Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czy to coś da? Benzyna odparuje ale brud, stary olej i kurz zostanie. Nie sądzę, żeby mogło to być wyznacznikiem awarii tego zegarka.

 

Za to mogę się zgodzić z :

 

To, jeśli się zrobi porządnie, to na pewno nie zaszkodzi, nawet wtedy jeśli nie pomoże. :)

Najmocniej przepraszam obiecuję poprawę.

Przywołany do porządku wracam do szeregu.

Pozdrawiam hobbysta i amator sztuki zegarmistrzowskiej.

Edytowane przez leobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam obiecuję poprawę.

Przywołany do porządku wracam do szeregu.

Pozdrawiam hobbysta i amator sztuki zegarmistrzowskiej.

Spokojnie, Bez paniki. Oddychaj! :D

Też jestem amatorem początkującym i tak się tylko głośno nad tym zastanowiłem.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie! mam pytanie. nosze co jakis czas automat i chodzi bardzo punktualnie + - 2 s, ale kiedy tylko odloze go na jeden dzien zaczyna sie spóźniać ok 20 s. zakladam go ponownie i znow trzyma czas. czy to jest normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj go odłożyć w innej pozycji :) często się zdarza że zegarek w różnych pozycjach "działa inaczej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o lezakowaniu zegarka akurat wiem ze moze miec wplyw na jego prace, ale dziwne jest to, ze kiedy nie jest noszony zaczyna sie spóźniać, tak jakby naciag sprezyny nie byl dostateczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , ( 100 lat dla "czterdziestolatka"), mam pytanie odnośnie werku rossiji. W archiwalnych tematach forum znalazłem jedną fotkę owego werku - jest to petrodworcowy 2609. I tu pytanie; na fotce, którą znalazłem werk był ze szlifem w pasy, późniejsze werki 2609 tego samego typu stosowane w pierwszych rakietach nie mają szlifu w pasy. Czy w rossijach występowały też werki bez pasów czy wyłącznie z nimi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie rosije ze szlifami i jednego trupka bez. Najlepsza roznca jest potrojne zabezpieczenie antywstrzasowe w rakietach, a tylko pojedyncze (balans) w rosijach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie .

Trafiła mi się pierwsza amfibia (Wostok Amfibia w bardzo fajnym stanie). Próbowałem zajrzeć do środka, ale dekiel jest tak mocno zakręcony, że na razie nie daję rady. Poza tym zastanawiają mnie blaszki - zatrzaski ????  na wysokości pierścienia do zakręcania dekla usytuowane po obu stronach zegarka "pod" teleskopami do mocowania paska. Czy faktycznie są to jakieś elementy czynne, czy tylko wycięcia na wpusty dekla ????    Pytanie trochę głupawe za co przepraszam ale nie chciałbym uszkodzić zegarka przy siłowym potraktowaniu  :)

Pozdrawiam

Edytowane przez AWG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Poza tym zastanawiają mnie blaszki - zatrzaski ????  na wysokości pierścienia do zakręcania dekla usytuowane po obu stronach zegarka "pod" teleskopami do mocowania paska. Czy faktycznie są to jakieś elementy czynne, czy tylko wycięcia na wpusty dekla ????

 

To tylko zwykłe wpusty dekla - tak się składa, że chyba tylko w Amfibiach występowały dwa, w innych Wostokach był tylko jeden, a w jeszcze innych (np. wczesne 2409A) nie było ich wcale. Ale Twoje pytanie jest zasadne, bo te wpusty często są zmasakrowane przez kogoś, kto nie wie jak się zabrać do otwierania zegarka. Teraz będziesz wiedział :)

 

Jeżeli już jesteśmy przy Amfibiach (manualnych), to dodam, że przy zamykaniu koperty należy pamiętać o lekkim odgięciu (na zewnątrz) trzech wypustek na "puszeczce" antymagnetycznej - wtedy będziemy mieli pewność, że werk nie będzie latał w kopercie :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko zwykłe wpusty dekla - tak się składa, że chyba tylko w Amfibiach występowały dwa, w innych Wostokach był tylko jeden, a w jeszcze innych (np. wczesne 2409A) nie było ich wcale. Ale Twoje pytanie jest zasadne, bo te wpusty często są zmasakrowane przez kogoś, kto nie wie jak się zabrać do otwierania zegarka. Teraz będziesz wiedział :)

 

Jeżeli już jesteśmy przy Amfibiach (manualnych), to dodam, że przy zamykaniu koperty należy pamiętać o lekkim odgięciu (na zewnątrz) trzech wypustek na "puszeczce" antymagnetycznej - wtedy będziemy mieli pewność, że werk nie będzie latał w kopercie :)

 

Dziękuję za wszystkie informacje i porady. W innych Wostokach widziałem jeden "wpust na dekiel" i to mnie zastanowiło.  Teraz wszystko jasne. Pozdrawiam  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem info w dziale kupię-sprzedam ale bez reakcji. Może tutaj będę miał więcej szczęścia :

 

 

 

Poszukuję żółtej ("złoconej") wskazóweczki sekundnika do zegarka kieszonkowego ISKRA. Może ktoś wspomoże ?    :unsure:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra Panowie, ja też z mało bystrym pytaniem, nie szydźcie, proszę... i przepraszam za głupotę :)

ale mnie pokonała dziś ta pobieda,

post-76284-0-67557700-1419197331_thumb.jpg

post-76284-0-47986600-1419197421_thumb.jpg

zbyt wielu zegarków nie rozbierałam, dopiero się uczę, proszę o cierpliwość,

 tu taki falstart z.... deklem... czyż on nie jest zaciskowy, zatrzaskowy, czy jak poprawnie to powinno się określać

jak ona jest zamknięta?? może ja jestem dla niej zbyt delikatna i zbyt lekko próbowałam ją podważyć... esh...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel jest wciskany, podważ w sposób zdecydowany, albo zastosuj trik z piłeczką (ale tego to nie potrafię nawet opisać) ;)

Pod deklem mechanizm siedzi na dosyć specyficznej blaszce rozprężnej, trzeba wyjąć wałek z koronką przed zdemontowaniem tej blaszki.

