Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Usterka prosta do usunięcia. Wypadła beczka. A konkretnie spadł wodzik odpowiedzialny za przesuwanie beczki.

Do tej usterki dochodzi prawie zawsze jak wyjmujesz wałek naciągu ustawiony w pozycji nastawu godziny a nie nakręcenie.

 

Werk osadzony w kopercie jak nie masz imaka przyklejasz do blatu na taśmę dwustronną np piankową.

Po zdjęciu mostka przesłaniającego bęben sprężyny. Masz dostęp do beczki i półbeczki.

Wprowadzasz wałek naciągu tak aby przeszedł przez półbeczkę i  zaczepił z beczkę. I go podtrzymujesz.

Drugą ręką przy pomocy np. igły ustawiasz przez otwór dźwignię przesuwki tak aby weszła w wycięcie w beczce.

Wałek  wsuwa się na swoje miejsce. I po sprawnie. Sprawdzasz działanie remontuaru i po sprawie.

Montujesz to co wcześniej było okręcone.

Delikatnie oklejasz zegarek od blatu tak aby szkiełko nie wylazło w koperty. 

I już  :)

W rakiecie to łatwa czynność.

Dzięki na pewno się przyda twoja pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś "specjalny" sposób na odkręcenie śruby koła naciągowego w rodinie ?? Siedzi tak ciasno, że nie chciałbym jej zerwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy szkiełko w Amfibia można polerować normalną polerką zakładaną na diax?

Edytowane przez Fuwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy szkiełko w Amfibia można polerować normalną polerką zakładaną na diax?

Zupełnie nie wiem co to takiego diax?

Ale nic mechanicznie wszystko ręcznie papier wodny pasta polerska. Łatwiej kontrolować cały proces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o radę odnośne zegarka Slava Lodówka 26 kamieni.

Zegarek przez przypadek mi upadł i obecnie działaja jedynie szkłem w dół. W oryginalnej pozycji szkłem do gory staje od razu praktycznie. Druga sprawa to problem z podwójnym kalendarzem- dni tygodnia zmieniają sie razem z obrotem wskazówek na wyciągniętej koronce.

 

 

Wysłane z mojego iPhone 5s przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlamany jeden z czopów na osi balansu a w kalendarzu to trzeba zerknąć do srodka aby stWierdzić usterkę


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób żeby przykleić, itp. ucho do koperty (krab)? Nie sądziłem, że to jest aż tak delikatna sprawa... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto doradzi jak dobierac nowe szkielka do koperty? Jaka jest roznica miedzy szkielkiem wypukłym a soczewkowym? Musze wymienic szkielka w Sportiwnyje, Majaku i Wostoku i chce je dobrze dobrac.


Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś "specjalny" sposób na odkręcenie śruby koła naciągowego w rodinie ?? Siedzi tak ciasno, że nie chciałbym jej zerwać.

Raczej nie masz wyboru - musisz próbować odkręcić "konwencjonalnym" sposobem czyli dobrze zaostrzonym wkrętakiem. Oczywiście im większa średnica rękojeści wkrętaka, tym większy moment obrotowy odkręcania. Zerwanie łba od tej śruby nie jest wielką tragedią, bo po takiej akcji gwint przestaje być napięty i "resztkę" śruby możesz odkręcić czymś ostro zakończonym (zwykła igłą). Dla pewności przed wykręcaniem tej resztki można zaaplikować WD-40 lub inny odrdzewiacz - na wypadek gdyby gwint był zapieczony.

Mój powyższy wywód podyktowany jest tym, że ostatnio przerabiałem taką akcję z zerwaniem śruby koła naciągowego (ale w zegarku nieradzieckim). Tyle, że u mnie stało się to, ponieważ odkręcałem w złą stronę - okazało się, że śruba miała gwint lewozwojny, ale łeb tej śruby miał tylko jedno nacięcie (a nie trzy nacięcia, jak to zwykle bywa przy śrubach z lewym gwintem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

W mechanizmach chińskich śruby lewe także nie są oznaczane. Nie znając mechanizmu lepiej jest odkręcić śrubę bębna następnie zdemontować koło, które mocowała a potem odkręcić półmostek i sprawdzić kierunek gwintu od drugiej strony. Łatwiej też odkręcić felerną śrubę na zdemontowanym półmostku i można nasmarować przyrdzewiały gwint.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za podpowiedz.

