Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to zdaje się nie była ostateczna wersja jeszcze ;)


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie uważam, że tak byłoby i ładniej i bardziej "klimatycznie". Dopiero teraz zobaczyłem chronometr morski w tej tarczy!

 

Popieram tarcza jest przepiękna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda finalna wersja (minus data na subtarczce)

 

Batory2-4.jpg


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda finalna wersja (minus data na subtarczce)

 

Batory2-4.jpg

 

Bardzo dobrze, ze jest ramka wokół daty.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i czerwone cyferki na subtarczy ocalały.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co przedstawiają ( oznaczają ) ?

otwórz przeglądarkę , wpisz "statek Batory" i poczytaj Wikipedie

 

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i czerwone cyferki na subtarczy ocalały.

 

Chyba nie...

 

Tak wygląda finalna wersja (minus data na subtarczce)

 

Batory2-4.jpg


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwórz przeglądarkę , wpisz "statek Batory" i poczytaj Wikipedie

 

Dzięki, nawet nie wiedziałem że to było tak dawno. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po obmacaniu na żywo prototypu według mnie zegarek ma potencjał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że ładna alternatywa dla Stenko-podobnych :rolleyes: Całkiem inaczej z ramką przy dacie ;) Panowie - jak się spisują zastosowane w tym (i nie tylko) werki, czym to się różni od chociażby 2824?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio natknąłem się na ten wątek i po zobaczeniu projektu Batory, wymiękłem jest naprawdę ekstra. Czy ktoś już go widział jak kolega LOINIC i mógłby się wypowiedzieć o jakości wykonania lub zapodać fotki. Czy można już ten projekt obejrzeć gdzieś w Warszawie.


Pozdrawiam,

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że ładna alternatywa dla Stenko-podobnych :rolleyes: Całkiem inaczej z ramką przy dacie ;) Panowie - jak się spisują zastosowane w tym (i nie tylko) werki, czym to się różni od chociażby 2824?

 

Pozostało bez odpowiedzi...

 

Mechanizmy spisują się różnie - jedne idealnie z niemal chronometryczną dokłądnością chodu, inne - wiadomo. Loteria, choć generalnie jest dobrze. Większość usterek to tzw. pierdółki, jak to w budżetowych mechanizmach bywa. Czym się różni od 2428? Wszystkim :). Po pierwsze - rozmiarami. ETA to przy tym potworze maluszek. ST-25 jest duży i bardzo gruby. Poza tym ma jednokierunkowy i dość prymitywny automat, ale za to może nie będzie sprawiał aż takich problemów. To akurat "wyjdzie w praniu", bo to stosunkowo nowa konstrukcja. Jest też wolniejszy (21,600 vs 28,800 bph).

Generalnie ST-25 uchodzi za dobry. W Parnisie zepsuł mi się automat (chyba złe smarowanie, ale dokładnie nie wiem, bo się go pozbyłem. Sygnowany przez Sae-Gulla egzemplarz w budżetowym zegarku z sieci Conrad sprawuje się dobrze. Trochę spieszy i co jakiś czas tzreba go cofać, ale jest OK. Mam go od chyba okło roku, trochę chodzi, trochę leży. Testowałem go w trudnych warunkach (machanie łapami, bieganie, rozkrecanie wahnika do predkości nadświetlnej dla zabawy, dokręcanie koronką co jakiś czas) i ma się całkiem dobrze, a nawet chyba lepiej, bo się ładnie podocierał, więc - moim zdaniem mechanizm rokuje nieźle :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostało bez odpowiedzi...

 

Mechanizmy spisują się różnie - jedne idealnie z niemal chronometryczną dokłądnością chodu, inne - wiadomo. Loteria, choć generalnie jest dobrze. Większość usterek to tzw. pierdółki, jak to w budżetowych mechanizmach bywa. Czym się różni od 2428? Wszystkim :). Po pierwsze - rozmiarami. ETA to przy tym potworze maluszek. ST-25 jest duży i bardzo gruby. Poza tym ma jednokierunkowy i dość prymitywny automat, ale za to może nie będzie sprawiał aż takich problemów. To akurat "wyjdzie w praniu", bo to stosunkowo nowa konstrukcja. Jest też wolniejszy (21,600 vs 28,800 bph).

Generalnie ST-25 uchodzi za dobry. W Parnisie zepsuł mi się automat (chyba złe smarowanie, ale dokładnie nie wiem, bo się go pozbyłem. Sygnowany przez Sae-Gulla egzemplarz w budżetowym zegarku z sieci Conrad sprawuje się dobrze. Trochę spieszy i co jakiś czas tzreba go cofać, ale jest OK. Mam go od chyba okło roku, trochę chodzi, trochę leży. Testowałem go w trudnych warunkach (machanie łapami, bieganie, rozkrecanie wahnika do predkości nadświetlnej dla zabawy, dokręcanie koronką co jakiś czas) i ma się całkiem dobrze, a nawet chyba lepiej, bo się ładnie podocierał, więc - moim zdaniem mechanizm rokuje nieźle :)

 

dzięki za info. Mnie jednak zastanawia właśnie dokładność, bo, że prosty mechanizm to mi to nie będzie przeszkadzało w przypadku kiedy będzie chodził dobrze:] Ktoś może wie na jakich warunkach te mechanizmy testowano?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, śliczny nabytek - nie ulega wątpliwości :) Z takim paskiem sprzedają "303"?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, aczkolwiek delikatnie lobbowałem w tym kierunku kiedyś. Nie udało się ;). Skóra, skóra, skóra... 

To najzwyklejszy canvas (100% bawełny) Timefactors.

Moim zdaniem pasuje ;)

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foto in color pls


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, aczkolwiek delikatnie lobbowałem w tym kierunku kiedyś. Nie udało się ;). Skóra, skóra, skóra... 

To najzwyklejszy canvas (100% bawełny) Timefactors.

Moim zdaniem pasuje ;)

 

 

pasuje pasuje - niezły efekt :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda finalna wersja (minus data na subtarczce)

 

Batory2-4.jpg

Witam - pierwszy post, ale w konkretnej sprawie.

 

Powyższy zegarek bardzo mi się spodobał - zainteresowałem się trochę tematem, bo szukam ostatnio zadowalającej jakości automatu lub mechanika do 2k. Poszperałem i trochę zaniepokoił mnie równie ładny steinhart. Powiedziałbym bliźniaczo podobny. Przypadek, inspiracja, coś więcej? Wolałbym zakupić dobry produkt polski ("Polacy nie gęsy..." itd.) - ale tu pojawiają się wątpliwości. Czy ktoś zechciałby je rozwiać?

 

http://www.steinhart-zegarki.pl/pl/p/MARINE-CHRONOMETER-II-ARABSKA/6

 

http://www.steinhart-zegarki.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_f8b58d2678592acb03682066f2c60a8d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szeroko stosowany, klasyczny wzór - tzw. zegarek typu marine chronometer, jeśli poszukasz znajdziesz go u wielu producentów i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Podobna sytuacja jak z zegarkami typu pilot.


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.