Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie chyba ma możliwości, żeby w dyskusji o GG pominąć CW, więc posty o CW nie da sie zakwalifikować jako OT. Ale dyskusja niepotrzebnie przybiera formy flejmu, więc dobrze by było, żeby biorący udział w dyskusji jeszcze raz przemyśleli o czym tu można spokojnie podyskutować beż zadrażnień, których już tu było dosyć przez parę lat, a o czym już nie warto.

 

A koledze jestemnowy przypominam, że tematem tego wątku jest firma Gerlach więc jest to dość szeroki temat, a jak się chce dowiedzieć coś konkretnego o zegarkach GG to lepiej niech poczyta stare recenzje albo niech napisze nowy temat dotyczący konkretnych zegarków, na pewno dostanie wtedy precyzyjne odpowiedzi i nie będzie musiał brać udziału w takim flejmie.

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jest nas tam zdecydowanie więcej niż 6. Ja sam to już jak za dwóch :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nas tam zdecydowanie więcej niż 6. Ja sam to już jak za dwóch :D

Fakt. 

Tylko czy rzeczywiście nie ma tam żadnych opentańców?

;)  :D

Edytowane przez Santino

Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ponowny apel do Moda, może jednak zamknąc ten temat :)

Doświadczenia poprzednich lat pokazują, ze zamknięcie tematu nie rozwiązuje sprawy (zawsze ktoś napisze nowy), najlepsza sytuacja jest wtedy gdy temat sam się wypali, ale niestety wszystko co dotyczy CW na tym forum samo nie da rady, prędzej czy później ktoś przypomni i jest to zupełnie bez znaczenia która strona. Jedynie można apelować...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestańcie się Panowie kłocic na niemerytorycznym poziomie

Gerlach robi zegarki , które nie udają niczego czym nie są , nie podrabiają designu i mają swoich klientów , zwolenników i przeciwników jak każdy inny towar.

Fundacja działa legalnie i zapewne zgodnie z prawem , więc o co Wam chodzi?

 

Możecie sobie deliberować o wyższości mechanizmu czy pracy wahnika , ale po co jakieś teksty o oszołomach czy moderacji na innym forum ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

przestańcie się Panowie kłocic na niemerytorycznym poziomie

Gerlach robi zegarki , które nie udają niczego czym nie są , nie podrabiają designu i mają swoich klientów , zwolenników i przeciwników jak każdy inny towar.

Fundacja działa legalnie i zapewne zgodnie z prawem , więc o co Wam chodzi?

 

Możecie sobie deliberować o wyższości mechanizmu czy pracy wahnika , ale po co jakieś teksty o oszołomach czy moderacji na innym forum ?

 

Dziękuję. 2piwko.gif

Edytowane przez Szajmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę, post o zegarkach.

 

Mam 2 zegarki GG (kupione w ciągu ostatniego pół roku ze względu na walory estetyczne), mam także nurka Eposa kupionego parę lat temu od dystrybutora przedstawiającego się w internecie jako oficjalny.

 

Nie patrząc na estetykę, krótko porównam kilka cech Sokoła i rzeczonego Eposa ze względu na podobny przedział cenowy nowego produktu:

1. bezel - w Sokole obraca się lekko (może zbyt lekko), w moim Eposie praktycznie nie da się go obrócić

2. luma - w Sokole przynajmniej świeci, w Eposie nie zauważyłem nawet jej istenienia

3. wahnik - w Sokole istotnie jest głośny, w Eposie cichy, natomiast funkcję dokręcania zdemolował mi jaśnie pan zegarmistrz

4. trwałość - w Sokole dopiero do weryfikacji, Epos był 3 razy regulowany - bezskutecznie, aż przestał wcale pracować

5. serwis - w Sokole nie potrzebowałem ale rozumiem że u producenta, jak rozumiem dystrybutor Eposa nie ma serwisu, a na naprawę skierował mnie do 1 (słownie jednego) zegarmistrza w Warszawie - co trudno nazwać łatwo dostępnym serwisem...

 

To tyle.

Edytowane przez hansvonb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o takie odpowiedzi mi chodziło. Dziękuję.

 

Do tej pory z tego co widzę wypowiadają się w większości posiadacze starszych modeli (Sokół, Foka), a co z nowszymi? Batory, RWD, PZL24? Te bardziej mnie interesują. Czy ktoś coś wie o nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem z takimi - pewnie można się dogadać w sprawie paska przed złożeniem zamówienia.


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

One są sprzedawane z takimi paskami jak na zdjęciu? Bo w sklepie GG do wyboru są tylko nylonowe.

Myślę, że tego typu pytania to już możesz bezpośrednio do Gerlachów pisać, bo nikt nie bedzie wiedział lepiej niż oni jakie konfiguracje możesz sobie kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę, post o zegarkach.

 

Mam 2 zegarki GG (kupione w ciągu ostatniego pół roku ze względu na walory estetyczne), mam także nurka Eposa kupionego parę lat temu od dystrybutora przedstawiającego się w internecie jako oficjalny.

