Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Ritter' twoje podpowiedzi były bardzo pomocne, już wszystko działa w moim werku..+

:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Od "lajka" wolałbym bardziej byś napisał co było nie tak? Wtedy jest szansa, że wzbogacimy się o wiedzę z opisu kolejnej usterki tego mechanizmu, a nie ma on ich wiele.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od "lajka" wolałbym bardziej byś napisał co było nie tak? Wtedy jest szansa, że wzbogacimy się o wiedzę z opisu kolejnej usterki tego mechanizmu, a nie ma on ich wiele.

Wina leży po mojej stronie, po porównaniu z twymi zdjęciami okazało się że werk jest w stanie idealnym. Nie mam do niego koperty tarczy i wskazówek, i nie zaowazylem, że źle założyłem walek. Głupia sprawa wstyd. :$ :$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Twierdzę, że zdobywanie doświadczenia polega na popełnianiu coraz mniejszej "głupich spraw". Równie dobrze mogła lekko zardzewieć zapadka ustalająca położenie kalendarza i wtedy nie będzie blokady oraz efekt rozsynchronizowania położenia klandarza. Zapadka jest blisko wałka a tą drogą najłatwiej przedostać się do środka wilgoci. Na domiar złego zapadka jest stalowa a płyta mechanizmu mosiężna lub z brązu berylowego czyli tworzy się ogniwo elektrochemiczne. Miałem takie przypadki. Dopiero podniesienie blaszki przykrywającej kalendarz umożliwia jednoznaczne określenie defektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że już było ale nie mogę odnaleźć.

Podpowiedzcie proszę czym wypełnić wskazówki?

Chodzi mi o wypełniania świecące i nieświecące, tylko takie które nie wykruszą się "pojutrze"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie w mieścinie kupuję lumę "proszek świecący", sprzedają na gramy, różne kolory, mieszam z werniksem malarskim i wychodzi bardzo fajna masa, nie kruszy się (przynajmniej jeszcze nie ;) ).

Edytowane przez mhu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Pomóżcie proszę, bo z zegarka ktoś organy wyciął i nie dycha :(

Mam poljota chrono 3133. Zaniosłem go do naprawy, bo od dawna nie chodził. Nie wiedziałem tylko, że to dlatego, że go rozparcelował na części.

Po przestudiowaniu zdjęć mechanizmów wyszło mi, że brakuje jednej śrubki oraz koła balansu z włosem (przepraszam, jeśli nie tak nazywam te części).

Godzinę można ustawić, data się zmienia, przyciski działają, Foto zamieszczam poniżej. Czy można gdzieś je dostać? Czy może któryś z Was, koledzy, ma na zbyciu części do 3133?

post-66722-0-40621400-1392054490_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakies sposoby na wykonanie malunku bialych cyfr na tarczy zegarka? Jaka farba i czym - pedzlem-linerem czy jakos inna metoda?


Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się dobiera szkiełko do sikora ? mam kopertę bez szkiełka - na pewno trzeba zmierzyć wewnątrz koperty :)

Edytowane przez llcoolm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Mierzysz suwmiarką ponieważ szkiełka mają typoszereg co 0.2mm czyli oznaczone np.352 ma 35.2mm  średnicy. Na kopercie może być podany od razu wymiar w milimetrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że już było ale nie mogę odnaleźć.

Podpowiedzcie proszę czym wypełnić wskazówki?

Chodzi mi o wypełniania świecące i nieświecące, tylko takie które nie wykruszą się "pojutrze"

Moja pierwsza amatorska reluminacja


Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugie pytanie wymiar dokładnie taki jak zmierzyłem suwmiarką czy np. o 0,2 większe od zamierzonego wymiaru ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję rozwiązania problemu w moich zegarkach. Otóż posiadam dwa łucze de luxe na werku 2209 i gdy leżą chodzą idealnie (góra pół minuty na dobę na plus) a jak założę na rękę to późni do półtorej minuty. Posiadam również pobiedę na werku kirowa z wysokim mostkiem. I sytuacja jest taka sama. Powiedzcie co może być przyczyną? Ćwiertnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy koło balansowe pracuje na jednej płaszczyźnie, jeżeli delikatnie jest zdeformowane może to być przyczyna różnic czasowych w zależności od położenia. Taka sytuacja występuje szczególnie po wymianie osi balansowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

balans pracuje równo, ale w pobiedzie słychać jakiś metaliczny przydźwięk podczas pracy zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz raczej jest wymagany. W zegarku coś ociera, fachowiec musi go rozłożyć sprawdzić co to i usunąć przyczynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kola balAnsowe moga być źle wyważone, ktòryś z cZopów skrzywiony itp. Usterek moze być mnóstwo. Dziwne dlaczego we wszystkich trzezh dziejE się to samo ?? Moze przebywasz z zegarkami w pracy w poblizu jakiegoś pola magnetycznego ??


