Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ oczywiście, że musi. A co najmniej powinien. 


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jaroslaw Jerry Esowy - jeżeli mam być szczery to zegarek ma prezentować taką jakość wykonania, abym nie musiał przejmować się jakością obsługi po sprzedaży. Tyle i aż tyle.

 

Jakość, jakością, ale lepiej spać spokojnie wiedząc, że w razie potrzeby naprawa gwarancyjna przebiegnie szybko i sprawnie.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sol - zgadzam się z Twoim stwierdzeniem. Dobra obsługa gwarancyjna to coś o czym nie powinno się dyskutować, to coś co powinno być oczywiste. Dostaję dobry produkt ale jakby coś się dziwnego stało to firma, która mi ten produkt sprzedała, powinna dołożyć wszelkich starań by usterkę usunąć. 

Sądząc po waszych wypowiedziach G.Gerlach ma z tym problemy. Jednak z historii mojego znajomego wiem, że u Balticusa też nie wszystko, zawsze, działa tak jak powinno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sol - zgadzam się z Twoim stwierdzeniem. Dobra obsługa gwarancyjna to coś o czym nie powinno się dyskutować, to coś co powinno być oczywiste. Dostaję dobry produkt ale jakby coś się dziwnego stało to firma, która mi ten produkt sprzedała, powinna dołożyć wszelkich starań by usterkę usunąć. 

Sądząc po waszych wypowiedziach G.Gerlach ma z tym problemy. Jednak z historii mojego znajomego wiem, że u Balticusa też nie wszystko, zawsze, działa tak jak powinno. 

 

Taka ogólna uwaga:

Na świecie jest tak, że w żadnej firmie nie ma sytuacji, że absolutnie zawsze i wszystko działa tak jak powinno. Największe marki mają kolosalne wpadki i to już nawet nie mówię o pierdołach jak zegarek, ale o wpadkach, które mają znacznie poważniejsze konsekwencje. Do tego warto byłoby wziąć pod uwagę nawet nie liczbę takich a nie innych sytuacji, tylko odsetek reklamacji. Bo nie ma co się oszukiwać, że jednak jeśli chodzi o wolumen sprzedaży to Gerlach, a Balticus czy Vratislavia to jest troszkę inna skala (chyba nawet nie przesadzę jeśli powiem, że o rząd wielkości)


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie polecić zegarmistrza który zajrzy do Gerlacha Sosabowskiego (Seagull ST2533)? Pochodził dwa dni i się zatrzymał. Zegarek był nowy, ale jest już po gwarancji. Rezerwa chodu wskazuje pełne nakręcenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie polecić zegarmistrza który zajrzy do Gerlacha Sosabowskiego (Seagull ST2533)? Pochodził dwa dni i się zatrzymał. Zegarek był nowy, ale jest już po gwarancji. Rezerwa chodu wskazuje pełne nakręcenie.

w jakim miescie?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej Warszawa i okolice, żeby pominąć wysyłki.

EDIT:

No chyba że jest jakiś pewny i sprawdzony gdzieś w kraju ;)

Edytowane przez Fixxxer1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U tego z pierwszego linku kiedyś już byłem, podjadę i teraz. Zupełnie wyleciał mi z pamięci. Dzięki :)

EDIT:

Byłem u Pana Czyżewskiego. Bardzo miły gość, od ręki uruchomił zegarek i nie chciał nawet żadnej zapłaty. Dmuchnął, chuchnął, chwilę pogmerał i naprawił co było skopane :)

Edytowane przez Fixxxer1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony nato robi robotę.

 

 

post-24818-0-34372300-1577621096_thumb.jpg

post-24818-0-67460600-1577621222_thumb.jpg

Edytowane przez Homberger

Czas jest moim sprzymierzeńcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś Sokoła od Gerlacha? Bardzo mie się podoba ten zegarek i chciałbym się dowiedzieć od kogoś kto ma jak się sprawuje. 

