Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

I udział w tym flejmach biorą ciągle te same osoby.

Jeszcze Wam się to nie znudziło?

 

Daj spokoj, nie podgrzewaj atmosfery wlasnie wtedy, jak dyskusja zaczyna wracac do meritum.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Nie podgrzewam do nie udzielam się w tym temacie jakbyś nie zauważył, ale w galerii był taki sam syf, z udziałem tych samych osób i temat w konsekwencji poleciał do kosza. Dajcie sobie już spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dyskusja zaczyna wracac do meritum.

Dyskusja cały czas jest ad meritum, tylko strasznie emocjonalna... na styku dwóch światów, które jak wiadomo nie przepadają za sobą..

Uważam że jeśli jest coś nie halo z bezelem czy lumą, to warto o tym wspomnieć. Oczywiście w dwóch, trzech postach, a nie pitolić i międlić sprawę przez trzy strony...

Druga strona też nie jest lepsza. Z rewolucyjno-proletariacką czujnością śledzi każde słówko i półsłówko i nie pozwoli skrzywdzić biednego Dzika.

Z urodzenia jestem opozycjonistą. Trzy tygodnie temu powiedziałem, że Panerai to przereklamowana puszka po konserwach. Dwa tygodnie temu że Seiko robi w wuja swoich klientów. Tydzień temu mówiłem, że Rolex to kiepska manufakturka. Pies z kulawą nogą na to nie reagował. Dzisiaj z duszą na ramieniu bałbym się cokolwiek wspominać o lumie, bo wiem że dopadnie mnie zaraz horda wojowników kungfu, z okrzykiem bojowym okręcą mi wokół szyi łańcuch od nunczaku i wmówią mi żem taki "coponiektóry" co to zawiść go zaślepia i nie pozwala odczytać numerków na tarczy..

A jam ci Boga ducha winny. Z zawodu programista. Zegarkami nie handluje i nie zamierzam. A jak będę zazdraszczać to kupię ;)

 

Więcej luzu Panowie. Rozluźnić pośladki. To tylko produkt z przekładniami zębatymi :lol:

.

Edytowane przez Taktic

Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem dumny, że mamy w końcu świetny POLSKI zegarek w rozsądnych pieniądzach.

 

I jestem dumny, że mamy takich zapaleńców jak Gerlachy, którym się chce coś robić w imię własnej pasji. Poznałem Krzysztofa osobiście i myślę, że nie jeden z nas mógłby się od niego wiele nauczyć, w kwestii techniki zegarmistrzowskiej.

 

Ich kolejne produkty zapowiadają się równie dobrze, co bardzo cieszy ;)

 

Niestety wielu uwielbia opluwać to co nasze, co komuś wychodzi tu w Polsce. Ja osobiście bardzo sobie cenię Niemców, Francuzów, Szwedów i wielu innych za ich przywiązanie do własnych produktów i marek. Może my też kiedyś do tego dorośniemy.

 

Co do powyższych słów to od razu powiem, że nie mam absolutnie żadnego interesu w tym, aby Gerlachy się rozwijały, ale życzę im wszystkiego co naj... i bardzo im kibicuje.

 

Co do meritum, to powtórze wcześniejsze słowa, zegarek miałem w ręku i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie zarówno wizualnie jaki i w kwestii wykonania. A to, że bezel sie porusza delikatnie o jakieś 1 - 1,5 mm w obrębie "kliku" to chyba nie jest jakaś nie normalna sprawa.

 

Polecam ten zegar ! ! !

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podgrzewam do nie udzielam się w tym temacie jakbyś nie zauważył, ale w galerii był taki sam syf, z udziałem tych samych osób i temat w konsekwencji poleciał do kosza. Dajcie sobie już spokój.

 

Jeśli myślisz, że ten nie poleci, to podziwiam twoją niewinność :lol: .

Po prostu osoby tworzące Fundację stoją ością w gardle tutejszym władzom :lol:. Nie zauważyłeś, że każdy temat dotyczący Gerlacha, czy chinawatches i nie będący pasmem zjadliwej krytyki, wcześniej czy później znika, albo jest "dogłębnie" czyszczony? Pojawia się "Pan z Misją", prowokuje zadymę choć nie licuje to z funkcją pełnioną na forum, a następnie następują "słuszne" działania, oczywiście na wniosek "poruszonych" użytkowników ;) .


WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I udział w tym flejmach biorą ciągle te same osoby.

Jeszcze Wam się to nie znudziło?

