Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Zorganizowałem małego starta. Różnica polega chyba na tym że inny jest rozstaw otworów na tarczę w stosunku do dużego starta. Wymieniłem przekładnie sekundówki no i podmieniłem balans z małego starta bo na oko widzę ,że bebechy te same. Samo dokręcenie balansu powoduje jego zatrzymanie. lekkie poluzowanie, odwrócenie i buja. Więc coś nie tak jest z chyba z kamieniem dolnym. ale patrze lupą i qrcze chyba gra. Może cosik doradzisz?

Jeśli dokręcenie półmostka powoduje zatrzymanie balansu to może zastosuj podkładki pod półmpstek?

 

Wysłane z mojego LIVE2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dokręcenie półmostka powoduje zatrzymanie balansu to może zastosuj podkładki pod półmpstek?

 

Wysłane z mojego LIVE2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Fabrycznie nie było, żadnych podkładek. Dodanie podkładki nie rozwiązuje całkowicie problemu bo w dalszym ciągu nie wiem dlaczego tak się dzieje. A chcę się usilnie dowiedzieć dlaczego tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się tak dlatego, że w niektórych Werkach były podkładki pod balans a w niektórych nie. Między starszymi i nowszymi modelami tego samego werku, również bywają różnice w grubościach mostków i długości czopów. Między małym i dużym startem jedyną różnicą jest wielkość koperty i tarczy, Werki nie są inne.

Zakładając fabrycznie nowy balans może się zdarzyć, że czopy będą zbyt długie i będą potrzebne podkładki, lub nawet w skrajnym wypadku konieczność skracania tychże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się tak dlatego, że w niektórych Werkach były podkładki pod balans a w niektórych nie. Między starszymi i nowszymi modelami tego samego werku, również bywają różnice w grubościach mostków i długości czopów. Między małym i dużym startem jedyną różnicą jest wielkość koperty i tarczy, Werki nie są inne.

Zakładając fabrycznie nowy balans może się zdarzyć, że czopy będą zbyt długie i będą potrzebne podkładki, lub nawet w skrajnym wypadku konieczność skracania tychże.

Chcesz rzec mi, że mogę użyć balansu z mniejszego starta plus podkładka?? I nie będzie to za mocne odejście od oryginału?? Chyba, że wraz z balansem od mniejszego starta zamontuje również mostek od niego

 

wypassportowane z tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się mnie ze oryginalny balans w jakiś nieznany mi sposób się uszkodził. Może któryś z czopow ulamal się delikatnie na tyle aby zatrzymywać się gdy tarcza jest ku gorze

 

wypassportowane z tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli, że start ( jeden i drugi), pobieda, zim, kama, majak itd. To są te same mechanizmy i niczym się nie roznróżnią, poza znakiem fabryki na mostku (ewentualnie kole naciągu),

Oraz czasem innymi drobnymi rzeczami, Jak np. Podkładki pod balans, czy grubość czopów sekundy itp. Większość części do twego starta będzie pasowała od pobiedy z tego samego okresu produkcji i tej samej fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli, że start ( jeden i drugi), pobieda, zim, kama, majak itd. To są te same mechanizmy i niczym się nie roznróżnią, poza znakiem fabryki na mostku (ewentualnie kole naciągu),

Oraz czasem innymi drobnymi rzeczami, Jak np. Podkładki pod balans, czy grubość czopów sekundy itp. Większość części do twego starta będzie pasowała od pobiedy z tego samego okresu produkcji i tej samej fabryki

 

Ano, strasznie ułatwia to naprawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano, strasznie ułatwia to naprawę :)

 

Mam na myśli, że start ( jeden i drugi), pobieda, zim, kama, majak itd. To są te same mechanizmy i niczym się nie roznróżnią, poza znakiem fabryki na mostku (ewentualnie kole naciągu),

Oraz czasem innymi drobnymi rzeczami, Jak np. Podkładki pod balans, czy grubość czopów sekundy itp. Większość części do twego starta będzie pasowała od pobiedy z tego samego okresu produkcji i tej samej fabryki.

