Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

No wiesz , jak już to ta wtopa byłaby na poziomie kosztów kolacji w średniej knajpie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez moje łapki przewinęło się z 9-ć G.G i może trafiłem na cudne egzemplarze, bo tylko w PLZ24 miałem źle osadzoną koronkę, a  w Nawigatorze dopatrzyłem się trzech odcieni luminowy. W ciągu trzech dni Sylwek rozwiązał problem/koronki.

Nie zapominajmy, że niektórzy w cenie G.G (stare ceny) paski do zegarków kupują  ;)

Edytowane przez jimmy6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze cała fundacja to jedna osoba. Trudno prowadzić jakąś wielką kontrolę jakości utrzymując też niskie ceny :)

A jak kolega wyżej pisze, reklamacja i naprawa przebiegały sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy, że niektórzy w cenie G.G (stare ceny) paski do zegarków kupują  ;)

 

Masz rację - ale jak już mam kupić chiński zegarek (niezależnie co ma na tarczy napisane), który będzie dobrze zrobiony, albo nie (czyli na dwoje babka wróżyła), to mogę to zrobić za cenę którą niektórzy płacą za klamerkę do tego paska o którym wspominasz ;)  Druga sprawa to czy na pewno tak ma być że jak kupujesz zegarek za 1,5k PLN to musisz z góry zakładać że coś z nim będzie "nie tak"?? Jeśli tak ma być to chyba faktycznie warto się skupić na Casio, Seiko 5, czy Oriencie i olać wszystko inne w tym budżecie.

 

Poza tym to trochę nie o to chodzi, moje pokolenie (rocznik 70-ty i wcześniej) sporo się nasłuchało o tym że dobre to zagraniczne, a polskie to byle jakie - fajnie by było jakby ten stereotyp się trochę zmienił, ale widać że o to trudno jest, choć jak się obserwuje Xicorr czy VC to jednak widać że się da jak się chce, tyle że nie wszystkim się chce. 

 

 

Przez moje łapki przewinęło się z 9-ć G.G

To dokładnie tak jak przez moje i albo nie miałem tyle szczęścia co Ty albo zwracamy uwagę na inne rzeczy.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ 100

Mogę się pod tym podpisać.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że gdyby G.G. dysponował takim budżetem (nawet 1/50-ą) jak wspomniane wyżej firmy, to sprawa wyglądałaby inaczej  ;)

Jest to bardzo młoda marka z mikro kapitałem na scenie gigantów.

Na plus-wcielanie w życie polskich projektów, niskie nakłady i upamiętnienie polskich wydarzeń, postaci i myśli technicznej.

Nie namawiam do kupna. Sam pewnie coś kupię.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że gdyby G.G. dysponował takim budżetem (nawet 1/50-ą) jak wspomniane wyżej firmy, to sprawa wyglądałaby inaczej  ;)

 

To bardzo słaby argument jest - bo jak wiesz są młodsze i mniejsze marki, nawet polskie, które takich baboli nie robią.

Budżet ma średnie znaczenie jeśli chodzi o jakość wykonania w postaci wygładzenia kopert czy właściwej średnicy otworów w tarczy - robisz projekt wysyłasz do wykonawcy razem z określeniem warunków jakie mają być spełnione - wykonawca przyjmuje warunki i realizuje zamówienie, jeśli jest zgodne z projektem to płacisz umówiona cenę jeśli nie to odsyłasz do poprawki.

Budżet może mieć znaczenie jeśli chodzi o jakość materiałów, mechanizmów, mnogość modeli równocześnie wystawionych na rynek - ale nie na dobór wiertła, czy łagodne wykończenie krawędzi koperty, spasowanie tarczy, itd. - w życiu nie uwierzę że Gerlach, zamawiając elementy zegarka, w specyfikacji zamówienia wpisuje "ostre krawędzie", "większy otwór w tarczy"... to są efekty braku kontroli oraz kiepskich negocjacji z wykonawcą.

