Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateusz Dąbrowski

Pewnie ktoś pomyślał "po cholerę zostawiać klamerki ruchome" ;-)

Przy paskach NATO można wystający koniec zawinąć z powrotem pod spód, ale ten nylon wygląda za gruby na taki manewr.

Generalnie taki problem dotyczy innych pasków typu nato, gdy ktoś ma nadgarstek nie za gruby. Tak jak pisano wcześniej można go podwinąć, zmieści się tylko że to wygląda kaszaniasto, można też go obciąć i skrócić ,ale to już nie to. Polecam zrobienie to co ja, czyli nie kupowanie tego rodzaju paska więcej. :)

 

No właśnie z Nato sprawdzałem, trzeba podwinąć, ma to swój urok i wygląda jakoś na nadgarstku nawet moim, ale tutaj pasek jest tak gruby, że ledwo co się go w ogóle wkłada przez klamerkę. Zawinięcie nie wchodzi w rachubę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz masz rację. Nie da się go zawinąć ale bez wszytej szlufki źle by to wyglądało. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Wystarczyłoby w sumie dodać materiałową ruchomą - tak może i dobrze wygląda, szkoda tylko, że nosić się nie da jak się nie jest w wąskiej normie (w jedną czy drugą stronę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam od 2 tygodni Gerlacha PZPL Jastrząb.

Ma on wskaznik napięcia spręzyny / tzw. Power Reserve/

Podczas noszenia zegarka na ręku - w pracy / rękodzieło/ zegarek nakręca się na maxa po 3 - 4 godzinach.

W rotamacie praktycznie wcale, Tyle że nie staje / jest na zero czyli po dobie w rotamacie jest tyle ile miał w momencie włożenia /

Czy to prawidłowy stan ?

Inne zegarki  nie mają  Power Reserve i nie mogę ocenić  stanu "naładowania ".

Rotomat jest super - na 6 zegarków i ma  850 obrotów na dobę  .

Może to mało obrotów  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłeś obroty w jedną stronę? Jeśli tak, to zmień w drugą.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłeś obroty w jedną stronę? Jeśli tak, to zmień w drugą.

a ma to jakieś znaczenie ?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma to jakieś znaczenie ?

 

W przypadku automatów nakręcających się jednokierunkowo jakby ma...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma to jakieś znaczenie ?

Nie wszystkie zegarki nakręcają się w obie strony..:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś miarodajnie odpowie ?

Bo o ile wiem ETY  te popularne  2824 2836 2892  nakręcają się  w obie strony  i to na tym forum znalazłem ./ zresztą je mam i to widać i czuć/

Jedynie 7750  w jedną  stronę w prawo / mój genialny rotomat  ma 2 gniazda lewo/prawo a jedno tylko w prawo./

Czy ten Sea Gull  2542 nakręca się w obie strony czy tylko np. w prawo ?

No i bym chętnie poznał znaczenie  liter w opisie  klasa AAA ?

Edytowane przez seiko5m42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Sea Gull  2542 nakręca się w obie strony czy tylko np. w prawo ?

 

Mechanizmy ST 25 są na 100% jednokierunkowe

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wierzysz w opisy to proszę. Ja ma kilka zegarków z takim mechanizmem.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wierzysz w opisy to proszę. Ja ma kilka zegarków z takim mechanizmem.

Ja mam co prawda tylko dwa - no ale pewnie jakieś zepsute bo jednokierunkowe... no bo przecież opis...  :D

 

seiko5m42 może skontaktuj się ze sprzedawcą i jego zapytaj ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seiko5m42 może skontaktuj się ze sprzedawcą i jego zapytaj

 

Tak też zrobiłem.

 

Poinformowali mnie że jest jednokierunkowy.

Ale w którą stronę, ile obrotów - to tylko za Wielkim Murem  się można dowiedzieć .

Kuriozalne w odpowiedzi  było stwierdzenie żebym nie nakręcał rotomatem  zegarka Dywizjon 303 bo on nie jest automatic .

 

Przeprogramowałem rotomat w lewo  / czyli przeciw ruchom wskazówek /

 

Wnioski :

Mechanizm ST 2542 jest jednostronny  i do tego w lewo / odwrotnie do 7750 ETA /

Gdy rotomat był w nastawie  lewo  i prawo  - 750 obrotów  to było za mało  bo tylko 375 obrotów  naciągało spręzyną .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co oznaczają litery AAA ?

Wyzszy sort to AAA .Klasa A i AA   to wykonanie podstawowe  .

Pewnie cos  z rodzaju Elabore Top w  ETA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Dwuczęściowy nylon Gerlacha skusił, ale jednak nie nadaje się na wąskie nadgarstki - nie rozumiem po co wszywać obie klamerki na stałe...

pDwkGmH.jpg

 

Sprawa zapowiadała się prosto (zwrot paska, jako że zakup przez Internet, a nosić takiego się nie da, a także wymiana drugiego paska - dla ojca - który został przysłany czarnoczerwony zamiast niebieskoczarnego) - taka jednak najwyraźniej nie jest.

