Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie takie zdjęcie. Tym razem z archiwum. Czasem pojawia się tu ktoś nowy, albo z nowym nabytkiem. A tym razem z mojej strony będzie pożegnanie tego wątku. 6 lat temu zaczęła się moja przygoda z Otago, i wczoraj zakończyła. Na początku mnie bardzo zauroczył, ale z czasem co raz rzadziej było nam razem po drodze, więc od wczoraj cieszy nowego właściciela.

1a5dc6c8fbe0ce8848badc3bd7884ff5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, petruss napisał(-a):

Fajowy👍, tylko lumy żal...

 

 

Luma jest, tylko nie latarnia :D


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, petruss napisał(-a):

To pokaż, bo ciekaw😎

 

 

Nie dam rady zrobić ostrych zdjęć w ciemności więc musi być tak.

 

bOvxXrD.jpg

EvLZ0Zc.jpg


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, myślałem, że świecące wskazówki sobie odpuścili.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się jeszcze nie zameldowałem a więc - mój Żabol :).

 

 

IMG_20211031_084613.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żabol - moje wrażenia z GG, chętnie mi sprzedali, niestety zegarek się późnił niesamowicie, napisałem do guru Krzysztofa, ten wskazał mi Waldka, mistrza - ale Waldek powiedział, ze jego chrono-komparator ( taki na taśmę z sewentisów) się nie myli, i bzdura , że się późni i bzdury gadam. Więc nic nie zrobił, ale bezel nabrał rys jakichś po tym. Więc ogólnie to d*pa jest z tym GG serwisie u mnie, co Waldek niby ogarnia. Cebulaki. W Szczecinie, gdzie firma zarejestrowana serwis to jest to porażka. Odradzam.

Aha, niestety kupiłem u nich 4 zegarki. Ale na tym koniec.

Edytowane przez kopeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopeć - smutna sprawa, szczególnie te rysy. Pewnie miałeś już trochę zegarków, i znasz się na rzeczy ale tylko potwierdzę: jak go mierzyłeś u siebie to był nakręcony odpowiednio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosiłem go regularnie więc naciąg był OK. Zegarmistrz do którego mnie wysłał Alamo wmawiał mi, że jest dobrze. Zegarek późnił się z pół minuty dziennie. Sam ustawiałem. Zajęło mi to z dwa tygodnie. Bo nie mam żadnych przyrządów.

Aha te rysy - cóż myślę, że ich przedtem nie było. Pewno bym zauważył od razu po zakupie. Takich bezeli już nie mają, więc tak zostanie.

Edytowane przez kopeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że zegarmistrz się nie popisał, ale przynajmniej GG poprawiło kontakt. Pamiętam że wcześniej różnie z tym było :)

 

Dawno nikt nie wrzucał fotek najlepszego modelu GG:

sMl8CkD.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, potwierdzam, jeśli coś  to proszę o pomoc Sylwestra. Zawsze się zaopiekuje. Tak, to dobry duch w tej firmie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, arek314 napisał(-a):

Szkoda że zegarmistrz się nie popisał, ale przynajmniej GG poprawiło kontakt. Pamiętam że wcześniej różnie z tym było :)

 

Dawno nikt nie wrzucał fotek najlepszego modelu GG:

 

Ach, gdyby nie ten karbowany bezel 🤔😀

 

Byłby naj.... 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sanik napisał(-a):

Ach, gdyby nie ten karbowany bezel 🤔😀

 

Byłby naj.... 👍

Nowy ma nie mieć jeśli wierzyć plotkom :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2022 o 19:57, kopeć napisał(-a):

Żabol - moje wrażenia z GG

Jakieś pechowe werki chyba w Żabole trafiły - miałem kilka GG i raczej nie było problemów, a mój Żabol najpierw przyszedł uszkodzony, ale tutaj GG stanęło na wysokości zadania i nawet szybko serwis go odesłał - niestety radość trwała do momentu aż zauważyłem że wskazówka godzinowa pokazuje pełną godzinę a minutowa tak nie całkiem... najpierw myślałem że wskazówka minutowa jest źle założona ale jak się okazało że minuta raz pokazuje manko czasowe (godzina na 10 a minuta 7min wcześniej), a raz superatę (godzina na 1 a minuta 5 po),  to przeświadczenie o źle założonej wskazówce przestało być aktualne - Napisałem do Alamo PV spodziewając się że będę musiał odesłać zegarek do wtórnego serwisu - ale odpowiedź otrzymałem zadziwiająco-komiczno-rozwalającą - podobno wszystko było O.K. bo w skrócie pisząc "ten mechanizm tak ma"...

