Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Nieeee. To znaczy po prostu, że otwieram portfel, zaglądam do niego, a tam ch... ;)

:lol: tak Cię tylko podpuściłem :P . Nie tylko Ty masz problem z portfelem ;)

U mnie co miesiąc "przechodzi tsunami"... Widziałeś że pocisnąłem Gerlachom że "przez Nich" pójdę z torbami... pełnymi zegarków :P . Dwa "Dywizjony 303", pewnie "Batory Big Date" i obiecali że będzie jeszcze "lotnik" z "lumą" którego desing'u jestem bardzo ciekaw :blink:

Edytowane przez Bodzian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G.Gerlach właśnie dzisiaj opublikował pierwsze rysunki nowego zegarka opartego na limitce 303.

 

batory01a.jpg

 

Więcej tutaj: CW/viewtopic.php?t=10170&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

Trzeba przyznać, że chłopaki mają rozmach ;) Fajnie to wygląda.

Osobiście trzymam kciuki za powodzenie wszystkich projektów Gerlachów, a jest ich trochę w tym roku.

 

RG

 

 

Polska Marina - projekt bardzo ładny . Druga wersja z dużą data też niczego sobie. Zobaczymy jak wyjdą w rzeczywistości ale zapowiedź jest obiecująca.

Ciekawe jaki mechanizm zostanie ostatecznie zaadoptowany.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodzian, widziałem, widziałem. I pewnie nie tylko my mamy ten problem ;)

A przez ambitne plany Gerlachów inne inwestycje idą w odstawkę, bo cóż... ostatnio Gerlachy wskakują na pierwsze miejsca list zakupowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bodzian, widziałem, widziałem. I pewnie nie tylko my mamy ten problem ;)

A przez ambitne plany Gerlachów inne inwestycje idą w odstawkę, bo cóż... ostatnio Gerlachy wskakują na pierwsze miejsca list zakupowych ;)

:D Jestem bardzo ciekawy tego nowego "lotnika", jeżeli będzie z ciemną tarczą i "podświetlony" odpowiednią lumą to pewnie się skuszę :wacko: i kupię. Może Gerlachy dadzą znaczny rabat swoim klientom ?? :rolleyes: .

Ciekawi mnie jak go nazwą ? może dla odmiany będzie to PZL W-3/W-3A Sokół ?, znany i doceniany w co najmniej dziesięciu krajach na świecie ;)

Edytowane przez Bodzian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Zaliczył ściankę 40m, adoptowałem starą obudowę od Sunto.

Dziś doleciał "Sokół" jest zabójczy jak na drapieżcę przystało. Wielkie dzięki dla Firmy za suvenir, będzie dopasowany do nadgarska Żonki. Test za tydzień na Piłaknie lub Nartach jak się plany nie zmienią

 

I jakie wrażenia z testów – no i jaki pasek założyłeś ? Możesz pokazać tą kombinację z sunciakiem ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Pokazywać nie ma co bo zbyt ciekawie to nie wyglądało, więc i fotek nie robiłem ,stara odudowa gumowa od kompa Sunto w nią wsadzony Dzik i okręcony taśmą izolacyjną. Obecnie Dziczek na paseczku w pudełeczku, do pracy kupiony Franek SKZ 247 na bransolecie. Odnośnie testu to narazie nic specjalnego 40m to przeciętna głębokość i dla zegarka który jest diverem z krwi i kości ta głębokość i ciśnienie(5bar)nie statyczne nie stanowi zagrożenia.

 

Pzd be-ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta marka to się kojarzy tylko z akcesoriami kuchennymi,imho mocno niefortunna nazwa firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ta marka to się kojarzy tylko z akcesoriami kuchennymi,imho mocno niefortunna nazwa firmy.

A to zależy jakie kto ma skojarzenia ;).

Sztućce to raz, ale dwa, prawie od razu zauważyłem G. przed Gerlach. A "G. Gerlach" to:

Busola_1.jpg

g.gerlach-188x300.jpg

i na koniec, dla mnie najważniejsze:

pzl11_04.jpg

g1_copy1.jpg

gerlach_11.jpg

_2_copy.jpg

IMHO, nazwa wywołuje pozytywne konotacje.

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że jest G.Gerlach to widzę,kto to był też sprawdziłem.Ale jako że nie wiedziałem i zapewne zdecydowana większość ludzi nawet tutaj na forum nie wiedziała zanim nie sprawdziła kim byl i co robił ten człowiek ;) A Gerlach-sztućce kojarzyłem bez sprawdzania,dlatego ogólnie większość ludzi zapewne będzie sądziła że to taka reklamówka jak chociażby Tchibo :D Ale to tak na marginesie.FOKA wyszła bardzo fajnie,szkoda że taka mała limitacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Co do ludzi młodych to się zgodzę że nie zna firmy ewentualnie kojarzy ze sztućcami, natomiast starsze pokolenie nie ma wątpliwości co znaczyła Firma G. Gerlach i że produkowali precyzyjne urządzenia pomiarowe. Ja od swojego Ojczulka jak szedłem do LZ dostałem w prezencie komplet do rys tech Gerlacha oraz suwak logarytmiczny ich roboty.

