Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

W którejś z książek o tematyce zegarmistrzowskiej była kiedyś opisana bardzo uproszczona metoda sprawdzania tarcia na ćwiertniku: po założeniu ćwiertnika należało założyć wskazówkę minutową i próbować ją obrócić (np. pęsetą) w dwóch przypadkach: naciskając na jej koniec i w połowie jej długości. Po nacisku na końcu wskazówka powinna dać się obrócić, ale w połowie długości powinna stawiać na tyle duży opór, żeby obrót był niemożliwy. Jeśli da się obrócić w obu przypadkach, to tarcie jest za małe, zaś jeśli nie da się obrócić w obu pozycjach, to tarcie jest za duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Farmację zostaw tam gdzie jest czyli na miejscu. Zegarkami moższe się odstresowywać niezależnie. Jak już halucynować to z czymś bezpiecznym  :) .

Z opisu wynika, że ćwiertnik jest zaciśnięty poprawnie. Nie Przedobrzaj!!! Wrogiem dobrego jest jeszcze lepsze. Zrobiłeś, zostaw i weź się za coś co wymaga interwencji. Jak z czasem nabierzesz doświadczenia to będziesz wiedział czy poprawiać czy nie. Teraz nie masz punktu odniesienia.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Dotyczy pierścienia rozpierającego w szkle Amfibii i Komandirskich.

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Jeszcze taka grafika obrazująca "technikę montażu" ;)

 

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak Elvis żyje!!!

Bardzo dziękuję Enkilowi i Myszatemu, mydełko w użyciu

 

 

A tak się prezentuje tarcza po około godzinnym czyszczeniu, zdjęcia było, w trakcie i efekt końcowy na 3 zdjęciach.

post-91454-0-01694400-1490620993_thumb.jpg

post-91454-0-47509000-1490621006.jpg

post-91454-0-56630600-1490621016_thumb.jpg

post-91454-0-88419700-1490621025_thumb.jpg

post-91454-0-84671500-1490621036_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super efekt! Czym czysciles? FA?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Super efekt. Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jutro pakuję mechanizm  i całą resztę do majstra na spa. Dodatkowo mam zajawkę, żeby majster dorobił dekielek przezroczysty.

Szkoda żeby ładny mechanizm chował się pod blachą. Może wpadnie jeszcze koperta w lepszym stanie.

post-91454-0-56167800-1490631553_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak Elvis żyje!!!

Bardzo dziękuję Enkilowi i Myszatemu, mydełko w użyciu

 

 

 

A tak się prezentuje tarcza po około godzinnym czyszczeniu, zdjęcia było, w trakcie i efekt końcowy na 3 zdjęciach.

Brawo - świetny efekt :-)

Edytowane przez Myszaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję tarcze do takiej oto SLAVY czy kto posiada ? f255d3e41d82ae111b67e3bc80cbb372.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Panowie potrzebuję tarcze do takiej oto SLAVY czy kto posiada ?

 

Jak już znajdziesz tę tarczę to zadbaj o uszczelki w koronce (tubus-koronka) i wymień szkło na takie, które będzie lepiej trzymało szczelność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pewnej rakiecie wałek nie dawał się przestawić w pozycję do nastawiania wskazówek, oto ci zobaczyłem po dodaniu się od góry do mechanizmu remotuaru....

post-68064-0-34051500-1490762307_thumb.jpg

Wodzik beczki, jego sprężyna, wszystko zalane "superglue", myślałem że spadnę z krzesła gdy to zobaczyłem. Co za filozof to zrobił i w jakim celu?? Kaplica normalnie. Na szczęście wszystko dało się zeskrabać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek chodził tak dobrze, że nie było potrzeby go przestawiać:)

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Panowie chciałbym zapytać o taką masę/substancję/pastę, która zwykle jest koloru zielonego i oglądając filmiki z napraw zegarków wydaje mi się, że używana jest do wyciągania paprochów. Czy ktoś mógłby mi coś bliżej o tym napisać a przede wszystkim podać tego nazwę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym zapytać o taką masę/substancję/pastę, która zwykle jest koloru zielonego i oglądając filmiki z napraw zegarków wydaje mi się, że używana jest do wyciągania paprochów. Czy ktoś mógłby mi coś bliżej o tym napisać a przede wszystkim podać tego nazwę?

 

 

Jeden obraz, a właściwie filmik, wart tysiąca słów:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wyciągania paprochów, usuwania sladów oleju, linii papilarnych zostawionych na płytach, doczyszczania małych zanieczyszczeń pomiędzy zębami, otwierania kamieni balansu. Słowem bardzo przydatna rzecz ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 3 dychy na timepolu

Edytowane przez wempiełqr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.