Zaniosłem zegarek do mojego majstra, ten wymienił mechanizm na taki "który tak nie ma" i... od tej pory nie kupiłem i nie kupię żadnego Gerlach'a bo, ja rozumiem że błędy się mogą zdarzyć, jakiś feler w mechanizmie, czy błąd przez nieuwagę zrobiony  - to normalnie bo błędów nie robi tylko ten kto nic nie robi, ale  nie lubię jak ktoś ze mnie wała robi, jakby nie było Żabol trafił w większości do użytkowników forum "Czwarty Wymiar"  czyli ryzyko że kit nie padnie na podatny grunt raczej większe niż mniejsze. 

 

DSC05363.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Daito napisał(-a):

Jakieś pechowe werki chyba w Żabole trafiły - miałem kilka GG i raczej nie było problemów, a mój Żabol najpierw przyszedł uszkodzony, ale tutaj GG stanęło na wysokości zadania i nawet szybko serwis go odesłał - niestety radość trwała do momentu aż zauważyłem że wskazówka godzinowa pokazuje pełną godzinę a minutowa tak nie całkiem... najpierw myślałem że wskazówka minutowa jest źle założona ale jak się okazało że minuta raz pokazuje manko czasowe (godzina na 10 a minuta 7min wcześniej), a raz superatę (godzina na 1 a minuta 5 po),  to przeświadczenie o źle założonej wskazówce przestało być aktualne - Napisałem do Alamo PV spodziewając się że będę musiał odesłać zegarek do wtórnego serwisu - ale odpowiedź otrzymałem zadziwiająco-komiczno-rozwalającą - podobno wszystko było O.K. bo w skrócie pisząc "ten mechanizm tak ma"...

Zaniosłem zegarek do mojego majstra, ten wymienił mechanizm na taki "który tak nie ma" i... od tej pory nie kupiłem i nie kupię żadnego Gerlach'a bo, ja rozumiem że błędy się mogą zdarzyć, jakiś feler w mechanizmie, czy błąd przez nieuwagę zrobiony  - to normalnie bo błędów nie robi tylko ten kto nic nie robi, ale  nie lubię jak ktoś ze mnie wała robi, jakby nie było Żabol trafił w większości do użytkowników forum prowadzonego przez GG, czyli ryzyko że kit nie padnie na podatny grunt raczej większe niż mniejsze. 

 

A jaki do niego mechanizm wsadzali?

Nie nh35 czasem?

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt napędu NH35, to raptem 30-40 USD o ile dobrze pamiętam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W hurcie, biorąc jak leci to może mniej...

Daito , druch Alamo jest specyficzny, jednak myślę, że polskim Billem Gatesem jednak  nie zostanie. Ale to jego problem.

Edytowane przez kopeć
komentarz do opinii Daito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sanik napisał(-a):

A jaki do niego mechanizm wsadzali?

Nie nh35 czasem?

Z tego co pamiętam to chyba tak. W każdym razie ten sam który był w Navigatorze, którego też miałem (z mechanizmem który "tak nie miał...") :D

8t.jpg

 

39 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Koszt napędu NH35, to raptem 30-40 USD o ile dobrze pamiętam. 

Nie chodzi o koszt tylko o podejście ;) Za mechanizm z regulacją, wymianą i sprawdzeniem szczelności zapłaciłem lekko ponad 200 PLN czyli nie warto było się przepychać denerwować i tracić czasu na "udowadnianie że nie jest się koniem", dochodząc uprawnień z gwarancji.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, podałem koszt detaliczny. I w ten oto sposób firma "oszczędza" na klientach. Zegarek za 1,7k a nie stać ich na usunięcie usterki za 100 zł (z robocizną). Teraz już mam odpowiedź, dlaczego Żabol mimo atrakcyjnego wyglądu i niskiego limitu nadal dostępny. Ja na szczęście kupiłem dobry egzemplarz z drugiej ręki, ale jak widać w tej loterii są i przegrani. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.