Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Szlag może człowieka trafić! W końcu przyjdzie leśniczy i was wszystkich wyrzuci z lasu :(  I o to chodzi?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszła przesyłka!

I kolejne rozczarowanie:

drewniane opakowanie jest co najmniej trzeciej jakości  :unsure:. Z pewnością nie jest to uszkodzenie w wyniku transportu, a nawet jeśli, to czy obowiązkiem sprzedającego nie jest odpowiednie zabezpieczenie przesyłki??? Szkoda, bo sprzedawca wiedział że ten zegarek ma być prezentem...

 

med_gallery_66200_1361_1186207.jpg

 

Trudno - powiedziałem sam do siebie.

Może skoro pudełko jest wybrakowane, to może zegarek jest należytej jakości?

Po otwarciu drewnianego opakowania byłem aż oczarowany wyglądem zegarka. Średnica idealna, może trochę za gruby, ale taki miał być!

 

med_gallery_66200_1361_2457976.jpg

 

Niestety, po obejrzeniu tarczy zauważyłem miko paproch na sekundniku...(niestety mój aparat nie ma trybu makro).

 

med_gallery_66200_1361_77836.jpg

 

 

...a na deklu spostrzegłem głęboką i długą na ok 6mm rysę, która powstała najprawdopodobniej w wyniku zakręcania dekla.

 

med_gallery_66200_1361_553412.jpg

 

Jak takie coś mogło przejść Quality Inspection???!!! To ma być "ekskluzywny produkt" - o jakim pisze producent?!

 

Aż boję się sprawdzać precyzję chodu, bo już więcej porażek pod tytułem G.Gerlach Batory Big Date nie zniosę  :wacko:

 

Teraz mam dylemat:

1. Zwrócić zegarek i szukać coś nowego.

2. Oddać na gwarancji i liczyć się z tym że do imprezy nie zdąży wrócić.

3. Podarować zegarek taki jaki jest i niech się obdarowany dalej martwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwroc zegarek bo ewidentnie Ci nie pasuje.

Prawda jest taka, ze zawsze czlowiek sie czegos doszuka. Zaden zegarek, ktory mialem z przedzialu cenowego 100-5000zl nie byl idealny i zawsze znalazlem cos do czego moglem sie przyczepic. Kupujac przez Internet masz prawo zwrocic towar bez podania przyczyny. Jezeli mankamenty, ktore wymieniles nie daja Ci spokoju to zwroc zegar, szkoda sie denerwowac.


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
(...)

Teraz mam dylemat:

1. Zwrócić zegarek i szukać coś nowego.

2. Oddać na gwarancji i liczyć się z tym że do imprezy nie zdąży wrócić.

3. Podarować zegarek taki jaki jest i niech się obdarowany dalej martwi.

Dylemat dziecka.

Jako konsument masz prawo zwrócić zegarek bez podania przyczyny. I po sprawie.

Jeśli nie masz zaufania do jakości zegarków Gerlacha, to spróbuj kupić Warszawę Xicorra. To też jest całkiem fajny zegarek na prezent za podobną cenę do Batorego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest super i ja na siłę nie chcę usprawiedliwić swojego złego wyboru, czy coś w tym stylu, bo zegarek nie jest dla mnie.

Wszystko byłoby ok, gdyby nie mankamenty jakościowe.

Ja w zegarkach tańszych (Adriatica Pilot Chrono, Seiko  5) nie spotkałem się z zadrapaniami, czy tez paprochami, więc wychodzę  z założenia, że od polskiego producenta można wymagać co najmniej tyle samo co od pseudo szwajcara czy japońca - made in china.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszła przesyłka!

I kolejne rozczarowanie:

drewniane opakowanie jest co najmniej trzeciej jakości  :unsure:. Z pewnością nie jest to uszkodzenie w wyniku transportu, a nawet jeśli, to czy obowiązkiem sprzedającego nie jest odpowiednie zabezpieczenie przesyłki??? Szkoda, bo sprzedawca wiedział że ten zegarek ma być prezentem...

 

med_gallery_66200_1361_1186207.jpg

 

Trudno - powiedziałem sam do siebie.

Może skoro pudełko jest wybrakowane, to może zegarek jest należytej jakości?

Po otwarciu drewnianego opakowania byłem aż oczarowany wyglądem zegarka. Średnica idealna, może trochę za gruby, ale taki miał być!

 

med_gallery_66200_1361_2457976.jpg

 

Niestety, po obejrzeniu tarczy zauważyłem miko paproch na sekundniku...(niestety mój aparat nie ma trybu makro).

 

med_gallery_66200_1361_77836.jpg

 

 

...a na deklu spostrzegłem głęboką i długą na ok 6mm rysę, która powstała najprawdopodobniej w wyniku zakręcania dekla.

