Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kwiatek

Z czym Ci się kojarzy?

Jak dla mnie robią dobrą robotę i genialne zegarki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czym Ci się kojarzy?

Jak dla mnie robią dobrą robotę i genialne zegarki!

Ja ostatnio kupiłem ładny komplet sztućców i bardzo dobrze mi się kojarzyła ich nazwa ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze szczyt w Tatrach, który co ciekawe ma tyle z Polską wspólnego co i zegarki .


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dawali taki gratis do Orła nie miałbym nic przeciwko ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TIK TAK wiemy, że zegarki są produkowane w Chinach a tylko składane w Polsce. Tak jak z Chin jest Epos czy Davosa nie ma się co czepiać. Ja macałem kilka GG i nie mam żadnego bo w cenie powyżej 1 k wolę jakiegoś Japończyka, który jest moim zdaniem dużo lepiej zrobiony. Navigatora miałem na teście i bardzo fajny, świetna koperta, ładne szlify ale złożony z paprochami i palcami czego nie akceptuję. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ten Navigator co jest w drodze to nie jest jakaś wersja testowa? W seryjnych egzemplarzach chyba się to nie zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kornek91 nie prowokuj... Przecież one mają na tarczy Swiss Made! I są nawet limited edyszyn!
Za te pieniądze nie mogą być chińskie  :blink:     

 

 

 

 

0dash2.gif

Edytowane przez Z_bych

www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazz nie wiem czy się zdarza. Mówię co widziałem. Za to mechanizm na plus. Robił + 5 s/24h. 

 

Zbyszek nie prowokuję Chiny to Chiny. Nie ma znaczenia, że napisane Swiss Made czy Made in Poland.

GG nie ukrywa, że produkuje w Chinach. Trzeba się cieszyć, że komuś się chce to robić bo projekty cą coraz ciekawsze.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedy sprzedawałem Davosę, to powiedziałem, że to szwajcarski zegarek jest  :blink:

I co mam teraz zrobić? Aaaa? 

 

Miałem nie pisać już w tym wątku 0dash2.gif


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem ładny komplet sztućców i bardzo dobrze mi się kojarzyła ich nazwa ;).

 

no właśnie z tym mi się kojarzy :)

 

żeby nie było, zegarki GG podobają mi się, zwłaszcza navigator i 85A, choć żadnego jeszcze nie posiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TIK TAK wiemy, że zegarki są produkowane w Chinach a tylko składane w Polsce. Tak jak z Chin jest Epos czy Davosa nie ma się co czepiać. Ja macałem kilka GG i nie mam żadnego bo w cenie powyżej 1 k wolę jakiegoś Japończyka, który jest moim zdaniem dużo lepiej zrobiony. Navigatora miałem na teście i bardzo fajny, świetna koperta, ładne szlify ale złożony z paprochami i palcami czego nie akceptuję. 

Rozumiem , że widziałeś jak je w Chinach produkują . Cóż , ja miałem ta przyjemnosć byc zarówno w fabryce EPOSa jak i Davosy i przynajmniej jak coś piszę to wiem o czym, Poza tym te marki nie mają tutaj nic do rzeczy.

 

Natomiast skoro twierdzisz, że gerlachy są składane w Polsce to wytłumacz mi dlaczego wadliwe partie odsyłane są do Chin.

Dlatego właśnie napisałem, że sa tak polskie jak polski jest Gerlach w Tatrach.

Marki z mojej dystrybucji nie mają nic do rzeczy....fakt że je przytaczasz w tym wątku świadczy jedynie o braku rozsądnych argumentów.

 

 

Skoro Gerlach nie ukrywa ze produkuje w Chinach tzn. ze oszukuje klientów dając napis made in poland.

Edytowane przez TIK TAK

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TIK TAK nie jestem za GG bo jak czytałeś moje posty to nie mam ani ich zegarków i póki co nie planuję kupić :) 

Z tego co wiem to była wymiana wadliwych części w Foce jak nie byłem na forum i wtedy odsyłano zegarki. 

W tej chwili wiem, że zegarki są składane w PL i tu są również serwisowane. 

Nie miałem przyjemności być w żadnej fabryk ale przez dwa lata na forum wiem jaką "sympatią" darzysz GG. 

Myślę, że jestem obiektywny chociaż jestem również użytkownikiem CW.

 

Pozdrawiam


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli piszesz ze Davosa jest tak szwajcarska, jak Gerlach polski to nie jesteś obiektywny.