 

Pzd be-ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) większość ludzi zapewne będzie sądziła że to taka reklamówka jak chociażby Tchibo (...)

 

A widziałeś zegarki Tchibo?

...Te do nabycia w sklepach Tchibo są sygnowane TCM.

 

Nie sądzę, żeby skojarzenie z fabryką sztućców było dominujące.

Ewentualnie, po obejżeniu zegarka ktoś czasem może pomysleć, że to sztućce sztućce są gratisem.

 

W dzisiejszych czasach skojarzenia to dość płynna sprawa.

Np. szwajcarskie zegarki przez długie lata kojarzyły się z jakością. Dziś kojarzą się z ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno maxwell'owi nie przyznać racji. Gdyby nie fakt że zaintersowałem się gerlachami-zegarkami na KMZiZ czy CW to miałbym skojarzenia ze sztućcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Seiko i Citizen robią kalkulatory. Co, zegarki też? Pewnie jakiś badziew :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co wściekać na rzeczywistość. Fakt jest faktem, że warszawski G.Gerlach przestał istnieć w 1944 roku (po wojnie funkcjonował jeszcze, ale pod nazwą "Skala"), czyli prawie 70 lat temu. W tym samym czasie Gerlach (ten z koroną) produkujący sztućce istniał i istnieje, i był bardzo popularny. Więc nie ma się co dziwić, że ludziom nieszczególnie zainteresowanym, będzie się to mylić lub kojarzyć. Już kilka razy słyszałem/czytałem opinię, że ktoś się bardzo cieszy że oprócz noży zaczęli produkować zegarki.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież nikt się nie wścieka :), tylko po co wypominać coś jednej firmie, skoro równie dobrze można innym (albo to, albo totalną nierozpoznawalność w Polsce poza forum - Stowa, Epos, Glycine...). Notabene też się ucieszyłem, jak odkryłem, że Zenith oprócz długopisów robi też zegarki :D , akcesoria EDC można mieć z jednej stajni :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po co wypominać coś jednej firmie, skoro równie dobrze można innym

 

Po pierwsze to żadne wypominanie tylko stwierdzenie jak JA to widzę.Po drugie to temat o Gerlachu więc chyba oczywiste,że piszę o tej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

(albo to, albo totalną nierozpoznawalność w Polsce poza forum - Stowa, Epos, Glycine...). Notabene też się ucieszyłem, jak odkryłem, że Zenith oprócz długopisów robi też zegarki :D

Nie wypominam. Mówię jak jest, i nie ma się co obrażać na fakty.

Jak chcesz to możemy się pobawić, z czym się kojarzą nazwy innych firm :lol:

 

Stowa - raczej z niczym innym

Epos - komuś się może z głośnikami skojarzyć. Jest też takie pojęcie jak Electronic Point Of Sale, system sprzedaży

Glycine - nie produkt, ale ewentualnie organiczny związek chemiczny

Zenith - tak jak piszesz, długopisy lub pióra... Lub jeszcze ruskie aparaty fotograficzne

Junkers - podgrzewacze wody

Armani, Klein (itp firmy modowe) - ubrania, buty, gacie itp..

.

Edytowane przez Taktic

Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Junkers to niemieckie bombowce, np. Ju 87 Stuka i Ju 88.

Atlantic - RMS Atlantic z White Star.

Breguet - francuska firma produkująca samoloty, używane także w II RP.

Cyma - repliki ASG.

Dakota - samolot, C-47.

itp.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Seiko produkuje szkła okularowe, jedne z najlepszych na świecie.

Gerlach to szczyt w Tatrach :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

patrząc tylko na zdjęcia dzik i sokół wyglądają dość ładnie - ciekawe jak wygląda porównanie spasowania całości w porównaniu do np współczesnych rosyjskich zegarków w podobnej cenie

sadzę też że jednak mechanizm mimo chińskiego pochodzenia jest jednak lepszy jakościowo od tego co wtyka amphibia do red sea

 

gdybym teraz miał wybierac między produktami gerlacha a amphibii chyba bym się długo nie wahał (z wskazaniem na g...) :)


p0zdrawiam

p0li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nawet nie najlepsze nie oddają (jak zawsze)prawdziwego obrazu-- Bliźniaki po wzięciu w dłoń baaaaaaaaardzo zyskują -----wiem bo sam tak miałem.

 

IMHO jakość wykonania stoi na wysokim poziomie rolleyes.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do marki Gerlach. Zupełnie przypadkiem przeglądając II wydanie Lexikon der Deutschen Uhrenindustrie znalazłem firmę Gerlach z Marsbergu, która sprzedaje zegarki naręczne własnej produkcji od połowy lat 60. Aktualnie mają w ofercie złote, stalowo/złote zegarki na ETA 2892, Valjoux 7750.

 

post-6402-0-70386100-1339435767_thumb.jpg

 

post-6402-0-71566400-1339435825_thumb.jpg

 

post-6402-0-10732600-1339435937_thumb.jpg

 

post-6402-0-66090000-1339436007_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej ja się ciesze że nasze rodzime Gerlachy nie robią tak pięknych zegarków jak te niemieckie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to powiedział Cho w Mentaliście, patrząc na zegarek któregoś z podejrzanych: "Jest tak brzydki, że musi być koszmarnie drogi" :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.