 

med_gallery_66200_1361_553412.jpg

 

Jak takie coś mogło przejść Quality Inspection???!!! To ma być "ekskluzywny produkt" - o jakim pisze producent?!

 

Aż boję się sprawdzać precyzję chodu, bo już więcej porażek pod tytułem G.Gerlach Batory Big Date nie zniosę  :wacko:

 

Obiektywnie:

1. nie jest to ekskluzywny produkt,

2. doszukiwanie się paprochów przy takim powiększaniu w tej klasie produktu to szczerze przegięcie. Jeśli podoba Ci się zegarek i zalezy Ci na czasie to niech Ci wyślą nowe pudełko a rysę spoleruj. Jesli Ci się nie spieszy, odeślij zegarek w celu wymiany lub kup coś innego.

Edytowane przez piotrkrakow

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie:

1. nie jest to ekskluzywny produkt,

2. doszukiwanie się paprochów przy takim powiększaniu w tej klasie produktu to szczerze przegięcie. Jeśli podoba Ci się zegarek i zależy Ci na czasie to niech Ci wyślą nowe pudełko a rysę spoleruj. Jeśli Ci się nie spieszy, odeślij zegarek w celu wymiany lub kup coś innego.

 

Obiektywnie:

1. to czy jest to produkt ekskluzywny czy też nie to kwestia względna i nie ma tutaj nic do rzeczy.

2. paprochów być nie powinno (to mniej więcej tak jak z muchą w zupie, niby nie przeszkadza...) - niezależnie od powiększenia, co innego gdyby były zastrzeżenia do nałożonych indeksów, czy innych "niedorysowanych", bądź przerysowanych linii - tutaj bym się zgodził, gdyż uważam że jeśli takich wad nie widać gołym okiem to są one do przyjęcia bo nikt normalny nie ogląda zegarka pod powiększeniem, gdyż zegarek do tego nie służy, a i pudełko powinno być wolne od wad - gdyż pomimo że samo stanowi zabezpieczenie zegarka, jako element sprzedaży również powinno być należycie zabezpieczone przy transporcie.

 

Co do reszty się zgodzę - jeśli wady przeszkadzają nabywcy, powinien zwrócić się do sprzedawcy o ich usuniecie, bądź odstąpić od umowy. 

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przedmówca nie wiedzieć czemu oczekiwał, że będzie to produkt ekskluzywny.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przedmówca nie wiedzieć czemu oczekiwał, że będzie to produkt ekskluzywny.

 

Ja tak nie napisałem. Tak twierdzi producent. W ulotce którą otrzymujesz wraz z zegarkiem jest napisane:

 

"Szanowny Kliencie,

Otrzymałeś właśnie jeden z naszych ekskluzywnych produktów - G.Gerlach Big Date..."

 

Jeżeli ja byłbym producentem i twierdziłbym że mój produkt jest ekskluzywny / najwyższej jakości,to dołożyłbym wszelkich starań aby produkt spełniał oczekiwania klienta, a nie wysyłał mu byle czego, z intencją że "może akurat nie zauważy", albo "jak mu się spieszy, to nie będzie się kłócił".

 

Ja nie będę zwracał zegarka, bo takie było 'zamówienie'. 

Osobiście uważam że to jeden z najładniejszych zegarków marine, jaki widziałem.

 

Postaram się rozwiązać ten problem na zasadzie wymiany na nowy, lub jeśli Gerlach ma dobrego zegarmistrza w Poznaniu, to może on będzie w stanie mi pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie na luz z tym "produktem ekskluzywnym" :D

 

Dzisiaj widziałem "ekskluzywne trampki" w "ekskluzywnym sklepie" dla "ekskluzywnych ludzi" w cenie 436zł, w innym sklepie widziałem niemal identyczne (w sensie że ja nie widziałem różnicy poza ceną i wstawka gumową z logo producenta na podeszwie) trampki tyle że dużo lepiej wykonane, bo wszystkie szwy były ładnie i prosto wykonane, a klejenia bez śladów kleju na materiale (co zauważyłem w tych "ekskluzywnych") w cenie 59 zł... ;) - oczywiście obie pary made in china...

 

To czy coś dla kogoś jest ekskluzywne czy też nie nie zależy ani od producenta, ani od opinii innych, ale jedynie od tego jak to widzi właściciel danego przedmiotu a przynajmniej ja tak to widzę.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeszcze sprawdzić pod mikroskopem bo sama lupa nie daje stu procentowej pewności że czegoś nie przeoczyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że właściciel Poloneza ma auto ekskluzywne jesli je za takie uważa...absolutnie sie nie zgodzę. .


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekskluzywny,popularny ,niszowy,budżetowy,z paprochem,bez paprocha,nie piszą,nie dzwonią,nie kochają ;) .....pasuje Ci zegarek?

To bierz.

Nie pasuje?

Zwróć i po kłopocie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że właściciel Poloneza ma auto ekskluzywne jesli je za takie uważa...absolutnie się nie zgodzę. .