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sobie poradzić z koronką. W tym werku jest śrubka czy przycisk.????

 

Moja lupa chyba jest za słaba.????

 

To zaria taka jak za werkiem.

post-68064-0-87702700-1392409731_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugie pytanie wymiar dokładnie taki jak zmierzyłem suwmiarką czy np. o 0,2 większe od zamierzonego wymiaru ? 

Przylączam się do pytania? Czy dobieramy szkło o 0,2mm większe od zmierzonej średnicy?

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przylączam się do pytania? Czy dobieramy szkło o 0,2mm większe od zmierzonej średnicy?

Mój zegarmistrz powiedział mi że tak, 0,2 mm więcej od mierzonej średnicy.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wie ktoś jak się wyjmuje wałek z tego 17 kamieniowego werku Zarii???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

@Enkil po prawej stronie, na krawędzi, nad pół mostkiem balansu jest frezowanie w płycie naciągu. To jest element odpiwiedzialny za zwalnianie wałka w mechanizmie ze zdjęcia.

 

Z wielkością szkiełka to jest różnie. To prawda, że pleksiglasowe wkłada się o numer większe ale już kilka razy spotkałem się z odstępstwami od tej zasady. Zasada jest prosta - szkiełko po założeniu nie powinno się obracać ani być zbytnio naprężone. W przypadku szkiełek ze szkła dużo szybciej zauważalny jest efekt ostatniej części zasady.

Większe o numer szkiełko daje większe możliwości odcięcia jego części tak by nie wystawało mocno ponad wymaganą wysokość jak w oryginale. Wysokie szkiełko nie tylko wygląda fatalnie ale i pogarsza własności użytkowe. 

Nie tak dawno widziałem Poljota na "złotym" 23 kamieniowym mechanizmie w stanie NOS  ;) . Mechanizm płaski, koperta płaska i nagle sziełko wystające na dodatkową grubość koperty :angry: .

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Enkil po prawej stronie, na krawędzi, nad pół mostkiem balansu jest frezowanie w płycie naciągu. To jest element odpiwiedzialny za zwalnianie wałka w mechanizmie ze zdjęcia.

 

Z wielkością szkiełka to jest różnie. To prawda, że pleksiglasowe wkłada się o numer większe ale już kilka razy spotkałem się z odstępstwami od tej zasady. Zasada jest prosta - szkiełko po założeniu nie powinno się obracać ani być zbytnio naprężone. W przypadku szkiełek ze szkła dużo szybciej zauważalny jest efekt ostatniej części zasady.

Większe o numer szkiełko daje większe możliwości odcięcia jego części tak by nie wystawało mocno ponad wymaganą wysokość jak w oryginale. Wysokie szkiełko nie tylko wygląda fatalnie ale i pogarsza własności użytkowe. 

Nie tak dawno widziałem Poljota na "złotym" 23 kamieniowym mechanizmie w stanie NOS  ;) . Mechanizm płaski, koperta płaska i nagle sziełko wystające na dodatkową grubość koperty :angry: .

Bo to taka poduszka powietrzna , w celu ochrony cennego Poljota .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję rozwiązania problemu w moich zegarkach. Otóż posiadam dwa łucze de luxe na werku 2209 i gdy leżą chodzą idealnie (góra pół minuty na dobę na plus) a jak założę na rękę to późni do półtorej minuty. Posiadam również pobiedę na werku kirowa z wysokim mostkiem. I sytuacja jest taka sama. Powiedzcie co może być przyczyną? Ćwiertnik?

Wykonać mycie i smarowanie. 

A dopiero później sprawdzenie dokładności chodu i regulacja. Sytuacja którą opisałeś jest zupełnie naturalna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.