Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję bardzo wszystkim za podpowiedzi. Gdybym spojrzał na YT wcześniej może nie narobiłbym kaszanki, no ale jak się nie robi, to ciężko się nauczyć. Żałuję tylko, że nie mam stosiku części zamiennych, ale weekend blisko, może uda się pozyskać jakieś trupki.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez BellaUrsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z kolegami, ze w wostokach 24xx oraz slawach to mordęga. Natomiast gdy sprezyna jest pokroju rakiety 26xx czy kraba lub poljota 17 k to jest ok. Generalnie robie to tak, ze zeszlifowanym najmniejszym śrubokrętem przytrzymuje sprężynę tam gdzie gdzie sie ja wsuwa a pensetą delikatnie sciagam do srodka z drugiej strony. Akurat tu jest rakieta 2627. Tez poginelo mi duzo sprezyn wiec zanim zaczalem na powaznie to zawsze mialem jeden lub dwa uszkodzone balanse z kamieniem i sprezyną.

 

c5450b101440d3277f8da66bc7cd0d6d.jpg

 

Wypassportowane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój patent wyćwiczony na mechanizmach komandirów: patyczek plastikowy zeszlifowany na grubość mniejszą niż średnica otworu w którym siedzi trójramienna sprężynka i nawiercony. Wkładam pęsetą dwa ramiona pod rant, trzecie zostaje w przerwie. Następnie patyczkiem przyciskam wszystkie 3 ramiona i obracam, aż wszystkie ramiona znajdą się pod rantem.

 

Bardzo dobry sposób. Próbowałem :) Jeśli jednak komuś nie chce się dorabiać patyczka, to może użyć np. wkrętaka do przytrzymania, ale to będzie mniej dokładne.

 

Zgadzam sie z kolegami, ze w wostokach 24xx oraz slawach to mordęga. Natomiast gdy sprezyna jest pokroju rakiety 26xx czy kraba lub poljota 17 k to jest ok. Generalnie robie to tak, ze zeszlifowanym najmniejszym śrubokrętem przytrzymuje sprężynę tam gdzie gdzie sie ja wsuwa a pensetą delikatnie sciagam do srodka z drugiej strony. Akurat tu jest rakieta 2627. Tez poginelo mi duzo sprezyn wiec zanim zaczalem na powaznie to zawsze mialem jeden lub dwa uszkodzone balanse z kamieniem i sprezyną.

 

Dodam tylko, że te końcówki ramion sprężynki najlepiej wstawia się na miejsce za pomocą zamkniętej płaskiej pęsety. Jeśli końcówki pęsety są zetknięte, to zawsze będzie między nimi jakaś minimalna szczelinka - i to ta szczelinka pozwala na uzyskanie kontroli nad końcówką sprężynki - możemy ją delikatnie przesuwać bez ryzyka wyskoczenia do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

No dobra dzieciaki.

W związku z dyskusją o szkiełkach w Amfibiach (była w kupię-sprzedam, ale się zmyła), zdradzę Wam tajemnicę lasu ;)

 

Najtańsza opcja wymiany szkiełka:

Do Uszatych, Beczek i większości Komandirów (tu zależy od koperty) pasują doskonale szkiełka od Wostoków jak na fotce poniżej.

Dodatkową zaletą jest pierścień rozpierający doszczelniający po montażu szkło do koperty.

Wada - szkło jest ciut cieńsze niż standardowe amfibijne, ale kto będzie nurkował na 200m ? ;)

 

Tak więc wystarczy znaleźć na znanych portalach czy gdziekolwiek indziej jak najtańszego dawcę z całym, oryginalnym szkiełkiem, zdemontować je i wsio.

Może się zdarzyć, że szkiełko do jednej koperty nie będzie pasowało, za to do innej przypasuje znakomicie. Trzeba przymierzać.

Przypominam, że pierścień rozpierający jest DEMONTOWALNY !!! można go przełożyć, więc można też kupić grubsze noworuskie szkło dedykowane do Amfibii i wymienić komplet.

 

Dziękuję za uwagę ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Dzisiaj postanowiłem podłubać w swoim 2628H od strony datownika. Te poljotowskie 2628 mają tyle tych włosowych sprężyn, że ledwo to złożyłem, chociaż dzień miesiąca udało mi się uruchomić ze zdjęć znalezionych w necie i zmiana działa zarówno przy kręceniu wskazówkami jak i pompką. Tutorial z YT o Rakiecie 2628H nie za bardzo mi pomógł, bo mechanizm ma zupełnie inne (dla mnie) rozwiązania. Już prawie witałem się z gąską, gdy w siną dal wystrzeliła mi sprężynka od przerzutnika dni tygodnia (?). Szukałem 2 godziny i jak kamień w wodę, chodzi mi o ten drucik od elementu jak na zdjęciu zapożyczonym z netu:

 

v8g8bl.jpg

 

Pytanie na szybko - pozostaje przeszczep z trupa czy można z czegoś taką sprężynę dorobić? Czy one są montowane na wcisk czy klejone do elementów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować ze struny gitarowej dorobić. Należy jednak pamiętać, że sprężynyka w datowniku jest bardzo wymagająca, więc będzie trudno.

