Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darekmp3

Tyle nienawiści wokół wspólnej pasji. Po prostu dno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Janek kiedyś pisał, że produkcja "międzynarodowa"

Czyli znów półprawdy, wiedziałeś ze międzynarodowa, napisałeś chińska ;)

Jeśli chcesz wiedzieć, co gdzie zostało zrobione, napisz do fundacji G.Gerlach, z pewnością otrzymasz wyczerpujące wyjaśnienia.

Ja nie czuje się upoważniony.

Nie będę natomiast wysłuchiwał piania z zachwytu

A to akurat jest proste, zaznacz temat jako ignorowany.

 

Mnie to tez powiewa, gdzie zegarek został wyprodukowany, ważne żebym dostał dobrą jakość za rozsądną cenę, co w tym przypadku ma miejsce.

Oczywiście możesz mieć odmienne zdanie i ja to szanuję, tylko proszę, nie pisz o rzeczach o których nie wiesz, bo później wychodzą półprawdy.


'' Cena 2000 PLN na zegarek klubowy niemeicki lub szwajcarski to za mało '' T.T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może lekko zaofftopuje w tym temacie,ale tylko leciutko..

 

Otóż ,co pewnie parę osób już wie ,pojawiła sie kolejna inicjatywa na naszym rynku,która rownież wykorzystuje jako napęd chińskiego seagulla..

To niejaki Xicorr..może komuś będzie sie chciało założyć osobny wątek o tym zegarku..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam dzika.

Zegarek wykonany swietnie - jedynym problemem moze byc ewentualnie bezel, gdzie w niektorych przypadkach (nie we wszystkich) indeksy na bezelu sa o milimetr przesuniete i nie trafiaja w indeksy na tarczy(w niczym to nie przeszkadza).Oprocz tego swietna maszyna na super mechanizmie...

Poza tzm bezel wygląda, jakby był pomalowany plakatówkami - trzeba było pójść w połysk bo ten mat jest badziewny. W dotyku też nic przyjemnego...

A uszy naprawde fajnie ukladaja sie na nadgarstku.

Pare moich fotek dzika:

Te uszy właśnie źle się układają. Te blaszki są za krótkie i odstają od nadgarstka jak dwie łopaty. Powinny być albo dłuższe, albo troszkę podgięte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek - luma w Gerlachu jest cienka jak Polsilver. Na podstoliku kilka dni temu robiliśmy testy i odpadł jako pierwszy. Po 15 minutach praktycznie w ogóle nie świecił. Koledzy mogą potwierdzić.

 

Potwierdzę, że było słabo, ale że aż 15 min świecił? Wg mnie po 5 już było ciemno...

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może lekko zaofftopuje w tym temacie,ale tylko leciutko..

 

Otóż ,co pewnie parę osób już wie ,pojawiła sie kolejna inicjatywa na naszym rynku,która rownież wykorzystuje jako napęd chińskiego seagulla..

To niejaki Xicorr..może komuś będzie sie chciało założyć osobny wątek o tym zegarku..?

 

mi się chciało, jest w "Zegarki Polskie" ;)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzę, że było słabo, ale że aż 15 min świecił? Wg mnie po 5 już było ciemno...

 

Miałeś odmienną od nas percepcję. Twoje zdanie, jako mniejszości, się nie liczy ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kwarc, a bezel w nim trzeba przekręcać kluczem francuskim, tak jest sztywny i ciężki do poruszenia. Zapomnij o manipulowaniu nim w rękawicach czy mokrymi rękoma ;) . Akurat mam taki z żółtą tarczą :):):) . Już możesz przestać strzelać sobie w stopę.

I tu leży cały problem. Bo zegarek ewidentnie się nie udał, ale ktoś nad nim pracował, i ktoś go zakupił. Więc jak już kupiło się ten zegarek to trzeba go bronić i nie dać za nic krytykować... A ja poprę wcześniejsze wnioski - TEN ZEGAREK JEST NIEŁADNY I NIEUDANY. I większą część tego wniosku zwalam na wykonanie niż na sam projekt. Wykonanie zabiło ten zegarek...

