Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ano i ja nic nie widzę na tych zdjęciach.

Rusz kotwicą w jedną i drugą stronę i zobacz co dzieje się z kołem wychwytowym.

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przyjrzałem się na komputerze. Patrząc w powiększeniu, mam wrażenie, że zgubiłeś przynajmniej jedną paletę w kotwicy.

 

post-75614-0-84898400-1448468693_thumb.jpg


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przyjrzałem się na komputerze. Patrząc w powiększeniu, mam wrażenie, że zgubiłeś przynajmniej jedną paletę w kotwicy.

 

attachicon.gifBez tytułu.jpg

Ale najciekawsze jest to, że ja widzę, iż na pierwszym zdjęciu palety nie ma, a na drugim jest. Znikająca paleta :D . Też masz podobne zdanie, czy to tylko moja iluzja optyczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze być tylko cień w kolorze palety, rzucany przez kamień. :)

Nic więcej z tych zdjeć nie jestem w stanie wywnioskować. ;)

Kolega musi sam sobie pod lupą sprawdzić, czy mam rację.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak bardzo różnią się jakościowo werki 3133 w wersji z ZSRR i ROSJI i czy rzeczywiście nie warto kupować tego drugiego?

Z dostępnością i ceną chrono CCCP jest kiepsko, noworusy łatwiej jednak wyrwać i "troszkę" taniej od tych pierwszych.

W noworuskich Amfibiach i Komandirach werki lubiły się zacierać, szczególnie awaryjne były automaty, a tutaj?

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale najciekawsze jest to, że ja widzę, iż na pierwszym zdjęciu palety nie ma, a na drugim jest. Znikająca paleta :D . Też masz podobne zdanie, czy to tylko moja iluzja optyczna?

 

 

To moze być tylko cień w kolorze palety, rzucany przez kamień. :)

Nic więcej z tych zdjeć nie jestem w stanie wywnioskować. ;)

Kolega musi sam sobie pod lupą sprawdzić, czy mam rację.

 

Ta paleta chyba nie wypadła, tylko się mocno obróciła w kierunku płyty werku - dlatego też pod jednym kątem widać jeden koniec tej palety (zaczepiony w kotwicy), a pod innym kątem nie widać jej wcale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów wie, jaki są dobowe, katalogowe widełki odchyłu chodu dla Łucza 23 kamieniowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę za Podwapińskim i Bartnikiem

 

- dobry zegarek z wychwytem szwajcarskim 20-40 sekund na dobę

- przeciętny zegarek z wychwytem szwajcarskim 1-2 minuty na dobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue dzięki, to radziecki przy różnicy 1 min da się przeżyć mam rozumieć? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna minuta to całkiem przyzwoity wynik. ;)

Nie ma co kombinować


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przyjrzałem się na komputerze. Patrząc w powiększeniu, mam wrażenie, że zgubiłeś przynajmniej jedną paletę w kotwicy.

 

attachicon.gifBez tytułu.jpg

 

 

Ale najciekawsze jest to, że ja widzę, iż na pierwszym zdjęciu palety nie ma, a na drugim jest. Znikająca paleta :D . Też masz podobne zdanie, czy to tylko moja iluzja optyczna?

 

Faktycznie Panowie sprawdziłem pod lupą jeszcze raz, nie ma po tej jednej stronie tej palety, po drugiej stronie jest.

W jaki sposób ona wypadła? tam przecież nic nie dłubałem ;) od innego ''dawcy'' taką paletę bym znalazł, tylko jak to osadzić?

Pewnie bym musiał wyjąć kotwicę? chociaż po tej stronie może i by dało radę bez wyjmowania, jakiś tam dostęp jest.

To takie małe, a nie posiadam specjalistycznych narzędzi do takiej precyzyjnej roboty.

Dzięki Panowie za zainteresowanie i pomoc :) oraz za spostrzegawczość ;) czego ja się nie dopatrzyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palety wklejane są na szelak, który lubi czasem puścić pod wpływem różnych substancji.

Czy mechanizm nie był przypadkiem maczany/myty w jakimś rozpuszczalniku?

 

Można oczywiście wkleić spowrotem kamień na miejsce (o ile się go ma) Ale jest to dość precyzyjna robota i z całą pewnością nie zrobi się tego bez wyjęcia kotwicy ;)

Najprościej będzie jednak przeszczepić całą kotwicę od dawcy. A kupując dawcę, zdobędziesz również i drugi uszkodzony element.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palety wklejane są na szelak, który lubi czasem puścić pod wpływem różnych substancji.

Czy mechanizm nie był przypadkiem maczany/myty w jakimś rozpuszczalniku?

 

Można oczywiście wkleić spowrotem kamień na miejsce (o ile się go ma) Ale jest to dość precyzyjna robota i z całą pewnością nie zrobi się tego bez wyjęcia kotwicy ;)

Najprościej będzie jednak przeszczepić całą kotwicę od dawcy. A kupując dawcę, zdobędziesz również i drugi uszkodzony element.

W moich rękach nie był nigdy myty itp. Faktycznie masz rację, lepiej będzie z innego uszkodzonego wyjąć kotwicę i przełożyć do tego, powinno chodzić po poprawnym zamontowaniu.

Wracając do samego mycia, orientujesz się w jaki sposób umyć stary zabrudzony mechanizm w domowych warunkach?

bez użycia specjalnego sprzętu? i jakie środki czyszczące są do tego odpowiednie? do mycia pewnie by się przydała myjka ultradźwiękowa ale chyba mało kto taką posiada.