 

Bardzo zniechęca lektura tego wątku di zakupu zegarka od GG. Tym bardziej, że mieszkamza granicą i jesli będzie problem to ciężej będzie mi go rozwiązać.

 

Zawsze robię research przed zakupem czegokolwiek poważniejszego i dziś na taki wątek na angielskojęzycznym forum zegarkowym trafiłem

 

https://forums.watchuseek.com/f71/g-gerlach-customer-service-3500282.html

 

Bardzo wielu niezadowolnych klientów nie tylko w Polsce:(

 

Wielka szkoda, bo CWS Sokól super wygląda i pomimo wszystkiego co przeczytałem ciągle mnie kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale co? Po przeczytaniu wielu negatywnych opinii oczekujesz, że ktoś Ci trochę Gerlacha pochwali i zakup będzie usprawiedliwiony? Naczytałeś się chyba dostatecznie, więc sam sobie odpowiedz  na pytanie czy chcesz się w to pchać. Ja miałem jeden kontakt z GG, a konkretnie Żabolem- pierwszy i ostatni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam limitkę Batorego i Krygo napisał w punkt. Jeżeli akceptujesz, cenę oraz fakt, że ewentualne awarie załatwisz na własną rękę u zegarmistrza to kupuj. Obsługa posprzedażowa nie istnieje w GG, a kontrola jakości jest słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa zegarki GG - Karasia i Żabola. W przeszłości miałem jeszcze Fokę. Z żadnym z zegarków nie miałem problemów, jak dotąd. Jeśli chodzi o obsługę posprzedażową, to również z takowej skorzystałem i zostałem super obsłużony - nowy zegarek przyszedł z paprochem na tarczy. Po zgłoszeniu, jeszcze przed wysłaniem mojej sztuki, miałem u siebie drugi, nowy egzemplarz i komplet giftów za 100 zł, a na PW  szczere przeprosiny.

Już wielokrotnie było o tym pisane - właścicielami GG są osoby z forum czwartywymiar - Svedos oraz ALAMO. Najlepiej poprzez konkurencyjne forum kontaktować się z którąś z tych osób - odpowiedzą, dadzą rabat, dopilnują obsługi...

Nie będę rozpisywał się o pierwszych modelach od GG, ale zegarki z obecnej produkcji są bezkonkurencyjne w swojej klasie cenowej... zarówno jeśli chodzi o dizajn, jak i wykonanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem od rodziny "Karasia".

Przyznam szczerze że zegarek na żywo sprawia bardzo dobre wrażenie i dobrze mi się go nosi. Mam go jednak dopiero pół roku, co może być niemiarodajne przy ocenie ew. awaryjności.

 

Wykonanie tarczy jest jak najbardziej ok. Matowa koperta może być - choć jak dla mnie to największa wada zegarka. Odchyłka na poziomie kilku sekund dziennie (pomimo że werk chiński). Pasek, na którym przyszedł wspaniały.

Z tego co widze kosztuje ok niecałe 2000 zł. Czy to dużo za ten zegarek? Ciężko mi powiedzieć. W tych pieniądzach z nowych zegarków można kupić i solidnego japończyka i jakiegoś atlantica, glycinke itd. 


Obecnie posiadane: Maurice Lacroix Masterpiece Flyback Chronograph, Gerlach Karaś,  GS DW5600, Seiko Presage SARY057, Balticus "Wiślak"

Historyczne: Longines Hydroconquest, Orient Bambino v2, Tag Heuer Formula 1, Jorg Gray 3500 Chrono, Seiko SSb073p1, Orient Mako III, Citizen ny4050-03l, Dan Henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie solidnego japończyka,atlantica, czy glycinke chrono manualne?

