Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak...zrobiłem już trochę pasówek na chińskich kopertach...często u niego kupuje..gdyby byla dawno bym brał bo była ładna ...:-) szkoda ..

Edytowane przez jac-st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o radę bo może sprawa jest dość łatwa gdy zna się temat.

 

Wyciągałem mechanizm z Poljota ale zakładam, ze zbyt mocno wcisnąłem "blokadę koronki". Teraz "blokada" zdaje sie być wciśnięta zbyt mocno. Po ponownym wsadzeniu koronki w pozycji 1 ruch koronki porusza wskazówki. Nie mam możliwości wyciagnięcia jej do pozycji zmiany daty/godziny.

Zastanawiam się, czy jestem w stanie sam to ogarnąć czy lepiej oddać to do zegarmistrza do zrobienia za parę złotych.

 

23573581bfdf23e33ba898175009d58e.jpg

97f34c2c27033f50b049f653500fa2a0.jpg

8eaae8cbd4ab7f54dab5cdef2e29252e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wodzik wyleciał z beczki. Można go wsadzić od strony tarczy. Ale to wymaga wyciągnięcia werku i odkrecenie tarczy. 15 minut roboty. Można to też naprawić od strony werku wykrecajac mostek ze sprezyną i gmerajac w dziurce iglą, przesunąć wodzik na właściwe miejsce.

 

wypassportowane z tapatalka

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@el ja tak często mam w poljotach. I to raczej nie wina wodziła i beczki, ten boleć często się blokuje. Mi najczęściej po jakimś czasie sam wraca do normalnej pozycji. Poprawianie wodziła i beczki dużo tu nie da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często tak mam przy tych poljotach 17 kamykowych. Albo wypada wodzik albo blokada koronki unosi się lekko ku górze. Nie znam fachowej nazwy ale to co blokuje blokadę koronki wypada z zaczepu i tu trzeba wcisnąć z powrotem. Ale trzeba wyciągnąć tarcze.

 

wypassportowane z tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie żeby się pobawić. Świąteczna przerwa daje na to czas. Poszukam jakiś tutków na YT skoro już mniej więcej wiem co mam szukać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko miej świadomość, że będziesz musiał zdjąć również tarcze kalendarzy. Jest to oczywiscie do zrobienia, ale wymaga nieco wprawy.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko miej świadomość, że będziesz musiał zdjąć również tarcze kalendarzy. Jest to oczywiscie do zrobienia, ale wymaga nieco wprawy.

 

dwa dni temu własnie zdejmowałem tarczę kalendarza. ponad dwie godziny składałem. Ale sie udało. Najgorzej jest umiejscowic blokadę strzalki co blokuje kalendarz. Jak to się założy to już z górki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym walczyl od dolu, duzo mniej babrania. jeszcze sie nie zdarzylo, zebym przy poljotach albo slavach zrzucal kalendarze bo wodzik spadl z beczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się zdarzyło... :)

I to przy dość prostym mechanizmie.

Ale oczywiscie należy spróbować najpierw od strony mechanizmu.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym walczyl od dolu, duzo mniej babrania. jeszcze sie nie zdarzylo, zebym przy poljotach albo slavach zrzucal kalendarze bo wodzik spadl z beczki.

 

 

Masz słuszność gdy chodzi o wodzik.  Nie znam fachowej nazwy tej powiedzmy blachy z malutkim wypustem co blokuje blokadę koronki ale ten wypust czy jak go zwał pin lubi odskoczyć do góry i wtedy nie ma zmiłuj się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i na to jest patent. raz, chyba przypadkiem mnie sie udalo, za chiny w slavie nie chciala mi zaskoczyc blokada na walek, wrazilem zakrzywiony drucik i wskoczyla na miejsce ;)

 

A zadarza sie czasem ze wodzik spadnie ze sprezynki i wtedy niestety trzeba tarcze zrzucac.