Tu się z Tobą nie zgodzę , bo ja też w tych "flejmach" ;) zabiorę głos.Zakupiłem Dzika i jestem bardzo zadowolony.Zegar orginalny i ładnie wykonany, co do mechanizmu się nie wypowiadam bo nie jestem znawcą, ważne aby był w miare bezawaryjny. :lol:.Za tą kasę warto i ważne... komuś się chce w Polsce za rozsądne pieniądze produkować zegarki.Powodzenia p.Gerlachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff.....

 

Przeczytałem wreszcie cały wątek i widzę, że emocje sięgają zenitu.

Mnie te nurasy nie powaliły na kolana, chociaż przyznam, że prezentują się oryginalnie. Wzbudzają dyskusję, a to chyba najlepsza reklama dla producenta :lol: bądź co bądź od niedawna istniejącego na rynku.

Powiem szczerze, że jestem pełen uznania dla Gerlacha za podjęcie takiej inicjatywy i każdej takiej będę kibicować. Dlaczego? Ponieważ małymi kroczkami (takimi działaniami) zaczynamy odtwarzać lub tworzyć nowy przemysł w "tej krainie złej".

 

Co do emocji, to nie należy się dziwić. W końcu jesteśmy Polakami i mamy w genach takie podejście do każdej sprawy ;)

 

Swoją drogą to wersja z bransoletą wygląda fajnie i chyba zacznę bardziej się zastanawiać nad zakupem któregoś z bliźniaków.


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może to i się tli całą noc, ale pisanie że świeci jak Seiko to nawet nie jest kategoria "żart"

W kategorii '' żart '' można umieścić tę wypowiedź, długo trwało to spotkanie podstolika, że jesteś w stanie stwierdzić że '' to się tli całą noc'';)

@Taktic, na temat Rolexa i Panerai'a, nie wypowiadam się ponieważ ich nie posiadam, a nie nawykłem do dyskusji o jakości na podstawie zdjęć, natomiast o produktach G.Gerlach mogę.

 

Wracając zaś do meritum :lol:

Wachnik w ST-25 jest głośniejszy niż np. w Seiko 7s26, ale podobnie głośny do Miyoty 8215.

Można kupić zegarki w podobnej cenie, ale nie w takiej konfiguracji, można kupić Big Mako, Monstera, Artego, ale zawsze czegoś będzie brakować

Ważna jest również niepowtarzalność, limitacja 300szt. ( nie tysiące egzemplarzy ) powoduje że za wyjątkiem spotkań forumowych, ciężko będzie spotkać kogoś z takim zegarkiem na ręku.

Reasumując, mam świetne, polskie zegarki, bardzo dobrej jakości za niską cenę, czego chcieć więcej?

Nie dyskutujmy o jakości produktu na podstawie zdjęć, możemy o dizajnie, ale jak wiadomo z gustami jest jak d..ą, każdy ma swoją :lol:


'' Cena 2000 PLN na zegarek klubowy niemeicki lub szwajcarski to za mało '' T.T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja cały czas jest ad meritum, tylko strasznie emocjonalna... na styku dwóch światów, które jak wiadomo nie przepadają za sobą..

Uważam że jeśli jest coś nie halo z bezelem czy lumą, to warto o tym wspomnieć. Oczywiście w dwóch, trzech postach, a nie pitolić i międlić sprawę przez trzy strony...

Druga strona też nie jest lepsza. Z rewolucyjno-proletariacką czujnością śledzi każde słówko i półsłówko i nie pozwoli skrzywdzić biednego Dzika.

Z urodzenia jestem opozycjonistą. Trzy tygodnie temu powiedziałem, że Panerai to przereklamowana puszka po konserwach. Dwa tygodnie temu że Seiko robi w wuja swoich klientów. Tydzień temu mówiłem, że Rolex to kiepska manufakturka. Pies z kulawą nogą na to nie reagował. Dzisiaj z duszą na ramieniu bałbym się cokolwiek wspominać o lumie, bo wiem że dopadnie mnie zaraz horda wojowników kungfu, z okrzykiem bojowym okręcą mi wokół szyi łańcuch od nunczaku i wmówią mi żem taki "coponiektóry" co to zawiść go zaślepia i nie pozwala odczytać numerków na tarczy..

A jam ci Boga ducha winny. Z zawodu programista. Zegarkami nie handluje i nie zamierzam. A jak będę zazdraszczać to kupię ;)

 

Więcej luzu Panowie. Rozluźnić pośladki. To tylko produkt z przekładniami zębatymi :lol:

.

 

 

Ja uwazam, ze Twoje posty w watkach dotyczacych Blizniakow sa merytoryczne, z dobra argumentacja i napisane z lekko przychylnym nastawieniem.

 

A Rolex to swietna firma jest - a wlasciwie byla, bo obecnie to wiekszosc szwajcarskich firm na psy schodzi...

Edytowane przez zbyszke

Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz, że ten nie poleci, to podziwiam twoją niewinność :lol: .