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem info w dziale kupię-sprzedam ale bez reakcji. Może tutaj będę miał więcej szczęścia :

 

 

 

Poszukuję żółtej ("złoconej") wskazóweczki sekundnika do zegarka kieszonkowego ISKRA. Może ktoś wspomoże ?    :unsure:

 

Pozdrawiam

 

I powtórzę jeszcze raz    :wacko: .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dacie znać jak jest u Was?

U mnie to samo, ale facet wspomniał o tym (nie jako w charakterze usterki, lecz jako "ten  typ tak ma"  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arc76

Regulacja chodu. Może komuś moje uwagi się przydadzą. Jestem początkującym zbieraczem zegarków, dlatego mogę się mylić.Chciałem podzielić się tutaj swoimi obserwacjami na temat regulacji chodu. Posiadam sekondę na żółtym werku 2209. Chciałem wyregulować jej dokładność chodu. Przez jakiś czas regulację dokonywałem przy pomocy kwarcowego CASIO. Ciągle albo się spieszyła ta sekonda albo się późniła. Poczytałem na forum i w necie i ściągnąłem sobie aplikację na androida "WildSpectra", która mierzy częstotliwość pracy balansu. Udało mi się w końcu zegarek wyregulować, ale co się okazało. Zegarek jak leżał tarczą do góry robił ok. 5sek na dobę spieszył się. ok wynik zadowalający, ale gdy go zakładałem zaczął się póżnić. zaczęło mnie to zastanawiać, znalazłem opis badania kilku zegarków w różnych pozycjach i faktycznie robiąc pomiary w różnych pozycjach raz częstotliwość była poniżej 18000 a raz powyżej. Wniosek prawdopodobie usterka tkwi w balansie. Polecam ten programik, można nim w szybki sposób w warunkach domowych sprawdzić zegarek. Zamieszczam link do filmiku instruktarzowego  https://www.youtube.com/watch?v=zU3ybI_6hZA. Warunek musi być cisza w pomieszczeniu w którym przeprowadzony jest pomiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem żadna usterka, tylko normalne zjawisko.

Zegarki mechaniczne, potrafią się różnie zachowywać w zależności od położenia, a nawet od warunków atmosferycznych. Kiedyś czytałem, że po pracy zegarka można stwierdzić czy ciśnienie jest wyższe czy niższe, bo wtedy robi różne odchyłki czasu.

Zwróćmy uwagę, że mówimy tu o zegarkach 30-letnich a nawet 60-letnich. Niektóre mechanizmy są dość "ciasne" i po prostu czastem może zaważyć jakaś setna milimetra, aby zegarek po prostu delikatnie obcierał o coś i robił mniejsze amplitudy wychyleń balansu, przez co będzie spieszył.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Nie wiedziałem za bardzo w którym dziale umieścić moje pytanie i padło na techniczny. Ostatnio trafiła mi się Pobieda w bardzo ładnym stanie z subsekundą. Na tarczy ma opis 15 kamieni ale po otwarciu w środku znalazłem werk 16-kamieniowy. Pytania:

1. czy były takie i takie wersje,

2. czy włożony został werk np. od Majaka

3. Inna opcja ???

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie było Pobied 16 kamieniowych, a jakbys wrzucił zdjęcie to wszystko by się wyjaśniło co to za operacja :)

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arc76

Może i nie wada, ale opierałem się o artykół w którym porównano kilka modeli, nie pamiętam czy to było na forum czy gdzieś w necie i tam coś było napisane że na podstawie pomiarów chodu zegarka wnioskowano o wyeksploatowanym werku tam był chyba zegarek 50, 30 i 5 letni, może się mylę jak ktoś to czytał niech mnie poprawi. Oczywiście warunki atmosferyczne też mają wpływ nie neguje tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arc76

pomyślałem sobie, że gdyby ustawić regulację chodu w taki sposób, że np gdy leży to się spieszy a gdy nosimy to się opóźnia( bo jest w tym czasie w innej pozycji) to można by uzyskać naturalną korektę chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć podobny wynik w kilku pozycjach to zapewne musisz kupić sobie chronometr certyfikowany w kilku pozycjach . Co do pozostałych zegarków , to zależność chodu jest uwarunkowana kilkoma aspektami  takimi jak : temperatura otoczenia, gęstość olejów jaka była zastosowana , zużycie mechanizmu , długość włosa  na który wpływ ma również  temeraura itd.

 

Ps : Poraw błędy ortograficzne i staraj się nie pisać postu pod postem ,  używaj możliwośc edycji postów  :) .

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arc76

Nie chodzi mi o kupienie chronometru, tylko o swoje spostrzeżenia, forum chyba jest od tego aby się dzielić swoimi opiniami a nie zaraz komuś dogadać bo jest niedouczony i nie pisze poprawną polszczyzną, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.