Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Rejestracja (ponowna) osoby związanej z G.Gerlach na forum, to najlepsze co może zrobić firma z którą kontakt jest tak utrudniony. Jak ja bym chciał "pogadać" np. na WUS z kimś od Getat. Do wspomnianej firemki się pisze maila a odpowiedź dostaje po 1,5 tygodnia w najlepszym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.04.2020 o 21:39, ravraj napisał:

Ktoś wie jakie tempo ma Gerlach w udzielaniu odpowiedzi?

Zbiłem wkładkę bezela w Żabolu, wysłałem zapytanie o nowa sztukę i zero odpowiedzi juz dłuższy czas. 

Koronabzdura ich pokonała czy to standard?

Ravraj, nie mamy na stanie zapasowych wkładek do Żabola i nie będziemy ich mieli, jedyne co mogę zaproponować to  serwisowe wkładki w kolorze czarnym. Ponieważ oryginalna wkładka do Żabola to bardzo ciemna zieleń, więc przy zastosowaniu czarnej prawie nie widać różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w tym wątku napisał, że zamówił reedycję P11c gerlacha. Googlowałem i nie mogę nic znaleść. Czy będzie nowy P11 i jeśli tak to gdzie można zamówić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łatwo nie jest to fakt zamówić -ja skontaktowałem się na ich stronie w komunikatorze i dostałem link:

http://sklep.gerlach.org.pl/index.php?route=product/product&filter_name=pzl&product_id=130

Wpłaciłem zaliczkę i czekam. Miał być na wakacje ale któż to wie ...mogliby trochę częściej podawać jakieś informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo. Masz może namiary na jakiś wątek o tym zegarku? Chciałbym się dowiedzieć jaki mechanizm będzie w środku i jaka cena.  Googlowałem i nic nie znalazłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sąsiednim forum jest stosowny wątek dotyczący limitowanej wersji tego zegarka.

Nawet coś już pokazano i wygląda super :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zdjęcia i rysunki prototypowej wersji rocznicowej P11

Koperta prototypu jest w wersji satynowanej, seryjna będzie szczotkowa, Satynowana będzie użyta w innej wersji.

Wskazówki są pełne i ażurowe, seryjne będą raczej ażurowe, ale opcjonalnie będą mogły być pełne.

WR100 ale koperta jest robiona tak jak dla WR200 ( tutaj ograniczeniem WR są puszery chronografu)

Bezel obrotowy z wkładką ceramiczną.

Mechanizm to wspomniany wyżej Shanghai-3LZF2

Średnica koperty 44 mm, L to L 53mm, wysokość ze szkłem i uszami ze około 15 mm

 

 

 

 

P11_v2.jpg

pzl11_2_b.jpg

101550849_3075783902504388_2329396493900840960_n.jpg

100819999_3077695125646599_1442489045811724288_o.jpg

101872763_3075783832504395_8510700077545684992_o.jpg

101051602_3075783755837736_6207105908913209344_o.jpg

100738887_3098905460173633_8171527416418664448_o.jpg

100905345_3098905593506953_9204362086400917504_o.jpg

100745827_3098905576840288_6056977186802368512_o.jpg

100955215_3098905563506956_8524633363770769408_o.jpg

100868515_3098905703506942_7061076047378251776_o.jpg

100754600_3098905456840300_755871247178399744_o.jpg

101513765_3098905440173635_2210494949990858752_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zegarek. Miłość od pierwszego wejrzenia:) Gdyby się jeszcze dało zrobić z polskimi dniami tygodnia to byłby dodatkowy smaczek.

Kiedy planowana jest sprzedaż i jaka będzie cena?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Laponek napisał:

Super zegarek. Miłość od pierwszego wejrzenia:) Gdyby się jeszcze dało zrobić z polskimi dniami tygodnia to byłby dodatkowy smaczek.

Kiedy planowana jest sprzedaż i jaka będzie cena?

 

 

Poniżej masz link do zapisów i przedpłaty.

 

http://sklep.gerlach.org.pl/index.php?route=product/product&filter_name=pzl&product_id=130

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim!

