Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

A ja na Gardę sobie czekałem, czekałem… czekałem i na Steinharta się zdecydowałem bo się nie doczekałem :/

 

Dokładnie tak samo miałem z m20. Ta przesadna niedostępność i szum sprawiły że zegarek mi się opatrzył/znudził. Nie mieszkamy w PRL-u żeby zapisywać się na zegarek bez modyfikacji, prosto od producenta z 6 miesięcznym wyprzedzeniem. Garda to "limitka" więc jeszcze jestem w stanie zrozumieć ale jeżeli chodzi o m20 to spalony został ogromny potencjał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzacie z dramatyzmem? Xicorr przeliczył się z popularnością swojego pomysłu - to widać. Ale czy to znaczy że należy od razu odsądzić od czci i wiary producenta? Może po prostu warto zaczekać, albo w milczeniu kupić sobie coś innego?

 

Chciałem m20, ruszyłem d*pę, wpłaciłem zaliczkę w salonie, z dwutygodniowym poślizgiem odebrałem swój zegarek. Nie biłem piany na forach, po prostu działałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że żłożenie mechanizmów, zamówienie i wykonanie kopert, tarcz, wskazówek jest dużym logistycznym przedsięwzięciem. Jak wiele razy pokazały zegarki forumowe terminy się przesuwają a ich zachowanie graniczy z cudem. Problem w tym że w tym przypadku nie mówimy o zegarku na zamówienie a o nota bene świetnym produkcie polskiego producenta. Szeroko zakrojona kampania marketingowa skutecznie zwiększyła liczbę potencjalnych klientów. Ja się na to złapałem, poza tym uważam że pomysł jest genialny. Zegarki chciałem kupić dwa: jeden w prezencie pod choinkę dla osoby która w przeszłości zawsze chciała mieć to auto, a drugi dla siebie. Dowiadywałem się na bieżąco, ale ostatecznym terminem miał być koniec grudnia przed świętami. Po pierwszej partii kiedy byłem skłonny do zakupu otrzymałem informacji że zegarków już nie ma... Dowiedziałem się tylko że były 4 na allegro (podobno przez 1 min od wystawienia :) ) i 20 na zamówienie w złotych tarasach. Mineły 4 miesiące i zegarka nadal od ręki nie dostanę.

 

Nikt tutaj nie bije pjany, chodzi o podejście do klienta, który wodzony jest za nos. Xicorr zajmuję się tylko produkcją zegarków i chyba ktoś jest w stanie powiedzieć- dnia X będziemy w stanie sprzedąć X zegarków X typu. Z obecną polityką ludzię się tylko zniechęcają. Jeżeli Xicorr ma konkurować na szerszą skalę, w mojej opinii musi popracować na terminowością. Wszystko inne jest w najlepszym porządku i nie wykluczam że do zakupu powróce :)

 

Dziwi mnie że sugestie i problemy zgłaszane przez klientów ktoś może nazwać biciem piany....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie biję piany. Garda miała być w grudniu, zapowiadana była chyba z rok temu. Od tego czasu zegarem mi się opatrzył i znudził pomimo tego, że na żywo go nigdy nie widziałem... stąd decyzja o zakupie innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mieszkamy w PRL-u żeby zapisywać się na zegarek bez modyfikacji, prosto od producenta z 6 miesięcznym wyprzedzeniem.

 

Jak klimat z epoki, to klimat z epoki - poczekać trzeba :(:P:D


"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej by było kupić na kartki ...

kartki2.jpg

 

:) :) :)

 

[edit] Przed chwilą otrzymałem informację że rusza sprzedaż Gardy od przyszłego tygodnia :D ... to dzięki tej Pani wycina moją kartkę B)

Edytowane przez MUrsus

Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej by było kupić na kartki ...

 

 

:) :) :)

 

[edit] Przed chwilą otrzymałem informację że rusza sprzedaż Gardy od przyszłego tygodnia :D ... to dzięki tej Pani wycina moją kartkę B)

 

Tak się składa, że u nas zwolniła się jedna Garda i jest dostępna - jak ktoś sobie życzy :) Mamy nr. 15.

Edytowane przez odCzasu doCzasu

Więcej ciekawostek zegarkowych na naszym facebook_grafika_01.jpg i stronie odCzasu doCzasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak klimat z epoki, to klimat z epoki - poczekać trzeba :(:P:D

Trafne podsumowanie. Tutaj podobnie jak z Gerlachami rodzi się swoista legenda danego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Gerlach wypuszcza forumowe limitki co roku i czekać trzeba. Teraz Żubr na topie w ilości 113 szt. i realizacją pod koniec albo w przyszłym roku. Niestety tak już jest jak się chce mieć nietuzinkowy zegarek. Swoją drogą kto się spodziewał takim zainteresowaniem na M20? Myślę że nawet producent do końca nie wierzył w taki sukces.


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że u nas zwolniła się jedna Garda i jest dostępna - jak ktoś sobie życzy :) Mamy nr. 15.

 

Niestety muszę czekać na nr 40, mój sponsor ( żona ) tego wymaga :)


Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą kto się spodziewał takim zainteresowaniem na M20?

Ja! ..kilkanaście(dzisiąt) stron temu :D


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze fotki

 

Czy tam na końcu numeru to jest data czy to tylko taki ozdobny napis na godzinie 6??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu mijają trzy tygodnie ... Gardy ani widu ani słychu ... a miało być tak pięknie ...


Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tam na końcu numeru to jest data czy to tylko taki ozdobny napis na godzinie 6??

Tak. To jest data :)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo o wklejanie projektów w ten temat bo nie posiadam badziewia pod tytułem facebook a chciałbym zobaczyć jakie projekty pojawia się w konkursie


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo o wklejanie projektów w ten temat bo nie posiadam badziewia pod tytułem facebook a chciałbym zobaczyć jakie projekty pojawia się w konkursie

hm... to może czas najwyższy założyć ;):]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam i mieć nie będę ...


Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam i mieć nie będę ...

 

jasne, myślenie jest ok. prawidłowo :] tylko Ktoś akurat umieszcza konkurs na fb, więc nie należy mu się za to bura...


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajrzeć zawsze można ;) bez konta i napisać komentarz w tym temacie, kolega atomtomski śledzi wątek i reaguje lotem błyskawicy :)

Garda już do mnie jedzie ... chyba :ph34r:


Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie jest tylko pozakonkursowy, mój, roboczy ;)

projekty będę też wrzucał na stronę xicorrową, więc bez konta na fb też się chyba da zyć

 

xicorrprojektf125pm.png

 

opis:

  • kostka
  • tarcza z poziomymi przetłoczeniami
  • duża data w 2 okienkach,
  • "linia śmierci" to powracająca sekunda (konieczna modyfikacja mechanizmu),
  • uszy stylizowane na maskę F125p

Edytowane przez atomtomski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę już pływać w jeziorze Garda :) ... tak na szybko zrobione zdjęcie

gallery_58968_1108_143437.jpg


Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.