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś odmienną od nas percepcję. Twoje zdanie, jako mniejszości, się nie liczy ;)

No tak - jedyny byłem trzeźwy :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś odmienną od nas percepcję.

Przypominam że percepcja w tym przypadku głównie zależy od stopnia rozszerzenia źrenic. A stopień rozszerzenia źrenic może zależeć od.... sam wiesz od czego może zależeć :) :) ;)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej od pręcików, a w nieco mniejszym stopniu czopków.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to akurat jest proste, zaznacz temat jako ignorowany.

 

Mnie to tez powiewa, gdzie zegarek został wyprodukowany, ważne żebym dostał dobrą jakość za rozsądną cenę, co w tym przypadku ma miejsce.

Oczywiście możesz mieć odmienne zdanie i ja to szanuję, tylko proszę, nie pisz o rzeczach o których nie wiesz, bo później wychodzą półprawdy.

Mod.

Równie inteligentnie, zaproponuje Tobie równie proste rozwiązanie, gdy nie podobają się czyjeś półprawdy to zaznacz użytkownika jako ignorowanego.

Widać w tym wątku, jak niektórym powiewa - tak że dali by się pokroić. ;) Powtórzę się więc: dobry wyrób krytyki się nie boi i potrafi obronić się sam.

Żeby taki wątek przebiegał spokojnie to wystarczyłoby, żeby każdy wypowiedział tylko swoje zdanie, a powstrzymał się od krytykowania zdania innych, ale taki scenariusz widocznie nie jest raczej możliwy, więc chociaż starajmy się skupić na przedmiocie dyskusji i na tym, żeby nasze argumenty były przekonywujące, a nie na przepychankach z innymi (sam się biję tu w piersi). Moim zdaniem wzorem może być tu tarant, który opisał zegarek rzeczowo w punktach i najpewniej rzetelnie bo były plusy i minusy, więc dla mnie osobiście jego opis jest najbardziej przekonywujący.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do pomówień o tworzenie "flejma", to jako autor sporej części postów ,oraz zdjęć w tym wątku czuję się osobiście urażony,co wyrażam niniejszym.

A Waść to akurat jesteś nadzwyczaj merytoryczny, więc nie obrażaj misię tutaj. Rzekłbym nawet że merytoryczny z dokładnością fotograficzną, za co podziękowanie wyrażam niniejszym ;)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polskie piekiełko - już to w tym wątku padło. Pojawiła się polska firma i jakaś grupa osób uznała za punkt honoru (tak ja to widzę) udowodnienie, że jest do d... Na największym zegarkowym forum świata odbiór i ton dyskusji jest zupełnie inny. A o zegarkach wypowiadają się osoby, które je miały w rękach - i tu, mimo iż się z nim nie zgadzam, cenny jest głos Mikołaja N. Z tym, iż zabrakło mi tam wyraźnego zaznaczenia, iż jest to jego zdanie. Szczególnie w sytuacji, gdy używa tak mocnych określeń.

Dla EOT w temacie hejterów i loverów. Czekam na dyskusję na innym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) Napisalem dlugi post, i mi go gdzies zezarlo - nie mam sily pisac od nowa.

Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Czyli znów półprawdy, wiedziałeś ze międzynarodowa, napisałeś chińska ;)

 

Jak się zapytałem gdzie to zostało zrobione to się nagle okazało, że w zasadzie to nie wiadomo. Zonk.

Zresztą na forum "niezegarkowym", gdzie też jest o tym zegarku wyszło, że to chyba jednak Chiny.

Wstydzicie się tego?

Dlaczego tego zegarka nie ma tak bardzo na 2 pozostałych forach? To jest bardziej poczytne? Będzie jazda jak go znowu wrzucimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Jash daruj sobie w końcu, bo Ty najwięcej krzyczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jash daruj sobie w końcu, bo Ty najwięcej krzyczysz.

 

Nie, ja staram się rozmawiać. Gdzie zauważyłeś podniesiony ton wypowiedzi. Nawet jeśli jest doniosły to wybacz, ale mam chyba prawo do własnego zdania na temat tego zegarka, które niektórym nie pasuje. Druga sprawa jeśli piszę, że luma jest do bani, bo to widziałem, a ktoś stara się mi wmówić, że nie mam racji to proszę Cię.