Ileż ja się ich naszukałem na początku... Używaj gumy zegarmistrzowskiej przy zdejmowaniu i kup dobrą pensetę. Odkąd wywaliłem swoje pierwsze chińskie, nic już mi nie lata.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lordpinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie jest wymagająca? Tzn. bo ma długie ramię które musi sprężynować spory element przerzutnika i stawiać opór tarczy z dniami tygodnia?

 

Udało mi się dosztukować tą sprężynę z takiej drucianej szczotki. Dociąłem mniej więcej na wymiar, i próbowałem wprasować, wygładzić tak, żeby była na równi z powierzchnią przerzutnika. Jak tylko uzyskałem równy "poziom", przerzutnik ładnie zaczął sprężynować, a dzień tygodnia trafiać idealnie w punkt. Nie mam pojęcia ile ona wytrzyma - prowizorki są najtrwalsze i taką mam nadzieję.

 

Dziękuję mimo to za odpowiedzi - kolejna wiedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi dokładnie o to, co napisałeś, musi być wystarczająco mocna i idealna na długość (np. przy innych prostych dźwigniach to mniej istotne). Jak działa to brawo! Repetitio est mater studium! :-)

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lordpinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z polerką to wstyd się przyznać ale kiepsko :(

 

Wypassportowane z Tapatalka

 

Polecam - super zabawa. 3 rodzaje papieru ściernego, zwykł pasta do zębów (nie trzeba żadnych past zmyślonych) i dobra bawełna. 10-15 min i masz lustro jak w optyce teleskopu :-)

zrob jej dobe mysie w ludwiku a przedtem polerowanie szkielka.

 

W tej kopercie szkla sie pratycznie nie da wyjac nie niszczac, wiec operacja wymaga ostroznosci, zeby nie wypolerowac chromu przy okazji ;)

 

Ja "maskuję" taśmą, ale w wyjątkowo trudnych przypadkach. Z wyciąganiem szkiełek różnie bywa....

Edytowane przez lordpinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy powłoce chromowej, to jaką gradację papieru ściernego trzeba użyć, żeby chrom nie odszedł w zapomnienie?

 

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy powłoce chromowej, to jaką gradację papieru ściernego trzeba użyć, żeby chrom nie odszedł w zapomnienie?

 

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka

Żadnego. Chrom zmatowisz momentalnie. Papier wodny tylko do szkła, od grubszego po 2500 a potem jakiś środek polerski do całości poczynając od pasty do zębów, tempo lub ściereczek capecod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam - super zabawa. 3 rodzaje papieru ściernego, zwykł pasta do zębów (nie trzeba żadnych past zmyślonych) i dobra bawełna. 10-15 min i masz lustro jak w optyce teleskopu :-)

 

 

Ja "maskuję" taśmą, ale w wyjątkowo trudnych przypadkach. Z wyciąganiem szkiełek różnie bywa....

A jaki papier scierny? 100, 200? Pasta tempo moze byc?

 

Wypassportowane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempo jest ok, ale i tak finisz robi się samą bawełna. Papier 1200, 2000 i 2500. Pośredni możesz pominąć.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku ze zdjecia, zaczalbym wodna 400, nastepnie 800 albo 1000 zeby wyrownac, potem tempo i finish bawelna. wychodzi bezproblemowo, a czasu zajmuje max 10/15 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego bawełna?

Najlepiej poleruje i czysta ma włókna, które nie porysują powierzchni. Mikrofibra jest ok do past, ale sama z siebie już nie poleruje.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poleruje i czysta ma włókna, które nie porysują powierzchni. Mikrofibra jest ok do past, ale sama z siebie już nie poleruje.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Dziekuje :)

 

A teraz panowie poradzcie jakie wskazowki do fajnego poljota. Ma ktos oryginal? Zdjecie chociaz?

 

post-84779-1472322597,3992_thumb.jpeg

post-84779-1472322611,0628_thumb.jpeg

 

Wypassportowane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko zobaczyć kształt tych wskazówek i dopasować je do moich. Coś na moim zdjęciu widzisz podobnego?

Zwykłe, popularne wskazówki Poljota, srebrne przełamane wzdłuż osi jak tu:

http://www.netgrafik.ch/civil-watches52.htm

http://slavnyhans.pl/poljot-automat-ciemnozielony/

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.