Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli koronka jest w pozycji do nakrecania to nic nie powinno spaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem a tu psikus :P i dlatego składanie werku  kończę skręcaniem mostku dopiero w  kopercie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeden werk w którym prawie zawsze są kłopoty z tym w innych nigdy nic się nie dzieje. To musi być jakąś wada walka lub beczki, lub rdza itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie raczej rdzy nie ma bo wszystkie części dokładnie czyszczę  recznie i w 2 myjkach.Może coś źle składam i to dla tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem również zwolennikiem nastawiania "spadniętego" wodzika poprzez demontaż mostka naciągu niźli poprzez demontaż wskazówek i tarczy :) Przy tarczy i wskazówkach łatwiej coś po prostu uszkodzić, zadrapać itp. i pozostaje widoczna skaza.

Co do
Rakiety 2609HA toi trochę dziwne, że spadł wodzik, bo ten werk jest chyba najlepiej (spośród wszystkich "rusków") zabezpieczony (fabrycznie) przed tego typu zdarzeniami. Bo to tylko w tych werkach wodzik ma postać dźwigni dwuramiennej, w której drugie ramię odpowiada za ustalenie pozycji wodzika, tak aby nie spadł z półbeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uświadomiłem sobie, iż nie potrafię wyregulować zegarka :( powie mi ktoś co i w którą stronę przesunąć? najlepiej. wyjaśnić łopatologicznie .

Dzięki z góry

Zegarek spieszy około 2h / dobę.ra9y9aqy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

2h na dobe nie wyregulujesz.

Masz sklejony włos lub coś nie tak z nim.A co do regulacji masz zdjęcie,Im bardziej wydłużysz włos tym zegarek zwolni i odwrotnie. Im krótszy tym szybciej chodzi.

post-68187-0-24068900-1400949732_thumb.jpg

Edytowane przez Dobryduch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie :)

może te dwie godz. trochę przesadzilem; zmierzyłem w trzech krótkich odcinkach czasu.

Wydłużyłem włos, wyzerowalem czas i zobaczę jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to że coś się dzieje z włosem widać na zdjęciu, sklejenie jest od strony przekładni !

chyba że mnie wzrok myli :D


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kupić coś przeciwłupieżowego  i wymyć w nim włos a potem nałożyć odżywkę :P a tak serio to wyprostować i ułożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo podmienić jak ma sie mało wprawy w paluchach :P


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak ale jak sie ma na podmiankę cały komplet to z tym starym można sie pobawić w ramach nauki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak też zrobię (pobawię się), zegarek nie żaden cud, kupiłem nie sprawny. Chyba znalazłem problem, włos był lekko zamocowany, przy lekkim naciągnięciu ostatniego zwoju,(robiłem tak też w innych trupach i wszystko było ok.) włos wyszedł z otworu mocującego. To może być powód problemów, prawda?

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

W przypadku Poljot26xx nie spotkałem się ze szczególną inklinacją do spadania wodzika z beczki. Nie wykluczam jednak takiego przypadku. Przyczyną może być wygięta lub źle spasowana a następnie przykręcona blaszka przykrywająca - remontuaru. Nawet niewielki luz ułatwia powstanie tej usterki.

 

@Enkil do regulacji neutrum służy przesuwka skierowana na godzinę 4. Regulator chodu jest na godzinie 6. Neutrum zwykle można ustawić w dosyć prosty sposób bez zagłębiania się w szczegóły. Najpierw ustawiasz przesuwkę reguatora tak by odchyłka wypadała na zero pomiędzy skrajnymi położeniami regulatora chodu czyli "+ 0 -". Nastepnie ustawiasz przesuwkę neutrum pod kątem prostym względem przesuwki regulatora chodu. Tak jest w większości mechanizmów.

