Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

No nie o to chodziło :)

Ale generalnie wiesz czego możesz się spodziewać. Może to nie wyjść.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Polskie zegarki miały tak drukowane tarcze że przy próbie umycia zejdzie wszystko jak napisał kchrapek 

Zostaw Pan tego Lecha w spokoju  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możesz oddać do renowacji ale to już nie bedzie to samo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie oto dwa stare ruski po tacie. Wyciągnęłam je po chyba ok. 20 latach leżakowania - nakręcone chodzą bez problemu. Trochę je odświeżyłam, przeczyściłam koperty itp (bez grzebania w mechanizmach).

Wostok (2414) ma strasznie wytartą tarczę (już pytałam w innym miejscu - gdyby ktoś miał do odsprzedania to jestem bardzo chętna), ew. minimalnie 1-2 minuty późni na dobę ale za to bardzo ładnie cyka, znacznie głośniej niż poliot :)

Poliota od jakiegoś czasu noszę i bardzo go lubię. Tylko nie działa kompletnie data - nie reaguje na nic. Z tego co wiem koronka nie jest oryginalna. I teraz moje pytanie - czy myślicie że to może być kwestia innej koronki? Czy jest jakaś metoda żeby bez rozkręcania wszystkiego na miazgę w jakiś sposób ocenić co może być przyczyną?

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie bo nie pytajcie jaką minę robi miejscowy zegarmistrz jak przychodzi baba i pyta o popsutą datę w starym poliocie i o jego chęci sprawdzenia / naprawy...  :wacko:  :lol:

 

https://lh6.googleusercontent.com/-HEJO3lMkWXc/VQc1awzYp5I/AAAAAAAAFoU/UWJQGoUEO7I/w1076-h927-no/DSC_0041.JPG

 

https://lh4.googleusercontent.com/-tMBrr0lhYAo/VQcz-oWuQbI/AAAAAAAAFoU/jIXLfZynEjU/w1394-h927-no/DSC_0055.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Poliotem bez rozebrania koła kalendarza nic nie zdzialasz. Na szczęście do mechanizmu kalendarza jest dostęp łatwy po zdjęciu tarczy. Ale tą cześć rozebrać trzeba.

Moze sie okazać, ze to pierdoła. Zeskoczona lub pęknięta sprężyna docisku, lub zeskoczył sam docisk. Sprawa jest banalna, tylko trzeba trafić na zegarmistrza a nie na bateryjkarza.

 

Dodatkowo, jesli chcesz, żeby zegarki przetrwały kolejne dekady, to zalecałbym jednak przegląd z czyszczeniem i oliwieniem. Koszt nie powinien przekraczać 60 zł za sztukę.

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za info. Zawsze to już jakiś pomysł. Może przy okazji dam go do obejrzenia bratu, który cuda potrafi naprawiać i w zegarkach też już co nieco kiedyś robił ;)

A właśnie z zegarmistrzem mam u siebie problem. Jeden, który działa od lat sprawia wrażenie strasznego cwaniaczka i jest z tych co to nie ma zamiaru Ci podać żadnego przedziału cenowego zanim nie dostanie sprzętu w łapki...

Ale może faktycznie pomyślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli brat grzebał juz w zegarkach i ma podstawowe narzedzia, to powinien dać radę. Jeżeli nie, to pozostaje poszukać innego speca. Skąd jesteś? Moze ktoś podpowie gdzie szukać pomocy w pobliżu.

 

Powodzenia :)

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tczew / pomorskie

 

Pewnie byłoby fajnie mieć jakieś poglądowe schematy / zdjęcia co jak POWINNO wyglądać... Ale może da radę i bez tego..

Edytowane przez babanowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, od wczoraj jestem (szczęśliwym?) posiadaczem Poljota 55g i mam z nim spory problem. Zegarek kupiłem na alle...za całkiem niemałe pieniądze i o ile do stanu zewnętrznego, jak i wyglądu mechanizmu nie mogę mieć uwag, o tyle do samego funkcjonowania zegarka już i owszem. Poljot późni się około, 3-4 minut na godzinę a rezerwa chodu wystarczyła na około 13 godzin pracy. Pytanie: czy może to być błaha usterka, w stylu "sklejenia się" włosa, czy raczej to poważna historia i powinienem rozejrzeć się za sprawnym mechanizmem? Zdaję sobie sprawę, że na podstawie opisu wszelkie sugestie i diagnozy, to wróżenie z fusów ale, być może, ktoś z Was może coś na w/w przypadłość poradzić. Dodam, że zegarek mi się podoba, nawet bardzo i chciałbym, nie inwestując znacznych środków, móc się w pełni nim cieszyć. Mechanizm, to 2616 2H. Możecie polecić jakiegoś uczciwego fachowca od radzieckich  w Łodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tczew / pomorskie

 

Pewnie byłoby fajnie mieć jakieś poglądowe schematy / zdjęcia co jak POWINNO wyglądać... Ale może da radę i bez tego..

