Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

..czy da się jakoś samemu wyregulować położenie bezelu (bezela?;)) na kopercie,

Ee.. raczej sam nie kombinuj. Chyba nikt jeszcze nie demontował tego bezela, więc dlaczego Ty miałbyś być pierwszy? ;) Wkładu bezela tutaj nie ma, więc nie odkleisz i nie przykleisz z powrotem w innym miejscu... Zakładam że wewnątrz jest 'click ring' taki jak w większości współczesnych diverów. Jeśli fabryka robi nieprecyzyjnie to musiałbyś mieć wiaderko takich ringów, a może może metodą prób i błędów jakiś byś sobie dopasował. Czasami ludzie lekko szlifowali/skracali sprężynujące taby, i w ten sposób przesuwali bezel w lekko prawo. Ale po pierwsze, tylko lekko w prawo, przy niewielkim disaligmencie, po drugie trza mieć doświadczenie i precyzję w rękach, a po trzecie lepiej mieć zapasowy ring, jakby coś nie wyszło ;)

 

MOVT5PACKS222.jpg


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No aż tyle to ja tych ringów nie mam. Będąc precyzyjnym, to nie mam żadnego oprócz tego w zegarku :P Szkoda w takim razie, bo strasznie mnie ten krzywy bezel "bodzie". A jakiś zegarkowy meches (w sensie zegarmistrz) poradziłby sobie z tym wyzwaniem? Bo raczej nie podchodzi mi to pod reklamację.

Pozdrawiam przy okazji wielce szanowne grono :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dotykaj, wyrośniesz z tego. Pamiętam jak kiedyś kupiłem sobie Seiko president za jakąś oszałamiającą kwotę bodaj 350zł. Zegarek przyszedł i był taki cudowny! Zresztą, do dzis myślę, ze to piękny tani zegarek :). Ale... miał krzywo założoną wskazówkę godzinową. byłem zszokowany. Potem załamany. Pierwszy raz cos takiego zobaczyłem i całkiem mnie to rozbiło ;). Skończyło się tak, ze wkurzony powiedziałem głosno, że nie chcę takiego szajsu. braciszek podchwycił, że moze w takim razie sobie go weźmie i... sobie wziął. także on ma za darmo fajny zegarek a ja... mam teraz jeszzce ze dwa zegarki z tak założonymi wskazówkami, droższe do tego (K-34 i, o zgrozo, Beijing Beihai) i wcale mi to nie przeszkadza B) . Tani zegarek to tani zegarek - nie ma co go z lupą oglądać :D !

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba będę musiał to zaakceptować, ale uhh... męczy mię to! :P Z drugiej strony G.Gerlach to wprawdzie nie Patek, Oris czy choćby Steinhart ale wydaje mi się, że za te 950zł powinno się już wymagać jako takiego wykonania (choć trzeba przyznać, że w zasadzie reszta trzyma niezły poziom). Swoją drogą taki mały offtop - sprawdziłem twojego Beijinga i muszę przyznać, że zacnie wygląda :) Zakupione na zatoce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, BieHai jest już praktycznie niedostępny, bo to (chyba???) faktycznie seria limitowana, a nie samopowtarzalna limitacja jak w przypadku Amfibii 1967 ;). Parę sztuk ma sklep good-stuffs ale skąd je wzięli??? Cóż... kto ich tam wie. IMO jakies reklamacje/poekspozycyjne albo cholera wie co, tym bardzeij, ze mój ma... obrzydliwą rysę na deklu od niezbyt udanego otwierania! Ale i tak się cieszę, ze jeszcze się załapałem, bo jest cudowny :). Choć tarcza to kopia jednego z zeagrków Patek, jak się okazuje B)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć tarcza to kopia jednego z zeagrków Patek, jak się okazuje B)

Patek 5111 (Gondolo) to rzadki model. Myślałem że się nikt nie zorientuje, a nie chciałem wam psuć humoru ;)

 

.

Edytowane przez Taktic

Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem wpadłem na dyskusję o oryginalności jednego egzemplarza z Allegro ;). Patrzę, a tu mój beihai, tylko skwadratowiały :o . A się uśmiałem - myślałem, że to chinolki tak ładnie zaprojektowali :lol:

 

i powiem, ze wcale mi to humoru nie popsuło - wprost przeciwnie :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą sprytne posunięcie - skopiować tarczę z kwadratowego mało popularnego Patka do klasycznego kształtem chinolka. Muszę dodać, że mechanizm w tym Beihai robi wizualnie duże wrażenie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu czerpali inspirację z dobrego wzorca chyba, że w wykonaniu Chińczyków to należy nazywać kopiowaniem. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chińczyki chińczykami, ale mój Dzik ma niezmiennie krzywy bezel jak mu się przyglądam! :/ próbuję przywyknąć, ale ciężko idzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chińczyki chińczykami, ale mój Dzik ma niezmiennie krzywy bezel jak mu się przyglądam! :/ próbuję przywyknąć, ale ciężko idzie...

