Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Easy, easy. Kilka odpowiedzi otrzymałeś. Jak na tak krótki okres, to całkiem sporo.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ponawiam pytanie sprzed kilku stron wstecz. Chodzi mi o opinie na temat głównie jakości wykonania, nie stylistyki bo to widzę na zdjęciach i też nie o to czy ktoś lubi zarząd GG czy nie.

 

Chodzi o jakość i czy warto?

 

Pozdrawiam.

To ja Ci odpowiem - miałem Sokoła i jak dla mnie to był ciekawy zegarek, ale jakość wykonania, obróbka koperty nieco jednak kulała (podkreślam - nieco), poza tym przez kilka tygodni miałem pomarańczowe i grafitowe Otago i tu już było zdecydowanie lepiej. Poza dramatycznie wręcz pracującym bezelem (ale dalej w pełni funkcjonalnym, którego nie da się przypadkowo poruszyć - chodzi po prostu o mało wyrazisty "klik"), jakość wykonania była imo na poziomie produktów zachodnich microbrandów jak Artego, Boschett czy np. szerzej znanym na tym forum Deep Blue. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że obróbka koperty była nieco lepsza niż w mojej Certinie DS1 Diver. Reasumując cena jaką musimy za Otago zapłacić jest imo bardzo dobrze skalkulowana i nabywca nie powinien być rozczarowany ;) Dalej - Batory, RWD - tu już jest imo bardzo dobrze, miałem możliwość bezpośredniego porównania małej mariny 38mm od Steinharta i koperty Batorego i ta ostatnia zrobiła na mnie dużo lepsze wrażenie np. Używałem tych zegarków przez kilka tygodni zamiennie z innymi i żadnych mankamentów czy przejawów niedokładnej kontroli jakości nie stwierdziłem, imo z innym mechanizmem i z nieco innymi napisami na tarczy te zegarki można by bez wstydu sprzedawać za 3-4 razy więcej. Jak dla mnie każdy kolejny zegarek od Gerlachów jest lepszy od poprzedniego, zarówno designersko jak i jakościowo, czyli widać, że firma się rozwija i bierze do serca ewentualne uwagi konsumentów. Na pewno z zainteresowaniem będę śledził rozwój firmy i jej kolejne produkty :)


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Nie warto.

Totalny brak serwisu - poza GG, więc lubię/nie lubię nie jest tak bez znaczenia, jak to próbujesz przedstawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Totalny brak serwisu - poza GG"

 

Tak samo jest i ze Steinhartem i każdym innym microbrandem jakich wiele - oficjalnie serwisuje je tylko producent. A nieoficjalnie to pewnie każdy porządny zegarmistrz to ogarnie.


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

:)

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się xylog, jestem nowy, brawo za spostrzegawczość. Nie wiem jakie są zasady na forum GG, spytałem na tym forum bo chciałem bezstronnej opinii, ale widzę, że pomieszało Ci się coś w głowie. Wystarczyło, że zapytałem o zegarki akurat tej marki, a Ty od razu stwierdziłeś, że mój biznes ma coś wspólnego z produkcją zegarków, o które pytam? Chyba nie wziąłeś pigułek rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega jestemnowy - ostrzeżenie za obrażanie innych uczestników. To ja tu rozdaję pigułki.

Dwa...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest generalnie czytelna całą noc, ale świecenia na poziomie monstera od Seiko się nie spodziewaj raczej. Generalnie tragedii nie ma, rewelacji też nie ma - z drugiej strony miałem droższe zegarki które świeciły gorzej.


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Iksu, a jak pracuje wahnik w tych zegarkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, a jak ma pracować? Pijesz pewnie do tego, że jest głośniejszy chociażby od tego w Ecie, ale mnie to nie przeszkadzało specjalnie - nie jest to na tyle dokuczliwe, żeby brać to za ewidentną wadę.


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka, m. in. 303. 

 

Wahnik w 303 nie pracuje, gdyż mechanizm ST25 został zmodyfikowany (w Polsce!!!) z automatu na manualny. 

Wykonanie bez zarzutu. 

 

Zdaje się, że żadna z poskich firm nie zrobiła do tej pory zegarka z własną modyfikacją mechanizmu. 

Nawet tak nieznaczną. 

 

 

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg

Edytowane przez Santino

Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Mam kilka, m. in. 303. 

 

Wahnik w 303 nie pracuje, gdyż mechanizm ST25 został zmodyfikowany (w Polsce!!!) z automatu na manualny. 

Wykonanie bez zarzutu. 

 

Zdaje się, że żadna z poskich firm nie zrobiła do tej pory zegarka z własną modyfikacją mechanizmu. 

