Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Doradzam udać się do zegarmistrza, powinien mieć wskazówki i koronkę, kopertę lepiej zmienić na inną w lepszym stanie ( jest ich sporo), niż powtórnie chromować. Z czyszczeniem i konserwacją koszt powinien się zamknąć w kwocie 100 do 200 zł - zależnie ile ceni sobie majster za robociznę, bo części są tanie.

 

I moje pytanie :)

 

Czym przepolerować odbarwione -pociemniałe koło zębate osi sekundnika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można gdzieś taką kopertę dostać?

Bardzo małe szanse. Te koperty miały wybitnie niską trwałość i jakość chromowania. Znaleźć w ładnym stanie to sztuka. Ja chętnie odkupię nawet kilka sztuk jeśli ktoś miałby do zaoferowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo małe szanse. Te koperty miały wybitnie niską trwałość i jakość chromowania. Znaleźć w ładnym stanie to sztuka. Ja chętnie odkupię nawet kilka sztuk jeśli ktoś miałby do zaoferowania ;)

w takim razie pozostaje renowacja :-). Wysłałem zapytania do kilku firm,ale chyba są zawaleni robotą bo od żadnej nie uzyskałem odpowiedzi. Szkoda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko odnośnie renowacji chromowanych kopert.

Oddawać do renowacji kopertę zegarka wartego kilkadziesiąt złotych i płacić ponad setkę mija się z celem Zakładając, że jestem w stanie przygotować kopertę do chromowania sam, czy wiecie może, gdzie mogą mi ją pochromować i za ile? Niestety w Lublinie wszystkie zakłady, do których się zwracałem, oferują tylko chromowanie techniczne.

 

Pytanie 2: czy ktoś z Lublina lub Rzeszowa może mi pomóc otworzyć Rolexa Oystera?

 

Wysłane z mojego LIVE2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-88222-0-92919200-1453228999_thumb.jpgw takim razie pozostaje renowacja :-). Wysłałem zapytania do kilku firm,ale chyba są zawaleni robotą bo od żadnej nie uzyskałem odpowiedzi. Szkoda. 

wracając jeszcze na chwilę do mojego ZIM-a, jak wyjąc mechanizm z koperty? Wyjąłem koronkę z wałkiem i za cholerkę nie chce mechanizm wyjść, Trzeba coś jeszcze odkręcić? 

Edytowane przez francjozef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie to jest techniczne chromowanie??

Chromowanie, które zwiększa powierzchniowo twardość metali, ale powstała warstwa nie jedt ładna, gładka i błyszcząca jak przy chromowaniu estetycznym.

 

Wysłane z mojego LIVE2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając jeszcze na chwilę do mojego ZIM-a, jak wyjąc mechanizm z koperty? Wyjąłem koronkę z wałkiem i za cholerkę nie chce mechanizm wyjść, Trzeba coś jeszcze odkręcić? 

 

Wykręcasz śrubki mocujące mechanizm i zdejmujesz ramkę razem ze szkłem. mechanizm wychodzi od przodu koperty, tzn. od strony szkła. :)

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając jeszcze na chwilę do mojego ZIM-a, jak wyjąc mechanizm z koperty? Wyjąłem koronkę z wałkiem i za cholerkę nie chce mechanizm wyjść, Trzeba coś jeszcze odkręcić?

2 śrubki na obrzeżu mechanizmu.

 

Wysłane z mojego LIVE2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając jeszcze na chwilę do mojego ZIM-a, jak wyjąc mechanizm z koperty? Wyjąłem koronkę z wałkiem i za cholerkę nie chce mechanizm wyjść, Trzeba coś jeszcze odkręcić?

 

musisz zdjąć lunetę ( szkiełko z metalowym pierścieniem), a od D..y strony odkręcić dwie śrubki trzymające werk w kopercie, wtedy wypadnie od strony szkiełka.

Chromowanie, które zwiększa powierzchniowo twardość metali, ale powstała warstwa nie jedt ładna, gładka i błyszcząca jak przy chromowaniu estetycznym.

Wysłane z mojego LIVE2 przy użyciu Tapatalka

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, rok bym myślał i bym nie wymyślił  :D

Rozumiem, że to są te dwie śrubki przy krawędzi mechanizmu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, rok bym myślał i bym nie wymyślił  :D

Rozumiem, że to są te dwie śrubki przy krawędzi mechanizmu? 

Dokładnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy potrzeba dużych zdolności magicznych żeby zdemontować a potem zamontować tarczkę datownika w werku 2414A z wostoka? :wacko::unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, trzeba tylko uważać, żeby sprężynka nie odleciała w siną dal. Zobacz sobie na youtube gościa ratfaced git, rozkłada on i składa wostoka 2416b, podobny, tylko że aitomat.

 

Wysłane z mojego LIVE2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Kolegów w temacie Kraba Kirowskiego.

Czy aby wyjąć wałek naciągu, wystarczy tylko wcisnąć dynks?

Chciałbym wyjąć werk.

Czy ring jest zespolony z kopertą?

Przepraszam za niefachowy język.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógł by mi któryś z kolegów podać wymiary szkiełka do sławy lodówki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Kolegów w temacie Kraba Kirowskiego.

Czy aby wyjąć wałek naciągu, wystarczy tylko wcisnąć dynks?

Chciałbym wyjąć werk.

Czy ring jest zespolony z kopertą?

Przepraszam za niefachowy język.

1. odciągasz koronkę do pozycji przestawiania godziny

2. wciskasz wałek blokady ( zaznaczony strzałką ) i wyciągasz wałek

no i po sprawie !!

post-34697-0-37983900-1453441619.jpg


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nakręcam zegarek i podczas tej czynności coś przeskakuje w środku to co to może być? Dodam że da się go spokojnie nakręcić tylko to przeskakiwanie wkurza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nakręcam zegarek i podczas tej czynności coś przeskakuje w środku to co to może być? Dodam że da się go spokojnie nakręcić tylko to przeskakiwanie wkurza...

 

stawiam na wyłamany ząb w którejś przekładni, lub w sprężynie głównej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nakręca się do oporu?


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nakręcam zegarek i podczas tej czynności coś przeskakuje w środku to co to może być? Dodam że da się go spokojnie nakręcić tylko to przeskakiwanie wkurza...

półbeczólka pod warunkiem że koła naciągowe nie mają uszczerbionych zębów ale to byś widział, lub wałek naciągu może przeskakiwać w półbeczółce.

Edytowane przez Goral35

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zegarnikowie,

 

Wostok 2214, oliwienie, wymiana kotwicy oraz sprężyny z mostkiem. Zegarek zatrzymuje się po prawie 20 godzinach pracy. Balans stoi. Poruszanie go szpilką delikatnie celem rozbujania nic nie daje  Lekkie popuszczenie sprężyny za pomocą sprzęgiełka i jest ok. Wydumałem sobie że może za dużo oleju w kamykach jest. Ktoś może coś doradzić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.