Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrała od zegarmistrza poljota po czyszczeniu. Wygląda wszystko ok tylko zegarek ma krótką moim zdaniem rezerwę chodu. Tak ok 17 godzin po pełnym (ok 10) obrotów koronką. Jak myślicieli czy to wina skróconej kiedyś sprężyny? Zegarek wyraźnie nakręca się łatwiej niż przed czyszczeniem ale ta długość chodu to porażka. Czy 17 kamieniowiec bez daty nie powinien mieć jakichś 36 godzin rezerwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien mieć według mnie te minimum 30 godzin. Majstra masz zaufanego?

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze jeszcze raz długość chodu a majster dał rok gwarancji więc jak się potwierdzi to zaniose.

 

Wysłane z mojego IdeaTab S6000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek Olszewski

kup trupka slavy w automacie i przerzuć wymagane czesci. sprezyna w slavie nie peka. auotmatu nie da sie "dokrecic do konca" zawsze w pewnym momencie zaczyna sie slizgac.

 

 jak bardzo chcesz wykastrowac automat to dorwij slave na 26 kamieniach (pasuje bez kombinacji). ostatecznie na 21 tez sie nada, ale wtedy tylko uzyjesz sprezyn po wczesniejszym zdjeciu rotoru.

Bardzo dziękuję za udzielenie cennych informacji w przedmiotowym temacie! :rolleyes:

 

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby odtworzenie mechanizmu zegarka "w automacie". Jednak biorę także pod uwagę możliwość przerobienia mechanizmu na naciąg manualny.

Znalazłem na OLX interesującą moim subiektywnym zdaniem ofertę zegarka Slava 26 Jewels:

http://olx.pl/oferta/zegarek-meski-slava-26jewels-CID87-IDe9OfF.html#02f258b6b2

 

Ewentualnie poproszę jeszcze o jej ocenę ze strony profesjonalnego miłośnika czasomierzy... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze jeszcze raz długość chodu a majster dał rok gwarancji więc jak się potwierdzi to zaniose.

 

Wysłane z mojego IdeaTab S6000-H przy użyciu Tapatalka

jednak nie jest zle. 29h 40 min na jednej nakretce.

 

Nill Satis Nisi Optimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panów zegarnikow

 

Ma takiego mira od kolegi po Dziadku do naprawy ale coś mnie mówi że to składak bo koperta chyba od żółtego poljota. Ale ciekawsze jest to, że po włożeniu i dokreceniu śrub trzymajacych balans staje po 4 sekundach. Czy koperta lub śruba może być tak namagnesowana, że wpływa na balans?? Czy może srubka też zakłócać balans? Zmieniłem śrubki od wostoka 2209 i na razie buja ale ciekawi mnie to. Czy ktoś miał taki przypadek?

 

38d3d9a5191063a2bf262579b7c3f928.jpg

 

72d676a42948b0bc181098a48edb2aa0.jpg

 

918836f8d52cb8570cd4c742e51cd38c.jpg

 

fa9ec1592b229cd9f6ce8cf520bbc248.jpg

 

wypassportowane z tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrała od zegarmistrza poljota po czyszczeniu. Wygląda wszystko ok tylko zegarek ma krótką moim zdaniem rezerwę chodu. Tak ok 17 godzin po pełnym (ok 10) obrotów koronką. Jak myślicieli czy to wina skróconej kiedyś sprężyny? Zegarek wyraźnie nakręca się łatwiej niż przed czyszczeniem ale ta długość chodu to porażka. Czy 17 kamieniowiec bez daty nie powinien mieć jakichś 36 godzin rezerwy?

Kiedyś miałem podobnie z Gajowym. Po odebraniu z przeglądu i pełnym nakręceniu chodził ~19h, a po tygodniu codziennego nakręcania doszedł do ~36h i aktualnie ten poziom mniej więcej jest utrzymany.

Edytowane przez pływak_wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panów zegarnikow

 

Ma takiego mira od kolegi po Dziadku do naprawy ale coś mnie mówi że to składak bo koperta chyba od żółtego poljota. Ale ciekawsze jest to, że po włożeniu i dokreceniu śrub trzymajacych balans staje po 4 sekundach. Czy koperta lub śruba może być tak namagnesowana, że wpływa na balans?? Czy może srubka też zakłócać balans? Zmieniłem śrubki od wostoka 2209 i na razie buja ale ciekawi mnie to. Czy ktoś miał taki przypadek?

 

Dekiel jest od Mira/Wostoka, koperta głowy nie daję - może być faktycznie od Poljota. Przyczyna zatrzymywania na pewno jest inna niż namagnesowanie. Zbadaj czy bęben sprężyny albo wkręty na balansie nie szorują o kopertę. Czasami trudno znaleźć przyczynę - kwestia dobrej lupy i dokładnej obserwacji w różnych pozycjach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koperta wostokowa. 

 

Do rozwagi:

1. Często pod balansem w radzieckiej myśli technicznej sa podkładki miedziane (bardzo cieniutkie);

2. Czasem tulejka gwintowana na śrubkę balansowa się wysuwa i może robić dziwne efekty;

3. Prozaicznie czy aby sekundnik nie dotyka szybki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koperta wostokowa. 

