Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Henieks

Codzienność po japońsku.Seiko vs Seiko vs Benhardt vs Orient

Wybór zegarka codziennego  

64 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

jak dla mnie fajniejszy sarb015 ahh ten czerwony sekundnik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na #4 Orienta za świetną kopertę, dosyć oryginalną i ładną tarczę z rezerwą, rozmiar.


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój głos na sarb033 choć mógłby być troszeczkę większy...


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze brak tu Seiko SARB017 wtedy nie mial bym zadnego dylematu a tak to glos oddaje na: SARB033

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glos na sarba 033. Choc przyznam szczerze, ze najbardziej z tego zestawienia podoba mi sie orient. Ale ten 6r15 :D....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem zdanie, jeśli jeszcze mogę podpowiedzieć to polecam filmik

choć być może widziałeś go już. Niezły jest ten Orient, za EDC może być jak najbardziej.


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, orient wydaje mi się najbardziej interesujący. Seiko SARB015 - jakoś mi ta tarcza nie pasuje. Za ostra jakaś taka. Dodatkowo dużo czerwonych elementów powoduje, że wydaje mi się przepełniona. Nie ma w niej takiego spokoju, jak SARB033. Jednak - z kolei - z pewnością jest to mocniejszy zegarek. Bardzo mocnym zegarkiem jest też Bernhardt. Jego siła tkwi w prostocie i solidności. Jest w tej grupie najbliżej Rolexa, pod każdym wzgledem może poza werkiem. No i jest istotnie tańszy. Orient - wbrew temu, co napisał tu Kolega, rezerwa chodu jest bardzo użyteczna. Zegarek jest większy od pozostałych, wydaje się też oryginalny i solidnie zrobiony. Ma też sporo święcących części, może coś będzie widać w nocy. Jednak sprawa wymaga przemyślenia. Ten orient wcale nie jest bardzo tani, a w odsprzedaży z pewnością nie osiągnie ceny Seiko. A to oznacza, że jeśli brać Orienta, to aby go mieć na dłużej. A jeśli na dłużej - to trzeba się zastanowić.Ktoś ma jeszcze jakies typy w ww. kategorii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby te Sarby miały większą średnicę, to kto wie czy na któregoś bym nie postawił, a tak Oriencik.

Sympatyczny ten model- ciekawa koperta, zresztą co tu będę się rozwodził- niemalże wszystko mi się w nim podoba,

tyle, że jak dla mnie zegarek codzienny musi być na bransolecie- szczególnie w lecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Zdecydowanie SARB033. Mi bardziej podoba sie 035 ale nie bierze udziału w "zawodach".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie SARB033.

 

Użytkuje Seiko SCVS003 i jestem z niego zadowolony

 

Pozdrawiam Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam na zachete fajne fotki.....przypadkowo znalazlem dzisiaj na kompie :)

 

dscf0382zi.jpg

 

dscf0414n.jpg

 

dscn3952t.jpg

 

dscn4009h.jpg

 

scvs0038lv6.jpg

 

 

Edyta: Chyba ten zegarek ktory wczesniej pokazalem to wersja SCVS, ale od Sarb'a rozni sie niuansami :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,to SCVS. Najbardziej widoczna różnica - elementy świecące w SARB-ACH są na indeksach od środka tarczy, trochę inna też jest sama tarcza. Szkoda, że nie ma już tej linii. Dzisiaj właśnie myślałem nad kombinacją czarny zegarek - brązowy pasek. No i - myślisz i masz. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie powiedziec strasznie mi sie podoba ten z biala tarcza z trzeciego zdjecia.....jaki on jest ladny.....nawet mi takie zlote wstawki mie przeszkadzaja :)

 

Chociaz tez zamiata wszystko :)

 

 

homeimage1490936.jpg


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient bo wielkość i pasek. Wiem, że można zmienić, ale liczy się pierwsze wrażenie :-)

 

To ostatnie Seiko, które pokazał dasiek7 prezentuje się pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

GS to już wyższa szkoła jazdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym GSie to nawet ta koronka taka dostojna :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie SARB033. Prosty, elegancki i nic na siłę nie wymodzone. Design moim zdaniem ponadczasowy. Orient to raczej odrzuciłbym osobiście bo koperta mi nie podchodzi tym kształtem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie ankiety.

Dziękuję wszystkim za głosy.

Zdecydowanie wygrał SARB033 - 23 głosy.

Na drugim miejscu.. ex aequo

SARB015 - 13 głosów

ORIENT STAR - 13 głosów

BERNHARDT - nie znalazł uznania.

Miał rację MarcoMartin - nierówny to był pojedynek.

Ja - tylko częściowo rozwiałem swoje wątpliwości. Wiem już, że SARB 015 ma zbyt przeładowaną tarczę, na dodatek niezbyt dużą. Bernhardt - to bardzo oryginalny zegarek. Ma trochę minusów - werk starszego typu, a luma nie świeci zbyt długo. Jednak - jest atrakcyjną cenowo i oryginalną propozycją. SARB033 w sumie niewiele wad - trochę mały, poza tym - wiele zalet -- ma świetny werk, na dodatek - klasyk - łatwy w odsprzedaży, solidnie wykonany, w niezłej cenie, doskonały zakup.

Orient - to oryginał w tym zestawieniu, może nie bardzo popularny,(Trudniej odsprzedać, większa strata) ale ma swoje zalety. Jest zdecydowanie większy od seiko, ma rezerwę chodu, świetny pasek, dobrze wygląda.

Trudno mi się zdecydowac między Seiko i Orientem, te dwa zegarki to moi faworyci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej również stałem przed podobnym wyborem i wygrał zdecydowanie sarb033 przede wszystkim dzięki wygiętym uszom które bardzo mi się podobają i bransolecie. Myślałem chwilę o sarbie 021 ale brak lumy przeważył tutaj o decyzji. Natomiast jeżeli chodzi o Orienta to taki trochę mało subtelny klocek i w dodatku jest bez bransolety. Tak więc jestem na etapie gromadzenia środków na tego sarba ;) a Ty kupuj śmiało jak po pewnym czasie coś by nie zagrało to wiesz gdzie podesłać pw ;)


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Od niedawna jestem w posiadaniu Seiko SARB035 i nie znajduje wad dla tego zegarka. Jak najbardziej polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak patrzę na tego Alpinistę i muszę przyznać że jednak jest ciekawy. Dość dużo drobnych indeksów i ciekawe indeksy godzinowe. Ten zegarek myśle nieprędko by mi się znudził. Muszę zgłębić temat i czuję, że też się skuszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.