Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Atlantic - RMS Atlantic z White Star.

 

A także marka "gaci".


WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze jakien newsy o Trycie? Cos sie wykluje z tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się wykluje. Obecnie jest ok. 6 tygodniowe opóźnienie w produkcji foki, więc automatycznie realizacja kolejnych projektów odsunie się trochę w czasie :P


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, też czekam na TRYT z niecierpliwością.

Jakieś targety cenowe?

Jak podobnie do Sokoła i Dzika to biorę w ciemno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Z miłą chęcią poznał bym więcej szczegółów tego projektu, najbardziej ciekawi mnie co bedzie w środku i wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42mm co w srodku tego nie napisali. Co do ceny tez jestem bardzo ciekawy.

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, chciałem zamówić sobie Dzikusa, a tu bach, trzeba czekać do 20 sierpnia :\ Podobno pokończyły się zasoby w magazynie przeznaczone na wakacyjną sprzedaż. Czyli popyt jest zacny :) Ciekawe co z limitem 300 sztuk, czy on dalej jest aktualny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz?? Sądzisz, że po wyczerpaniu nakładu zaczną sprzedawać zegarki z tymi samymi numerkami jeszcze raz?? :blink:;)


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że jednak wszystko jest zgodnie z planem. Tak się tylko głośno zastanawiałem ;) Ja tam trzymam kciuki za naszą polską myśl techniczną :D (z domieszką chińskiej :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekki OT. Nie wiem czy te zegary były zamieszczane wcześniej. A nawet jeżeli...:

post-6402-0-01149600-1344601046_thumb.gif

 

post-6402-0-36524700-1344601133_thumb.gif

 

post-6402-0-09817200-1344601191_thumb.gif

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę i OT, ale dosyć ciekawe. Dotychczas przypuszczało się raczej, że przedwojenny warszawski G.Gerlach zegarów nigdy nie robił. Owszem wiele różnych przyrządów pokładowych: manometry, altimetry, szybkościomierze itp... ale nie zegary, czyli czasomierze jako takie :o A ten materiał zdjęciowy świadczyłby, że jednak coś takiego zrobili. Możliwe, że zrobili tylko obudowę, tudzież samą tarczę, ale jednak coś..

Ostatnie zdjęcie wygląda na autentyczne. Ciekawe skąd pochodzi (z rosyjskich archiwów??). Jest to prawie na 100% zdjęcie z wnętrza PZL.37 Łoś. Lewa ścianka w kabinie dowódcy na dziobie.. tutaj wizualizacja (niekoniecznie bardzo dokładna):

http://doominus.deviantart.com/art/Commander-Cabin-PZL-37-80161347

Dowódca Łosia nie pełnił roli pilota, tylko nawigatora, obserwatora, bombardiera i przedniego strzelca. Znajdował się na samym przodzie, w dużej oszklonej kabinie:

los_wew_3.jpg

Zdjęcia z wnętrza Łosia są dość rzadkie i trudno dostępne. Polacy właściwie prawie nie dysponują ani dokumentacją, ani zdjęciami. Wszystko gdzieś zaginęło, zostało ukryte lub zostało zniszczone, niestety.. Paradoksalnie, prawdopodobnie kompletna dokumentacja zdjęciowa znajduje się gdzieś w czeluściach niedostępnych rosyjskich archiwów. Rosjanie w 1939r przejęli jeden z samolotów (lub kilka) i przypuszczalnie bardzo dokładnie go obfotografowali, rozebrali i zbadali. Przenieśli wszystko zarówno na deski kreślarskie, jak i na fotografie. Tutaj kilka źródeł rosyjskojęzycznych na temat testowania Łosia przez Rosjan:

http://aviacollections.ru/polskie_losi_v_sovetskom_soyuze.html

http://aviacollections.ru/tehnicheskoe_opisanie-7.html

Nie znam zbyt dobrze rosyjskiego, ale widać że tamtejszy instytut lotnictwa był bardzo zainteresowany rozwiązaniami technicznymi, zwłaszcza avioniką, i dość dokładnie to wszystko zbadali.

 

Dzisiaj nasi konstruktorzy i pasjonaci próbują odtworzyć samolot, ale niestety muszą się opierać na szczątkowych zdjęciach, dokumentacjach i zawodnej ludzkiej pamięci:

http://lotniczapolska.pl/Przezentacja-postepow-prac-przy-budowie-Losia,23796

.

