Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, pozostało jeszcze znaleźć balans albo nowy włos, może komuś zbywa trupek z dobrym balansem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba o pomoc. W zegarku odpadło szkiełko, byłem u zegarmistrza i powiedział, że wcześniej ktoś kleił to superglue i widać, że nieumiejętnie próbował zeszlifować to szkiełko. No i nie podjął się zadania. Moje pytanie - czym przykleić?

post-27812-0-33712400-1519029336_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba o pomoc. W zegarku odpadło szkiełko, byłem u zegarmistrza i powiedział, że wcześniej ktoś kleił to superglue i widać, że nieumiejętnie próbował zeszlifować to szkiełko. No i nie podjął się zadania. Moje pytanie - czym przykleić?

Jest klej na alle..o utwardzany ultrafioletem cały zestaw ok 20 zloty. Możliwość korekcji przed utwardzeniem itp. Ja już wklejalem na tym kleju jest OK. Ale może któryś z kolegów podpowie coś innego.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest oryginalne szkiełko i zależy ci na nim? Kup nowe wyczyść kopertę i wciśnij szkiełko.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest oryginalne szkiełko i zależy ci na nim? Kup nowe wyczyść kopertę i wciśnij szkiełko.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W sumie racja, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, myślałem że rozróżniam kopertę chrom od stalowej... Czy ta koperta  może być stalowa?

post-102926-0-65833500-1519040917_thumb.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jest dosyć stara, mi też wygląda raczej na chrom, ale nie widzę przetarć, może jest grubsza  warstwa chromu,

albo jest lepiej wykonana  od tych kopert, do których ją porównuje.

post-102926-0-38325500-1519044609_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już wszystko jasne. "ALL STEEL". Cała stalowa, koronka również, widać przetarcie przez całą grubość stalowej blaszki która była nakładana na rdzeń.

Edit. To koperta z takiego Poljota:

post-49869-0-26842000-1519045481_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc! To nieźle wczoraj mi się  trafiło - zastanawiałem się długo czy brać.

Ale to jest koperta również do Kirowskiego?

Tarcza w tej mojej kopercie to zamiennik czy takie wkładali w tamtych czasach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza w twojej to tzw. "warszawska" czyli zamiennik więc najprawdopodobniej ktoś przełożył tarczę. No i wskazówki każda z innej parafii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kojarzę tarcze warszawskie... Sprawdzę jakie  mode tarcz montowali w takie koperty, oprócz tej co pokazałeś mi na foto. Mam taką, na chodzie, może będzie  pasować, ale poszukam coś co istniało w oryginale.

post-102926-0-33759500-1519048629_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - macie sprawdzony sposób na odnowienie takiego dekla (z Rakiety). Dokładnie chodzi mi o odtworzenie/uzyskanie ładnej powierzchni szczotkowanej po tym jak ją całą przeszlifuję w celu usunięcia rysek.

 

post-98656-0-34349700-1519145220_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - macie sprawdzony sposób na odnowienie takiego dekla (z Rakiety). Dokładnie chodzi mi o odtworzenie/uzyskanie ładnej powierzchni szczotkowanej po tym jak ją całą przeszlifuję w celu usunięcia rysek.

 

 

 

Papier ścierny, kamie szlifierski to zapewne wiesz. Ta ściereczka to jest włóknina szlifierska, można ją kupić w sklepach z częściami/akcesoriami/lakierami samochodowymi. Mam taką, ale najbardziej miękka, bardziej nadaje się do polerki stali (spróbowałem na dekielku zegarkowym).

Edytowane przez werther

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę wyciągnąć mechanizm z tego Poljota, Zdemontowałem koronkę, odkręciłem dwie śrubki - zupełnie nie mam pojęcia co dalej zrobić aby wyjąć mechanizm.

Odpowiedź jest pewnie prosta...

post-102926-0-26273500-1519313147_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo pierścień dookoła mechanizmu przyrósł brudem, albo od przodu musisz ramkę zdjąć.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli żadna śrubka już mechanizmu nie trzyma. Ramkę od przodu czym zdjąć żeby nie uszkodzić koperty - scyzorykiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wyjąłem od tyłu. Zastanawia mnie tylko jak się to ramkę demontuje od przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz zdjecie od przodu i z boku.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem przy drugim Poljocie ramkę od przodu, bez uszkodzeń, cienkim nożykiem


Słabe światło.

post-102926-0-71148000-1519317197_thumb.jpg

post-102926-0-90500100-1519317265_thumb.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kopercie luneta jest na stałe. Mechanizm wyjmuje sie od tyłu


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w tej kopercie nie ściąga się lunety, albo raczej należałoby powiedzieć lunety nie ma ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.