Kończę tym samym dyskusję na temat zegarka, bo jednak nie ma to sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Ratyński, jestem na forum aby dyskutować, a nie stroić fochy, obrażać się i ignorować użytkowników.

 

@Jash, znów piszesz domysły ''że chyba jednak Chiny'', a nawet gdyby był, to nie zmienia mojego zdania na temat zegarka.

Proszę Cię, nie pisz też WY czy Was, zwracając się do mnie, ponieważ jest to tylko moje zdanie, i nikogo nie reprezentuję.

 

TEN ZEGAREK JEST NIEŁADNY I NIEUDANY.

@Mikołaj N, wykrzyczałeś ten zwrot, zapomniawszy dodać że to tylko Twoje zdanie.

 

Wracając do jakości zegarka, na takim ''małym'' i pewnie mniej opiniotwórczym forum jakim jest Watchuseek, jest temat dotyczący tych zegarków, polecam, ciekawa lektura.


'' Cena 2000 PLN na zegarek klubowy niemeicki lub szwajcarski to za mało '' T.T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Ratyński, jestem na forum aby dyskutować, a nie stroić fochy, obrażać się i ignorować użytkowników.

Mod.

Równie ynteligentna propozycja jak Twoja, Jash też jest na forum po to żeby dyskutować, a nie żeby stroić fochy, obrażać się i ignorować wątek.

Moja rada, przestań już omawiać wypowiedzi innych, bo to pachnie właśnie czepialstwem i strojeniem fochów, a skup się na swojej opinii o tym zegarku.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz skonczylem,bo bedzie pretekst,zeby nastepny temat poszedl do kosza.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Ratyński, dokładnie przestańmy omawiać wypowiedzi innych ;)

Tyle w temacie.

 

edit

@Janku, ja tez skończyłem, myślę że zegarki obroną się same :)

Edytowane przez wielebny

'' Cena 2000 PLN na zegarek klubowy niemeicki lub szwajcarski to za mało '' T.T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Nie, ja staram się rozmawiać. Gdzie zauważyłeś podniesiony ton wypowiedzi. Nawet jeśli jest doniosły to wybacz, ale mam chyba prawo do własnego zdania na temat tego zegarka, które niektórym nie pasuje. Druga sprawa jeśli piszę, że luma jest do bani, bo to widziałem, a ktoś stara się mi wmówić, że nie mam racji to proszę Cię.

Kończę tym samym dyskusję na temat zegarka, bo jednak nie ma to sensu.

Kończysz a jednak ciągle wracasz i dalej siejesz popelinę. Czy jedna opinia na temat zegarka pozostawiona w tym temacie nie wystarcza Ci, że musisz któryś raz dublować ten smród?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tego zegarka nie ma tak bardzo na 2 pozostałych forach? To jest bardziej poczytne? Będzie jazda jak go znowu wrzucimy.

 

Dwóch pozostałych? Tzn. rozumiem, że CW i GMT tak? Na temat GMT się nie wypowiadam, ale jeśli twierdzisz, że tego zegarka "nie ma tak bardzo" na CW to... ;):) :) :)

Edytowane przez lks1984

World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończysz a jednak ciągle wracasz i dalej siejesz popelinę. Czy jedna opinia na temat zegarka pozostawiona w tym temacie nie wystarcza Ci, że musisz któryś raz dublować ten smród?

Mod.

Co to ma być? Ile to można prosić? 70% ludzi podobno nie rozumie tego co czyta, ale zeby aż do tego stopnia?

Nie ma tu ani jednego słowa o zegarku, czyli typowe OT, a post narusza kilka punktów regulaminu:

§ 7 Przepisy porządkowe

Użytkownik zobowiązany jest przestrzegać dobrego obyczaju na Forum i dbać o jego porządek, przestrzegając zasad Netykiety,

10. Nie prowadzić osobistej wymiany zdań. Treści skierowane osobiście do innego Użytkownika lub wymagające reakcji konkretnej osoby powinny być przesyłane na PW.

12. Temperować negatywne emocje.

Dostajesz ostrzeżenie.

Edytowane przez Piotr Ratyński
popr.

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.