Edytowane przez Taktic

Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może trzeba przekazać te zdjęcia do Mielca.

Zajmę się tym.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pierwszy raz widzę zdjęcie zegara z Łosia, ciekawe czy w Polsce ma ktoś coś podobnego. A wie ktoś, jak wyglądał zegar w P-11c, o ile był tam jakiś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PZL.11c zdaje się nie było zegara. Z zdjęcie kokpitu z muzeum -> http://img152.imageshack.us/img152/5664/dscn0886sh9.jpg

Ten w środku (nieczytelny bo prześwietlony) to prędkościomierz.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pierwszy raz widzę zdjęcie zegara z Łosia, ciekawe czy w Polsce ma ktoś coś podobnego. A wie ktoś, jak wyglądał zegar w P-11c, o ile był tam jakiś?

 

Taji zegar jest do obejrzenia w Muzeum Techniki, w ekspozycji przedwojennych polskich przyrządów precyzyjnych.

mwp1606200607csc2sc.jpg

A w P-11 fabrycznie nie montowano zegara. Ogólnie PZL stosował przyrządy, produkowane przez G.Gerlach na licencji znanej francuskiej wytwórni Aera (wzglednie oryginalne).

http://img152.imageshack.us/img152/5664/dscn0886sh9.jpg (zajumane z http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=678701 )

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za lamerskie pytanie, ale nie mogę znaleźć info - jaka cena za Dzika i Sokoła dla klubowiczów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla klubowiczów z KMZiZ? Standardowo ok 1kzł + 50% za bezczelność ;). Gerlachy sa dziełem "rebeliantów" z CW i tam można liczyć na zniżki. Koledzy z KMZiZ mogą sobie kupić na alle i liczyć, ze nie zostana zdekonspirowani :D !


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny dowcip :)

rozumiem,ze za takie "uprzejmosci" nalezy zaczac traktowac te inicjatywy komercyjnie i zaczac naliczac normalne oplaty za rekklamowanie sie na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z KMZiZ mogą sobie kupić na alle

Na alle? To rzeczywiście muszą być rewelacyjne zegarki, jak się już pozbywają... To przez to klekotanie lunety? :D

Edytowane przez Piotr Ratyński
popr. bł.

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu od czasu do czasu Gerlach sprzedaje na alle :). Klekocące lunety nie zniechęcą myślę, posiadaczy Dzików i Sokołów, bo tez nie dla niesamoitej jakości się je kupuje... Ja natomiast sie na pewno nie pozbędę, bo Gerlacha nie mam i najpewniej nie będę miał, choćby dlatego, że projekty Xicorra póki co wydają się byc ciekawsze, mimo wszystko i jeśli mam wybierać, wolę kupić M20 niż "bliźniaka" czy Fokę :). Widziałem dzika na żywo (Voli mi kiedyś go pokazał) i m7uszę powiedzieć, że entuzjazm raczej umiarkowany - nie zakochałem się, choc oczywiście zadnego dramatu tez nie m. Taki jest... jakiś taki sobie IMO. Choć sama inicjatywa (podobnie jak w przypadku innych polskich producentów) niewątpliwie godna pochwały, a w przypadku Gerlacha i Xicorra tym bardziej, że ceny są do przełknięcia dla przeciętnego entuzjasty mechanicznych czasomierzy :)

 

P.S. A co do lunety - w Shanghaju Subie to dopiero jest bezelek - nie dość że luźny i lata na wszystkie strony, to jeszcze nie da się go obrócić. Taki... nielogiczny :D I nie żartuję - naprawdę czegos podobnego to nigdzie nie widziałem ani wcześniej ani później...

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu od czasu do czasu Gerlach sprzedaje na alle :).

To ja słabo coś jestem w temacie, u nas na forum robią jakieś zapisy, listy, listy zapasowe itp, a zegarek można kupić poprostu na Allegro? :o


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja słabo coś jestem w temacie, u nas na forum robią jakieś zapisy, listy, listy zapasowe itp, a zegarek można kupić po prostu na Allegro? :o

 

o czym Ty człowieku piszesz teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.