Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

hey

 

postanowiłem postawić na nogi poljota 17 kamieniowego, koperta i szkiełko po wstępnej polerce, werk po czyszczeniu i smarowaniu, płyty postanowiłem zrobić na wysoki połysk, koła naciągowe i śrubki mają być niebieskie, i tu rodzi się pytanie:

skąd wykombinować przeszklony dekielek tak aby było widać werk ?? macie może jakieś pomysły ?? a może ktoś samemu coś takiego robił ??

 

post-34697-0-01662900-1389536626_thumb.jpg

post-34697-0-20785800-1389536638_thumb.jpg

post-34697-0-86054200-1389536649_thumb.jpg


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kombinuję jak zrobić przeszkolony dekielek...Coś takiego jak w temacie 'pimp my watch'. Będę próbował (jak kupię mini szlifierkę :P) w ten sposób: zaznaczę na dekielku otwór, który ma być przeszklony, potem wiertłem powiedzmy 1-1,5mm nawiercę obok siebie możliwie dużo otworów, następnie jakoś to ponacinam ;). Założę jakiś frezik węglikowy i wszystko spiłuję i wyszlifuję. A po okrągły jak najcieńszy kawałek szkła udam się do szklarza...i tak nic z tego pewnie nie wyjdzie :P

Edytowane przez mhu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie z otworem nie ma problemu, dekiel jest mocno wypukły i wystarczy na szlifierce tąśmowej zeszliwować mocno spód i mamy dziurkę ale jak w tym później  pleksi zamocować aby było trwale i estetycznie !!!


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, zostawić trochę brzegu i podkleić od spodu...ale czy będzie wyglądać estetycznie taka różnica poziomów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie klejenie nie będzie estetyczne :(

myślałem o wtopieniu na gorąco i wyszlifowaniu rantów ??

sam jush nie wiem, ale obiecuję że jak coś wymyślę to się podzielę pomysłem :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej zapytać użytkownika z tematu "pimp my watch" ? Zrobił naprawdę piękne zegarki napewno nie będzie ukrywał swoich technik. Sam jestem ciekaw jak takie zeczy się robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :(

Nie mam pomysłu pustKa w głowie.


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio Raketę z mechanizmem na zdjęciu. Wyróżnia się ona na tle innych moich starych zegarków - jest straszliwie głośny, co przeszkadza w codziennym użytkowaniu. Czy da się coś z nim zrobić i go "uciszyć"   ;)

Byłem z nim u zegarmistrza - naoliwił, ale nic to nie pomogło.

zAaLrMI.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie im głośniej tyka tym lepiej ;)

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk


life is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio Raketę z mechanizmem na zdjęciu. Wyróżnia się ona na tle innych moich starych zegarków - jest straszliwie głośny, co przeszkadza w codziennym użytkowaniu. Czy da się coś z nim zrobić i go "uciszyć" ;)

Byłem z nim u zegarmistrza - naoliwił, ale nic to nie pomogło.

zAaLrMI.jpg?1

Ten głośny chód czy jak wolisz praca pojawia się na Styku palet i koła wychwytowego, można wymienić ten komplet i cykAnie powinno być bardziej ciche !! Ale nie rób tego, bo kiedyś będziesz żałował :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio Raketę z mechanizmem na zdjęciu. Wyróżnia się ona na tle innych moich starych zegarków - jest straszliwie głośny, co przeszkadza w codziennym użytkowaniu. Czy da się coś z nim zrobić i go "uciszyć" ;)

Byłem z nim u zegarmistrza - naoliwił, ale nic to nie pomogło.

zAaLrMI.jpg?1

Ten głośny chód czy jak wolisz praca pojawia się na Styku palet i koła wychwytowego, można wymienić ten komplet i cykAnie powinno być bardziej ciche !! Ale nie rób tego, bo kiedyś będziesz żałował :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka jest rezerwa chodu w zegarkach: Mołnia 15 kamieni, Start 17 kamieni?


Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Mołnia 15 i 18 kamieniowa - katalogi podają różne dane: 32 lub 38 godzin. Start - 34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Werk rakiety 2628 różni się od 2628H ?

Koronki po zamianie nie działają dobrze.pierwszy werk jest zepsuty a zegarek ma dóbrą kopertę , zamontowalem werk z innej nie kompletnej raakiety ale z powodu rónic w kopertach musiałem pozostawić koronke z nie dzialającego werku, z taką koronka daje się nakrecac ale nie przestawi się wskazówek.koronki z wyglądu są tej samej długości i mają takie same ksztalty. Tej z 2628H nie mogę zamontować bo ma dodatkową uszczelkę której nie da się usunąć.?

 

I drugie pytanie dotyczy tego nie działającego werku. Przy nakrecaniu coś nie trzyma i wskazówki się kręcą . Jeśli przytrzymam bęben palcem to da się nakręcić a gdy puszczam wskazówki zapierdzielaja doodkoł aż skończy się naciąg.? Jest prosta odpowiedź czy to jednak bardziej skomplikowane?