 

 

trupek kamy z 2-55' rozwiązał temat. bez podkładki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam ponownie. Chciałbym się upewnić zanim wymienię mostek. Dwa kraby. Jeden ma 16 k a drugi 17 k. Ten z 17 k przy wymianach 3 sprężyn pozni się w stosunku do kraba 16 k. Czy jest to możliwe że dodatkowy incablok powoduje opóźnienie w tym modelu? Czy jest inna przyczyna. Opóźnienie jest zawsze stałe po wymianie sprężyny. Intuicja mi podpowiada że to mostek ale proszę o slow kilka.

 

32085ec1bce17919c918fd4186891e3e.jpg

 

wypassportowane z tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym sie tam balansem zainteresowal. Pod warunkiem ze werk wczesniej czyszczeni i oliwienie przechodzil. Jak nie to rozebrac wyczyscic naoliwic i zobczyc. co jest grane.

 

Roznica pomiedzy 17 a 16 kamieniowa wersja to nie antyszok na balansie ale ten, ktory widzisz w mostku.

 

Jesli isc za twoja intuicja, oznaczaloby to rozna ilosc zebow na kole przenoszacym sile ze sprezyny na werk, a tu sa identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym sie tam balansem zainteresowal. Pod warunkiem ze werk wczesniej czyszczeni i oliwienie przechodzil. Jak nie to rozebrac wyczyscic naoliwic i zobczyc. co jest grane.

 

Roznica pomiedzy 17 a 16 kamieniowa wersja to nie antyszok na balansie ale ten, ktory widzisz w mostku.

 

Jesli isc za twoja intuicja, oznaczaloby to rozna ilosc zebow na kole przenoszacym sile ze sprezyny na werk, a tu sa identyczne.

 

 

mi właśnie chodzi o dodatkowy incablok na mostku. Na razie nie były oliwione bo chcę sprawdzić ich poprawność chodu. Czy ten dodatkowy na mostku może wprowadzać jakieś zakłócenia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym sie tam balansem zainteresowal. Pod warunkiem ze werk wczesniej czyszczeni i oliwienie przechodzil. Jak nie to rozebrac wyczyscic naoliwic i zobczyc. co jest grane.

 

Roznica pomiedzy 17 a 16 kamieniowa wersja to nie antyszok na balansie ale ten, ktory widzisz w mostku.

 

Jesli isc za twoja intuicja, oznaczaloby to rozna ilosc zebow na kole przenoszacym sile ze sprezyny na werk, a tu sa identyczne.

 

 

ano masz rację kolego. wymiana mostka nic nie dała. dalej jest opóźnienie. więc tylko balans pozostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno większość z Was natknęła się w swoich zegarkach na co najmniej dwa typy kamieni kotwicy i przerzutnika.

 

post-75614-0-42051800-1454335425_thumb.jpg

 

Na foto kotwice z Felsy 465N

Jak widać na jednej kotwicy kamienie są białe. Czy mogą mieć inne właściwości, od tych "standardowych", czy po prostu nie dostały podczas produkcji barwnika? Wie ktoś coś na ten temat?


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma barwników. Czerwone to rubiny naturalne bądź syntetyvzne a białe to zaprwne syntetyczne szafiry.

 

Wysłane z mojego LIVE2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakaś różnica w ich jakości?


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, twardości są podobne i dużo wyższe od stali. Rubiny naturalne mają identyczną twardość ale są dużo droższe. Bardzo rzadko stosowane były diamenty, ale poza ceną nie wpływało to na jakość działania mechanizmu.

 

Wysłane z mojego LIVE2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za informacje.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Oba Poljot24xx (kraby) różnią się pod względem czopów osi balansów jak i czopów osi koła wychwytowego. Dlatego nie można przekładać balansów między nimi jak i osi koła wychwytowego. Czopy osi balansu w zegarkach z incablock są zwykle cieńsze jak w wersjach ze stałymi kamieniami nakrywkowymi.
Późnienie albo spieszenie mechanizmu niezależne od zmiany bębna ze sprężyną świadczy o tym, że problem jest w innym miejscu. Nawet gdyby udało się dobrać bęben ze sprężyną to będzie to rozwiązanie tymczasowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba Poljot24xx (kraby) różnią się pod względem czopów osi balansów jak i czopów osi koła wychwytowego. Dlatego nie można przekładać balansów między nimi jak i osi koła wychwytowego. Czopy osi balansu w zegarkach z incablock są zwykle cieńsze jak w wersjach ze stałymi kamieniami nakrywkowymi.

