Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Forum CW? Co to?

 

 

http://www.czwarty-wymiar.pl (mam nadzieję że nie łamię regulaminu...), wszelkie zakupy jakie robiłem w sklepie G.Gerlach robiłem przy pomocy PV tego, linkowanego wyżej, forum i nigdy nie było problemów.

 

No i ściągnąłem folię z bezela... :D

 

anbj9k.jpg

 

2h4i6c3.jpg

 

mua5w5.jpg

 

3326v13.jpg

 

s3lbh0.jpg

 

10yjc50.jpg

 

 

Padło tutaj pytanie o różnicę cenową między Enigmą a chrono drugiej serii VC.

 

Co prawda nie miałem zegarka z drugiej serii ale miałem pierwsze chrono VC - z tego co wiem to zegarek od następcy różnił się tylko mechanizmem i kolorem tarczy.

 

Enigma od chrono VC (patrząc okiem zegarkowego laika, czyli moim :) ) różni się sporą ilością detali - pierwszy i najbardziej rzucający się w oczy to wypukłe szkło w Enigmie, które daje rewelacyjny efekt w połączeniu z zastosowanym AR oraz umieszczonym pod szkłem pierścieniem tachymetru (szkło podobnie jak w VC jest szafirowe), kolejnym jest zakręcana sygnowana koronka w Enigmie, następny to nurkowy bezel obrotowy (120 klików), napisami w języku polskim - w/g mnie bardzo na plus bo "heritage chrono" na tarczy i "limited edition" jakoś nie bardzo... w końcu projektowano w Polsce i dla Polaków głownie... No i opakowanie - Enigma jest sprzedawana w drewnianym pudełku znanym z innych zegarków G.Gerlach - podobne dostałem z Navigatorem.

 

Chciałbym być dobrze zrozumiany - moim zdaniem zarówno chrono VC jak i Enigma to świetne zegarki, precyzyjnie wykonane i poskładane, a do tego warte swojej ceny, żeby nie powiedzieć że podobne zegarki innych producentów, gorzej zrobione i "wyposażone" można znaleźć w cenie kilkakrotnie wyższej niż cena "bohaterów" mojego postu, jednak różnica w cenie jest tutaj w pełni uzasadniona, na pewno bardziej niż ta miedzy Steinhartem Ocean One (1690PLN) a Davosa Ternos (2700PLN)... :D Zwłaszcza że te zegarki różnią się od siebie nie tylko wymienionymi przeze mnie szczegółami, a nawet rzekłbym ze dużo mniej jest podobieństw niż różnic - to kompletnie inne projekty...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, gratulacje!!

 

 

Bardzo ładny proszę pana Piotrka ;)

 

Dzięki Panowie, zegarek naprawdę świetnie się prezentuje, ale nie jest mój - to egzemplarz "przechodni", tydzień na mojej łapie a potem ogląda następna osoba z CW i tak... aż wszyscy obejrzą :D . Mój egzemplarz Enigmy dojedzie w przyszłym tygodniu i będzie miał biała tarczę... tak że... jest kolejna szansa że wstawię zdjęcia z folią na bezelu :D

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, zegarek naprawdę świetnie się prezentuje, ale nie jest mój - to egzemplarz "przechodni", tydzień na mojej łapie a potem ogląda następna osoba z CW i tak... aż wszyscy obejrzą :D . Mój egzemplarz Enigmy dojedzie w przyszłym tygodniu i będzie miał biała tarczę... tak że... jest kolejna szansa że wstawię zdjęcia z folią na bezelu :D

Wstawiaj foty białego bo ciekaw jestem bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hezio na cw ma już kolega wygląda bardzo fajnie.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiaj foty białego bo ciekaw jestem bardzo :)

 

Ze strony G.Gerlach

 

86_u_enigma_21.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony G.Gerlach

 

Oglądałem już parę razy, ale dzięki :)

Wygląda całkiem fajnie

Hezio na cw ma już kolega wygląda bardzo fajnie.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony G.Gerlach

 

 

 

Tu tez folia na bezelu :D

 

Ja tez czekam na swoja Enigme, rowniez białą :)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam VC Chrono 2, ta "ruchoma" Enigma trafi do mnie za ok. miesiąc to jeśli będzie zainteresowanie zrobię dokładny test porównawczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć do szukajki, na pewno dostaniesz odpowiedź.

Zamiast tu cytować, pisać pytanie, chwalić się z jakiego to sprzętu napisałeś, dużo szybciej twoja ciekawość zostałaby zaspokojona prostym pytaniem.

No i nie musiałbyś czekać na odpowiedź.

Wrzucałem do Googla. Uwierz mi - pisze tu z pytaniem w ostateczności. Niestety Google nie czyta wszystkim w głowie i nie zna wszystkich skrótów na świecie.

Jakbym pisał z nokii, ericssona, huawei, albo allview to też byś zwrócił na to uwagę?

Sorry za offtop.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Złotych Tarasach, ale na 99% nie ma tam jeszcze Enigmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, wydaje mi się że w zeszłym tygodniu była w ZT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się chłopaki pospieszyli

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem na 100% pewien, ale to chyba było Od czasu do czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w Od czasu do czasu na drugim piętrze można zobaczyć gerlach i nie tylko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mówiąc na 1 piętrze :) niedaleko plątaniny schodów ruchomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Wrzucałem do Googla. Uwierz mi - pisze tu z pytaniem w ostateczności. Niestety Google nie czyta wszystkim w głowie i nie zna wszystkich skrótów na świecie.

Jakbym pisał z nokii, ericssona, huawei, albo allview to też byś zwrócił na to uwagę?

Sorry za offtop.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Skoro masz z tym problem, podpowiem:

 

Nie wystarczy napisać cw forum, ale wystarczy dodać do tego magiczne słowo "zegarki" i już masz na pierwszym miejscu właściwego linka.

Więc wystarczy pomyśleć, zastanowić się jak zadać pytanie.

A co do tego

Wysłane z .... za pomocą ... to nie przekonałeś mnie.

Nie interesuje mnie na czym wysyłasz te swoje posty, tylko co one wnoszą do forum.

A te stopki tylko przeszkadzają w czytaniu i dlatego ich nie lubię.

W TT jest taka opcja, można to zlikwidować. I nie chwalić się za każdym razem za pomocą czego wypisałeś swoje posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Skoro masz z tym problem, podpowiem:

 

Nie wystarczy napisać cw forum, ale wystarczy dodać do tego magiczne słowo "zegarki" i już masz na pierwszym miejscu właściwego linka.

Więc wystarczy pomyśleć, zastanowić się jak zadać pytanie.

A co do tego

Wysłane z .... za pomocą ... to nie przekonałeś mnie.

Nie interesuje mnie na czym wysyłasz te swoje posty, tylko co one wnoszą do forum.

A te stopki tylko przeszkadzają w czytaniu i dlatego ich nie lubię.

W TT jest taka opcja, można to zlikwidować. I nie chwalić się za każdym razem za pomocą czego wypisałeś swoje posta.

O to to.

Ja też pisze dużo z Tapatalk-a i pierwsza rzecza jaka zrobiłem to było wypierdzielenie tej stopki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ja uczyłem się w biegu i potem musiałem edytować swoje pierwsze posty pisane w TT, bo poszły za znajomą stopką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Złotych Tarasach, ale na 99% nie ma tam jeszcze Enigmy

Jest, nie jedna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.