Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie mi powiedzieć czy mechanizm 31681 ma stop sekundę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Bardzo fajny ten zegar z linku który podałeś.

Jak w praktyce, z racji braku stop sekundy, ustawić dokładnie czas?

Mam od dość dawna Strielę na 3133 i nie ukrywam, że przytrzymuję lekko koronkę w pozycji do tyłu aby zatrzymać sekundę. Nie wiem tylko czy to nie szkodzi mechanizmowi.

A teraz chcę kupić jeszcze jeden rosyjski zegarek z mechanizmem właśnie 31681.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Bardzo fajny ten zegar z linku który podałeś.

Jak w praktyce, z racji braku stop sekundy, ustawić dokładnie czas?

Mam od dość dawna Strielę na 3133 i nie ukrywam, że przytrzymuję lekko koronkę w pozycji do tyłu aby zatrzymać sekundę. Nie wiem tylko czy to nie szkodzi mechanizmowi.

A teraz chcę kupić jeszcze jeden rosyjski zegarek z mechanizmem właśnie 31681.

Jedyny sposób to taki jak opisałeś. Jeśli robić to z wyczuciem to nic się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Pytanko o Wostok 17 kamienny. Na mechanizmie napisy: 2414a su.

 

DSCN1881.jpg
 
DSCN1882.jpg
 
DSCN1883.jpg
 
Zegarek bez problemu się nakręca, jednak ustawienie godziny jest praktycznie niemożliwe. Jakby coś w środku przeskakiwało przy próbie jej ustawienia. Coś tam trybi troszkę, ale tylko godzinę, max dwie "w bok", nic dalej nie ruszy. Mam parę Wostoczków trupków i może bym z nich coś pod niego dopasował.
Edytowane przez Nucky Thompson

Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmi tarcze  bedziesz mial beczke   oraz kolo zmianowe( czy jak to tam sie zwie) to bedzie prawdopodobna przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn tarczę trzeba odkręcić? Aż tak cienkiego nie mam śrubokręta :(

Edytowane przez Nucky Thompson

Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób na śrubokręt;

Ucinamy kilka cm drewnianej rączki od małego pędzelka, wbijamy w miejscu uciecia igłę o potrzebnej grubości i ułamujemy ją. 2-3 cm. za rączką i ostrzymy z obu stron aby uzyskać śrubokręt.

 

Jest to sposób który poznałem na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w tych Wostokach nie trzeba małego śrubokręta do odkręcania śrub mocujących tarczę :) Po prostu te śruby nie są chowane w otworach w płycie, tylko wystają na zewnątrz.

A co do niemożności przestawiania wskazówek - to pewnie zatarł się ćwiertnik i to spowodowało duży opór. Ktoś próbował przestawiać wskazówki "na siłę" i wyłamał zęby na kole pośrednim przekładni wskazań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Górny czop osi balansu jest rozbity, wymaga szlifowania przezmajstra, który wie co robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy wie ktoś gdzie znajdę opis wraz ze zdjęciami jak rozkręcić mechanizm Wostoka 2409A ? Będę się zabierał do reanimacji takowego i nie chcę popełnić żadnego błędu ani natknąć się na jakieś "niespodziewanki".

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy wie ktoś gdzie znajdę opis wraz ze zdjęciami jak rozkręcić mechanizm Wostoka 2409A ? Będę się zabierał do reanimacji takowego i nie chcę popełnić żadnego błędu ani natknąć się na jakieś "niespodziewanki".

Miłego ogladania  :D

Chyba że wolisz foto:

http://forum.watch.ru/showpost.php?p=2140174&postcount=1

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłego ogladania  :D

[...]

Chyba że wolisz foto:

[...]

Mistrz ! Dziękuje


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Nada się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I całkiem nieźle się sprawuje. Korzystałem z niej ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam mały problem z rakietą na werku 2609Б. Lubiła sobie stanąć bez powodu i po wizycie u zegarmistrza tendencja utrzymuje się nadal. Jeśli jest noszona to pracuje ciągle, jeżeli się ją odłoży to (w zależności od tego w jakiej pozycji zostanie położona) prędzej czy później staje pomimo tego, że jest nakręcona. Zwykle pomaga delikatne poruszenie zegarka lub próba nastawienia godziny, wtedy od razu rusza. Drugi zegarmistrz nie podjął się naprawy. Powiedział, że nie ma części a na jego oko coś nie tak jest z balansem. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie to będę bardzo wdzięczny za podzielenie się nimi

post-69986-0-33571500-1405253859_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.