 

Wybacz natomiast, że nie podoba mi się napis made in poland na gerlachach. Moje zdanie jest takie, że to naduzycie i nie widzę powodów, abym miał go nie wyrażać. Dodam jeszcze, że publicznie wyrażane zdanie potrafię uzasadnić. Zanim przybyłeś na forum, byli tu też założyciele gerlacha. Na tyle ile zdążyłem ich poznać, nie dziwi mnie żaden przekręt z ich strony.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli piszesz ze Davosa jest tak szwajcarska, jak Gerlach polski to nie jesteś obiektywny.

 

Wybacz natomiast, że nie podoba mi się napis made in poland na gerlachach. Moje zdanie jest takie, że to naduzycie i nie widzę powodów, abym miał go nie wyrażać. Dodam jeszcze, że publicznie wyrażane zdanie potrafię uzasadnić.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę tak tylko dobrze wiesz, że Davosa produkuję w Chinach. Nie mówię, że wszystkie elementy

Wcale również nie porównuję Davosy do Gerlacha. Co do samych napisów myślę, że właściwe na wszystkich zegarkach powinno być Designed in Poland wtedy pewnie nikt by nie miał zastrzeżeń. Mi to osobiście nie przeszkadza. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Davosa ma chińskie koperty w 3 modelach, Rolex też ma.  Jednak mieć chińskie elementy konstrukcji, a chińskie mechanizmy i chińską całą produkcję to coś innego.

Gdyby było designed in poland nie miałbym zastrzeżeń. Jednak, gdy dzwonią do mnie klienci i pytają, co pan myśli o produkowanych w Polsce gerlachach to zwyczajnie słabo mi się robi. Wtedy mam świadomość jakim ta cała fundacja jest oszustwem.

Edytowane przez TIK TAK

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Davosa ma chińskie koperty w 3 modelach, Rolex też ma.  Jednak mieć chińskie elementy konstrukcji, a chińskie mechanizmy i chińską całą produkcję to coś innego.

Gdyby było designed in poland nie miałbym zastrzeżeń. Jednak, gdy dzwonią do mnie klienci i pytają, co pan myśli o produkowanych w Polsce gerlachach to zwyczajnie słabo mi się robi. Wtedy mam świadomość jakim ta cała fundacja jest oszustwem.

 

Rolex używa kopert produkowanych w chinach? Które modele Rolka mają chińskie koperty?


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iKrawiec

Davosa ma chińskie koperty w 3 modelach, Rolex też ma.  

Słyszałem, że Rolex nawet folie ochronne produkuje w Szwajcarii a tu takie rzeczy wychodzą na jaw. Również jestem ciekawy, których modeli to dotyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapewnieniami rolexa 85% wartościowo pochodzi ze Szwajcarii.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałem o zapewnienia Rolexa, tylko skoro stwierdzasz, że Rolex produkuje swoje koperty w Chinach to pytam, które konkretnie modele zgodnie z Twoja wiedzą maja koperty produkowane w Chinach?


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iKrawiec

Dodam jeszcze, że publicznie wyrażane zdanie potrafię uzasadnić. 

:D To teraz uzasadnij swoją stwierdzenie o chińskich kopertach w Rolexach :P  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do których modeli. To nie jest jawna informacja. 85 % jest szwajcarska w tym 100% werki, łącznie ze srubkami, Dodatkowo niektóre bransolety są produkowane w Meksyku. Rachunek jest banalnie prosty. Oczywiście wszystko jest "under high quality Rolex control"


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu z tym czy coś jest zrobione w chinach czy nie. Mnie interesuje finalny produkt i jego jakość. Wymogiem dla "swiss made" jest 50% produkcji w Szwajcarii w tym mechanizm produkowany w Szwajcarii.

Co jest wymogiem dla "made in poland". Widzi mi się producenta.

Hiszpańska Festina nie odważy się napisac swiss made mimo szwajcarskich koneksji. Nie odważy się też napisać made in spain.

U nas wystarczy otworzyć byle stragan z chińszczyzną w Szczecinie i pisać "made in poland" .

Edytowane przez TIK TAK

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro podpierasz się brakiem konkretnej wiedzy to może nie warto pisać takich postów jak powyżej, na forum miłośników zegarków. A możesz podać źródło oficjalnej  wiedzy, że 15% produkcji Rolexa jest ulokowana poza Szwajcarią. Np to, że bransolety są produkowane w Meksyku. Jakie bransolety są produkowane w Meksyku oyster, jubilee ?


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.