Zobacz tu masz ze zdjęciami jak powinno to wyglądać:

http://forums.watchuseek.com/f10/poljot-2614-2h-movement-diagram-resource-photos-631472.html


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki rozmiar szkielka potrzebny do rakety 24h, nie mam mozliwosci zmierzyc w tej chwili a potrzeba mi szkło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o poradę.

Dostałem pewnego łucza na 2209.

Po nakręceniu do oporu idzie jakieś parę godzin- punktualnie po czym się zatrzymuje.

Rezerwa chodu powinna być jednak dużo większa.

 

Mam takie wrażenie, że nakręca się dość krótko do oporu, inne zegarki radzieckie dłużej trzeba nakręcać.

 

Co może być przyczyną tego stanu rzeczy, że idzie tylko parę godzin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząć trzeba od rozebrania, porządnego mycia i oliwienia. Miałem podobne objawy w bodajże trzech swoich zegarkach. We wszystkich wypadkach powyższe wystarczyło.

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub miał peknietą sprężynę i ktoś wstawił krótszą lub zostawił jej część.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Poljot (Łucz) 2209 ma niską rezerwę chodu i to jest normalne. Faktem jest, że nakręca się krótko. Możesz sprawdzić jaka jest ta rezerwa lecz trzeba umieć zluzować naciąg całkowicie. Jedno przekręcenie koronki przód-tył to ~2h rezerwy. O 40h rezerwy dla Poljot2209 opowiadają jedynie niepoprawni optymiści :) . Liczba przekręceń koronką w tym przypadku wynosi 17, od całkowicie zluzowanej sprężyny, co przekłada się na ~34h rezerwy. Jak ktoś skracał sprężynę to da się to, w ten prosty sposób, sprawdzić.

Jeżeli Twój Łucz2209 (Poljot2209) miał za sobą pewien czas eksploatacji to może go dopaść typowa przypadłość polegająca na tym, że pocienione do granic absurdu mostek naciągu i płyta główna mają wyrobione otwory łożyska osi bębna naciągowego. Objawia się to tym, że po zdjęciu mostka widać efekty tarcia poluzowanego w łożysku bębna zwykle o płytę główną. W ten oto sposób dodatkowo jest tracona i tak niezbyt wielka ilość energii zgromadzonej w sprężynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był by ktoś w stanie podać mi wymiary szkiełka do rakiety big zero lub jej podobnych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pewnie lamerskie   :mellow:  ale muszę się upewnić: Czy koperta od Sputnika jest taka sama jak od Kirowskiego z zębami na tarczy? 


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pewnie lamerskie   :mellow:  ale muszę się upewnić: Czy koperta od Sputnika jest taka sama jak od Kirowskiego z zębami na tarczy? 

i tak i nie, ząbki nie są wyjmowalne, a sputnik nie siądzie (za duża tarcza). Reszta jest identyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był by ktoś w stanie podać mi wymiary szkiełka do rakiety big zero lub jej podobnych ?

350-352 (ze wskazaniem na 352) big zero i podobne, 358 multikalendarz (360 siądzie), 24h ma chyba takie jak multikalendarz, ale za to głowy nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam małe pytanie, otóż nabyłem Sławę (na tarczy 26 jewels) i wszystko było by ok bo w fajnym stanie itp ale odkręciłem dekiel i... moim oczom ukazał się taki widok:
JVkZKZ1.jpgYMdogmx.jpg

S 2428
25 jewels ? czy to składak czy tylko moja niewiedza odnośnie oznaczeń ?

a tak wygląda Sława
l1UaFRf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą Slave, mechanizm wygląda identycznie jak Twój tylko na moim nie ma oznaczeń. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam pytanko odnośnie szkiełek, tego typu jak na zdjęciu. To jest akurat od pobiedy, w stanie strasznym, popękane i ukruszone. Chciałbym wymienić. I teraz pytanie: czy wymienia się z tym ringiem dookoła czy szkiełko jest w ring wklejone, albo może wciśnięte? Podobny problem mam w kilku zegarkach.

post-66653-0-87322400-1427643485_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.