Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

trez, niestety mam tak samo.

A szczególnie szkoda mi nakręcania automatu, jak widzę wirujące z prędkością światła trybiki podczas nakręcania ręcznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy któryś z kolegów z okolic Tychów miałby do przymierzenia zegarek otago,tak na 2 minutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic złego w automatach, ale też tak mam, ze wolę nakręcane, zwłaszcza, jako że mam tych zegarków parę, to automaty albo stoją, albo kręcą się w rotomacie, jak nie zapomnę wsadzić :] a jeden z noszonych mechaników, pomimo że wpada na rękę raz na parę dni to cyka cały czas, a regularne go nakręcanie sprawia mi kupę frajdy.

 

Za to konkurujący z nim automat nie raz zostawiałem na półce, bo nie chciało mi się go uruchamiać na 2 godziny noszenia, swoją drogą, chyba od ze trzech miesięcy nie był naciągnięty "do końca". Często pomacham, ustawię, pochodzę parę godzin, i na półce do rana się wytyka. Łapę się na tym, ze go nie biorę, bo znowu nie będzie okazji, żeby se porządnie pochodził.

 

Fakt, codziennie noszony automat się sprawdza, ale często brakuje mi tej możliwości pokręcenia se go, no ok niby jest dokręcanie, ale jakoś tak w sercu kłuje jak dokręcam automat :)

 

temu też, zwłaszcza w zegarkach okolicznościowych, automat może nie jest minusem, ale dla mnie nie jest też plusem

Mam podobnie.

Wiem, wielu może się to wydać nie do końca racjonalne, ale ja też wolę nakręcić zegarek ręcznie. I tez żałuję że nowy 303 będzie automatem. Szczególnie, że nie podzielam miłości do grubych=wysokich zegarków, a automat zawsze będzie grubszy.

Edytowane przez krysza2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Enigmy- długo się nad nią zastanawiałem i gdy już zdecydowałem się wejść na stronę i zakupić i zobaczyłem cenę podwyższoną o 100pln... zrezygnowałem. Niech się cmokną w pompkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego się spodziewałeś? Tamta cena była na zachętę dla tych którzy wpłacili zaliczkę. Teraz jest cena normalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mi tłumaczyć co miało miejsce  <_< Dla mnie osobiście tak czy owak jawna kpina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu dolar kosztował 3,34 PLN a dziś jest powyżej 4 PLN. Cena i tak bardzo niska w porównaniu z innymi zegarami na tym samym mechaniźmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Nie musisz mi tłumaczyć co miało miejsce  <_< Dla mnie osobiście tak czy owak jawna kpina.

 

Przecież zawsze pre-ordery są tańsze. Popatrz na wszystkie microbrandy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy się nie interesowałem, a jedyny pre-order w jakim coś zamawiałem to Vratislavia ;) Ja jako klient wchodząc i widząc nagle stówkę więcej poczułem się "oszukany", ale oczywiście mają 100% prawo do manipulacji ceną swojego produktu. Po prostu ja nie będę jednym z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu dolar kosztował 3,34 PLN a dziś jest powyżej 4 PLN. Cena i tak bardzo niska w porównaniu z innymi zegarami na tym samym mechaniźmie.

A Vratislawia nie jest na tym samym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiste odczucia oczywiście nijak mi oceniać, ale dostosowanie ceny do kosztu wytworzenia to żadna manipulacja. Jak QV podniósł cenę Formmeistera o stówkę, bo się projekt nie spinał finansowo jakoś nie było płaczu. Poza tym po zakończeniu preorderu można zastosować kod rabatowy na -100, ale jak foch to foch.

 

 

 

 

A Vratislawia nie jest na tym samym?

 

 Mechanizm ten sam, ale pasek lepszy, WR200 zamiast 100. Nie miałem okazji mieć w ręce Enigmy, więc nie porównam z moim Chrono 2. Ale z tego powodu na razie nie rozważam zakupu Enigmy, jeden mechakwarc wystarczy.

Edytowane przez arek314

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale cena dużo "inna"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo QV jakoś udaje się za mniejszą kasę projekt zrobić, z czego chętnie korzystam :)

Tyle, że bez gruntownego zmacania obu trudno powiedzieć, czy w Enigmie czuć te 300 PLN więcej niż w Chrono 2. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym ta dyskusja??? Zegarek z eta 2824-2 w wersji standard można kupić od 1000 do 5000zł - i podobno to jest normalne... a tutaj że niby nie jest? Przecież to są dwa zupełnie inne zegarki...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny w odbiorze i świetnie zrobiony zegarek - moim zdaniem wart dołączenia do kolekcji...

 

 

 

1054n52.jpg

nzm1kw.jpg

 

ra9mi0.jpg

2vsemvs.jpg

30ct3js.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam na telefonie, ale wydaje mi się, że na bezelu jest nadal folia? Jeżeli to nie omamy to wklej jakieś foto bez bo jakoś dziwnie wygląda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jako opcja +110 jak dobrze pamiętam. Standardowo jakiś materiałowy czy coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam na telefonie, ale wydaje mi się, że na bezelu jest nadal folia?

 

No była folia... nie zauważyłem w pierwszym momencie (to już chyba ten wiek :rolleyes: ), zresztą w drugim też  :ph34r: Ale już odklejona i "obfoce" jutro jeszcze raz...  ;) 

 

 

On jest na meshu w standardzie?

 

Mesh jest "z innej bajki" - w sensie że mój prywatny. Jeśli chodzi o kupno to jest tak jak pisze Krygo


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam, ja mam pytanie z inne beczki (jak offtop to przepraszam). Jak jest u Was z dostawami od Gerlacha? Bo kurczę na paski czekamy już z kumplem dobre 3 tyg. Zero odpowiedzi na maile, zero info o dostawie. To już drugi raz tak mam... Mail z numerem konta do przelewu doszedł w 5 min. Powiem, że jestem już mega zły na Gerlacha - na moje nieszczęście paski parciane mają mega kozackie. Na szczęście to będzie ostatni bo z takim poziomem obsługi to...

Mam nadzieję, że ktoś z Gerlacha to przeczyta.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ktoś z Gerlacha to przeczyta.

 

Byłaby większa pewność jakbyś napisał na forum CW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłaby większa pewność jakbyś napisał na forum CW.

Forum CW? Co to?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Wrzuć do szukajki, na pewno dostaniesz odpowiedź.

Zamiast tu cytować, pisać pytanie, chwalić się z jakiego to sprzętu napisałeś, dużo szybciej twoja ciekawość zostałaby zaspokojona prostym pytaniem.

No i nie musiałbyś czekać na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.