Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

mgoralos - czasem lepiej jednak zdjęcia nie "wrzucać" ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maras 68

szafirowe szkło z antyrefleksem
3ee4b1e5-b24c-4e9b-b329-5f5ea363b8e2_zps
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maras 68

Najlepszy wypust Gerlacha !  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy wypust Gerlacha !  :)

 

Ciekawe czy też pod względem wykonania najlepszy czy... jak zwykle... bo szkoda by było zrypać efekt wizualny, który jest naprawdę świetny, kiepskim wykończeniem koperty ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muchacho zapodaj jakąś recenzję ;)

Sam jestem ciekaw.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z jakością tej rodzimej firmy - krążą już o tym legendy - to wskazówka się obluzuje i spadnie, to koronka zatnie - robią coś z tym bo nie ukrywam ze podobają mi się ich stylizacje ale ze względu na słabą jakość wykonania jeszcze nie poczyniłem zakupów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie raz dostałem od GG zegarek "Dead on arrival", czyli popsuty od nowości. Naprawa była szybka i bezproblemowa. Paczka - wiadomo jak jest, przy każdym transporcie coś może się zdarzyć, mechanizmy mają ukryte defekty.

Raz też dostałem taki zegarek od szacownej szwajcarsko-brytyjskiej manufaktury Christopher Ward. Ludziom zdarzają się popsute nowe JLC, a niby przechodzą 1000 godzin testów przed sprzedażą.

GG sprzedało na forach mnóstwo zegarków, jakby były takie awaryjne to byś bardziej o tym słyszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z jakością tej rodzimej firmy - krążą już o tym legendy - to wskazówka się obluzuje i spadnie, to koronka zatnie - robią coś z tym bo nie ukrywam ze podobają mi się ich stylizacje ale ze względu na słabą jakość wykonania jeszcze nie poczyniłem zakupów

 

Miałem kilka zegarków GG, sporo też miałem okazję oglądać dzięki uprzejmości producenta i  forum CW - co do mechanicznych kwestii uwagi miałem tylko raz przy okazji forumowego "Żabol'a", w innych przypadkach mechanicznie nie można było się do zegarków przyczepić - nic nie odpadło, nic się nie urwało, mechanizmy były dobrze wyregulowane i miały bardzo przyzwoitą dokładność - jak na automaty.

Za to uwagi miałem co do jakości wykończenia, ostre krawędzie koperty, ostre krawędzie dekla, uszy nie dopolerowane - kaleczące pasek.

Moim zdaniem takie rzeczy w zegarku za 1500 PLN i więcej nie powinny się zdarzać. Oczywiście piszę o zegarkach które miałem i które przeszły przez moje ręce, nie mam pojęcia jak jest w nowo wypuszczanych modelach.

W mojej ocenie G.Gerlach sporo tracił nie przykładając uwagi do opisanych przeze mnie detali bo pomysły ma ciekawe i warte uwagi... 

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mojego rozeznania to zegarki tzw. "polskie" są minimum 2x droższe w stosunku do innych zegarków reprezentujących ten sam poziom zastosowanych komponentów i design.

Dlatego nie zamierzam przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mojego rozeznania to zegarki tzw. "polskie" są minimum 2x droższe w stosunku do innych zegarków reprezentujących ten sam poziom zastosowanych komponentów i design.

Dlatego nie zamierzam przepłacać.

A tak z ciekawości. Możesz powiedzieć które konkretne marki względem których robisz to porównaniemasz na myśli (te które maja ten sam poziom co tzw polskie)?

Pytam dla doprecyzowania bo twoja wypowiedź bez takiego przykładu nie n jest argumentem, a arbitralną opinią. A jak z opiniami jest to chyba nie muszę mówić.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mojego rozeznania to zegarki tzw. "polskie" są minimum 2x droższe w stosunku do innych zegarków reprezentujących ten sam poziom zastosowanych komponentów i design.

Dlatego nie zamierzam przepłacać.

 

No chyba jednak nie zawsze tak jest, a już na pewno niekoniecznie jeśli chodzi o Gerlacha, jasne że jak będziesz porównywał z Seiko czy Citizenem to może i Ci tak wyjdzie, ale weź pod uwagę ilość oraz infrastrukturę tych ostatnich i porównaj ją z GG - jeśli weźmiesz pod uwagę tzw. microbrand'y to ceny są porównywalne.

Nie żebym bronił odmiennego niż Twoje zdania bo jak widzę ceny zegarków np Leona Prokopa to nie sposób mi się z Tobą nie zgodzić i to nawet nie 2x droższe ale sporo więcej... jednak w przypadku GG raczej nie masz racji.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zegarek RWD 6, który ma ok 3 lat. Użytkowany jest w sposób umiarkowany / normalny, na przemian z innymi zegarkami. W swoim modelu nie odnotowałem żadnych problemów.

Nie wiem, jak w innych zegarkach Gerlachow.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę dorzucić trochę na Gerlacha w stosunku do Chińczyka albo farbowanego Chińczyka od mikrobrandu czy innego wirtualnego producenta. Do tego GG ostatnio mocno podnosi jakość pasków:

4aa1c1f8413a28fab2b01b6c9e559888.jpg

a dobrze dobrany pasek często "robi" zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę dorzucić trochę na Gerlacha w stosunku do Chińczyka albo farbowanego Chińczyka od mikrobrandu czy innego wirtualnego producenta. Do tego GG ostatnio mocno podnosi jakość pasków:

a dobrze dobrany pasek często "robi" zegarek.

Z ciekawosci.... Jakie marki z microbrandow przerabiałes ?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vratislavię i Tisella. Pierwszą wspominam miło, druga jednak "trochę" za bardzo się wzoruje. Nie wiem czy Xicorr się łapie jako mikrobrand..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wąskie spektrum ....

Proponuje zapoznać sie z Helsonem , Obrisem lub Armida

Zmienisz zdanie na temat microbrandow :)

Edytowane przez Slaw

"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre są fajne,np Obris Morgan. Ale to nie zmienia faktu, że gdyby GG wypuścił odpowiednik za 1600 zamiast 1300 od Obrisa to wezmę GG. Różnicę potraktuję jako datek na rozwój i utrzymanie wiedzy i infrastruktury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.