Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Tak dla rozruszania....

 

2c54424d71971d3018ece82ee75a5a23.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

marszalek_kw-500x500.jpg

 

Informacje ze strony fundacji:

 

Koperta ze stali chirurgicznej 316L, 43x53 mm, WR100, szkło szafirowe z jednostronnym transparentnym pokryciem antyrefleksyjnym, pasek skórzany.

 

Mechanizm: tourbillon automatyczny Seagull TY802, 27 kamieni, rodowane płyty, diament syntetyczny w klatce tourbillona.
 

Cena w przedsprzedaży 7200 zł, dostawa w I kw. 2019.

 

Panowie, Wasze opinie o tej turbince?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nosiłem ten mechanizm w innej kopercie i tarczy, byłem bardzo zadowolony.

 

edycja: to jednak był ST8000, czyli chyba poprzednik tego, co teraz w Marszałku

 

tutaj: https://rwg.cc/topic/134586-comparison-of-chinese-tourbillon-movements/  masz więcej o chińskich tourbillonach 

Edytowane przez marekgro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem inicjatywa cenna ale wzorniczo kiepsko. Jak już wsadzać ładny werk to wszystko powinno grać a powyżej to tak trochę nijako.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzisiaj niestety po 5 czy 6 latach od zakupu wypadła koronka Po wsadzeniu jakoś tam nakręca. Jestem jego pierwszym właścicielem więc tym bardziej boli i to jeszcze w takim dniu Napisałem do producenta i zobaczymy co będzie. Wesołych Świąt

3b81937c67b8877298a6e9e2325ae168.jpg7a2047e6a6b4ad1d37d3c76c6a4d0599.jpg

 

Wydeptane mi5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałek pękł, czy koronka się odkręciła?

Z tym tematem to do zegarmistrza trzeba iść, nie do producenta.

Wałek pękł, czy koronka się odkręciła?

Z tym tematem to do zegarmistrza trzeba iść, nie do producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałek pękł, czy koronka się odkręciła?

Z tym tematem to do zegarmistrza trzeba iść, nie do producenta.

Wałek pękł, czy koronka się odkręciła?

Z tym tematem to do zegarmistrza trzeba iść, nie do producenta.

To raczej nie to. W koronce jest tuleja, którą się zaciska. I to pewnie ten zacisk nie pozwala jej wypaść przy lekkim pociągnieciu jak do nastawy godziny. Może być że to nic takiego i majster jak najbardziej. Ale też pękniecie biorę pod uwagę i wtedy producent. Moim zdaniem takie rzeczy nie powinny się dziać kilka lat po zakupie. b9411efcad5d2336e23f44ef0687c349.jpg

 

Wydeptane mi5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam nie ma żadnego zacisku, wałek ma gwint i jest wkręcany do koronki. Po prostu się wykręcił, zapomniano o "blokerze" czyli takim kleju do gwintów lub po prostu loteryjnie klej się źle rozszedł tam w środku i puściło. Nic strasznego, zdarza się także w drogich zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czesto był serwisowany?

Jeszcze nie był

 

Wydeptane mi5s

tam nie ma żadnego zacisku, wałek ma gwint i jest wkręcany do koronki. Po prostu się wykręcił, zapomniano o "blokerze" czyli takim kleju do gwintów lub po prostu loteryjnie klej się źle rozszedł tam w środku i puściło. Nic strasznego, zdarza się także w drogich zegarkach.

Ok. Dzieks, sprawdzę to później

 

Wydeptane mi5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie Łoś pod choinkę dostał Hirscha :)

 

Wesołych Świąt!

 

a5770717d3020d87e64d4f7d72644999.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam nie ma żadnego zacisku, wałek ma gwint i jest wkręcany do koronki. Po prostu się wykręcił, zapomniano o "blokerze" czyli takim kleju do gwintów lub po prostu loteryjnie klej się źle rozszedł tam w środku i puściło. Nic strasznego, zdarza się także w drogich zegarkach.

Chyba pekło. Wałek wkręcony. 60e1c6b05b4d6e688466fa3e14bacc4c.jpg

 

Wydeptane mi5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem koledzy

Mam taki problem z gerlachem. Otóż swego czasu przewróciłem się i nieszczęśliwie uderzyłem lekko w koronkę. Podejrzewam ze albo wygiął się wałek albo tylko kocowanie koronki do walka. Wydarzyło się to z tok temu, od tego czasu ze 4 razy probowalem skontaktować się z producentem zeby wyserwisowac ale cisza jak makiem. Nie odpowiada ani na maile ani na formularz. Wydawało mi się ze naprawie u zegarmistrza ale tu każdy wzdycha i mówi ze nietypowy i by pisać do producenta...

Pytanie: gdzie w Warszawie mógłbym go wyserwisowac? Może ktoś ma dostęp do części Gerlacha?

 

A swoją droga przykro ze tyle się płaci i przy zakupie kontakt bez problemu. A pozniej nic.

post-108089-0-35092600-1547292875_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem koledzy

Mam taki problem z gerlachem. Otóż swego czasu przewróciłem się i nieszczęśliwie uderzyłem lekko w koronkę. Podejrzewam ze albo wygiął się wałek albo tylko kocowanie koronki do walka. Wydarzyło się to z tok temu, od tego czasu ze 4 razy probowalem skontaktować się z producentem zeby wyserwisowac ale cisza jak makiem. Nie odpowiada ani na maile ani na formularz. Wydawało mi się ze naprawie u zegarmistrza ale tu każdy wzdycha i mówi ze nietypowy i by pisać do producenta...

