Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzilo mi o roznice automat-manual.

No tak, ale i automat, i manual są to zegarki mechaniczne, poprawiłem, bo to częsty błąd logiczny.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat i manual to zegarki mechaniczne. Czasem kwarc rowniez jest automatem. Tak na chlopski rozum, te z mini pradniczka. Co wiecej, uwazam, ze tylko kwarce calkowicie elektroniczne nie sa mechaniczne. Bo czym tak naprawde rozni sie kwarc od mechanika? rodzajem napedu i sposobem sterowania.predkoscia.jego dzialania


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat i manual to zegarki mechaniczne. Czasem kwarc rowniez jest automatem. Tak na chlopski rozum, te z mini pradniczka. Co wiecej, uwazam, ze tylko kwarce calkowicie elektroniczne nie sa mechaniczne. Bo czym tak naprawde rozni sie kwarc od mechanika? rodzajem napedu i sposobem sterowania.predkoscia.jego dzialania

 

post-48316-0-42938700-1407187542_thumb.jpg

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Bo czym tak naprawde rozni sie kwarc od mechanika? rodzajem napedu

Niby nic....a jednak...

 

Znów OT się robi...


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nam kolega odsłonił nagą prawdę :)

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak nie napisałem. Tak twierdzi producent. W ulotce którą otrzymujesz wraz z zegarkiem jest napisane:

 

"Szanowny Kliencie,

Otrzymałeś właśnie jeden z naszych ekskluzywnych produktów - G.Gerlach Big Date..."

 

Jeżeli ja byłbym producentem i twierdziłbym że mój produkt jest ekskluzywny / najwyższej jakości,to dołożyłbym wszelkich starań aby produkt spełniał oczekiwania klienta, a nie wysyłał mu byle czego, z intencją że "może akurat nie zauważy", albo "jak mu się spieszy, to nie będzie się kłócił".

 

Ja nie będę zwracał zegarka, bo takie było 'zamówienie'. 

Osobiście uważam że to jeden z najładniejszych zegarków marine, jaki widziałem.

 

Postaram się rozwiązać ten problem na zasadzie wymiany na nowy, lub jeśli Gerlach ma dobrego zegarmistrza w Poznaniu, to może on będzie w stanie mi pomóc.

Witam, na forum jestem nowy, jednak lubię zegarki i kilka posiadam. Dałem się namówić na Gerlacha Lux-Sport. Otrzymałem zegarek uszkodzony - wskazówek nie można ustawić prawidłowo, po odesłaniu otrzymałem ponownie zegarek, który założyłem 2 razy i znowu zauważyłem problem ze wskazówkami. Ponownie odesłałem - bez kontaktu z firmą przez 3 tygodnie, na mojego maila odpisano że zegarek uszkodziłem mechanicznie, podobnie opakowanie. Kontakt z tą firmą, jest tak samo kiepski jak wykonanie i jakość i zegarków. Nie polecam tej firmy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)wskazówek nie można ustawić prawidłowo(...)

Rozwinąłbyś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem już kolegów na sąsiednim forum, ale jestem ciekaw Waszych opinii, czy ktoś z małym nadgarstkiem (ok. 16 cm) użytkował batorego? opinie o proporcji grubości koperty do jej średnicy są podzielone, jestem bliski zdecydowania się na zakup, ale tak myślę, czy może jednak nie dołożyć do strieły 3133:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stoper możesz odesłać zegarek jeśłi Ci nie podejdzie. Co do tego czy Ci spasuje czy też nie to trudno jest powiedzieć bo tutaj liczą się Twoje subiektywne odczucia. Batory ma 40mm to nie jest zbyt wiele.

 

 

Edit:

Ortop też byłbym zobowiązany jakbyś rozwinął ten watek o braku możliwości prawidłowego ustawienia wskazówek... 

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co Ty za chomąto masz na ręku, jakiś ogranicznik, ochraniacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co Ty za chomąto masz na ręku, jakiś ogranicznik, ochraniacz ?

Smycz ma - drugi koniec do kaloryfera przypięty... ;):D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka tam bransoletka :))

Batory jest fajny, ale ma wadę-grubość. Na plus wskazowki, które wraz z AR robią ten zegarek. Teraz, gdybym miał wybierać wybralbym wersje z datą

Edytowane przez Apa13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do średnicy rzeczywiście nie mam wątpliwości, że jest ok, ale grubość hmm.. może rzeczywiście zamówię i ewentualnie odeślę, choć nie lubię być tego typu klientem, który najpierw zawraca głowę - bo już sporo na CW o batorego pytałem - a potem rezygnuje ;) może założę temat o alternatywach dla Striełki, bo zdecydowanie brałbym Striełę ale cenowo prawie 1 k więcej od Batorego.. choć zegarek IMO ładniejszy i chrono.. no nic, założę temat w sugestiach, bo zdaję sobie sprawę, że to nie ten wątek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może rzeczywiście zamówię i ewentualnie odeślę, choć nie lubię być tego typu klientem, który najpierw zawraca głowę - bo już sporo na CW o batorego pytałem - a potem rezygnuje ;)

Przecież możesz pogadać z Alamo i jasno powiedzieć o co Ci chodzi - tutaj nie masz możliwości pójścia do sklepu i obejrzenia z bliska zegarka.

Na CW w dziale konkursy jest temat: "m/s Batory SubSecond long run :-)" gdzie można się było zapisać i miałbyś tydzień czasu na "zapoznanie się z zegarkiem" - z tym że jest zastrzeżenie czasowe że "akcja" ma trwać do grudnia 2014, a lista jest długa więc nie wiem czy można się jeszcze załapać, ale zapytać nie zaszkodzi - no chyba że Ci się śpieszy z zakupem ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bywasz w Ciechanowie lub Warszawie to zapraszam. Przymierzysz mojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stolicy będę dopiero na początku października, ale jeśli opcja zakupu będzie dalej aktualna chętnie się odezwę, dzięki za propozycję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Dwuczęściowy nylon Gerlacha skusił, ale jednak nie nadaje się na wąskie nadgarstki - nie rozumiem po co wszywać obie klamerki na stałe...

pDwkGmH.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwuczęściowy nylon Gerlacha skusił, ale jednak nie nadaje się na wąskie nadgarstki - nie rozumiem po co wszywać obie klamerki na stałe...

pDwkGmH.jpg

trzeba mieć fantazję :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś pomyślał "po cholerę zostawiać klamerki ruchome" ;-)

Przy paskach NATO można wystający koniec zawinąć z powrotem pod spód, ale ten nylon wygląda za gruby na taki manewr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwuczęściowy nylon Gerlacha skusił, ale jednak nie nadaje się na wąskie nadgarstki - nie rozumiem po co wszywać obie klamerki na stałe...

 

Generalnie taki problem dotyczy innych pasków typu nato, gdy ktoś ma nadgarstek nie za gruby. Tak jak pisano wcześniej można go podwinąć, zmieści się tylko że to wygląda kaszaniasto, można też go obciąć i skrócić ,ale to już nie to. Polecam zrobienie to co ja, czyli nie kupowanie tego rodzaju paska więcej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Polecam zrobienie to co ja, czyli nie kupowanie tego rodzaju paska więcej. :)

łatwizna...  :D


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.