Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie, w naszym zegarkowym świecie pisanie o wykonaniu mechanizmu jest dość istotne. Podśmiewywaliśmy się nie raz z ety nazywanej jakimś tam kalibrem z powodu graweru na wahniku. A tu sprawa zaszła kilka kroków dalej.... więc pytałem, bo może naprawdę jest jak napisali. Wtedy winszować warto by było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt nie wrzuca to wrzucę ja... taka sytuacja:

 

Q9k5nu.jpg

 

FD7LPj.jpg

 

7pHE5j.jpg

 

GbjYf7.jpg

 

sb5Aor.jpg

 

hwHCTO.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość XIII

Daito, czy zdjęcia zegarka które umieściłeś przedstawiają Enigmę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to wydaje enigmy.


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś dziwnie przypominają mi inne zegarki, które powstały na tym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

VC z brzydszą kopertą ;)

 

Zupełnie jak Tudor :ph34r:

Edytowane przez Mateusz Dąbrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee - każdy szczegół inny, koperta brzydsza - aczkolwiek sukces VC na pewno miał wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pisanie o mechanizmie WYKONANym w Polsce nie jest prawdą

No nie do końca. Mechanizm w Polsce wykonany nie był , ale zmodyfikowany jak najbardziej. Użyto tu " skrótu myślowego" co czyni zresztą wielu producentów/właścicieli wszelakich marek. Do 303 wykonałem  wersję manualną wedle życzenia, powstała też wersja taka:

 

morskie%20oko.JPG

 

morskie%20oko2.JPG

 

i taka:

 

garniak.JPG

 

i miały być one użyte do garniturowych z przeszklonym deklem. Dodatkowo  mechanizm został odchudzony do granic możliwości ;) ,  by bez problemu sprostał on założeniu cieńkiego zegarka:

 

st25%20slim.JPG

 

W 303 są wersje bez barwień i z modułem daty.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie był opis do 303 tylko do Batorego. Batory ma mechanizm WYKONANY w Polsce?

Które to marki tak nagminnie piszą o "wykonaniu" mechanizmu - poza ewentualnym nazywaniem po swojemu i informowaniem o modyfikacjach.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś dziwnie przypominają mi inne zegarki, które powstały na tym forum

 

 

VC z brzydszą kopertą ;)

 

Zupełnie jak Tudor :ph34r:

 

 

eee - każdy szczegół inny, koperta brzydsza - aczkolwiek sukces VC na pewno miał wpływ.

 

Projekt tego zegarka powstał ponad rok przed powstaniem tematu o chrono VC na tym forum ;)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt tego zegarka powstał ponad rok przed powstaniem tematu o chrono VC na tym forum ;)

Ale realizowany jest dopiero teraz po niewątpliwym sukcesie VC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt tego zegarka powstał ponad rok przed powstaniem tematu o chrono VC na tym forum ;)

A koperta "kostka" jeszcze trochę wcześniej ;) A sama Vratislavia też nie była czymś super nowatorskim, po prostu wpisała się w panującą od kilku lat modę na kolorowe chroniacze ze sportowymi konotacjami i szerzej - w trend na wykorzystywanie sprawdzonych wzorców głownie z lat 60' i 70'. Można tu wymienić dla przykładu chociażby linię Accutron II od Bulovy, czy kolekcję Recraft od Seiko. A takie kolorowe chroniacze przed vratislavią to chociażby:

 

Autodromo prototipo:

 

audodromo-prototipo-watch-xl.jpg

 

Longines heritage:

 

Longines.jpg

 

Reedycja speedmastera MKII

 

Omega-Speedmaster-Mark-II-Coaxial-15.jpg

 

Hami Pan Europ

 

orig.jpg

 

I wiele innych - takie czasy, taka moda, taka branża, takie zegarki :)

Edytowane przez lks1984

World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale realizowany jest dopiero teraz po niewątpliwym sukcesie VC.

 

I? Chyba szukasz dziury w całym :)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak nikt do nikogo nie ma pretensji to chyba jest OK ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się trochę zagalopawałem, myślałem , że użyli tych werków  do części zegarków, bo koperta miała zostać ta sama, ale: Wykonałem razem 130 mechanizmów( 100 do zegarków + 30 jako serwisowe i one zapewne wszystkie trafiły do 303), Oni zaś wykonali głęboki dekiel( teraz skojarzyłem) do koperty aby upchnąć ST25 w automacie. Werk do Batorego miał grawerowany wahnik. Nie chce teraz wprowadzać nikogo w błąd, ale cześć była chyba grawerowana u producenta mechanizmu, a część w Polsce, mechanizm chiński no chyba , że ja o czymś niewiem. ;) Nie miałem na myśli nagminnego propagowania "własny", ani też nie odnosiłęm się stricte do branży zegarkowej tylko do ogółu, ale  spotkałem się, że( w skrócie) ML na każdą swoją pierdołę w 6497 oświadczał światu inhouse, no chyba że się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dla mnie jasne.

Na zdjęciach w aukcji Batory nawet nie ma graweru na wahniku.

 

A co do powyższych postów - nikt nie atakuje - a standardowi obrońcy znów walczą....... Przecież nie ma ŻADNYCH zarzutów. A chronologia wprowadzenia jest faktem.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt tego zegarka powstał ponad rok przed powstaniem tematu o chrono VC na tym forum ;)

To gratuluję pomysłu Twórcom - poważnie bo ładny, tylko cena nie jest ładna - mówię oczywiście o moim pułapie cenowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do samej aukcji to rzeczywiście z tym werkiem jest "babol" w postaci pomyłki.... Nie ma co teraz już gdybać, a zakomunikować do poprawki na przyszłość, bo nie oszukujmy się taka informacja może wielu  skusić. Z tym grawerem to jest tak: Pierwsze wersje go nie miały, późniejsze i inne zegarki na tym mechaniżmie już tak. Chłopaki w ramach serwisu mieli przy okazji wymieniać wahniki na te właściwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gratuluję pomysłu Twórcom - poważnie bo ładny, tylko cena nie jest ładna - mówię oczywiście o moim pułapie cenowym

Mamy większy wybór i to jest pozytyw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.