istna niekonsekwencja z logicznego punktu widzenia - po co nurkować z zegarkiem który wskazuje tylko godzinę?


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.