Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Henieks

Codzienność po japońsku.Seiko vs Seiko vs Benhardt vs Orient

Wybór zegarka codziennego  

64 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ideałem jest Rolex Explorer 39mm.

W zasadzie ideałem byłby, gdyby miał datę. No i gdyby był w rozsądnej cenie. A tak - pozostaje ideałem.

Szukam zegarka solidnego, z jednej strony - dość mocnego na górską wycieczkę, który podoła też trudom codzienności, z drugiej - na tyle eleganckiego, aby czuć się też w nim dobrze prawie wszędzie (poza bardzo oficjalnymi imprezami).

Tytuł brzmi Codzienność po japońsku, a Bernhardt jest amerykański. Ale bebechy ma japońskie - w środku siedzi werk Miyota.

1. Seiko SARB033, werk 6r15, szafir. WR 10 Atm. Średnica - 37,5mm

asarb0335003.jpg

 

2. Seiko SARB015 Alpinist. Podobnie - 6r15, szafir, ale WR 20 ATM, dodatkowo mini bezel.Średnica 38mm

01.jpg

 

3. Bernhardt Binnacle Anchor - werk Miyota 8215, szafir, WR20 ATM. Średnica 40mm

 

0010.jpg

 

4.Orient Star WZ0201EL Somes - werk 40N50, WR 5 ATM, szafir, ciekawa koperta, pasek firmy SOMES - specjalisty od końskich uprzęży. Średnica 43mm, ale samo szkiełko - jest dużo mniejsze.

726.png

 

Czekam na Wasze głosy do końca lutego.

Zdjęcia - ze stron producentów i moje.

Heniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech to Seiko SARB033, ten orient wygląda jakby mu krzywdę chcieli zrobić tą kopertą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem na żywo żadnego z tych, ale mi się na zdjęciach Orient najbardziej podoba ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem na żywo żadnego z tych, ale mi się na zdjęciach Orient najbardziej podoba ;)

Też nie widziałem na żywo. Ale - tu mnie zaciekawił.

wz0201el-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SARB015 - Miałem.. i zdecydowanie polecam...najlepiej wykonany zegarek z tej stawki ale tez i najdroższy. Bernhardt jest ponad połowę tańszy.

Trochę nierówny wyścig ;).

Generalnie wszystkie te zegarki są warte swoich pieniędzy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w góry, to Alpinista ;)

A tak poważnie z zaproponowanych najbardziej podoba mi się SARB 033, ale jeszcze bardziej SARB 021 (również 6R15), który wg mnie ma ładniejszą bransoletę, wskazówki i indeksy.

 

sarb021-top.jpg


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wybierać z tej czwórki to brałbym sarb033. Sam jestem chory na jego kuzyna Sarb035, czarny wygląda co prawda efektywnie, jednakże jasna tarcza będzie pasowała do każdego koloru zarówno paska jak i ubrania.


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Mirek +1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zastanawiałem się również nad zegarkiem na codzień i brałem pod uwagę sarb033 i sarb015. Tego sarba co pokazał Mirosuaw musiałem odrzucić ze względu na brak lumy, szkoda bo jest bardzo ładnie wykonany ale chyba ciut za elegancki na wycieczkę w góry.

 

PS: Sarb033 ma wr na poziomie 100 m a nie 50.


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zastanawiałem się również nad zegarkiem na codzień i brałem pod uwagę sarb033 i sarb015. Tego sarba co pokazał Mirosuaw musiałem odrzucić ze względu na brak lumy, szkoda bo jest bardzo ładnie wykonany ale chyba ciut za elegancki na wycieczkę w góry.

 

PS: Sarb033 ma wr na poziomie 100 m a nie 50.

Poprawiam. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarb033 to najlepszy wybór, na żywo go nie widziałem ale na zdjęciach jest świetny, klasyka pełną gębą.

Ładna koperta, bransoleta bez tych niepotrzebnych polerowanych pasków, podobno nawet nieźle świeci, zegarek niemal idealny, tylko troszeczkę za mały. Prawdopodobnie i tak go kiedyś kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarb033 to najlepszy wybór, na żywo go nie widziałem ale na zdjęciach jest świetny, klasyka pełną gębą.