 

Dzięki za każdą poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Werk rakiety 2628 różni się od 2628H ?

Koronki po zamianie nie działają dobrze.pierwszy werk jest zepsuty a zegarek ma dóbrą kopertę , zamontowalem werk z innej nie kompletnej raakiety ale z powodu rónic w kopertach musiałem pozostawić koronke z nie dzialającego werku, z taką koronka daje się nakrecac ale nie przestawi się wskazówek.koronki z wyglądu są tej samej długości i mają takie same ksztalty. Tej z 2628H nie mogę zamontować bo ma dodatkową uszczelkę której nie da się usunąć.?

 

I drugie pytanie dotyczy tego nie działającego werku. Przy nakrecaniu coś nie trzyma i wskazówki się kręcą . Jeśli przytrzymam bęben palcem to da się nakręcić a gdy puszczam wskazówki zapierdzielaja doodkoł aż skończy się naciąg.? Jest prosta odpowiedź czy to jednak bardziej skomplikowane?

 

Dzięki za każdą poradę.

w yym sprawnym werku spadł. palec ptzerzutnika z polbeczolki a w drugim usterka to prawdopodobnie uszkodzona kotwica lub koło. wychwytowe


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk jest sprawny (ten pierwszy) kiedy wyjme go z koperty i złożę właściwą koronke wszystko działa, tylko tej koronki nie mogę założyć przy tej kopercie a koronka z tej koperty nie działa przy tym werku w kopercie (nie sprawdziłem czy działa poza kopertą).

Trochę to zagmatwalem ale chyba wiadomo o co chodzi?

Pisze z komórki i z tąd skruty myślowe i błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlugość walków jest taka sama nie licząc koronki ??


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlugość walków jest taka sama nie licząc koronki ??

Wyglądają na taką samą długość tylko koronka nie działającą jest trochę podniszczona wałek był lekko skorodowany; może trzeba poszukać innej koronki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają na taką samą długość tylko koronka nie działającą jest trochę podniszczona wałek był lekko skorodowany; może trzeba poszukać innej koronki?

Jeśli dLugość wałków jest jednAkowa i obydwa sa identyczne to usterka musi pojawiać się w zespole remontuAru, musisz zdjàć TArcze i popatrzeć przy tym niedzialajacym waŁku dlaczego tak się dzieje co jest tego przyczyną

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dLugość wałków jest jednAkowa i obydwa sa identyczne to usterka musi pojawiać się w zespole remontuAru, musisz zdjàć TArcze i popatrzeć przy tym niedzialajacym waŁku dlaczego tak się dzieje co jest tego przyczyną

Dzięki za pomóc i zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu, niekiedy naprawdę mała pierdółka przeszkadza w uruchomieniu zegarka :)

zmień może jeszcze koronki na wałkach i zobacz wtedy !


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Werk rakiety 2628 różni się od 2628H ?

Koronki po zamianie nie działają dobrze.pierwszy werk jest zepsuty a zegarek ma dóbrą kopertę , zamontowalem werk z innej nie kompletnej raakiety ale z powodu rónic w kopertach musiałem pozostawić koronke z nie dzialającego werku, z taką koronka daje się nakrecac ale nie przestawi się wskazówek.koronki z wyglądu są tej samej długości i mają takie same ksztalty. Tej z 2628H nie mogę zamontować bo ma dodatkową uszczelkę której nie da się usunąć.?

 

I drugie pytanie dotyczy tego nie działającego werku. Przy nakrecaniu coś nie trzyma i wskazówki się kręcą . Jeśli przytrzymam bęben palcem to da się nakręcić a gdy puszczam wskazówki zapierdzielaja doodkoł aż skończy się naciąg.? Jest prosta odpowiedź czy to jednak bardziej skomplikowane?

 

Dzięki za każdą poradę.

Usterka prosta do usunięcia. Wypadła beczka. A konkretnie spadł wodzik odpowiedzialny za przesuwanie beczki.

Do tej usterki dochodzi prawie zawsze jak wyjmujesz wałek naciągu ustawiony w pozycji nastawu godziny a nie nakręcenie.

 

Werk osadzony w kopercie jak nie masz imaka przyklejasz do blatu na taśmę dwustronną np piankową.

Po zdjęciu mostka przesłaniającego bęben sprężyny. Masz dostęp do beczki i półbeczki.

Wprowadzasz wałek naciągu tak aby przeszedł przez półbeczkę i  zaczepił z beczkę. I go podtrzymujesz.

Drugą ręką przy pomocy np. igły ustawiasz przez otwór dźwignię przesuwki tak aby weszła w wycięcie w beczce.

Wałek  wsuwa się na swoje miejsce. I po sprawnie. Sprawdzasz działanie remontuaru i po sprawie.

Montujesz to co wcześniej było okręcone.

Delikatnie oklejasz zegarek od blatu tak aby szkiełko nie wylazło w koperty. 

I już  :)

W rakiecie to łatwa czynność.

Edytowane przez leobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.