Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano 18 grudzień 2016 - 08:09

Na dziś zero odpowiedzi na Emila ...... 5 grudnia Pan paczkę z zegarkiem odebrał w mieście Szczecin czekamy...... Czas = cierpliwość ............................................................ ........ 

 

@Maka - czy masz już zegarek z naprawy? coś wiadomo? daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek dotarł z "naprawy" w czwartek 22.12.2016 r. paczka z zegarkiem który wysłałem do naprawy odebrana 05.12.2016 r.

Jak ktoś chce więcej to na prv. .... to nigdy nie będzie działać, a firma tyle sztuk niedziałających zegarków .... ściemniamy jakoś będzie..... tyle.....  

Enigma.... polskim matematykom udało się złamać ale G.Gerlach zdecydowanie NIE

Mechanizm jest do kitu miała być wskazówka sekundowa-stopera  z płynącą sekundą no i jest tyle, że 

sekunda krąży po tarczy jak chce.

Szkoda bo to bardzo fajny projekt i ładne chromo chociaż nie działa...

Po naprawie mi nie działa o dalszych losach poinformuję tu na forum żeby każdy zainteresowany wiedział

jak rozkodować tą Enigmę :D 

Edytowane przez maka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie do posiadaczy zegarka Dywizjon 303 II. Czy na kopercie zegarka ma ktoś z Was koledzy nacięcia, tak jakby przejechane pilnikiem półokrągłym? Z Gerlacha gościu twierdzi, że jest to dojście serwisowe do rozłączenia koperty z lunetą. Na zdjęciu widać na godzinie  6 przy łączeniu koperty z lunetą. Piszcie i jak możecie dodajcie zdjęcia Waszego egzemplarza

post-87971-0-33329800-1483547712_thumb.jpg

post-87971-0-51707800-1483547801_thumb.jpg

post-87971-0-30444000-1483547843_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie do posiadaczy zegarka Dywizjon 303 II. Czy na kopercie zegarka ma ktoś z Was koledzy nacięcia, tak jakby przejechane pilnikiem półokrągłym? Z Gerlacha gościu twierdzi, że jest to dojście serwisowe do rozłączenia koperty z lunetą. Na zdjęciu widać na godzinie 6 przy łączeniu koperty z lunetą. Piszcie i jak możecie dodajcie zdjęcia Waszego egzemplarza

U mnie też tak jest. Spróbowałem pokazać to na zdjęciu z telefonu. Myślę że widać.

https://goo.gl/photos/yfo6Jzqv3jv9nwes7

 

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez seikossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak jest. Spróbowałem pokazać to na zdjęciu z telefonu. Myślę że widać.

https://goo.gl/photos/yfo6Jzqv3jv9nwes7

 

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

O. Widać ładnie. Dokładnie tak jak u mnie, a już się martwiłem, że to jakiś feler w moim egzemplarzu. Ciekawe jak u innych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak oglądacie to kilkadziesiąt razy dziennie, bo ktoś twierdzi, że tak ma być? :o

Ja bym nie dał rady...


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek dotarł z "naprawy" w czwartek 22.12.2016 r. paczka z zegarkiem który wysłałem do naprawy odebrana 05.12.2016 r.

Jak ktoś chce więcej to na prv. .... to nigdy nie będzie działać, a firma tyle sztuk niedziałających zegarków .... ściemniamy jakoś będzie..... tyle.....  

Enigma.... polskim matematykom udało się złamać ale G.Gerlach zdecydowanie NIE

Mechanizm jest do kitu miała być wskazówka sekundowa-stopera  z płynącą sekundą no i jest tyle, że 

sekunda krąży po tarczy jak chce.

Szkoda bo to bardzo fajny projekt i ładne chromo chociaż nie działa...

Po naprawie mi nie działa o dalszych losach poinformuję tu na forum żeby każdy zainteresowany wiedział

jak rozkodować tą Enigmę :D 

 

Maka, trzymaj się - powodzenia! Nie odpuszczaj - życzę cierpliwości i spokoju! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak oglądacie to kilkadziesiąt razy dziennie, bo ktoś twierdzi, że tak ma być? :o

Ja bym nie dał rady...

Ja akurat tego nie wiedziałem. Zobaczyłem dopiero jak kolega poprosił o sprawdzenie. Gołym okiem też tego nie widzę ;-)

 

Natomiast mój 303-II ma mankament na tarczy, który w słońcu mnie denerwuje:

https://goo.gl/FkFIKh

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak lecimy z ich wtopami to ja pokażę co działo się na tarczy mojego Żabola:

 

vagQXI7.jpg

 

Przy następnym zakupie ich zegarka 3x się porządnie zastanowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Krygo 

 

Napisz proszę co się działo. Bo tak (rano jeszcze jak dla mnie) - nie widzę nic złego... 

Edytowane przez Z_bych

www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi chyba o ta wypukłość między 3 a 6?

U mnie w ciuchci podobnie źle (choć mniej widoczne) namalowana cyfra indeksu jak na tym 303.

 

Orientował się ktoś czy powyższe błędy podlegają reklamacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@ Krygo 

 

Napisz proszę co się działo. Bo tak (rano jeszcze jak dla mnie) - nie widzę nic złego... 

 

 

Chodzi chyba o ta wypukłość między 3 a 6?
U mnie w ciuchci podobnie źle (choć mniej widoczne) namalowana cyfra indeksu jak na tym 303.

Orientował się ktoś czy powyższe błędy podlegają reklamacji?