Na zdjęciu widzę kilka drobnych problemów. Pierwszy i najważniejszy to klocek mocowania włosa jest nie tylko nie przykręcony ale także źle ustawiony. Powinien być na równo z przesuwką. Sprawdź czy płaszczyzna włosa nie jest w kształcie stożka? Klocek po pierwszym dokręceniu nieco się odkształca w miejscu działania śruby mocującej. Dlatego jest często tak, że w czasie dokręcania śruby w czasie montażu niejako "wskakuje" na miejsce. 

Bez dobrze zamocowanego klocka odchyłk chodu będą absurdalne i niepowtarzalne. Dlatego powinieneś to zrobić przed pomiarami. Nie ma potrzeby przykręcać śrubę mocowania klocka z dużą siłą. Szkoda ją deformować śrubokrętem. Wystarczy dokręcić do wyczucia wyraźnego oporu. To wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ritter :)

Powinieneś otworzyć szkołę internetową dla miłośników i amatorów zegarmistrzowstwa, cieszyła by się powodzeniem. Wystarczył jeden post i wszystko wyjaśnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ostatnio takie tematy poruszane, a ja mam pytanie czym najlepiej uzupelnic farbe w bezelu czerwona i czarna. Aby byla w miare wytrzymala i odcieniem nie odbiegala od oryginalu.

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Wostoku Amfibii  odnawiałem modelarską farbą Humbrol

 

kupowałem tu:

 

http://www.modele.abc24.pl/default.asp?kat=47848

 

z tym, że kupowałem osobiście więc kolor mogłem dobrać porównując wzornik z resztkami na bezelu - ja wybrałem (chyba, już nie pamiętam dokładnie) półmat. 


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy farbach, to Panowie jaką farbą i w jaki sposób najlepien nałożyć czerwoną farbę na grot sekundnika w kirowskim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą samą co na bezel kolega powyżej polecał. Kiedyś próbowałem damskim  mazidłem do szponów  i juz 3 lata się trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da rade ale jak z trwałością na długie lata to nie wiem. u mnie na razie się trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z tym włosem jest coś nie tak, ? I jak to naprawić?8utaquqe.jpg

 

Co do kołka mocującego włos o czym pisał Ritter to chyba tak ma być, mam jeszcze trzy identyczne werki i wszystkie tak mają - lekko opuszczony.

 

Dodatkowo pytanie nowicjusza, ponieważ włos sam wyszedł z mocowania nie wiem jak go z powrotem zamocować:

 

 

Trzeba wyjąć kołek, wcisnąć włos (jak, to zrobić by się nie przechylił) , włożyć kołek na miejsce i przykręcić śrubkę mocującą kołek???

Czy jednak inaczej??

Z góry dziękuję za wszystkie porady, każda się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy z tym włosem jest coś nie tak, ? I jak to naprawić?Co do kołka mocującego włos o czym pisał Ritter to chyba tak ma być, mam jeszcze trzy identyczne werki i wszystkie tak mają - lekko opuszczony.

 

Dodatkowo pytanie nowicjusza, ponieważ włos sam wyszedł z mocowania nie wiem jak go z powrotem zamocować:

 

 

Trzeba wyjąć kołek, wcisnąć włos (jak, to zrobić by się nie przechylił) , włożyć kołek na miejsce i przykręcić śrubkę mocującą kołek???

Czy jednak inaczej??

Z góry dziękuję za wszystkie porady, każda się przyda.

"Lekko opuszczony" włos - czyli na wymontowanym balansie włos sprawia wrażenie jakby był za nisko? Wcale nie musi to oznaczać deformacji włosa - po prostu po demontażu włos z klockiem ulegają sile grawitacji.; gdybyś odwrócił balans do góry nogami, to włos odstawałby w drugą stronę. Jeżeli natomiast deformację widać na włosie zamontowanym, to wtedy należy podjąć odpowiednie działania :)

Montaż klocka ("kołka") w zamku w późniejszych werkach 2609HA może przysporzyć trochę trudności, zwłaszcza osobom początkującym w tej materii. Po prostu te klocki były bardzo ciasno pasowane w otworach zamka i trzeba mieć dobre wyczucie, aby nie wygiąć włosa, albo nie ukruszyć kleju mocującego włos w klocku.

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.