 

Do rozwagi:

1. Często pod balansem w radzieckiej myśli technicznej sa podkładki miedziane (bardzo cieniutkie);

2. Czasem tulejka gwintowana na śrubkę balansowa się wysuwa i może robić dziwne efekty;

3. Prozaicznie czy aby sekundnik nie dotyka szybki?

 

 

w 2209 jeszcze nie widziałem dystansu ani tulei. chyba, że coś przeoczyłem

czy isnieje szansa ze wskazówka sekundnika za mocno osadzona będzie blokowała???

bo chyba znalazłem przyczynę

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy isnieje szansa ze wskazówka sekundnika za mocno osadzona będzie blokowała???

bo chyba znalazłem przyczynę

Jak najbardziej, jest taka ewentualność. Może też być lekko krzywiona.

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 2209 jeszcze nie widziałem dystansu ani tulei. chyba, że coś przeoczyłem

czy isnieje szansa ze wskazówka sekundnika za mocno osadzona będzie blokowała???

bo chyba znalazłem przyczynę

ośka sekundnika może być delikatnie skrzywiona co daje efekt ocierania a w rezultacie blokowania się werku. Najprościej zdejmij sekundnik i przyjrzyj się wtedy na zachowanie zegarka.


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ośka sekundnika może być delikatnie skrzywiona co daje efekt ocierania a w rezultacie blokowania się werku. Najprościej zdejmij sekundnik i przyjrzyj się wtedy na zachowanie zegarka.

 

ano chyba masz rację bo od niechcenia wymieniłem oś sekundnika na ciut dłuższą i dałem inną wskazówkę sekundnika i jak ręką odjął. Radość z reanimacji przysłoniła dogłębną analizę co było nie tak :) i zastanawiałem się czy to wskazówka czy szpilka. Najważniejsze ,że działa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy blaszka dociskajaca szpilke sekundnika w wostoku 2409 może spowodować że w pewnej pozycji wskazówka sekundnika stanie?? Zegarek wysmarowany i wyczyszczony. Gdy leży sobie to jest ok. Jak zakładam na rękę to prawdopodobnie w pozycji gdy tarcza jest w pionie sekundowka staje. Po wypoziomowaniu i lekkim wstrząsów zegarek rusza.

 

wypassportowane z tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Blaszka ma albo źle dobrany docisk bądź nie styka się prostopadle z końcówką osi sekundowej. Zwilż bardzo delikatnie i cienko oliwą część blaszki dociakającą oś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blaszka ma albo źle dobrany docisk bądź nie styka się prostopadle z końcówką osi sekundowej. Zwilż bardzo delikatnie i cienko oliwą część blaszki dociakającą oś.

 

 

Czy lekkie skrzywienie szpilki wraz z osadzoną wskazowká tez moze powodowac przestój gdy tarcza w pionie??

 

Dziekuje za podpowiedzi ;)

 

 

Wymieniłem szpilkę, blaszkę, dałem ciutkę oleju na górę szpilki, została jedna podkładka dystansująca pod balans, wymieniona kotwica, oraz oring plastykowy ( nie znam fachowej nazwy) do którego werk jest mocowany. Co ciekawe jak był metalowy to pomimo nakręcenia sprężyny i lekkim dotknięciu balans nie ruszał. Jak dałem plastykowy to po dotknięciu ożył.

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie techniczne - czym lub też jak można uzupełnić czarne indeksy dookoła tarczy na kopercie przy takim wostoku (ten tutaj ma praktycznie nie wytarte, ale na mojej kopercie zostało kilka tylko)

 

vrzj15.jpg

Zdjęcie z neta.

 

Jeżeli sam bym tego nie wykonał, jaki byłby za to orientacyjny koszt i czy ma to sens przy takim zegarku, a nie lepiej np wytrzeć całkowicie?

Piszę o tych zaznaczonych miejscach oczywiście, nie o indeksach na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie techniczne - czym lub też jak można uzupełnić czarne indeksy dookoła tarczy na kopercie przy takim wostoku (ten tutaj ma praktycznie nie wytarte, ale na mojej kopercie zostało kilka tylko)

 

 

Zdjęcie z neta.

 

Jeżeli sam bym tego nie wykonał, jaki byłby za to orientacyjny koszt i czy ma to sens przy takim zegarku, a nie lepiej np wytrzeć całkowicie?

Piszę o tych zaznaczonych miejscach oczywiście, nie o indeksach na tarczy.

Jeżeli chciałbyś się podjąć sam, to musiałbyś kupić pewnie jakąś farbę np. Humbrol w sklepie modelarskim i cienki pędzelek oraz oczywiście sporo wprawy i cierpliwości. Efekt za pewne, nie będzie jak w oryginale. Osobiście, spróbowałbym poszukać jakiegoś "trupka" i podmienić koperty...... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie: do jakiego zegarka jest ten pierścień? Średnica zewnętrzna 32mm, kolor czarny (na zdjęciu), mam też granatowe.post-66653-0-80614200-1456678023_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie: do jakiego zegarka jest ten pierścień? Średnica zewnętrzna 32mm, kolor czarny (na zdjęciu), mam też granatowe.

Podobny do Ruhli, ale tam było chyba inne oznaczenie cyfrowe: 10-20-30-40-50/

W tym brak 30.

 

Widziałem tez fotkę Wostoka z podobnym bezelem, ale tam tez oznaczenie było jak w Ruhli.

 

No i ten chyba jest aluminiowy, tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili ten pierścień skojarzył mi się z Rakietą-kwarc w stylu diver, stylistyka bardzo podobna, rozmiar otworu też się zgadza. Tyle, że w Rakietach te pierścienie były plastikowe. A może to pasuje do mechanicznej wersji Rakiety-diver? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pierścowń jest aluminiowy.

 

Wysłane z mojego LIVE2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.