Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Od groma ich i z powrotem - pierwszy z brzegu:

http://www.watches2u.com/watches/casio/mtd-1057-1aves-mens-200-divers-watch.html

itd itp.

Ja wiem, nie muszę szukać... masz czas to poszukaj mi gorsze w tej cenie. :)

 

To jest kwarc, a bezel w nim trzeba przekręcać kluczem francuskim, tak jest sztywny i ciężki do poruszenia. Zapomnij o manipulowaniu nim w rękawicach czy mokrymi rękoma ;) . Akurat mam taki z żółtą tarczą :lol::lol::lol: . Już możesz przestać strzelać sobie w stopę.

Edytowane przez chomior

WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,ze za granica ludzie sie zachwycaja i kibicuja - zegarki sprzedaja sie jak cieple buleczki (wbrew poczatkowym komentarzom,ze za zegarkami przemawia jedynie historia),a w naszym kraju zawsze trzeba szukac "ale" w niektorych kregach.I znajdzie sie jeden malkontent z drugim, ktory ma chyba za soba jakies nieudane inwestycje i szuka wytlumaczenia czemu innym idzie a jemu nie.Komus wyraznie nie lezy powodzenie takiej firmy.

I oczywiscie,kwarcowe Casio z chronografem to super porownanie do automatu z zupelnie inna grupa docelowa.Mistrzostwo!

Temat i tak zaraz zostanie wyczyszczony przez osoby ktore juz podaly sie do dymisji.

Edytowane przez Janek Sarnowski

Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale

 

,,Ja wiem, nie muszę szukać... masz czas to poszukaj mi gorsze w tej cenie. :lol:''

 

 

pewnie zostanie ;)

Edytowane przez flight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo.A teraz pojawi sie lapanie za losowe slowka (ktore oczywiscie beda pogrubiane ).


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwól Piotrze, że ci pomogę w poszukiwaniach.

Szukaj zegarków o takich atrybutach: automat, stop sekunda, dokręcanie, 316L, szafir, WR200m, ścisła limitacja, do 300$. Proszzz.

 

Flight, bez obawy, cytuję i nie zniknie ;) .

Edytowane przez chomior

WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kwarc, a bezel w nim trzeba przekręcać kluczem francuskim, tak jest sztywny i ciężki do poruszenia. Zapomnij o manipulowaniu nim w rękawicach czy mokrymi rękoma ;) . Akurat mam taki z żółtą tarczą :lol::lol::lol: . Już możesz przestać strzelać sobie w stopę.

A dlaczego kwarc ma być gorszy do nurkowania od mechanika (bo mówimy tu oczywiście o przydatności do nurkowania)?

Miałem go krótko wprawdzie, ale nie mogę mu nic zarzucić, w moim bezel kręcił się tak jak należy (mam wprawdzie "imadełko" w łapach ale zbytnio nie musiałem się wysilać), a na plus ma jeszcze chronograf.

Edytowane przez Piotr Ratyński
pogrubienie

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwól Piotrze, że ci pomogę w poszukiwaniach.

A ja myślałem, ze tu kadę stanowią fachowcy, a nie pisarze....;)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego kwarc ma być gorszy do nurkowania od mechanika (bo mówimy tu oczywiście o przydatności do nurkowania)?

Miałem go krótko wprawdzie, ale nie mogę mu nic zarzucić, w moim bezel kręcił się tak jak należy (mam wprawdzie "imadełko" w łapach ale zbytnio nie musiałem się wysilać), a na plus ma jeszcze chronograf.

Ale mowimy tutaj o porownywaniu zegarkow a nie zgadujemy preferencji nurkow.Warto porownac zegarki z tej samej kategorii.Chomior fajnie wyliczyl czego nalezy szukac jesli to porownanie ma miec jakis sens.

Edytowane przez Janek Sarnowski

Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee Piotrze mówimy o tym, który zegarek jest "lepszy" i w którym bezel sie obraca od pocierania o portki.

a jeśli twierdzisz, że w tym Casio bezel obraca się jak należy, to nie miałeś go nigdy w ręku. A tak bajdełejem pierwszy raz słyszę, że chonograf jest w zegarku nurkowym wartością dodaną ;) . Twierdzę nawet że stuletnie niemal doświadczenie nurków całego świata mówi coś wręcz przeciwnego :lol: :lol: :lol: .

Edytowane przez chomior

WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mowimy tutaj o porownywaniu zegarkow a nie zgadujemy preferencji nurkow.Warto porownac zegarki z tej samej kategorii.Chomior fajnie wyliczyl czego nalezy szukac jesli to porownanie ma miec jakis sens.

Ale chciałbym zaznaczyć, ze porównywanie zaczął chomir, a Ja napisałem tylko, że te zegarki średnio się nadają do nurkowania i że są od nich lepsze, co nadal podtrzymuje. Takie jest moje zdanie i nic więcej...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chciałbym zaznaczyć, ze porównywanie zaczął chomir, a Ja napisałem tylko, że te zegarki średnio się nadają do nurkowania i że są od nich lepsze, co nadal podtrzymuje. Takie jest moje zdanie i nic więcej...