 

Może zamiast wystawiać równocześnie 15 - 20 modeli warto wystawić 5 ale naprawdę dobrze zrobionych? Takie rozwiązanie byłoby dobre dla wszystkich - dla G.Gerlach bo w miejsce tego co się o nich pisze pojawiło by się określenie "solidna marka" - tym samym popyt na ich produkty byłby większy, - dla klienta bo ten wydając swoje pieniądze miałby pewność że towar jaki nabywa jest dobrej jakości i solidnie wykonany.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daito, może i słaby (argument), ale mój, nie powtarzany ja mantra...................... :ph34r:

Tak jak pisałem kupię, bo trafiałem na dobrze zrobione egzemplarze, uściślając stosunek jakości do ceny.

To tyle i aż tyle z mojej stropy.

Peace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak ma być to chyba faktycznie warto się skupić na Casio, Seiko 5, czy Oriencie i olać wszystko inne w tym budżecie.

 

No akurat ty powinieneś wiedzieć , że to raczej pobożne życzenie.

Casio nie miałem, orienty tanie ze 4 i były ok. Ale w tanich seiko jest bardzo dużo baboli.

Więc jak ogólnie masz trochę racji tak tutaj ta teza jest nietrafiona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...kiepskich negocjacji

...popyt na ich produkty byłby większy

 

Fajnie gdyby inni producenci krajowi wypowiedzieli się również, mi sie wydaje że taki mikrus z zamówieniem kilkaset sztuk to nie ma żadnej pozycji do negocjacji, ceny dostaje z cennika, termin odległy... ;)

 

Myślę że popyt mają ok, tylko mniejszy wśród wymagającej klienteli na forach :)

 

Ja mimo wszystko wszystkim naszym producentom kibicuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daito, może i słaby (argument), ale mój, nie powtarzany ja mantra...................... :ph34r:

 

Jakbyś mnie choć trochę znał (choćby z forum), to byś wiedział że wszelkie moje wypowiedzi bazują na, może nie największym, ale zawsze moim prywatnym doświadczeniu, jakbyś przejrzał forum to byś zauważył że moich krytycznych wypowiedzi pod adresem jakiegokolwiek producenta nie jest wiele, oraz że częściej zdarzało mi się dobrze pisać o Gerlachu niż pisać źle - każdemu kto coś robi zdążają się błędy, sztuka polega jednak na tym aby się na nich uczyć a nie je powielać.

 

Owszem, krytyka Gerlacha wypływa w zasadzie w oparciu o te same aspekty i argumenty czyli można powiedzieć że jest "powtarzana jak mantra" i każdemu "krytykowi" zarzucić "wrodzoną niechęć do tej firmy", ale można też powiedzieć że producent nic sobie z niej nie robi, bo przecież jakby była poprawa jakości to "mantry" by nie było..... ;) 

 

Również życzę jak najlepiej każdemu naszemu producentowi, oraz tego żeby traktował krytykę jako konstruktywną a nie jako "przejaw wrodzonej niechęci". ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Wie ktos moze czy GG ma normalny sklep w Szczecinie? Pisalem do nich ale bez odzewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem GG nie ma sklepu stacjonarnego, ale ich zegarki można kupić w Świecie Zegarków ul. Bogusława 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długim weekendzie zadzwonię do

G.G i zapytam co dalej...

3 próba "naprawy" ....

Dla mnie Pan który odbiera telefony bardzo miły!!! Ale zegarek nie działa bo .... nie może z tym mechanizmem się nie da...

Enigma ma swoją tajemnicę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mnie choć trochę znał (choćby z forum), to byś wiedział że wszelkie moje wypowiedzi bazują na, może nie największym, ale zawsze moim prywatnym doświadczeniu, jakbyś przejrzał forum to byś zauważył że moich krytycznych wypowiedzi pod adresem jakiegokolwiek producenta nie jest wiele, oraz że częściej zdarzało mi się dobrze pisać o Gerlachu niż pisać źle - każdemu kto coś robi zdążają się błędy, sztuka polega jednak na tym aby się na nich uczyć a nie je powielać.