 

czy ktoś z Was ma może zegarek Gerlach Enigma z hybrydą kwarcowo - mechaniczną (Seiko VK64GG)?

Mam takiego Gerlacha i super sobie go cenię ale mój ma jedną wadę - wskazówka sekundowa chronografu nie wraca na swoje macierzyste położenie po resecie.

Najgorsze jest to że po resecie zatrzymuje się na coraz to dalszych polach.

Nie przeszkadzało mi to przez długi czas ale w końcu chciałbym z tym zrobić porządek - czy wadę tą się kalibruje jak w innych zegarkach czy niezbędna będzie wizyta u zegarmistrza? 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

20200624_135645.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, makitabatata napisał:

Cześć Wszystkim!

 

czy ktoś z Was ma może zegarek Gerlach Enigma z hybrydą kwarcowo - mechaniczną (Seiko VK64GG)?

Mam takiego Gerlacha i super sobie go cenię ale mój ma jedną wadę - wskazówka sekundowa chronografu nie wraca na swoje macierzyste położenie po resecie.

Najgorsze jest to że po resecie zatrzymuje się na coraz to dalszych polach.

Nie przeszkadzało mi to przez długi czas ale w końcu chciałbym z tym zrobić porządek - czy wadę tą się kalibruje jak w innych zegarkach czy niezbędna będzie wizyta u zegarmistrza? 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

 

 

 

Wskazówkę chrono można przestawiać pusherami przy koronce wyciągniętej do drugiej pozycji.

Niestety często pojawiający się problem w tym mechanizmie. 


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymuje się na dalszych polach, bo tak działa reset.

Wciskaj aż ustawi się znowu na 12.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież każdy chronograf po wciśnięciu start/stop a potem reset powinien wrócić na godzinę 12tą ?!?

Powiedzmy że u mnie (po resecie) wskazówka sekundnika zatrzymała się na 0:20, wciskam start/stop i idzie powiedzmy na 0:50, wciskam start/stop, reset a wskazówka wraca na 0:30.

Czyli a) punkt "zero" to nie 12:00, b) punkt po każdym resecie się zmienia i jest zawsze dalej niż we wcześniejszym położeniu.

Pamiętam, że w innych chronografach się to ustawiało patentem np. koronka w położeniu do zmiany daty i potem co 1s przesuwanie wskazówki aby ustawić "0" / bazę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odciągnij koronkę do drugiej pozycji i naciskaj pusher aż wskazówka chronografu się wyzeruje.

Następnie wciśnij koronkę i sprawdź czy pomogło.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy czasem to nie jest niestety taka sama wada fabryczna jak w mojej Enigmie, napisz na facebooku GG (gdzieś wyżej jest mój wpis na ten temat) -wysłałem do wskazanego przez G.Gerlacha zegarmistrza i udało się naprawić (ale gwarancji że uda się z każdym  G.Gerlach uczciwie przyznaje nie ma).

Edytowane przez sviety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, makitabatata napisał:

Przecież każdy chronograf po wciśnięciu start/stop a potem reset powinien wrócić na godzinę 12tą ?!?

Powiedzmy że u mnie (po resecie) wskazówka sekundnika zatrzymała się na 0:20, wciskam start/stop i idzie powiedzmy na 0:50, wciskam start/stop, reset a wskazówka wraca na 0:30.

Czyli a) punkt "zero" to nie 12:00, b) punkt po każdym resecie się zmienia i jest zawsze dalej niż we wcześniejszym położeniu.

Pamiętam, że w innych chronografach się to ustawiało patentem np. koronka w położeniu do zmiany daty i potem co 1s przesuwanie wskazówki aby ustawić "0" / bazę.