Gerlach co prawda pomysł "potwierdził" ("Panie Mateuszu, czekamy na paski i wysyłamy granatowo-czarny."), zaś ja paski wysłałem poleconym priorytetem, ale na tym rumakowanie się skończyło.

 

Po tygodniu ciszy zapytałem się mailowo Gerlacha, czy może udało im się paski odebrać. Bez odpowiedzi. Po dwóch dniach sprawdziłem przesyłkę na stronie poczty - była awizowana i po tygodniu leżenia została odebrana z poczty dzień po moim mailu. Cóż, ważne że zostały odebrane... Więc napisałem kolejnego maila z prośbą o informację, kiedy dostanę zwrot pieniędzy za jeden pasek i przesyłkę z paskiem wymienionym na zgodny z zamówieniem. Pięć dni minęło - cisza. Wczoraj znów się przypomniałem, nieco mocniej - dwa tygodnie od wysyłki pasków (i jednocześnie ostatniego maila ze strony Fundacji) minęło, najwyraźniej jednak Gerlach nie jest wciąż zainteresowany komunikacją.

 

Tak więc przestrzegam przed producentem, bowiem najwyraźniej obsługa klienta i terminowość nie jest ich najmocniejszą stroną - a szkoda.

 

Edit: z ciekawości właśnie sprawdziłem jeszcze jedną rzecz - i kolejny minus dla Gerlacha. Paski zostały zamówione 28 sierpnia (z tego dnia mam maila o realizacji zamówienia), po tygodniu ciszy napisałem do Fundacji maila z pytaniem czy wiadomo coś o losach przesyłki - w odpowiedzi (4 września) dowiedziałem się, że już idzie i będzie na następny dzień. Sprawdziłem właśnie numer przesyłki (wówczas Poczta miała awarię i śledzenie nie działało) - przesyłka została nadana 4 września, a zatem dopiero po moim przypomnieniu się.

Edytowane przez MateuszDabrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze przed twoim mailem? 4 wrzesnia to 4 wrzesnia. Masz godzine nadania przesylki? :)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Mam: http://emonitoring.poczta-polska.pl/?numer=00959007731180716569

A zatem wysyłka 4 września o 14:10, zaś ja otrzymałem 4 września o 16.11 odpowiedź od Fundacji:
"Witam, przesyłka powinna już do Pana dojść, albo dojdzie jutro."
Jestem naprawdę ciekaw w jaki sposób przesyłka powinna dojść do mnie w dwie godziny z Zielonej Góry do Warszawy :)

 

Tak czy inaczej, tydzień po przekazaniu do realizacji - choć to akurat się zdarza i stanowi raczej tylko wisienkę na torcie do obecnego braku jakiegokolwiek kontaktu. Niby wartość zamówienia nikła, ale jednak tydzień na wysłanie, z błędnym towarem, zamówienia, a następnie urwanie kontaktu na dwa tygodnie w momencie gdy trzeba zamówienie poprawić jest niepoważne i mnie irytujące, szczególnie że drugi pasek jak pisałem nie jest dla mnie, a dla ojca...

Edytowane przez MateuszDabrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Dokładnie tydzień temu zamówiłem pasek nylonowy i natychmiast wykonałem przelew. Od tamtej pory wysłałem dwie wiadomości za pomocą formularza kontaktowego na stronie G Gerlach (pierwsza tuż po wykonaniu przelewu, druga w piątek z zapytaniem o zaksięgowanie płatności i termin wysyłki). Jak do tej pory nie mam żadnej odpowiedzi ze sklepu, folder spam sprawdzam codziennie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na obronę GG - to wiecie ile osób to ogarnia? 

 

 

P.S. Nie, nie przeszkadza mi to :P

Edytowane przez mazok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

38 zł - to nie jest dużo, ale... gdybym kupował zegarek zacząłbym się martwić brakiem kontaktu, choć teoretycznie wszystko jest zgodnie z regulaminem sklepu:

 

5. W przypadku braku możliwości realizacji zamówienia Klienta, Sklep ma prawo do odstąpienia od realizacji umowy w terminie 30 (trzydziestu) dni, licząc od daty jej zawarcia. Jeżeli przewidywany termin realizacji zamówienia jest dłuższy niż 30 (trzydzieści) dni, Sklep ma prawo do odstąpienia od umowy w terminie przewidzianym do realizacji danego zamówienia. Jeśli Klient dokonał zapłaty za towar - Sklep zwróci Klientowi należność za towar, w ciągu 14 (czternastu) dni kalendarzowych od anulowania zamówienia.

 

Poczekać poczekam, różne sytuacje się zdarzają. Mam nadzieję, że z zegarkami jest lepiej niż z drobnicą typu paski. Ile osób pracuje w G.Gerlach ?

Edytowane przez liscak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie nie radzą to niech zatrudnia kogoś.

 

Ja myślę, ze im pasuje tak jak jest - taki filtr klientów :)

To nie żabka, tesco, czy też casio z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.