 

Ale sadzę że właściciel poloneza nie będzie pytał Cię o zgodę i jeśli uważa swoje auto za ekskluzywne to pewnie ma gdzieś to co Ty myślisz ;) i właśnie tak to działa...

A wracając do zegarków - to 99% ich, nazwijmy to "świadomych" właścicieli zwraca uwagę na to czy im się zegarek podoba (i tutaj jest to wrażenie całkowicie subiektywne) oraz czy jest dobrze wykonany ( tutaj z reguły kieruje się porównaniem danego zegarka z innymi jakie ma/miał/widział)... No chyba że uważasz iż ekskluzywny=drogi, ale to absolutnie błędne myślenie moim zdaniem :D bo drogie zegarki, znanych marek mogą być również badziewnymi zegarkami - wszystko zależy z czym się je porówna... ;)

 

pasuje Ci zegarek?

To bierz.

Nie pasuje?

Zwróć i po kłopocie.

No i mamy kwintesencję całej dyskusji... :D

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale pisząc takie słowa wnioskuję że nie masz pojęcia co to są dobra ekskluzywne (luksusowe)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Luksus

Edytowane przez piotrkrakow

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale pisząc takie słowa wnioskuję że nie masz pojęcia co to są dobra ekskluzywne (luksusowe)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Luksus

Absolutnie się nie obrażam i uwierz mi mam pojęcie o czym piszę, a tym samym znam definicję "luksusu" - nawet jeden z moich psów się tak wabił :P:D

Zwróć uwagę na fragment w linkowanej przez Ciebie "definicji": "Co jest luksusem u biednych ludów, może być pospolite u innych, np. wodociąg w Somalii." - a może pojmiesz o co mi chodzi ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale pisząc takie słowa wnioskuję że nie masz pojęcia co to są dobra ekskluzywne (luksusowe)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Luksus

Panowie,a teraz wyścig co kto wie,a czego nie?

 

Tu wyjątek z linku powyżej-" Co jest luksusem u biednych ludów, może być pospolite u innych, np. wodociąg w Somalii."

 

Dla jednego to Polonez ,dla drugiego Ferrari...

Dla mnie luksusowe i komfortowe jest posiadanie 21 letniej narzeczonej...co też się wpisuje w definicje z powyżej    -" będącą niekoniecznie niezbędną do przeżycia, lecz wprowadzającą do egzystencji ogólne zadowolenie z możliwości podniesienia jej jakości przez wprowadzenie doń przepychu elegancji."

:D  :)  ;) 

 

 

 

Edit;Piotr byłeś szybszy.....internet mam wolny :) 

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale chyba nie o takim rynku rozmawiamy :)

Zrobił się OT


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale chyba nie o takim rynku rozmawiamy :)

Zrobił się OT

 

Ale rynek tutaj nie ma nic do rzeczy - dla kogoś Batory może być zegarkiem luksusowym/ekskluzywnym i to z rożnych powodów, np dlatego że na tarczy ma napisane "Made in Poland", dlatego że np. odkłada kasę na jego zakup przez dłuższy czas, dlatego że to jego jedyny zegarek mechaniczny itd. itp.

A to że ktoś uważa (z własnych niekoniecznie znanych Ci powodów) że towar jest DLA NIEGO luksusowy - wcale nie znaczy że taki ma być dla Ciebie bo np Ty możesz preferować TYLKO takie zegarki za które płacisz 100 000 ;)

 

 

 

Dla mnie luksusowe i komfortowe jest posiadanie 21 letniej narzeczonej...

 

:D :D :D Marku - 21-letnie narzeczone są mocno przereklamowane, wiem bo miałem taką 20 lat temu... ;):D

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 21 letnia się zestarzala. Bym zmienil na nową, ale tego wroga przynajmniej dobrze znam  :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac. Ja zamowilem Batorego i dostalem nie ten model. Odeslalem sam zegarek i w ciagu 2 dni dostalem wlasciwego. Uważam, ze to sliczny zegarek. Trochę wysoki, ale nie lubie mechanicznych (Dywizjon 303). Wedlug mnie cena jest dobra, jak za Marine z barwionymi wskazowkiami, szafirem i zakreczna koronką. Wolalbym, aby w uszach mial 22, ale te 20  tez przezyje. Jedyny minus to grubość zegarka. Steinharta rzymianka tez jest sliczna, ale mój nadgarstek nie dorósł do niej. 

Btw. Jak ja chaotycznie dzis mysle... Czas na kolejna kawke  ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ja zamowilem Batorego i dostalem nie ten model. Odeslalem sam zegarek i w ciagu 2 dni dostalem wlasciwego. Uważam, ze to sliczny zegarek. Trochę wysoki, ale nie lubie mechanicznych (Dywizjon 303).

Batory to tez zegarek mechaniczny.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.