 

Nie patrząc na estetykę, krótko porównam kilka cech Sokoła i rzeczonego Eposa ze względu na podobny przedział cenowy nowego produktu:

1. bezel - w Sokole obraca się lekko (może zbyt lekko), w moim Eposie praktycznie nie da się go obrócić

2. luma - w Sokole przynajmniej świeci, w Eposie nie zauważyłem nawet jej istenienia

3. wahnik - w Sokole istotnie jest głośny, w Eposie cichy, natomiast funkcję dokręcania zdemolował mi jaśnie pan zegarmistrz

4. trwałość - w Sokole dopiero do weryfikacji, Epos był 3 razy regulowany - bezskutecznie, aż przestał wcale pracować

5. serwis - w Sokole nie potrzebowałem ale rozumiem że u producenta, jak rozumiem dystrybutor Eposa nie ma serwisu, a na naprawę skierował mnie do 1 (słownie jednego) zegarmistrza w Warszawie - co trudno nazwać łatwo dostępnym serwisem...

 

To tyle.

 

Witaj na forum.

 

Jaki to Epos? Daj może fotkę  porównawczą obu zegarków. Tak dla potomności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam fokę i RWD - teraz w standardzie dają nylon zielony (kolor zapewne do dogadania) 

 

Jeśli chodzi o fokę to w zasadzie wszystko w wątku zostało już napisane - Fun factor super, kształt koperty, tarcza, wskazówki - dla mnie mistrzostwo, wykończenie metalowych powierzchni koperty bez zastrzerzeń,

 

RWD - mam go dopiero tydzień - ale wizualnie jest po prostu piękny, satynowana (piaskowana?) koperta wygląda pięknie, tarcza wskazówki i indeksy - raj dla wielbicieli lumy :)

 

cena/jakość? - w sumie to nie wiem, jak spojrzeć na suche technikalia to zapewne bez rewelacji, ale jak dodać, że to polski projekt, wszystkie części zaprojektowane od podstaw i limitowany nakład (porównując do zegarków innych firm) - polecam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Mam fokę i RWD - teraz w standardzie dają nylon zielony (kolor zapewne do dogadania) 

 

Jeśli chodzi o fokę to w zasadzie wszystko w wątku zostało już napisane - Fun factor super, kształt koperty, tarcza, wskazówki - dla mnie mistrzostwo, wykończenie metalowych powierzchni koperty bez zastrzerzeń,

 

RWD - mam go dopiero tydzień - ale wizualnie jest po prostu piękny, satynowana (piaskowana?) koperta wygląda pięknie, tarcza wskazówki i indeksy - raj dla wielbicieli lumy :)

 

cena/jakość? - w sumie to nie wiem, jak spojrzeć na suche technikalia to zapewne bez rewelacji, ale jak dodać, że to polski projekt, wszystkie części zaprojektowane od podstaw i limitowany nakład (porównując do zegarków innych firm) - polecam 

 

Dodaj, że oprócz mechanizmu, bo znów się nagorliwi obudzą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Moderatorzy Piotrowie, dziękuję w imieniu swoim za czujność nad tematem, oraz Darkowi za reakcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj, że oprócz mechanizmu, bo znów się nagorliwi obudzą ;)

 

ufam, że tu inteligentni ludzie się udzielają ;)

 

dodam jeszcze, że pudełko do RWD a'la skrzynka na amunicje plus "sianko" oraz zegarek zawinięty w papier pakowy - super pomysł :D

 

w zestawie także sygnowana ściereczka z mikrofibry i przyrząd do zmiany pasków

Edytowane przez mazok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Batorego - od 2 miesięcy. Wykonanie bez zarzutu. Kupiłem ze względu na wygląd oraz napis MADE IN POLAND. Zegarek jest bardzo dokładny - przyśpiesza ok 30 sekund w ciągu 2 tygodni (co tyle go reguluję).

 

Ma 2 wady, które dla mnie nie mają akurat dużego znaczenia ale trzeba o nich napisać:

 

1) Pasek - rozmiar XL więc na nadgarstek 17,5 cm się nie nadaje. Zmieniłem pierwszego dnia na czarnego aligatora Bellini (model paska dedykowany przez firmę Bellini do zegarków Cartier). W wolnej chwili postaram się umieścić zdjęcie.

2)  Jak na zegarek o wyglądzie dość klasycznego czasomierza trochę za wysoki. Inna sprawa, że na wysokość zegarka zwraca się uwagę tylko przez kilka pierwszych minut noszenia bo absolutnie nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu. Zegarek jest tylko trochę wyższy niż Omega AT ale niższy niż np. ML Pontos Chrono czy Eterna Soleure Chronograph Moonphase. Nie mówiąc o Omedze PO czy Speedmaster 9300.

 

Wahnik nie jest szczególnie głośny. Podobnie jest w zegarkach opartych o VJ7750. Dla mnie OK.

 

Stosunek zadowolenia z zegarka do ceny - wyśmienity ! Mam dużo zegarków droższych, renomowanych marek ale z przyjemnością zakładam Batorego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę, post o zegarkach.