 

Dzięki za cenne rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne sensowne mycie mechanizmu, to rozebranie go, umycie w specjalnym płynie np gronal, ewentualnie benzyna ekstrakcyjna lub izopropanol, i złożenie go spowrotem oliwiąc odpowiednie elementy odpowiednimi olejami.

Myjka nie jest konieczna.

 

Inne zabiegi nie mają sensu.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega "

loituma" napisał. Jeżeli nigdy nie wklejałeś palet na szelak to nawet nie próbuj. Nowa kotwica i tyle. Ustawienie palet, uważne grzanie szelaku, co by go nie spalić to naprawdę wyższa szkoła jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ja dostałem oczopląsu, bo patrzę i patrzę i wydaje mi się, że w Mołni 15 j. balans ma około 1 mm mniejszą średnicę od balansu w Mołni 18 j. Nie wiem czy kupiłem jakiegoś składaka, bo trochę za dużo wolnego miejsca zostaje między krawędzią balansu a krawędzią zagłębienia na balans jak porównuję z balansem z mołni 18 j. Później (wieczorem) dam zdjęcie.

545f74c8064be8b7ac51a25928b72c2e.jpg

Czy balans jest właściwej średnicy? Mam 3 mołnie 18 j, a ta 15 kamieniowa jest pierwszą u mnie i naprawdę zdziwił mnie ten balans ;-)

Edytowane przez orcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Nie mogę sobie poradzić z wyszukiwaniem szukam pomocy tutaj.

Stałem się szczęśliwym posiadaczem poljota budzika 18kamieniowego ale mam problem a w zasadzie brak wiedzy nt jak nastawić alarm?

z góry dziękuję za jakiś tutorial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Nie mogę sobie poradzić z wyszukiwaniem szukam pomocy tutaj.

Stałem się szczęśliwym posiadaczem poljota budzika 18kamieniowego ale mam problem a w zasadzie brak wiedzy nt jak nastawić alarm?

z góry dziękuję za jakiś tutorial

Ale w czym problem. Odciągasz klucz budzika (po uprzednim nakręceniu sprężyny budzenia), i ustawiasz alarm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie było datowanych werków z petrodworca, znalazłem taki, ale po bliższym przyjrzeniu się balansowi i metodzie zwalniania wałka z tiretu, stwierdziłem, że do werku 2603 z pierwszej moskiewskiej przy kręcono mostek chodu od prtrodworcowego 2603 :$

 

W Petrodworcu datowano werki 2602 w latach 1955-57 (w 1954 jako TTK-1). Werki 2603 też są datowane, ale występują chyba tylko w najwcześniejszych Newach z 57 roku.

post-64774-0-70464900-1448714145.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne sensowne mycie mechanizmu, to rozebranie go, umycie w specjalnym płynie np gronal, ewentualnie benzyna ekstrakcyjna lub izopropanol, i złożenie go spowrotem oliwiąc odpowiednie elementy odpowiednimi olejami.

Myjka nie jest konieczna.

 

Inne zabiegi nie mają sensu.

 

 

 

Tak jak kolega "

loituma" napisał. Jeżeli nigdy nie wklejałeś palet na szelak to nawet nie próbuj. Nowa kotwica i tyle. Ustawienie palet, uważne grzanie szelaku, co by go nie spalić to naprawdę wyższa szkoła jazdy.

 

 

Dzięki Panowie za odpowiedź :) może gdzieś uda mi się kupić ten płyn specjalny, olej i spróbuję wymyć ;) zobaczę jakie efekty będą.

Co do wklejania palet, to zgadza się, nie próbowałem tego nigdy robić. Pewnie by się skończyło na tym, że bym uszkodził i tyle by z tego było :D podmiankę zrobię i tyle, to chyba najbezpieczniejsza metoda naprawy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Petrodworcu datowano werki 2602 w latach 1955-57 (w 1954 jako TTK-1). Werki 2603 też są datowane, ale występują chyba tylko w najwcześniejszych Newach z 57 roku.

Dzięki Ender, dobrze wiedzieć. Moja Newa niestety bez daty, a nr. seryjny o 20000 większy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zrobiłem sobie "kuku" z raketa 2209 (odwrócony bęben). Czy ktos mógłby mi lopatologicznie opisać jak w tym ustrojstwie zamontować walek naciągu? Wyciagalem tarcze z zegarka do czyszczenia i niestety ale po złożeniu cos jest nie tak i problem raczej tkwi w zle wsadzonym walku... Obecnie obrót koronki w pozycji do nakręcania powoduje obroty wskazówek, sekundnik "drga" i koronka nie odciąga sie do pozycji nakręcenia zegarka. Da rade cos z tym zrobić, czy zabilem pacjenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez paniki... ;)

Prawdopodobnie jedynie spadł wodzik z beczki. Należy dostać się do remontuaru i poukładać wszystko spowrotem na swoje miejsce. W niektórych mechanizmach można to zrobić od strony spodniej (nie wiem jak jest w tym konkretnym mechanizmie) lub należy zdjąć tarczę i z robić to od strony tarczy.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba to zrobić inaczej niz zwykle bo to taki czarodziejsko zlowieszczy werk:) gdyby ktos miał w swoim archiwum zdjęcie jak ma całość wyglądać będę wdzięczny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.