Już jedną śrubę bębna w Rodinie urwałem i za chiny ludowe nie mogę wydłubać jej pozostałości ośki bębna.
Nie chcę zerwać kolejnej tym bardziej że mechanizm jest delikatnie mówiąc rzadko spotykany.
Może delikatnie podgrzać ośkę ??
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Do podgrzewania to bym się tak nie palił ;) . Może użyjesz nafty? Ale nie do podgrzewania a do odrdzewiania. Nabierasz na pincetę małą kroplę i upuszczasz ją dokładnie tam gdzie masz problem. Pomaga kilka niezbyt mocnych pokręceń luzujacych lewo-prawo. Potem jeszcze kropla nafty i pozostawiasz to na pewien czas by ta się wgryzła. To działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę przyznać, że długo nie mogłem się przekonać do nafty jako środka odrdzewiającego, ale jak już ją wypróbowałem "w boju", to nie wypada mi się nie zgodzić z Kolegą Ritterem, co do zasadności jej stosowania ;)

Odnośnie odkręcania urwanych śrub: w sumie urwałem już co najmniej kilkanaście śrub w radzieckich zegarkach i tylko jeden z przypadków okazał się beznadziejny (urwana śruba mocująca tarczę w Rakiecie 2609HA - nic nie działało). Reszta przypadków to albo "luźny" kawałek gwintu, albo też precyzyjne wykręcenie po zaaplikowaniu środka penetrującego.

Nieprzypadkowo poleciłem zastosowanie igły krawieckiej jako narzędzia umożliwiającego odkręcenie urwanego kawałka śruby. Śruby bowiem są wykonywane ze stali o dużej twardości i po ich urwaniu ukazuje się taka ziarnista, matowa struktura przełomu. Gdybyśmy użyli np. wkrętaka płaskiego, to taką strukturę łatwo "wyślizgać" i  wtedy już szanse na odkręcenie "resztek" spadają :) Natomiast ostrze igły (oczywiście przyłożone niecentralnie) idealnie "wgryza" się w ziarna przełomu i mamy szansę na wykręcenie.

Przestawiony sposób ma zastosowanie nie tylko w śrubach zegarkowych - zbliżoną techniką wykręcałem kiedyś urwaną "szpilkę" od głowicy silnika w samochodzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógł by mnie uświadomić z jakiego zegarka pochodzi ten werk, zdjęcia pogladowe mile widziane, dzięki z góry.

Pozdr.

post-68064-0-76837400-1391419884_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem. w takim poljociku wskazówka sekundnika haczy o wskazówkę minutnika, czy mogę sam jakoś próbować to odgiąć, jeśli tak to jak, czy lepiej oddać do zegarmajstra?

 

Ewidentnie wskazówka minutowa idzie mocno w górę.

 

694e5a4c3316f2a4.jpg

 

Czy ktoś mógł by mnie uświadomić z jakiego zegarka pochodzi ten werk, zdjęcia pogladowe mile widziane, dzięki z góry.
Pozdr.

Jest to dość popularny werk 2614.2H z datownikiem montowany w wielu poljotach i nie tylko, ciężko tu podawać konkretne modele, ponieważ trzeba by było otworzyć nowy temat do tego, ale jak wpiszesz w google grafika 2614.2H to wyświetli Ci dużo pozycji.

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są dwa sposoby

1. prosty zdjęć szkło i ustawić wskazówki względem siebie tak aby nie haczyły ( potrzebny pająk )

2. wyjąć werk z koperty i jak powyżej ( potrzebne śubokręty zegarmistrzowskie+ lupa)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk wyjąć to nie problem.

 

Głównie włąśnie chodzi mi o to odginanie wskazówek, czy trzeba je zdjęć i jakoś wyrónać, czy po prostu pchac tą "sterczącą" ku dołowi, czy jakimś innym magicznym sposobem, jakimś podważaniem itd.

Dodam, że wskazówek nigdy nie zdejmowałem.

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka minutowa prawdopodobnie jest źle nasadzona na oś i dlatego odstaje ku górze, wystarczyą ją delikatnie docisnąć w stronę tarczy przy samej osi. Z wyczuciem. Możesz spróbować uczynić to przy pomocy dwóch malutkich śrubokrętów dociskając z obu stron równomiernie.

Drugą opcją jest wygięta wskazówka minutowa. Dociśniją ją delikatnie w stronę tarczy, może to wystarczy. Tylko nie śrubokrętem bo porysujesz.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka minutowa prawdopodobnie jest źle nasadzona na oś i dlatego odstaje ku górze, wystarczyą ją delikatnie docisnąć w stronę tarczy przy samej osi. Z wyczuciem. Możesz spróbować uczynić to przy pomocy dwóch malutkich śrubokrętów dociskając z obu stron równomiernie.

Drugą opcją jest wygięta wskazówka minutowa. Dociśniją ją delikatnie w stronę tarczy, może to wystarczy. Tylko nie śrubokrętem bo porysujesz.

 Dziękuję, problem rozwiązany, poprzez dociśnięcie wygiętej wskazówki. Z tego co się przyjrzałem to teraz wszystkie kręcą się osiowo i żadna nie przeszkadza drugiej.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi powie czego tu brakuje - koło datownika nie obraca się gdy powinna się zmienić data natomiast jest ruchome cały czas' obraca się palcem.

Będę wdzięczny za zdjęcia pogladowe.

Dzięki.

post-68064-0-64200400-1391673478_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
Tutaj masz mechanizm kalendarza po zdemontowaniu blaszki:

P2614 cal1


 

 

To zdjęcie przedstawia nieco bardziej rozebrany mechanizm kalendarza. Widoczny jest mechanizm zapadkowy nastawnika kalendarza:

P2614 cal2


Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.