Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ritter

Mechanizm z naciągiem automatycznym to taki, który nakręca się samoczynnie w wyniku poruszania mechanizmem np. wywołanym ruchem ręki gdy zegarek jest na nadgarstku. Zwykły Wostok2414A jest mechanizmem z naciągiem manualnym. Musisz go nakręcać za pomocą koronki.

Jest całkiem sporo mechanizmow radzieckich posiadających naciąg automatyczny. W przypadku Wostok2409A/14A jest też taki, który ma dodatkowo dodany naciąg automatyczny. Nie mniej przytłaczająca większość z mechanizmów radzieckich posiada jedynie dobudowany naciąg automatyczny a nie jest zaprojektowana jako mechanizm z naciągiem automatycznym tak jak np. Seiko5. Z tego co pamiętam jedynie Poljot na 29 kamieniach jest od początku budowany jako automat i chyba jedna Rakieta.

 

Pytałeś o Seiko i dlatego opisałem jak to jest z jakością i dokładnością Seiko5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm z naciągiem automatycznym to taki, który nakręca się samoczynnie w wyniku poruszania mechanizmem np. wywołanym ruchem ręki gdy zegarek jest na nadgarstku. Zwykły Wostok2414A jest mechanizmem z naciągiem manualnym. Musisz go nakręcać za pomocą koronki.

Jest całkiem sporo mechanizmow radzieckich posiadających naciąg automatyczny. W przypadku Wostok2409A/14A jest też taki, który ma dodatkowo dodany naciąg automatyczny. Nie mniej przytłaczająca większość z mechanizmów radzieckich posiada jedynie dobudowany naciąg automatyczny a nie jest zaprojektowana jako mechanizm z naciągiem automatycznym tak jak np. Seiko5. Z tego co pamiętam jedynie Poljot na 29 kamieniach jest od początku budowany jako automat i chyba jedna Rakieta.

 

Pytałeś o Seiko i dlatego opisałem jak to jest z jakością i dokładnością Seiko5.

 

A wiesz może dlaczego na niektórych wostokach widnieje napis wostok a na niektórych Boctok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może dlaczego na niektórych wostokach widnieje napis wostok a na niektórych Boctok?

Na rynek zagraniczny używano alfabetu łacińskiego czyli Wostok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rynek zagraniczny używano alfabetu łacińskiego czyli Wostok .

 

A te z napisem Boctok na jaki rynek są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te z napisem Boctok na jaki rynek są?

No chyba logiczne jest , że na rosyjski , chociaż za granicę też trafiały . Boctok to zapis w cyrylicy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolejny problem, ale tak to jest jak się kupuje niesprawne egzemplarze.

 

Mianowicie nie miałem do czynienia jeszcze z takim mechanizmem, wałek z koronką nie daje się ustawić na pozycję ustawiania godziny, daje się nakręcić zegarek, ale w kierunku powrotnym koronka się wykręca z wałka. Jest gdzieś zapadka odbezpieczająca wałek, aby móc go wyciągnąć z mechanizmu, jak bywa to w nowszych mechanizmach? 

 

cd95bb9aef18a482med.jpg


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałek zabezpiecza ta mała śrubka w pobliżu małego koła naciągowego. Wystarczy ją poluzować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałek zabezpiecza ta mała śrubka w pobliżu małego koła naciągowego. Wystarczy ją poluzować.

 

 

A da się jakoś stwierdzić co może być przyczyną? Jakieś uszkodzenie wewnętrzne, zapieczenie wałka? Czy nie możliwe tak ocenić na odległość bez ingerencji "wewnętrznej" ?


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze koronka została nakrecona na wałek bez wyjmowalem go z mechanizmu i dlatego jest słabo dokręcona i się odkreca. Natomiast wałek nie daje się przestawić w inną pozycję z powodu korozji. Możliwe są też oczywiście inne przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da się jakoś stwierdzić co może być przyczyną? Jakieś uszkodzenie wewnętrzne, zapieczenie wałka? Czy nie możliwe tak ocenić na odległość bez ingerencji "wewnętrznej" ?

Usterka jest banalna pp wyskoczył wodzik z beczki.

Zegarek w swojej budowie jest prosty jak cep. 

Rozbierz wyczyść poskładaj i przesmaruj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszytskim za odpowiedzi, jednak postanowiłem oddać do zegarmistrza, dziś odebrałem. Diagnoza: skorodowany do granic możliwości, cena 15zł. W obecnej chwili wyczyszczony i czeka na pasek.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam nadzieję, że trafiłem we właściwe miejsce. Mam pytanie, posiadam zegarek rakieta 24 godzinna, lecz brakuje do niej pierścienia na szybkę (lub lunety), czy istnieje szansa nabycia jakiegoś odpowiednika, zamiennika, bo brak tej części nie pozwala cieszyć mi się nią w pełni.