 

 

Dokładnie chodzi o tą wypukłość, ale była nieco większa niż od 3 do 6 ;) Tutaj widać to lepiej:

 

BJBtyQ0.jpg

 

Myślę, że skoro u mnie facet nie widział problemu, żeby odesłać zegarek w ramach gwarancji to inne podobne wady też takowej podlegają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście to mogło irytować :/ 


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No drażniło strasznie, ale brak daty też nie pomagał to poszedł w świat tak szybko jak przyszedł :)

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy następnym zakupie ich zegarka 3x się porządnie zastanowie...

Mam tak samo.

Rozumiem, że się uczą, ale nie muszą na mnie ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już dość długo.......

Ale działającym kilkadziesiąt razy dłużej też zdarzają się wpadki.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy następnym zakupie ich zegarka 3x się porządnie zastanowie...

 

Ja tam się zastanawiał nie będę, po "Żabolu" jedynym "produktem" ze znakiem Gerlach goszczącym w moim domu będą sztućce... :D

Moim zdaniem G.Gerlach ma potencjał, świetne projekty, ALE nie ma takiego którego nie potrafi spieprzyć brakiem kontroli jakości. W moim egzemplarzu wskazówka minutowa miała "luzy", godzinowa była punkt pełną godzina a minutowa za 3 albo 3 po - uzasadnienie "Prezesa" takiego stanu rzeczy rozwaliło mojego zegarmistrza (gość z 30-letnim doświadczeniem) na amen - myślałem że po pogotowie będę musiał dzwonić bo mu "głupawka" nie chciała przejść - ostatecznie zegarek poszedł do ludzi ale niesmak został.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale działającym kilkadziesiąt razy dłużej też zdarzają się wpadki.

 

Zdarzają się wpadki? :D

Niedokładnie, krzywo spasowane tarcze (Enigma), zbyt duże otwory przez które widać mechanizm ("Parowozy" i Enigma), w Żabolu tarcza wyglądała jakby ja ktoś z opakowania po Domestosie wyciął, ostre jak brzytwa krawędzie kopert (Navigator, ORP Orzeł), kiepsko dobrane proporcje (mały ale wysoki zegarek, Batory i reszta modeli bazujących na tej kopercie i mechanizmie ST), ostre koronki (Otago) i wiele wiele innych - to nie "zdarzają się wpadki"... to jest lipa, a raczej "produkcja po taniości". 

 

Edit: Przepraszam za "post po poście" ale długo zastanawiałem się czy powyższe uwagi zamieszczać na forum.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę jeszcze słaby kontakt (brak odpowiedzi na maile), ale nie wiem czy to nie największa zaleta, bo dzięki temu nie kupiłem zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzają się wpadki? :D

Niedokładnie, krzywo spasowane tarcze (Enigma), zbyt duże otwory przez które widać mechanizm ("Parowozy" i Enigma), w Żabolu tarcza wyglądała jakby ja ktoś z opakowania po Domestosie wyciął, ostre jak brzytwa krawędzie kopert (Navigator, ORP Orzeł), kiepsko dobrane proporcje (mały ale wysoki zegarek, Batory i reszta modeli bazujących na tej kopercie i mechanizmie ST), ostre koronki (Otago) i wiele wiele innych - to nie "zdarzają się wpadki"... to jest lipa, a raczej "produkcja po taniości". 

 

Edit: Przepraszam za "post po poście" ale długo zastanawiałem się czy powyższe uwagi zamieszczać na forum.

 

No dobra - masz rację- a i ja jakoś nie bardzo mam  motywację i powody do "obrony" - tych baboli jest o wiele wiele za wiele. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - masz rację- a i ja jakoś nie bardzo mam  motywację i powody do "obrony" - tych baboli jest o wiele wiele za wiele. ;)

 

I żeby była jasność - to nie jest tak że nagle Daito się pozmieniało bo przecież był zachwycony choćby Navigatorem... Był zachwycony tym zegarkiem bo to świetny projekt jest, bardzo gustowny i ładny zegarek wyszedł - ale na Bogów jak dziurki na teleskopy Chińczyk zrobił za blisko koperty, pomimo długich uszu, jak krawędzie dekla i uszu są tak ostre że potrafią ciąć skórę albo gumę to się takie koperty Chińczykowi odsyła do poprawki a nie składa i sprzedaje zegarki.

Jak Chińczyk wiertła podupił i o mm czy dwa dziura jest za duża to się pakuje tarcze i odsyła do poprawki, albo zmienia wskazówki żeby tej dziury widać nie było, jak tarcze są "krzywe" w Enigmie i się za Zbója nie da ich prosto zamontować to też się odsyła do poprawki - a nie pakuje na rynek, no chyba że się komuś nie che - ale jak tak jest to znaczy ze ma klienta w okolicy okrężnicy "gupi wszysko nawet guano w papierku kupi" - ale należy pamiętać że klient też ma okrężnice.

Jednak największym moim rozczarowaniem był Żabol bo to miał być zegarek forumowy "dla swoich" z których spora cześć jest "oblatana" w tematach zegarkowych - a na dodatek projekt był świetny i nietuzinkowy - w zasadzie nie było opcji żeby go zepsuć - a jednak udało się.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza koronkami Navigator tez bardzo mi się podoba, a juz zupełnie wersją II gdzie koronki o dziwo - zmieniono.... - jednak by odczuć co napisałeś trzeba byłoby mieć, a ja mieć nie będę. Choć chętnie bym po obcował by mieć zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Szkoda ze takie rzeczy czytam bo chcialem zamowic pare tych zegarkow dla mnie i znajomych ale szkoda mi wtopic, chcialem pokazac, sprezentowac polskie zegarki dla znajomych starych polakow na emigracj ale narazie sie wstrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.