 

Mam identycznego stylistycznie Hamiltona khaki field pioneer chrono na VJ7750 - koperta jest tak samo matowa, tyle, że szczotkowana, a nie piaskowana; taki styl - militarny. Różnica jest taka, że Hamilton to automat i ma datę (taki dizajn), a Karaś jest na manualnym chrono Seagulla. Druga różnica jest taka, że katalogowo Hamilton jest 4x droższy... bo qualitny, a nie chiński  ;)

 

 

edit. poprawka nazwy Hama

 

edit 2 - zdjęcia zegarka za 2 i 8 tys. zł

71txwv3q9idz.jpg

lh4n3acf941g.jpg

3fopaciymjpv.jpg

0d2skgoelmpd.jpg

Edytowane przez Jaro_swatcH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Gerlacha opinie są skrajne, albo dno, albo ochy i achy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem na Cw i widziałem kilka ich zegarków i te nowsze są bardzo fajne. Co do obsługi to Jarek ma trochę racji najlepiej przez forum próbować rozmawiać.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Submarine jakiś rok temu. Mieszkam w UK i też obawiałem się o serwis w razie wad. Pierwszy zegarek przyleciał z wadliwym bezelem. Nie dało się go obrócić. Przekręciłem go może o 5 sekund i tak jakby się zaklinował. Kontaktowałem się z GG przez Facebooka i od razu podjęto decyzję o wysłaniu kolejnego zegarka. Zanim wysłałem mojego, nowy już był w drodze do UK. Odesłałem zegarek i kilka dni później odebrałem nowy z dodatkami jak ktoś już wcześniej wspominał. Drugi zegarek miał zgiętą wskazówkę sekundową i jakieś paprochy pod szkłem. Spakowałem wszystko i odesłałem. Znowu wysłano kolejny egzemplarz i ten trzeci był bez wad. Po kilku tygodniach wyskoczyła mi jednak koronka i nikt nie chciał podjąć sie jej naprawy. Zegarek był na gwarancji więc znowu napisałem do GG wysłałem do nich zegarek. Całe szczęście byłem wtedy w PL i koszt wysyłki to tylko 5£. Po tygodniu wrócił i chodzi bez zarzutów i noszę go przynajmniej 3-4 razy w tygodniu. Sam zegarek jest świetny, moim znajomym z pracy też się podoba i wzbudza zainteresowanie. Jeśli chodzi jednak o serwis to co do kontaktu z GG najlepiej napisać przez Facebooka. Odpowiedź może być nawet tego samego dnia. Tu zero zastrzeżeń. Kontakt zawsze był uprzejmy. Jeśli chodzi o wysyłkę to generalnie przeplacilem ten zegarek o 60-70£ czyli sporo. Każda wysyłka do PL była na mój koszt więc trochę mnie to kosztowało. Radzę się zastanowić czy chcesz bawić się w dodatkowe koszta.

Wiele osób narzeka na brak kontaktu ale w moim przypadku odpowiedź zawsze była natychmiastowa. Nawet we wczesnych godzinach wieczornych.

Zegarek miał mnie kosztować 365£ a okazało się że przez brak kontroli jakości (tak ja to widzę) wyniósł mnie 435£.

Nie zaryzykujesz to nie będziesz wiedział ;)

 

Gdybym mieszkał w PL to pewnie kupiłbym kolejny zegarek ale mieszkając w UK nie będę więcej ryzykować.

 

Sam zegarek cieszy i noszę go na zmianę z GW-9400 do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można gdzieś w Krakowie kupić zegarki Gerlacha? Można wtedy sprawdzić co się kupuje. Chodzi mi ich sokół po głowie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można gdzieś w Krakowie kupić zegarki Gerlacha? Można wtedy sprawdzić co się kupuje. Chodzi mi ich sokół po głowie:)

 

Nie dam sobie głowy uciąć, ale wydaje mi się, że widziałem je w Bonarce. 


Obecnie posiadane: Maurice Lacroix Masterpiece Flyback Chronograph, Gerlach Karaś,  GS DW5600, Seiko Presage SARY057, Balticus "Wiślak"

Historyczne: Longines Hydroconquest, Orient Bambino v2, Tag Heuer Formula 1, Jorg Gray 3500 Chrono, Seiko SSb073p1, Orient Mako III, Citizen ny4050-03l, Dan Henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.