Będę wdzięczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Wydaje mi się iż zamiennikó nie ma, najłatwiej jest kupić u zegarmistrza, lub na allegro brakującą część lub , co jest łatwiejsze całą kopertę. Ma alle., widziałem conajmniej dwie koperty do takiej rakiety i możliwe że jeszcze wiszą.

Kup taką kopertę i zanieś do majstra, przełożenie mechanizmu do drugiej koperty jest tanie i proste; możesz też spróbować zrobić to sam co przynosi niektórym o wiele większą satysfakcję.

Aby wiedzieć jak to zrobić trzeba uważnie poczytać odpowiednie tematy na forum.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko, czy ktoś wie na ilu kamieniach są Komandiry 2416B, te współczesne - mostek opisany RUS? Pytałem wujka Google, ale nic uzyskałem odpowiedzi?

Edytowane przez bahuone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Z informacji na cyferblacie wynika, że W2416B (automat) ma 31 kamieni. Rachunek z mojej pamieci to 17 mechanizm podstawowy i 4 kamyki na kołach pośrednich automatu czyli razem 21. Liczba 21 wydaje się nader rosądną dla automatu ze zwykłym wychwytem szwajcarskim i bez zbędnego pakowania kamieni na siłę np. do kalendarza działającego przez chwilę raz na dobę.

Większość typowych mechanizmów z końca ery zegarków mechanicznych miała w automacie 21 kamyków +/- 4. W przypadku W2416B problemem nie jest niedostateczna liczba kamyków łożysk ale raczej układ kółek naciągu z zapadkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritter, wielkie dzięki za szczegółowy opis. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do pobiedy z lat 50, pierwszy raz mam do czynienia na dluzej z zegarkiem z tych lat. Czy to normalne aby rezerwa chodu wynosila w nim okolo 20h ?

 

Wysłane z mojego Blade III przy użyciu Tapatalka


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do pobiedy z lat 50, pierwszy raz mam do czynienia na dluzej z zegarkiem z tych lat. Czy to normalne aby rezerwa chodu wynosila w nim okolo 20h ?

 

Wysłane z mojego Blade III przy użyciu Tapatalka

nie normalnie powinna cykac okolo 40 godz


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupiłem dzis sławę automat z jedna drobna wadą techniczna - nie dziala przycisk szybkiej zmiany daty. Nie da sie go wcisnąć - podpowie ktoś jak to naprawić i jak trudna jest taka naprawa?

 

Pozdrawiam!

 

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka


Posiadane zegarki : Pierre Ricaud kwarc, Casio Edifice EF-305 1A, Rakieta "UFO" z lat 80, Wostok Komandirski z lat 70, Poljot garniturowiec, Mołnia pasówka współczesna (werk 3602)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zegarmistrzem nie jestem, ale może po prostu zalazł jakimś syfem ?


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupiłem dzis sławę automat z jedna drobna wadą techniczna - nie dziala przycisk szybkiej zmiany daty. Nie da sie go wcisnąć - podpowie ktoś jak to naprawić i jak trudna jest taka naprawa?

 

Pozdrawiam!

 

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

 Odpowiedź jest prosta: otworzyć, zdjąć wskazówki i tarczę, sprawdzić co jest nie tak. Jeśli coś jest uszkodzone wymienić, a jeśli coś się przemieściło i dlatego się blokuje - po prostu poustawiać na swoim miejscu. Nie jest to nic skomplikowanego jeśli nie ma się dwóch lewych rąk do precyzyjnej pracy przy zegarkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi.

Wocio - ja niestety mam takie 2 lewe ręce; )

 

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka


Posiadane zegarki : Pierre Ricaud kwarc, Casio Edifice EF-305 1A, Rakieta "UFO" z lat 80, Wostok Komandirski z lat 70, Poljot garniturowiec, Mołnia pasówka współczesna (werk 3602)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta: otworzyć, zdjąć wskazówki i tarczę, sprawdzić co jest nie tak. Jeśli coś jest uszkodzone wymienić, a jeśli coś się przemieściło i dlatego się blokuje - po prostu poustawiać na swoim miejscu. Nie jest to nic skomplikowanego jeśli nie ma się dwóch lewych rąk do precyzyjnej pracy przy zegarkach.

 

ja osobiscie nie przepadam za kalendarzami w Slavach zawsze mam z nimi pod gore. nie cierpie ich :) lepiej jak sie nie ma wprawy nie brac sie za to :)

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wocio19 to nie jest najlepszy pomysł samemu rozbierać kalendarz w Slavie, chyba że chodzi wyłącznie o demontaż.
Slava ma najbardziej przekombinowany kalendarz ze wszystkich radzieckich zegarków i radzę odwiedzić zegarmistrza.

Oczywiście jeśli ktoś jest ambitny i wyjątkowo cierpliwy wszystko da się rozłożyć i z powodzeniem poskładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jego skladanie potrafi czasami doprowadzic do szału, chyba, że ma sie na niego już sprawdzony sposob ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.