Pytanie: gdzie w Warszawie mógłbym go wyserwisowac? Może ktoś ma dostęp do części Gerlacha?

 

A swoją droga przykro ze tyle się płaci i przy zakupie kontakt bez problemu. A pozniej nic.

Pisz na ich profilu FB, to najlepiej działa.

A kontakt jest najlepszy poprzez forum czwarty wymiar, oni są tam moderatorami.

 

Jeśli chodzi o serwis, to w Warszawie "od czasu do czasu" w Złotych Tarasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie 2018 miałem podobny problem; podczas nakręcania Sokoła uszkodziłem wałek. Ze strony Fundacji otrzymałem adres zegarmistrza naprawiającego zegarki G.Gerlach: Aleje Wyzwolenia 109, 71-560 Szczecin. Tam też wysłałem, a płatność za naprawę w kwocie 100 zł uiściłem na konto Fundacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Gerlach Submarine niestety popsuł się kolejny raz, tym razem nie ma możliwości wkręcenia koronki na miejsce. To już druga awaria mojego zegarka w ciągu roku. Najpierw w miesiąc - dwa po zakupie zegarek zaczął się zatrzymywać, myślałem że może nieregularnie go nakręcam ale wystarczyło nim potrząsnąć, albo wyjąć i włożyć ponownie koronkę i zegarek chodził następne 12 godzin. Odesłałem do naprawy. Przez miesiąc cisza, zacząłem dzwonić do firmy ale bez efektów. Pisałem na FB pytania co z zegarkiem, żadnej odpowiedzi aż przyszedł dzień podwójnego szczęścia - dodzwoniłem się do firmy i dostałem odpowiedź na FB. Telefonicznie poinformowano mnie że problem był ze źle wytoczoną kopertą która blokowała mechanizm. Na FB dowidziałem się że problemem było to że ktoś rzucił paczkę w transporcie, sekundnik się skrzywił i zaczął blokować mechanizm.
Kolejna awaria, ta z koronką miała miejsce w listopadzie. Sprawdziłem na stronie G.Gerlacha adres pod jaki się wysyła reklamacje, wysłałem. Czekałem dwa tygodnie, zapytałem mailowo, na FB i na FB dostałem odpowiedź że adres wysyłki się zmienił. Odpisałem że przecież wysłałem na ten podany w regulaminie na stronie G.Gerlach i zrobiłem sobie screena z regulaminem, tak na wszelki wypadek. Po kilku godzinach na FB dostałem odpowiedź że adres na stronie jest poprawny. Sprawdziłem regulamin i okazało się że adres został zmieniony. Cóż, zadzwoniłem do fundacji z prośbą o wyjaśnienie czy to taki standard ich obsługi? Coś tam pokwękali i obiecali zwrócić pieniądze za przesyłkę, obiecali mi też wysłanie mailem formularza reklamacyjnego. Oczywiście żadnego maila nie dostałem.
Pozostało mi tylko jedno, skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy w przypadku drugiej awarii w okresie gwarancyjnym. Tak też zrobiłem, zegarek odesłałem, ale od miesiąca nie ma żadnego kontaktu ze strony fundacji. Pewnie trzeba będzie iść do sądu.
Jedyne co mogę powiedzieć o wyrobach G.Gerlacha : ładne ale trwałość zegarków taka jak przysłowiowej chińszczyzny. Dodatkowo serwis i obsługa klienta na skandalicznie niskim poziomie. Takie Janusze biznesu. Odradzam kupno ich produktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jeśli sprzedawca (a w tym przypadku i producent) w okresie do 14 dni nie ustosunkuje się do zgłoszenia reklamacyjnego to wówczas z automatu jest ono uznawane za zasadne i należy spełnić żądania konsumenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jeśli sprzedawca (a w tym przypadku i producent) w okresie do 14 dni nie ustosunkuje się do zgłoszenia reklamacyjnego to wówczas z automatu jest ono uznawane za zasadne i należy spełnić żądania konsumenta.

Taka jest teoria, a praktyka oznacza konieczność pójścia do sądu jeśli sprzedawca nie ma ochoty postąpić zgodnie z prawem. To oznacza kolejną stratę czasu i środków. To mnie najbardziej zdenerwowało w całej tej sytuacji, kupuję zegarek i w ciągu 12 miesięcy od zakupu 2-3 miesiące zegarek jest popsuty albo podróżuje w tę i z powrotem do Gdańska albo jest w naprawie. Nie ma sensu się tak męczyć, lepiej kupić sobie zegarek innej firmy. Taki który działa, a jak się popsuje, bo tak się zdarza to zostanie naprawiony szybko i bez zbędnej zwłoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sie orientuje czy Gerlach w ogóle daje jakieś rabaty?

Myślę o Enigmie ale kupowanie w cenach 100 to się nie godzi. :) 

I ew z kim rozmawiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum czwarty-wymiar zagadaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie na bazarku?

 

PS. mody tego nie lubią... ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.