Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarek jest obecnie w "trasie" więc mogę tylko napisać, że na żywo jest bardzo elegancki, na skórzanym pasku do garniaka pasuje jak ulał i budzi ciekawość gapiów :) Co do szczegółów napiszę wieczorem.

Chętnie poczytam i zobaczę jakieś fotki niekatalogowe. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie poczytam i zobaczę jakieś fotki niekatalogowe. Dzięki!

Nie wiem czy to wystarczy, ale użytkownik jest z niego bardzo zadowolony.

post-52720-0-74946200-1485467187_thumb.jpg

post-52720-0-61069000-1485467214_thumb.jpg

post-52720-0-41561200-1485467239_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się od wczoraj jaram moim nowym nabytkiem PM-36 :) Dostał pasek Steinhart z zapięciem od innego Gerlacha i stał się od razu moim ulubionym czasomierzem w kolekcji :D Piękne wykonanie i znakomita stylistyka, gratki dla twórców!

 

IMG_5471_zpseqwdzuyy.jpg

 

IMG_5475_zpsffxj2ff7.jpg

 

IMG_5479_zpskqikgu1t.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem go dopaść :) Niestety kosztem PM36, ale warto! :D

 

16880265_1375448212477295_594751700_o_zp

 

16880837_1375448259143957_856032474_o_zp

 

16810696_1375448675810582_167714834_o%20

 

16735472_1375448242477292_1758045365_o_z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się od wczoraj jaram moim nowym nabytkiem PM-36 :) Dostał pasek Steinhart z zapięciem od innego Gerlacha i stał się od razu moim ulubionym czasomierzem w kolekcji :D Piękne wykonanie i znakomita stylistyka, gratki dla twórców!

 

To ten PM tak Ci pasek zniszczył przy styku z kopertą?

Pytam bo Navigator miał ostre krawędzie przy styku dekla i koperty w miejscu "podcięcia" - haratał mi co grubsze paski jak ta lala - miedzy innymi identycznego "steinhatra" mi zniszczył a ślady na pasku takie same zostawiał jak na Twoich zdjęciach widać - dlatego pytam, no ale na bazarku piszesz że "doskonałe wykonanie", to chyba nie ma ostrych krawędzi c'nie?  :rolleyes:

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten PM tak Ci pasek zniszczył przy styku z kopertą?

Pytam bo Navigator miał ostre krawędzie przy styku dekla i koperty w miejscu "podcięcia" - haratał mi co grubsze paski jak ta lala - miedzy innymi identycznego "steinhatra" mi zniszczył a ślady na pasku takie same zostawiał jak na Twoich zdjęciach widać - dlatego pytam, no ale na bazarku piszesz że "doskonałe wykonanie", to chyba nie ma ostrych krawędzi c'nie? :rolleyes:

Ten pasek z takimi harataniami mam właśnie z kiedys posiadanego Navigatora przełożony więc to widać ich wada :) pm36 i 303 mają lepsze wykończenie od navi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem ignorantem i po prostu o czymś nie wiem, ale... jak taki rasowy wojak ma się do kolei?

Projekt PM-36 to wypisz wymaluj Hamilton Khaki Pioneer, tylko z sub sekundą, i wygląda jak typowy amerykański (i nie tylko amerykański) zegarek wojskowy  z lat 40-tych czy 50-tych.

Jakby nazwa modelu kojarzyła się z wojskowością, pewnie jak zwykle z II WŚ, to jakoś bardziej by mi to grało...

Bo zegarek, trzeba przyznać, wygląda rasowo!

 

 

 


No przestań... taki sam kolejowy jak 303 to zegarek lotniczy...

 

Tu się akurat nie zgodzę - 303 faktycznie jest wzorniczo podobny do zegarków zamawianych w Szwajcarii przez RAF, był nawet kiedyś taki na bazarku...

Także wzornictwo wcale nie takie znowu nietrafione.