Nawet tak nieznaczną. 

 

 

Sylwek, nie zapominaj o Pawle.

Chyba, że ChronosArt nie jest w kategorii : firma,

 tylko w kategorii: manufaktura. Ale nie rozdzielałbym aż tak.

Edytowane przez Szajmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon - uwierz! O Pawle nie zapominam. 

 

Ale Paweł (jeszcze) nie wypuścił żadnego zegarka naręcznego z modyfikowanym mechanizmem.

 

Natomiast wszystkie jego zegary mają mechanizmy zaprojektowane i wykonane przez samego Pawła - tzw. inhouse chyba ;-)

Ale to nieco inna "bajka".


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No proszę, do niczego i nikogo nie piję, prosiłem o opinię o pracy wahnika, nie o opinię o mnie. Nie prosiłem też o opinię o pracy wahnika w 303, nie wiedzieć czemu taką dostałem i to nawet od samego Santino. Czy ty Sylwek też, podobnie jak jestemnowy, nie jesteś zaangażowany w promocję, PR i co tam jeszcze produktów GG? Ostatnio jakoś mało piję, chyba trzeba to zmienić.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, w moich GG wahnik jest głośniejszy niż w Seiko, czy ETAch które mam. Za to na pewno cichszy niż w Parniakach które przeszły przez moje ręcę. W tej chwili nie mam porównania :P

Ktoś pytał o lumę wcześniej. Zaskakująco dobrą z tych "świecących" ma moję pomarańczowe Otago. Foki nie skomentuje, ale tam moża się było domyśleć, że kolorowe farby wierzchnie z lumą, to świecić będą tak sobie.


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie teraz z produktów GG została mi tylko PZL-ka ale miałem Fokę i 2xOtago z akcji objazdowej, a i kilka pozostałych miałem w rękach więc myślę że mogę się obiektywnie wypowiedzieć. Xylog, zakładam że jeżeli chodzi Ci o pracę wachnika to masz na myśli to że jest głośny. Przyznaję że jest sużo głośniejszy niż Ety 2824, 2893 czy większość mechanizmów Seiko (ale to są mechanizmy z naciągiem obustronnym), natomiast wg mnie jest porównywalnie głośny do mechanizmów z naciągiem jednostronnym jak Miyota 8205 czy VJ7750.


Marek

Drugie hobby - oo SUZUKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Tak właśnie.

Mam nadzieję, że nasz nowy kolega stopniowo otrzymuje coraz pełniejszy obraz mechanizmu napędzającego zegarki GG.

Nie jestem tylko do końca przekonany, czy o to właśnie mu chodziło, ale może na przyszłość będzie ostrożniejszy, rozpoczynając od nowa dyskusję.

 

Powiedzcie mi jeszcze, koledzy, czy mechanizm ten ma opcję szybkiej zmiany daty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ST-25 ma opcję szybkiej zmiany daty. Sam mam dwa zegarki Gerlachów. Moje opinie o Sokole i Foce można znaleźć w dziale recenzje :)

Edytowane przez jslanina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to ma - ten użyty w Otago, bo w Batorym BD datę zmienia się pusherem po lewej stronie koperty, a RWD datownika nie ma - ST25 ma kilka wersji, z dolną i centralną sekundą, z dużą datą itd. A tak już na marginesie czy my rozmawiamy o produktach Gerlacha czy technicznych aspektach zastosowanych mechanizmów?

Edytowane przez lks1984

World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Iks, to znaczy, że powinniśmy ograniczyć się do wymiany opinii o dizajnie i kolorystyce tarczy?

 

Nasz nowy kolega sam prosił o pełną ocenę, wizualnie sam potrafi ocenić ze zdjęć, jak pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja przepraszam bardzo - jaki ma wpływ na jakość (tego mechanizmu i całego zegarka), to czy on ma szybką zmianę daty czy jej nie ma?


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ale znów próbujesz ograniczyć ocenę, opinie o produkcie tylko do wybranych cech.

O wahniku nie, o szybkiej zmianie nie.

Może ustal z wytwórcą o czym wolno nam tu gadać.

 

Chłopy, albo macie produkt który sam się broni, albo musicie się wspomagać starymi i nowymi kolegami, ograniczeniem tematów.

Wiem, że na forum GG nie wolno złego o tych produktach, ale przełknijcie w końcu tę żabę, że to forum nie podlega tak ścisłym ograniczeniom.

 

A do tematu daty kiedyś wrócimy. ;)

 

Mimo obelg, pozdrów Krzyśka. :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.