Masz prawo do swojej opinii,jednak zastanawiam sie skad to wiesz,skoro zegarka nie widziales nawet przez szybe - jedynie na zdjeciach.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee Piotrze mówimy o tym, który zegarek jest "lepszy" i w którym bezel sie obraca od pocierania o portki.

a jeśli twierdzisz, że w tym Casio bezel obraca się jak należy, to nie miałeś go nigdy w ręku. A tak bajdełejem pierwszy raz słyszę, że chonograf jest w zegarku nurkowym wartością dodaną ;) . Twierdzę nawet że stuletnie niemal doświadczenie nurków całego świata mówi coś wręcz przeciwnego :lol: :lol: :lol: .

To może mi napiszesz (ale na PW) dlaczego chronograf jest wartością ujemną, ja go używam przy nurkowaniu non stop.

Tutaj kończmy już te porównywania, bo powoli robi się OT, a ja mam swoje preferencje co do divera i swoje zdanie o tych Gerlachach i mogę je mieć zupełnie odmienne od Twojego.

 

Masz prawo do swojej opinii,jednak zastanawiam sie skad to wiesz,skoro zegarka nie widziales nawet przez szybe - jedynie na zdjeciach.

Wystarczy to co tu przeczytałem i na stronie producenta.

Edytowane przez Piotr Ratyński
doklejka

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wytlumaczysz po czym wypracowales to zdanie,ze gerlachy sie srednio nadaja do nurkowania,czy usuniesz tego posta? ;)

 

 

Edit:

Wystarczy to co tu przeczytałem i na stronie producenta.

Rozwiniesz?Ja na przyklad wiem,ze to Casio jest zegarkiem absolutnie do niczego.Bo chomior go nie lubi.

Edytowane przez Janek Sarnowski

Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Janek, ale po cholerę mi fotki Michała. Ślepy nie jestem. Piszę o tym co widziałem na własne oczy.

Miałem w rękach 3 sztuki. Ostatni nie świecił tak cudownie jak piszecie. Żaden też nie układał się tak fantastycznie na moim 17,5cm nadgarstku. Co do jakości, nie obraźcie się, ale dla mnie jest na prawdę średnia.

Co do mechanizmu nie wypowiadam się. Wygląda fajnie, jak sprawuje się w praktyce nie wiem, bo nie miałem.

Reasumując - ładny, przemyślany dizajnersko projekt i za to brawo. Reszta to pianie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem w rękach 3 sztuki. Ostatni nie świecił tak cudownie jak piszecie. Żaden też nie układał się tak fantastycznie na moim 17,5cm nadgarstku. Co do jakości, nie obraźcie się, ale dla mnie jest na prawdę średnia.

Co do lumy bede walczyl jak powstaniec,bo to moj codzienny "zegarek nocny" i wiem jak swieci.

Co do innych spraw - obmacales,przymierzyles,masz prawo do swojego zdania.

Edytowane przez Janek Sarnowski

Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chciałbym zaznaczyć, ze porównywanie zaczął chomir, a Ja napisałem tylko, że te zegarki średnio się nadają do nurkowania i że są od nich lepsze, co nadal podtrzymuje. Takie jest moje zdanie i nic więcej...

No znowu mijasz sie z prawdą, ja Cię poprosiłem o kilka przykładów tych dużo lepszych zegarków w tym samym przedziale.

Podobnie jak Janek zachodzę w głowę jak mając tylko surowe dane producenta możesz wyrażać opinię o technicznych cechach przedmiotu ;) .

 

Jash.

Na moim 22cm nadgarstku Dzik i Sokół układają się nad wyraz dobrze :lol: . Świecą oba bez zarzutu, całą noc. Może zgłoś reklamację :lol:

Edytowane przez chomior

WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na nadgarstku Dzika i przy moim nadgarstku leżał wyśmienicie... domniemam iż te zegarki nadają się tylko na męskie nadgarstki ;)

 

edyta: nadgarstek to tylko 18,50 cm

Edytowane przez Tomtom

Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wytlumaczysz po czym wypracowales to zdanie,ze gerlachy sie srednio nadaja do nurkowania,czy usuniesz tego posta? ;)

 

 

Edit:

 

Rozwiniesz?Ja na przyklad wiem,ze to Casio jest zegarkiem absolutnie do niczego.Bo chomior go nie lubi.

Ani nie wiem co mam rozwijać, ani co usuwać. Według mnie diver z tymi danymi, którego bezel nie ma moletu i na dodatek klekota, oraz nie ma stopera, to nie nadaje się do nurkowania w tym celu w którym ja nurkuję i to wszystko... O wyglądzie nie dyskutuje bo to już są gusta.

