Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

A skąd pomysł żeby dać go w zegarkach rosyjskich i radzieckich?

Ponieważ jest większa dostępność tanich części, trupków, dawców.

Nie liczę na to, że znajdę gdzieś przekładnię od tego werku. Chcę jakąś, która będzie pasowała do osi minutowej.

 

Wystukane na kolanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kontakt z forumowiczem Pmwas. Ma wprawę i znakomite pomysły w naprawach mechanizmów.

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to racja... Jest różnica czy robię komuś łaskę, czy laskę B)

 

Używam zamiennie takich:

 

attachicon.gifpodkładki.jpg

 

attachicon.gifpoduszeczka.jpg

 

attachicon.gifimak2.jpg

 

attachicon.gifimak1.jpg

 

Wszystkie dają radę i spełniają z powodzeniem swoją funkcję.

Najwygodniej mi chyba na tej poduszeczce skurkowanej, ale czasem muszę mocniej skręcić mechanizm i wtedy najczęściej sięgam po metalowy imaczek.

 

Testowałeś to Piotrze? Nie przeszkadza w operacjach?

Arku, jeszcze nie, mam tylko szkło z tej lampy. Dla mnie jest za duża, nie mam dużo miejsca na warsztat. Ja taką kiedyś dostałem od kolegi bo mu padła elektronika w niej. Zrobię inny uchwyt do łupy i będę dział, powiększa fajnie tak do 20 cm. Niestety łupy x4 nie zastąpi, ale można jej używać wtedy gdy lupą to za dużo. Ja lupę x4 przykleiłem do starych oprawek okularów bo nie potrafię trzymać okiem jest wygodnie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lupę x4 przykleiłem do starych oprawek okularów bo nie potrafię trzymać okiem jest wygodnie.

Mam dokładnie to samo :P

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawki są np w Timepolu:

https://www.timepol.pl/narzedzia_zegarmistrzowskie.php

 

Tańszą poduszkę możesz znaleźć np tu:

http://tommo.pl/dla-zegarmistrza/2624-przyrzad-do-zdejmowania-zakladania-wskazowek-zegarka.html 

 

Jeśli chcesz droższą np Bergeona to chyba też są w Timepolu. Tylko trzeba do nich dryndnąć, bo nie wszystko wystawiają w sklepie.

 

Imaczki również widziałem do nabycia w Timepolu. Są uniwersalne. Pasują do większościnfoi mechanizmów.

 

Jeśli nie lubisz lup ręcznych, czy naocznych to można jeszcze zastosować takie:

 

attachicon.gifquality_80.jpg

 

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - macie sprawdzony sposób na odnowienie takiego dekla (z Rakiety). Dokładnie chodzi mi o odtworzenie/uzyskanie ładnej powierzchni szczotkowanej po tym jak ją całą przeszlifuję w celu usunięcia rysek.

 

attachicon.gif20180220_165649.jpg

 

Na razie udało mi się uzyskać coś takiego, efekt jeszcze nie satysfakcjonujący - do szczotkowaniu użyłem papieru 120

 

post-98656-0-98621200-1519564640_thumb.jpg

 

Jaką używacie predkość obrotową przy polerowaniu dremelem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszło :) Polerowałeś dremelem czy ręcznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO do takiego dekla powinieneś użyć nie dremela tylko szlifierki taśmowej, wtedy powinno się uzyskać lepszy efekt, gdzie linie będą równoległe i jednakowej grubości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dremelem całość na wysoki połysk. Potem środek ręcznie na papierze (deklem po papierze), to jest trudne bo trzeba utrzymać kierunek i jest tylko jedno podejście. Do szlifierki tasmowej właśnie zamówiłem pasy i będę też próbował, ale obawiam się że na deklu akurat nieda rady bo niema go (dekla) jak dobrze chwycić żeby utrzymać na pasie przy wysokich obrotach.

Zrobiłem dzisiaj kilka dekli i najbardziej wkurzajace jest że jak bili numer to środek dekli jest zapadniety co komplikuje sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Na filmiku w 3 min, facet używa do szlifowania (albo bardzo wstępnego polerowania) takiej czarnej pasty - usuwa nią głębokie rysy i uszkodzenia.

Wiecie może gdzie to można kupić? Nie mogę znaleźć nic z past stałych o gradacji poniżej 300

 

https://www.youtube.com/watch?v=YMuWrI-sCj8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - macie sprawdzony sposób na odnowienie takiego dekla (z Rakiety). Dokładnie chodzi mi o odtworzenie/uzyskanie ładnej powierzchni szczotkowanej po tym jak ją całą przeszlifuję w celu usunięcia rysek.