 

Niestety musisz odesłac zegarek do naszego serwisu na wymianę wskazówki, więcej info wyślę na PW. Problem polega na nieprawidłowej współpracy pomiedzy osią sekundnika chronogrfu a tuleją wskazówki, VK64 ma specyficznie ukształtowana oś chrono i "życie wskazówki chronografu własnym niezlaeznym życiem" to często wystepująca wada zegarków z tymi mechanizmami. To była główna przyczyne wycofania tej wersji Enigmy z naszej oferty, ale nie tylko naszej wiele firm które stosowało te machanizmy dośyć  szybko wycofywało z oferty zegarki na nim oparte. W niedługim czasie planujemy wrócicć do tego  modelu ale już z mechanizmem miyoty 0S21.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, svedos napisał:

 

Niestety musisz odesłac zegarek do naszego serwisu na wymianę wskazówki, więcej info wyślę na PW. Problem polega na nieprawidłowej współpracy pomiedzy osią sekundnika chronogrfu a tuleją wskazówki, VK64 ma specyficznie ukształtowana oś chrono i "życie wskazówki chronografu własnym niezlaeznym życiem" to często wystepująca wada zegarków z tymi mechanizmami. To była główna przyczyne wycofania tej wersji Enigmy z naszej oferty, ale nie tylko naszej wiele firm które stosowało te machanizmy dośyć  szybko wycofywało z oferty zegarki na nim oparte. W niedługim czasie planujemy wrócicć do tego  modelu ale już z mechanizmem miyoty 0S21.

 

Witam, dziękuję za odpowiedź i czekam na wiadomość PW. Pozdrawiam, Adam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.06.2020 o 11:59, svedos napisał:

 

Niestety musisz odesłac zegarek do naszego serwisu na wymianę wskazówki, więcej info wyślę na PW. Problem polega na nieprawidłowej współpracy pomiedzy osią sekundnika chronogrfu a tuleją wskazówki, VK64 ma specyficznie ukształtowana oś chrono i "życie wskazówki chronografu własnym niezlaeznym życiem" to często wystepująca wada zegarków z tymi mechanizmami. To była główna przyczyne wycofania tej wersji Enigmy z naszej oferty, ale nie tylko naszej wiele firm które stosowało te machanizmy dośyć  szybko wycofywało z oferty zegarki na nim oparte. W niedługim czasie planujemy wrócicć do tego  modelu ale już z mechanizmem miyoty 0S21.

 

Witam Wszystkich,

 

chciałem podziękować firmie Gerlach (i Panu S. Szwedo) za naprawę Enigmy o której pisałem w niniejszym wątku.

Pomimo faktu że zegarek był już po gwarancji, po napisaniu postu tu na forum kontakt nastąpił ze strony f-y Gerlach i zegarek został naprawiony za darmo. 

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, makitabatata napisał:

 

Witam Wszystkich,

 

chciałem podziękować firmie Gerlach (i Panu S. Szwedo) za naprawę Enigmy o której pisałem w niniejszym wątku.

Pomimo faktu że zegarek był już po gwarancji, po napisaniu postu tu na forum kontakt nastąpił ze strony f-y Gerlach i zegarek został naprawiony za darmo. 

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję!

Dobra wiadomość 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.07.2020 o 15:20, makitabatata napisał:

 

Witam Wszystkich,

 

chciałem podziękować firmie Gerlach (i Panu S. Szwedo) za naprawę Enigmy o której pisałem w niniejszym wątku.

Pomimo faktu że zegarek był już po gwarancji, po napisaniu postu tu na forum kontakt nastąpił ze strony f-y Gerlach i zegarek został naprawiony za darmo. 

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję!

 

Jeszcze kilka takich wiadomości i może kupię w końcu Gerlacha. Kilka mi wpadło w oko ale po Waszych opiniach o jakości / wsparciu po zakupowym do teraz nie zdecydowałem się. 


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G.Gerlach PiLOT, pierwszy seryjny egzemplarz wersji chrono. 

IMG-20200901-104123-01.jpg

 

W ciągu kilku dni będą też kolejne 3 wersje chronografu . Cała linnia to 4 modele w wersji automatycznej i 4 modele chronografów.

 

Prototypy wyglądały tak.

 

7Dkq9V.jpg

 

LLKs9W.jpg
tmyMdA.jpg
fWCv3M.jpg
TZy8Th.jpg
AxACJz.jpg
1siSGh.jpg
7XwKae.jpg
B8qun9.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.