Edytowane przez Piotr Ratyński
popr.

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani nie wiem co mam rozwijać, ani co usuwać. Według mnie diver z tymi danymi, którego bezel nie ma moletu i na dodatek klekota, oraz nie ma stopera, to nie nadaje się do nurkowania w tym celu w którym ja nurkuję i to wszystko... O wyglądzie nie dyskutuje bo to już są gusta.

Mozesz swoje zdanie miec,ale idac tym tokiem rozumowania Rolex Submariner nie nadaje sie do nurkowania, bo nie ma stopera. A Seamaster pokazany przez alteca nie ma ani stopera ani moletu.

Paneraie to juz w ogole masakra,bo nie maja nawet bezela.

No trudno, widac prawdziwych nurkow ze swieca szukac.

 

Bezel w gerlachu ma luz ok. 1-1.5mm w moim egzemplarzu.I nic nie klekocze.

Edytowane przez Janek Sarnowski

Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani nie wiem co mam rozwijać, ani co usuwać. Według mnie diver z tymi danymi, którego bezel nie ma moletu i na dodatek klekota, oraz nie ma stopera, to nie nadaje się do nurkowania w tym celu w którym ja nurkuję i to wszystko... O wyglądzie nie dyskutuje bo to już są gusta.

 

Stoper ? można i w ten deseń, choc od stoperów to są komputery do nurkowania a nie zegarki ;)

No chyba ze mówimy o nurkowaniu z maską, fajką...w wannie ale tu zwykły 5 atm starczy

Edytowane przez Tomtom

Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani nie wiem co mam rozwijać, ani co usuwać. Jak na mój gust diver z tymi danymi, którego bezel nie ma moletu i na dodatek klekota, oraz nie ma stopera, to nie nadaje się do nurkowania w tym celu w którym ja nurkuję i to wszystko...

 

1 Molet nie jest potrzebny, jeśli możesz obracać bezel swobodnie palcami. Nic się nie ślizga. Wiem bo mam te zegarki.

2 Zegarka nie widziałeś, jedna osoba stwierdziła że bezel "klekota" (nie ma takiego słowa), ale kilka innych twierdzi, że jednak nie. Cóż.

3 Submariner tez nie ma stopera czyli jest gorszy niż Casio ;) ? (Janek pierwszy)

4 Na pewno wciskasz mu te przyciski chrono pod wodą :lol: :lol: :lol:

5 A w jakim to celu nurkujesz skoro niezbędne do tego jest kwarcowe Casio chrono :):lol: :lol: . nie, nie odpowiadaj, bo już dośc smiechu na dzisiaj.

6 Kilku zapytanych nurków z zaprzyjaźnionego forum zabiło mnie śmiechem kiedy stwierdziłem, że ktoś nurkuje z kwarcowym chrono Casio na ręku, a nie z komputerem.

Edytowane przez chomior

WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz swoje zdanie miec,ale idac tym tokiem rozumowania Rolex Submariner nie nadaje sie do nurkowania, bo nie ma stopera. A Seamaster pokazany przez alteca nie ma ani stopera ani moletu.

Paneraie to juz w ogole masakra,bo nie maja nawet bezela.

No trudno, widac prawdziwych nurkow ze swieca szukac.

 

Bezel w gerlachu ma luz ok. 1-1.5mm w moim egzemplarzu.I nic nie klekocze.

Żadnych z tych wymienionych modeli nie założyłbym do nurkowania, a szczególnie Paneraia. Polować pod woda mogę tylko na bezdechu i tu stoper jest mi potrzebny. Bezel do kontroli ogólnego czasu przebywania w wodzie a stoper do czasu przebywania pod wodą. A o klekotaniu nie ja napisałem, bo i skąd to mógłbym wiedzieć.

"Prawdziwi" nurkowie tak jak napisano gdzieś wyżej używają komputer, a nie zegarek.

 

PS

Dla mnie to już koniec dyskusji bo nie mam o czym.

Edytowane przez Piotr Ratyński
PS

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzieś tam wcześniej napisałeś że nurkujesz, a nie tylko moczysz włosy ;).


WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek, ale po cholerę mi fotki Michała. Ślepy nie jestem. Piszę o tym co widziałem na własne oczy.

Miałem w rękach 3 sztuki. Ostatni nie świecił tak cudownie jak piszecie. ...

 

Z różnicy zdań nasuwa się jeszcze jedna możliwość: luma świeci różnie w poszczególnych egzemplarzach. Może inaczej nałożona itp. nie znam się z jakiego to powodu, ale ciekawe. Normalnie "żarówkowość" zegarka ma dla mnie drugorzędne a nawet trzeciorzędne znaczenie, jednak takiego nurka chciałbym zabierać na ryby pod namiot i nocą, a w zasadzie wczesnym ranem, wiedzieć która jest godzina ;)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.