wklej fotki - pokaż o co kaman ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być gołosłownym!;) Zdjęcie robione denkiem od słoika (telefonem), więc ostrożnie z oczami :P

post-51545-0-98170600-1346186384_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......w położeniu "zerowym" wcale nie pokrywa się z godziną 12, co sprawia wrażenie jakby tarcza była zamontowana krzywo, nie powiem - gryzie to me ślepia!;)

 

to przestaw go delikatnie - skąd wiesz gdzie jest "położenie zerowe"?

przestaw tak by było jak najlepiej - 1-2 kliki w lewo ;)

Idealnie się pewnie nie da - ale to często to się zdarza- a bywa nawet gorzej:

dbcarbongrn2.jpg

 

dbcarbonbk5.jpg

 

:lol:

Edytowane przez GrzecH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chińczyki chińczykami, ale mój Dzik ma niezmiennie krzywy bezel jak mu się przyglądam! :/ próbuję przywyknąć, ale ciężko idzie...

To ustaw go np. na godz. 3 i 6, mniej się będzie rzucało w oczy :). Choć u mnie by to nie przeszło, moja nerwica natręctw chyba by mi nie pozwoliła zatrzymać bezela na innej godzinie niż na 12, ale niektórzy tak noszą.

 

edit

noo, sporo odstaje. a jak przesuniesz o jeden klik, to wychodzi tyle samo z drugiej strony? to na ile klików ten bezel jest, 30? :blink:

Edytowane przez meinard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot i położenie o jeden "cyk" w lewo. Wedle mnie jeszcze gorzej to wygląda. Bezel na 60 klików. Jak dla mnie to tam u tych Gerlachów to powinni sprawdzać wykonanie swoich machin przed wypuszczeniem ich na rynek.

Ja wiem, że mogę przestawić sobie bezel na 3,6 czy jakąś inną godzinę, ale po pierwsze - tak jak w przypadku kolegi - moja nerwica natręctw mi na to nie pozwala ;) a po drugie to tylko obejście problemu, a nie rozwiązanie go. Może za wiele wymagam od zegarka za ~1000zł i pewno się w końcu przyzwyczaję, ale trochę to irytuje.

PS. Tym razem zdjęcie zrobione pustą butelką po Obolonie Aksamitnym :D

post-51545-0-51996800-1346188496_thumb.jpg

Edytowane przez miedzwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, ze wygląda to... tak sobie :( Ewidentnie prawidłowe położenie jest trafione między "klikami"...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w sumie dlaczego miałoby to nie podlegać pod gwarancję? zegarek został chyba źle zmontowany, więc moim zdaniem powinni to poprawić, to nie powinna być dla nich jakaś wielka filozofia, a mnie by to też spokoju nie dawało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogę, ale nie chciałbym wyjść na dziwoląga reklamującego bezel :P Ah, nie... zapomniałbym... jeszcze wahnik "furcy" jak machina wojenna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogę, ale nie chciałbym wyjść na dziwoląga reklamującego bezel :P Ah, nie... zapomniałbym... jeszcze wahnik "furcy" jak machina wojenna ;)

 

Na pociechę. Ja też bym reklamował ten bezel. B)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm, a da się to w ogóle naprawić? To jest chyba wada projektowa nie do poprawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochu pech. Wygląda jakby faktycznie klik był niemal pośrodku między indeksami.

 

Może za wiele wymagam od zegarka za ~1000zł

To nawet nie jest kwestia ceny. Nieszczęściem jest, że zdecydowali się na 60-klikowy bezel. W 120-klikowym po prostu błędy są mniej zauważalne. Maxymalny błąd 1/4 indeksu, a statystycznie zazwyczaj dużo mniej niż 1/4. Założę się, że nigdy więcej tego błędu nie popełnią, i w każdym następnym zegarku z bezlem jaki zrobią, będzie 120 klików :D

Do Gerlachów jak chcesz, to możesz uderzyć. Może odeślą na drzewo, a może nie (czytają ten temat na bank) ;) Sam nie wiem :unsure:

Głośny wahnik to cecha st-25. Chociaż podobno są różne wykonania, cichszy i głośniejszy..

.

Edytowane przez Taktic

Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wahnika to już się przyzwyczaiłem :) To mój pierwszy automat :) z bezelem jeszcze pomyślę. Trochę ten Dzik trafił na złego właściciela bo jam jest drobiazgowy i detale mnie potrafią irytować. Generalnie poza tym "nuras" pierwsza klasa. Jeśli zdecyduję się na reklamację, to zdam relację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm, a da się to w ogóle naprawić? To jest chyba wada projektowa nie do poprawienia

 

Ja mam kropkę idealnie na środku. Znaczy "się da".


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.