Po prostu osoby tworzące Fundację stoją ością w gardle tutejszym władzom :lol:. Nie zauważyłeś, że każdy temat dotyczący Gerlacha, czy chinawatches i nie będący pasmem zjadliwej krytyki, wcześniej czy później znika, albo jest "dogłębnie" czyszczony? Pojawia się "Pan z Misją", prowokuje zadymę choć nie licuje to z funkcją pełnioną na forum, a następnie następują "słuszne" działania, oczywiście na wniosek "poruszonych" użytkowników ;) .

 

Jeśli masz coś ciekawego do powiedzenia w tytułowym temacie to się wypowiadaj, w przeciwnym wypadku lepiej zamilcz bo nie zamierzam tolerować Twoich zaczepek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W kategorii '' żart '' można umieścić tę wypowiedź, długo trwało to spotkanie podstolika, że jesteś w stanie stwierdzić że '' to się tli całą noc'';)

 

:lol::lol:

 

Spotkanie trwało kilka godzin, ale skoro po 15 minutach już nie świecił, a tlił to chyba nie sądzisz, że nagle nabrałby mocy świetlnej poprzez skumulowanie energii kosmicznej.

Powiem szczerze, że nie chce mi się już pisać na temat tego zegarka. Osoby stojące za projektem jak i część właścicieli nie potrafi przyjąć krytyki. Każdy ma prawo do swojego zdania.

Napisałem, że stylistycznie zegarek OK. Pomysł, projekt OK. Szacunek dla twórców. Wykonanie nie do końca OK i luma słaba. Tyle. Jedna rzecz jeszcze nie jest OK, ale nawet nie zaczynam, bo z częścią z Was nie da się dyskutować. Dobrej nocy życzę i temat z mojej strony uznaję za wyczerpany.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spotkanie trwało kilka godzin, ale skoro po 15 minutach już nie świecił, a tlił to chyba nie sądzisz, że nagle nabrałby mocy świetlnej poprzez skumulowanie energii kosmicznej.

Wytłumacz mi proszę skalę świecenia lumy, bo może ja nie rozumiem różnicy :)

Ja posiadam ten zegarek i widzę jak świeci, a może się tli ;):)

Powiem szczerze, że nie chce mi się już pisać na temat tego zegarka.

Albo lepiej już nie tlumacz.


'' Cena 2000 PLN na zegarek klubowy niemeicki lub szwajcarski to za mało '' T.T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy projekt , na wiele rzeczy mógłbym przymknąć oko i kupić ten zegarek , ale nie na chiński mechanizm w zegarku upamiętniającym takie piękne karty polskiej historii jak ORP Dzik i ORP Sokół ;)

Zegarek może się podobać , jest inny , niepowtarzalny , ale jak dla mnie " chiński akcent " jest nie do przyjęcia .

 

W ofercie Dzika i Sokoła na alledrogo pada takie zdanie : " Wszystkie elementy zostały zaprojektowane i wyprodukowane specjalnie na potrzeby tego projektu " . Jak to rozumieć , ten chiński mechanizm został jakoś specjalnie zmodyfikowany na potrzeby tego projektu ( wyprodukowany w ilości tylko 300 sztuk ? ) ?

 

Pozdro


Seiko Ninja Limited Edition

Seiko Orange Samurai Limited Edition

Seiko Black Samurai dwie sztuki

Seiko White Samurai

Seiko Orange Monster

Seiko SARB001

Seiko Black Bullet

 

i jeszcze kilka Seiko i Citizenów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu zawzięliście się na Jasha w kwestii tej lumy. Mnie nikt nie prosił o tłumaczenie (się). A też pisałem - świeci długo, ale bardzo szybko traci dużą jasność. Piszę to nie po piętnastu minutach obserwacji na imprezie, a po ponad miesiącu używania. Można to tak zostawić (AP Royal Oak w wersji nienurkowej też tak ponoć ma ;) ), rozważyć konstruktywnie ewentualną modyfikację (inna farba ? więcej warstw ?), ale nie można upierać się że jest SUPER.

Mehr Licht !


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie na chiński mechanizm w zegarku upamiętniającym takie piękne karty polskiej historii jak ORP Dzik i ORP Sokół :) .....

..... ale jak dla mnie " chiński akcent " jest nie do przyjęcia .

 

ten chiński mechanizm został jakoś specjalnie zmodyfikowany

 

Przepraszam, a jaki mechanizm zadowoliłby Twoje poczucie , hmmm, estetyki ?

Ewentualnie czy do limitacji wystarczyłby zdobiony wahnik, zakryty pełnym deklem ?

A może to jest wersja elabore ;)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

 

 

Albo lepiej już nie tlumacz.