Późnienie albo spieszenie mechanizmu niezależne od zmiany bębna ze sprężyną świadczy o tym, że problem jest w innym miejscu. Nawet gdyby udało się dobrać bęben ze sprężyną to będzie to rozwiązanie tymczasowe.

 

 

Ano widzisz, człowiek się uczy całe życie. Nie wpadłbym na to że czopy balansu oraz wychwytu są cieńsze. Ale teraz naprawa powinna być prostsza z tą wiedzą:) Bo jak krab z incablokiem nie zacznie działać to wiem co jest grane:)   Dziękuje za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Dla uściślenia czopy w balansie z układem przeciwwstrząsowym są cieńsze. Czopy w osi koła wychwytowego z łożyskiem posiadającym kamień nakrywkowy krótsze. Jak będziesz miał rozebrany mechanizm z mostkiem gdzie na łożysku osi koła wychwytowego jest kamień nakrywkowy obejrzyj jak wygląda kształt dolnego kamienia łożyska od spodniej strony i czym się różni od kamienia łożyska bez kamienia nakrywkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam problem z rakietą 2614 po czyszczeniu. Po regulacji chodu na pełnym naciągnięciu sprężyny zegarek zachowuje się poprawnie odchyłka ok 0.5 - 1 sekundy na plus / h, Nakręcony wieczorem następnego dnia śpieszy już 5 sekund i więcej / h. Wiem, że zegarki w zależności od naciągnięcia sprężyny chodzą różnie ale w tym wypadku rozrzut jest ciężki do korekty. Co może być przyczyną ? Sprężyna, balans za dużo oliwy ? Zegarek chodzi w każdej pozycji. Pozdrawiam i dziękuję za każdą podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bluesky.

Moim zdaniem powinieneś przetestować go przed dłuższy okres i spróbować wyregulować tak, żeby odchyłka byłą jak najmniejsza w perspektywie tygodnia, przy założeniu, ze nakręcasz tą Rakietę i nosisz codziennie. 

Mówimy o starych zegarkach, nie wiadomo jak często i w jaki sposób wcześniej były eksploatowane. Każdy egzemplarz jest trochę inny - niektóre odznaczają się wyjątkową regularnością chodu - każdego dnia odchyłki są podobne. Inne z kolei mają większy rozrzut, np tak jak twoja Rakieta. 

Generalnie z radzieckich zegarków o pospolitych mechanizmach właśnie rakiety 26xx i Poljoty 26xx z reguły są z mojego doświadczenia najbardziej regularne, ale trafiają się wśród nich wyjątki. Tak samo w drugą stronę - np. zdarzały mi się wyjątkowo precyzyjnie chodzące ZiM'y lub małe damskie Zarie lub Czajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Po głowie chodzi mi jeszcze jedna rzecz czy przypadkiem plastikowy ring nie wadzi w koło balansu ewentualnie w zębatkę sprężyny ale w taki wypadku odchyłki byłyby znaczne i losowe. Z innej beczki w listopadzie kupiłem tu na forum slavę automoat w tragicznym stanie zapiaszczoną, z popsutym kalendarzem. Był to pierwszy zegarek który oliwiłem, udało mi się nawet naprawić datownik ;) mechanizm bez wahnika. O dziwo po regulacji jest to mój najdokładniejszy mechanizm od 10 stycznia nie ustawiałem czasu łącznie zrobił +20 sekund. Noszony regularnie kręcony na wieczór zgodnie z podpowiedzią brata Podwapińskiego. Jeszcze raz pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gratuluję, szczególnie, że Sława akurat nie jest najłatwiejszym mechanizmem do poskładania. No a w szczególności ten nieszczęsny kalendarz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.