 

Generalnie nie lubie tych operacji, najczęściej przypadłość występuje jak już masz wszystko wyczyszczone, idealnie poskładane, wskazowki wyrównane, udziobiesz się przy tym, żeby tarczy nie uszkodzić i ostatni moment, wkladanie do koperty ... bum, kreci dziadyga wskazówkami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i na to jest patent. raz, chyba przypadkiem mnie sie udalo, za chiny w slavie nie chciala mi zaskoczyc blokada na walek, wrazilem zakrzywiony drucik i wskoczyla na miejsce ;)

 

A zadarza sie czasem ze wodzik spadnie ze sprezynki i wtedy niestety trzeba tarcze zrzucac.

 

Generalnie nie lubie tych operacji, najczęściej przypadłość występuje jak już masz wszystko wyczyszczone, idealnie poskładane, wskazowki wyrównane, udziobiesz się przy tym, żeby tarczy nie uszkodzić i ostatni moment, wkladanie do koperty ... bum, kreci dziadyga wskazówkami....

No mnie się jeszcze nie udało na drucik ;) zawsze zdejmuje tarcze, koło kalendarza w przypadku poljotow z kalendarzem. W przypadku zwykłych to tarcze niestety.Poza tym trening jest :) trochę robotę jest ale jeszcze większą satysfakcja z ozywionego zegarka. W przypadku sprężyny co kontruje wodzik no tu już nie ma zmiłuj sie:) a w przypadku kalendarzy to podwójne nie ma zmiłuj się. :)

 

wypassportowane z tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższe komentarze przybliżają mnie do wizyty u mojego zegarmistrza ;-) chyba wydam te 20pln bo szkoda mi to uszkodzić. Do ćwiczeń chyba mi go szkoda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższe komentarze przybliżają mnie do wizyty u mojego zegarmistrza ;-) chyba wydam te 20pln bo szkoda mi to uszkodzić. Do ćwiczeń chyba mi go szkoda ;)

No tak to się nie nauczysz. Kup na alle takiego poljota. Ja mam dwa poskladane takie do nauki :) i rozkladaj. Za 20 dychy możesz już kupić automata lub zwykłego bo to to samo jeśli chodzi o Twój problem. Zobaczysz jaka będzie satysfakcja:)

 

wypassportowane z tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arc76

Wystarczy zdjąć mostek naciągu wyjąć beczkę i włożyć wałek z koronką i ustawić w pozycji jak do kręcenia wskazówek, ponownie wyjąć wałek założyć beczkę na dźwignie która ją przesuwa i ponownie włożyć wałek i po sprawie.

Mam pytanie czy ta tarcz będzie pasować do amfibii na 17 kamykach http://aukro.ua/ciferblat-dlya-chasov-vostok-amfibiya-chasy-vostok-i6077540280.html

Edytowane przez arc76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, chcę wyjąć mechanizm z zegarka bo muszę tarcze wyczyścić i szkiełko od środka i nie wiem jak wyciągnąć ten ring czarny, boję się że połamię to, czy tam trzeba te śrubki dwie odkręcić co trzymają całość przy ringu czy może jeszcze inaczej wyciągnąć?

post-41866-0-19234700-1459342605_thumb.jpg

Edytowane przez AndrewMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałek wyciągnąłem od razu tylko z tymi śrubkami się zastanawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arc76

Wałek wyciągnąłem od razu tylko z tymi śrubkami się zastanawiałem.

Jak wyciągnąłeś wałek to werk powinien wyjść z koperty, pewnie plastik jest dobrze spasowany i trzyma, potem trzeba zdjąć wahnik i odkręcić te dwie śrubki i po ściągnięciu ringu plastikowego możesz odkręcić tarcz. W tych kopertach werk wychodzi od strony dekla Edytowane przez arc76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co moze byc powodem ze zegarek nakreca sie max ok 8-10 normalnych pokrecen koronka zamiast ok 17-20? pon9c po przegladzie ale z tego powodu jak mniemam nie pochodzi nawet 24 godzin p9 takiej nakretce. Poljot 17 kam.

 

Nill Satis Nisi Optimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.