 

Mam 2 zegarki GG (kupione w ciągu ostatniego pół roku ze względu na walory estetyczne), mam także nurka Eposa kupionego parę lat temu od dystrybutora przedstawiającego się w internecie jako oficjalny.

 

Nie patrząc na estetykę, krótko porównam kilka cech Sokoła i rzeczonego Eposa ze względu na podobny przedział cenowy nowego produktu:

1. bezel - w Sokole obraca się lekko (może zbyt lekko), w moim Eposie praktycznie nie da się go obrócić

2. luma - w Sokole przynajmniej świeci, w Eposie nie zauważyłem nawet jej istenienia

3. wahnik - w Sokole istotnie jest głośny, w Eposie cichy, natomiast funkcję dokręcania zdemolował mi jaśnie pan zegarmistrz

4. trwałość - w Sokole dopiero do weryfikacji, Epos był 3 razy regulowany - bezskutecznie, aż przestał wcale pracować

5. serwis - w Sokole nie potrzebowałem ale rozumiem że u producenta, jak rozumiem dystrybutor Eposa nie ma serwisu, a na naprawę skierował mnie do 1 (słownie jednego) zegarmistrza w Warszawie - co trudno nazwać łatwo dostępnym serwisem...

 

 

Jeśli chcesz być wiarygodny to pisz prawdę , a nie głupoty. 

ustosunkuję się jedynie do kwestii serwisu, do reszty nie warto. 

Kto cię skierował na naprawę do jakiegoś Pana??? EPOS ma 4 serwisy w Polsce, a w Warszawie w Salonie ODCD, więc nie wiem kto i do jakiego Pana cię skierował, ale na pewno nie dystrybutor i nei do serwisu. Jak juz piszesz głupoty to z głową... Kupuj sobie gerlachy i inne parnisy i żyj myślą, że masz świetne zegarki.... Nikt ci tego nie broni, ale takie głupoty jak wyzej to ....myślisz naprawdę , że jesteś wiarygodny. 

 

 

ps. tak dla Twojej wiedzy... bezel ma się obracać z oporem, a nie lekko, a jak jest jednak zbyt ciężko.... polecam odrobinę higieny.... zegarka. ;P


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TIK TAK - człowieku, czy ty zawsze wpadasz w taką wściekłość jak ktoś tylko ośmieli się napisać coś złego o Eposie?

 

Gerlach przynajmniej robi zegarki w przyzwoitej cenie i za to mu chwała. Poza tym na tarczy umieszcza Made in Poland, więc trochę szacunku zamiast oczekiwania na pieśni pochwalne do Eposa, Orisa, Davosy, Glycine, Officina del Tempo czy innej cholery.......


"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg cię nie lubi, nigdy cię nie chciał i prawdopodobnie cię nienawidzi" Tyler Durden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz być wiarygodny to pisz prawdę , a nie głupoty. 

ustosunkuję się jedynie do kwestii serwisu, do reszty nie warto. 

Kto cię skierował na naprawę do jakiegoś Pana??? EPOS ma 4 serwisy w Polsce, a w Warszawie w Salonie ODCD, więc nie wiem kto i do jakiego Pana cię skierował, ale na pewno nie dystrybutor i nei do serwisu. Jak juz piszesz głupoty to z głową... Kupuj sobie gerlachy i inne parnisy i żyj myślą, że masz świetne zegarki.... Nikt ci tego nie broni, ale takie głupoty jak wyzej to ....myślisz naprawdę , że jesteś wiarygodny. 

 

 

ps. tak dla Twojej wiedzy... bezel ma się obracać z oporem, a nie lekko, a jak jest jednak zbyt ciężko.... polecam odrobinę higieny.... zegarka. ;P

 

Ktoś (nie pamiętam kto) tu pisał ostatnio, że jakość sama się obroni...


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Poza tym na tarczy umieszcza Made in Poland, więc trochę szacunku

Szacunku za co? Za napis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chcesz być wiarygodny to pisz prawdę , a nie głupoty. 

ustosunkuję się jedynie do kwestii serwisu, do reszty nie warto. 

Kto cię skierował na naprawę do jakiegoś Pana??? EPOS ma 4 serwisy w Polsce, a w Warszawie w Salonie ODCD, więc nie wiem kto i do jakiego Pana cię skierował, ale na pewno nie dystrybutor i nei do serwisu. Jak juz piszesz głupoty to z głową... Kupuj sobie gerlachy i inne parnisy i żyj myślą, że masz świetne zegarki.... Nikt ci tego nie broni, ale takie głupoty jak wyzej to ....myślisz naprawdę , że jesteś wiarygodny. 

 

 

ps. tak dla Twojej wiedzy... bezel ma się obracać z oporem, a nie lekko, a jak jest jednak zbyt ciężko.... polecam odrobinę higieny.... zegarka. ;P

 

 

 

nie będę z panem w takim tonie korespondował

 

PS

trzeba było zatem w odpowienio higienicznym stanie zegarek mi dostarczyć jako nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.