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam ten model kojarzy się bardziej z nowymi modelami parnisa które ostatnio wyszły :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się akurat nie zgodzę - 303 faktycznie jest wzorniczo podobny do zegarków zamawianych w Szwajcarii przez RAF, był nawet kiedyś taki na bazarku...

Także wzornictwo wcale nie takie znowu nietrafione.

 

Racja - tutaj biję się w pierś, moja wina... bylo kilku producentów który robili takie zegarki dla brytyjskich lotników i nie tylko; Omega robiła takie watch'e na Caliber 30 T2 SC, dla RAF'u w 1942 roku, Longines też takie zlecenie realizował tyle że nie dokopałem sie nigdzie do szczegółów ... wyglądało to tak:

 

86-var-scene-1-full.jpg

 

207sxll.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a moze i stwierdzenie jak firma g.gerlach moze byc Polska jak to byl Niemiec ten gerlach i robil manometry a nie zegarki i jego synowie mieli po nim firme. Także produkujac manometry i urzadzenia pomiarowe. Nigdzie nie znalazlem ze produkowali zegarki bo ich firma budynek zniszczony zostal w trakcie powstania.

 

Dlaczego ta firma nazywa sie polska firma jak polska nie jest moze teraz ale nazwe ma niemiecka g. Gerlach

 

 

Jak sie myle to poprawcie mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to cię poprawię , mylisz się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lakoniczna odpowiedz, mozesz rozwinąć dlaczego sie myle bo ww. odpowiedz nie trzyma poziomu tak mysle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo np ojciec gustaw gerlach niemiec ma firme produkujaca manometry, syn emil juz polak przyjmuje firme i kiedy zaczyna produkcje zegarkow (nigdy) bo firma budynek niszcza sie podczas powstanie to skad pomysl na zegarki jak w oryginale gerlach nie robil zegarkow i dlaczego jest to polska marka jak ojciec gustaw to niemiec a i jego zona tez a syn emil nagle polak skad ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo np ojciec gustaw gerlach niemiec ma firme produkujaca manometry, syn emil juz polak przyjmuje firme i kiedy zaczyna produkcje zegarkow (nigdy) bo firma budynek niszcza sie podczas powstanie to skad pomysl na zegarki jak w oryginale gerlach nie robil zegarkow i dlaczego jest to polska marka jak ojciec gustaw to niemiec a i jego zona tez a syn emil nagle polak skad ???

 

Myslę, że najszybciej odpowiedź na to pytanie uzyskasz odpowiedź jak skontaktujesz się z firmą, bo to nie forum wybierało nazwę marki tylko oni.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie jest straszne!

Mieszkałem na ulicy Władysława Jagiełły, a on nawet na niej nie postawił stopy!

I na dodatek był księciem... litewskim! :blink:

Jan Paweł II nie leczył ludzi, a jest patronem szpitala...

I co teraz?! Jak mam z tym żyć? :blink:


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sol jak to się kolokwialnie mówi "zawsze d... z tyłu"  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie podejście wasze, oraz to jak wypowiadacie sie jest denne i stwierdzające wyższość nad zwykłym człowiekiem. Zadałem grzecznie pytanie dlaczego marka jest nazywana polska jezeli gystaw był niemcem. A tu dostaje w pysk pogardą oraz cynizmem, szkoda słów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ stw50

 

Może gdybyś poświęcił trochę wysiłku i chociaż przeczytał, co jest napisane na stronach Fundacji G.Gerlach oraz okazał trochę szacunku forumowiczom, używając poprawnie języka polskiego zarówno w piśmie jak i formułowaniu myśli, wówczas nie musiałbyś zadawać takich pytań i nie narażał się na powyższe odpowiedzi.

Edytowane przez Z_bych

www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zadałem grzecznie pytanie dlaczego marka jest nazywana polska jezeli gystaw był niemcem. 

Firma jest polska ponieważ jest zarejestrowana w Polsce i w Polsce płaci podatki. Po resztę informacji odsyłam na stronę Fundacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.