Nie zrozumiałbyś.

 

 

fansei - chiński akcent, a co tam nie jest chińskie poza włoskim paskiem?

Nie piszę, że źle bo do zegarków chińskich nic nie mam, jeśli to nie ewidentne podróby, ale nie mogę strawić ludzi, którzy wyśmiewając "swiss made", gloryfikują produkt "made in poland", który poza testami i złożeniem nie ma nic polskiego. Darowałbym sobie ten napis i byłoby OK.

 

tarant - przyczepili się do mnie, bo jestem niewygodny i piszę rzeczy, które przez uszy i oczy im nie przechodzą. Jeszcze rozumiem, że zjechałbym ten zegarek od góry do dołu. Szkoda gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A też pisałem - świeci długo, ale bardzo szybko traci dużą jasność

@tarant, a zauważyłeś różnicę między ''traci dużą jasność'', a ''to może się tli''

Ja też, po miesiącu użytkowania, napisałem - świeci dobrze.

 

edit

tarant - przyczepili się do mnie, bo jestem niewygodny i piszę rzeczy, które przez uszy i oczy im nie przechodzą

Chyba masz zbyt wysokie mniemanie o sobie.

Edytowane przez wielebny

'' Cena 2000 PLN na zegarek klubowy niemeicki lub szwajcarski to za mało '' T.T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

@tarant, a zauważyłeś różnicę między ''traci dużą jasność'', a ''to może się tli''

 

;) Bawisz do łez!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co tam nie jest chińskie

Ty też ;):lol::)

Masz na to jak rozumiem jakieś dowody?


'' Cena 2000 PLN na zegarek klubowy niemeicki lub szwajcarski to za mało '' T.T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diloy jest hiszpański, trzymając się konkretów...


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowo o lumie - skoro to ostatni wiodący temat Dzika/Sokoła. Mam Sokoła ponad miesiąc czasu, w normalnym użytkowaniu, bez specjalnego wieczornego naświetlania przed świtem (5:30 - 6 rano) spokojnie odczytuje godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Poetka już to przewidziała:

"....

w mroku kryjówkę sobie uwić

o blasku próchna mówić "dnieje"

o blasku słońca nic nie mówić

...."


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lumy,to miałem nadzieję,ze dzisiejsze zdjęcia trochę wyjaśniają w tej kwestii..

 

świecenie nie jest tak skuteczne jak w Seiko czy SMP,ale to silni konkurenci.

 

jak komuś to odpowiada to OK,jeśli nie,wybierze inny produkt,o czym tu dyskutować?

 

Co do użycia chińskiego wieku w zegarku "tribute to.."

 

No cóż ,ten temat był już walkowany tysiące razy,

 

Do wyboru jest,rosyjski-hmm..tak sobie,

niemiecki- no cóż?podobnie..

japoński- w tym kontekście również słabo ;)

No i szwajcar..robili zegarki dla obu stron barykady.. Rzecz gustu..

 

Dla mnie ,moralnie,nie ma różnicy, ważny jest poziom techniczny tego werku,

Jeśli Producent daje dwa lata gwarancji to dla mnie jest to Ok,trzymają pewien standard.

Za rok,dwa będziemy mogli zweryfikować te opinie,na razie jest IMO za wcześnie..

 

A co do pomówień o tworzenie "flejma", to jako autor sporej części postów ,oraz zdjęć w tym wątku czuję się osobiście urażony,co wyrażam niniejszym.

Edytowane przez y60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ma znaczenie czy jest tam " chińczyk " i nie kupuje tego , chociaż uważam , że jest to ciekawy projekt .

 

Pozdro


Seiko Ninja Limited Edition

Seiko Orange Samurai Limited Edition

Seiko Black Samurai dwie sztuki

Seiko White Samurai

Seiko Orange Monster

Seiko SARB001

Seiko Black Bullet

 

i jeszcze kilka Seiko i Citizenów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ty też ;):lol::)

 

Trzymasz poziom!

 

 

OK. W takim razie napisz co i gdzie zostało zrobione. Janek kiedyś pisał, że produkcja "międzynarodowa", chyba w temacie, którego już nie ma o tym samym zegarku.

Mnie to brzydko pisząc wali gdzie został zrobiony, jeśli jest na przyzwoitym poziomie. Nie będę natomiast wysłuchiwał piania z zachwytu nad jego jakością, bo miałem go w rękach i nie jest taki super.

Rozumiem jednak, że każdy swoje chwali.

 

Diloy jest hiszpański, trzymając się konkretów...

W takim razie przepraszam, na spotkaniu słyszałem że włoski, ale to chyba nie ma aż tak wielkiego znaczenia w kontekście "nie chiński".

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.