Ładna koperta, bransoleta bez tych niepotrzebnych polerowanych pasków, podobno nawet nieźle świeci, zegarek niemal idealny, tylko troszeczkę za mały. Prawdopodobnie i tak go kiedyś kupię.

Jednak, jeśli przyjrzeć sie im z profilu - szkiełko SARBa015 jest o co najmniej 1 mm grubsze.(Zobacz wzniesienie bezela w SARB015)

SARB033

0002.jpg

SARB015

0010.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam różnica w grubości wynosi ok 0,8 mm. Sarb033 11,2 cm alinista 12mm.


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie SARB015, fajny zegar na co dzień.

 

W Oriecie koperta jest... ciekawa, ale dopiero po spojrzeniu na tą drugą fotkę.


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może taki Oriencik CER1J003B? Chyba ładniejszy od propozycji nr 4. ;)

post-35535-0-67619500-1328902891_thumb.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SARB 033 jest dosyć elegancki , ale też nie musi razić w bardziej sportowych sytuacjach. SARB 015 jakoś nie przemawia do mnie wyglądem . Cenię sobie 6R15.


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie SARB 015. To najlepszy mój zegarek od ponad dwóch lat. Obecnie noszę go na skórzanym pasku K. Reda, a latem wskakuje na gumę Bonetto Cinturini.


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na 033. Z tym, że u mnie od razu dostałby pasek ;)

Chociaż, jak dla mnie, obydwa Seiko są dość małe, jak na zegarek codzienny, ale to akurat kwestia gustu. Orient rozmiarem odpowiedniejszy, ale brzydal z niego straszny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek nie kombinować, ja bym się skupił na SARB-ach (015, 021, 033). Mechanicznie to samo (wszystkie na 6R15), a wizualnie to już kwestia gustu. Jak teściowa uważa ;)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Orient Star? ;)

 

WZ0081ELa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk Seiko faktycznie ma swoje zalety. Jednak Orient - ma kilka istotnych plusów. Wskaźnik rezerwy - BARDZO PRZYDATNY. Dokładność, trwałość - obawiam się, że zbliżona do Seiko, jeśli nie lepsza. Miałem Orienta AirDivera aka Rewolwer, wiem, co mówię. Poza tym - spotkanie drugiego takiego zegarka będzie niełatwe - jest oryginalny i ma świetny pasek. Ten Orient, który pokazał Darek - jest też niczego sobie, jednak może zbyt elegancki? Wydaje mi się trochę wtórny wobec Seiko. (W końcu ta sama firma) Bernhardt - marka mało znana chyba, ma werk starszej generacji, ale - ma swoje zalety, jest nienachalny, dość duży(40mm) i bardzo solidnie wykonany, a przy tym - co zauważył Marcin - o połowę tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk Seiko faktycznie ma swoje zalety. Jednak Orient - ma kilka istotnych plusów. Wskaźnik rezerwy - BARDZO PRZYDATNY. Dokładność, trwałość - obawiam się, że zbliżona do Seiko, jeśli nie lepsza. Miałem Orienta AirDivera aka Rewolwer, wiem, co mówię. Poza tym - spotkanie drugiego takiego zegarka będzie niełatwe - jest oryginalny i ma świetny pasek. Ten Orient, który pokazał Darek - jest też niczego sobie, jednak może zbyt elegancki? Wydaje mi się trochę wtórny wobec Seiko. (W końcu ta sama firma) Bernhardt - marka mało znana chyba, ma werk starszej generacji, ale - ma swoje zalety, jest nienachalny, dość duży(40mm) i bardzo solidnie wykonany, a przy tym - co zauważył Marcin - o połowę tańszy.

 

Czy ja wiem czy ten wskaznik rezerwy chodu taki przydatny? W koncu ma to byc zegarek codzienny, ktory czesto bedzie siedzial na nadgarstku, wiec pewnie caly czas bedzie nakrecony na full :)

Z tej paczki wybieram Sarba 033, piekny zegarak, ale na mnie troszke za maly ;)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.