 

Owszem, krytyka Gerlacha wypływa w zasadzie w oparciu o te same aspekty i argumenty czyli można powiedzieć że jest "powtarzana jak mantra" i każdemu "krytykowi" zarzucić "wrodzoną niechęć do tej firmy", ale można też powiedzieć że producent nic sobie z niej nie robi, bo przecież jakby była poprawa jakości to "mantry" by nie było..... ;)

 

Również życzę jak najlepiej każdemu naszemu producentowi, oraz tego żeby traktował krytykę jako konstruktywną a nie jako "przejaw wrodzonej niechęci". ;)

Daito, nie odbieraj tego co piszę aż tak personalnie. Szanuję Twoje zdanie, tak sam jak każdego z forumowiczów/pomijam tych, którzy nigdy danego zegarka w ręku nie mieli, ale mają wyrobione zdanie, bo kolega kolegi miał, więc.................lub widzieli zdjęcie w necie.

Mantra tyczyła się wypowiedzi powtarzanych jak litania na forum.

Pozdrawiam

Po długim weekendzie zadzwonię do

G.G i zapytam co dalej...

3 próba "naprawy" ....

Dla mnie Pan który odbiera telefony bardzo miły!!! Ale zegarek nie działa bo .... nie może z tym mechanizmem się nie da...

Enigma ma swoją tajemnicę....

Wydaje mi się, że najlepiej będzie jak bezpośrednio napiszesz do Krzyśka lub Sylwka z CW.

Edytowane przez jimmy6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba mniejszą wrażliwość bo w ciuchci nie rzucił mi się w oczy otwór, Żabol też mi pasuje. Teraz czekam na Dragona i Karasia, i żałuję że Łoś ma skopany minutnik chrono i złą podziałkę na obrotowym ringu.

E: fotka ciuchci: b48a633a4a639c361e5874e22dca22d6.jpg

Edytowane przez arek314

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba mniejszą wrażliwość bo w ciuchci nie rzucił mi się w oczy otwór, Żabol też mi pasuje. Teraz czekam na Dragona i Karasia, i żałuję że Łoś ma skopany minutnik chrono i złą podziałkę na obrotowym ringu.

Gdybym był bardziej rozrzutny dokupiłbym sobie jeszcze ciuchcię z białą tarczą tak mi pasuje ten model.

 

Co do karasia taka ciekawostka

 

A miałeś może w ręku Husarię?

Edytowane przez dopeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był bardziej rozrzutny dokupiłbym sobie jeszcze ciuchcię z białą tarczą tak mi pasuje ten model.

 

Co do karasia taka ciekawostka

 

A miałeś może w ręku Husarię?

Nie podchodzą mi te skrzydła. I zegarek za bardzo stonowany jak coś dla Towarzysza Husarii :)

 

Fajny ten panel przyrządów.

Edytowane przez arek314

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie mam zastrzeżeń do żabola ale weź AREK zobacz zdjęcie tej tarczy powyżej... masakra. Rozumiem emocje i rzeczywiście się dziwię czemu Sylwek nie wymienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wlascicielem Otago z ta czarno dziwna tarcza #063/250 zegarek jest zrobiony bez zadnych uchylek i chodzi bez zadnych problemow

i nie moge nic zlego powiedziec.

post-65121-0-01904400-1485224134_thumb.jpg

post-65121-0-78829900-1485224140_thumb.jpg

Edytowane przez Piotr K.

If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytaj śmiało.

Pytam śmiało :) Jeśli go masz to wrzuć kilka zdjęć, napisz parę słów, ciekaw jestem opinii jak w praktyce. A widziałem tylko zdjęcia 'reklamowe'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest obecnie w "trasie" więc mogę tylko napisać, że na żywo jest bardzo elegancki, na skórzanym pasku do garniaka pasuje jak ulał i budzi ciekawość gapiów :)  Co do szczegółów napiszę wieczorem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.