 

Ja do różnych rzeczy, które mają być gładkie ale nie za bardzo błyszczące używam wałków z włókniną do satynowania z trzpieniem do wiertarki, coś takiego mniej więcej:

http://www.spaw.sklep.pl/sciernice-z-wlokniny-na-trzpieniu-40x20x6,sp,428,2509

 

Klik Klak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka granulacja najlepsza do stali nierdzewnej?

Edytowane przez Wojtas79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka granulacja najlepsza do stali nierdzewnej?

Ja bym proponował najdrobniejsza jaką można kupić, i dociskał delikatnie, obroty i posuw to już sam musisz dobrać.

 

Klik Klak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka granulacja najlepsza do stali nierdzewnej?

Zwróć uwagę na materiał taśmy. Musi być do stali nierdzewnej, jak użyjesz zwykłej to ta stal pordzewieje i cały efekt pójdzie w diabły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś orientuje się czym pokryta jest ta tarcza? 

Dlaczego czas ubarwił ją na kolor zielony?

post-102926-0-33184100-1519903507_thumb.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Tarcza , sama w sobie jest chyba miedziana. Źle przechowywany zegarek. Wilgoć i utlenianie się metalu. Pierwsze co przyszło mi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że miedziana, albo warstewka miedzi. Wilgoć podeszła od koronki.

Odnowić się jej nie da.

Wyrzucić nie mogę.

Lubię zielone tarcze. :D  Tego z drugiej strony chyba nie da się wyczyścić aby nie

uszkodzić powłoki.

Zdjęcia zrobione w trybie makro, dlatego widać wszystkie niedoskonałości,

w rzeczywistości wygląda odrobinę lepiej.

 

Tarcza w ładny sposób się zestarzała. Jest w kolorze perłowym i ładnie mieni się przy dobrym świetle lub słońcu.

Jest zniszczona, ale mam zamiar zmontować zegarek, tylko długa daleka droga przede mną...

 

Bardzo podoba mi się ta wersja Poljota. Szukałem takiej w wersji 17, ale natrafiałem na

same 16.

 

W tej wersji z taką kopertą to chyba wskazówki powinny być srebne? Takiej tarczy też chyba

nie ma w zestawie z kopertą pozłacaną?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukam w tym temacie i spróbuję z cytryną, ale mały kawałek, bo boję się, że coś zniszczę jeszcze bardziej.

 

Tarcze z różnych materiałów, mogą inaczej reagować.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tej wersji z taką kopertą to chyba wskazówki powinny być srebne? Takiej tarczy też chyba

nie ma w zestawie z kopertą pozłacaną?

Były złocone wskazówki :) Taka tarcza była też stosowana w złoconych kopertach.

DSCF0622-1.jpg

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej wersji nie widziałem. Podoba mi się  koperta w kolorze srebra  ze złoconymi wskazówkami.

Moim zdaniem jest idealna. Mniej podoba mi się koperta pozłacana,

 

Nie lubiłem tarcz bez podziałki sekundowej - ta tarcza pomimo, że prosta ma jednak wymiar ponadczasowy.

 

Ładny. Twój czy foto z netu?

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gratuluje, ładny stan.

 

Uszy ma proste? Ja mam dwie takie koperty, ale uszy są trochę krzywe. Teleskopy założyć się da, ale nie wiem czy będzie bezpiecznie dla zegarka. Trafiłem kilka razy na takie koperty, ale często te uszy, w tym modelu są krzywe.

Nie wiem, może da się je wyprostować, próbowałem, ale boję się, ze ucho się urwie. Może komuś się udało, może jest patent na to?

 

Tarcza w Twoim zegarku jest perłowa? Po zdjęciu trudno określić. Były chyba ze trzy odcienie, oprócz czarnej.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest taki sam jak ten, który Ty pokazałeś. Różni się jedynie nacięciami górnego indeksu. Tarcza jest srebrna. Na tym zdjęciu może będzie lepiej widać.:

DSCF0636-1.jpg

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba, fajnie, że pokazałeś tego Poljota w super stanie, wskazującym wyraźnie, że to komplet. Inaczej trwałbym w błędnym przekonaniu, że tarcze z długimi indeksami, były tylko w złoconej kopercie, w wersji z prostymi nóżkami. 

 

Na oko, ta zielona tarcza nie jest pokryta patyną, czy wżerami (może przy 3, w pobliżu koronki, coś tam jest wżarte przez lakier i tego nie da się usunąć). To raczej biologiczny osad, który da się ładnie usunąć, np. w specjalnym koktajlu. :) Jeśli to nie jest jakaś pamiątka - polecam Koledze, warto spróbować.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.