Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Poljot "Bocian" miał jedną charakterystyczną cechę, która na pewno odróżniała go od innych werków - chodzi o to małe kółko zębate między bębnem sprężyny a osią minutową. Jak dotąd nie spotkałem innego werku, w którym występowałoby to rozwiązanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljot "Bocian" miał jedną charakterystyczną cechę, która na pewno odróżniała go od innych werków - chodzi o to małe kółko zębate między bębnem sprężyny a osią minutową. Jak dotąd nie spotkałem innego werku, w którym występowałoby to rozwiązanie :)

Ja bym dodał jeszcze ten charakterystyczny szpic na mostku przekladni chodu

 

Wydeptane mi5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuję wskazówki do Poljot De luxe Automatic 2416 na 29 kamieniach. Czy ktoś wie, z jakich innych mechanizmów pasują wskazówki do tego kalibru? Jest jaskaś międzywymienialność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rodzaj mechanizmu ma problem ze wskazówkami a mianowicie jest inna średnica do nabicia wskazówek, a dokładnie jest ona o wiele większa on innych i to uniemożliwia nabicie od większości modeli. Jedynie to w grę wchodzi wostok 2809 on ma chybą taką samą średnicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rodzaj mechanizmu ma problem ze wskazówkami a mianowicie jest inna średnica do nabicia wskazówek, a dokładnie jest ona o wiele większa on innych i to uniemożliwia nabicie od większości modeli. Jedynie to w grę wchodzi wostok 2809 on ma chybą taką samą średnicę

Tak coś podejrzewałem..... Gdzieś to można sprawdzić w jakimś katalogu, z tym Wostokiem 2809? 

Są jakieś tabele z listą części i wymiarami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tabele pewnie jakieś są lecz ja osobiście akurat za wskazówkami nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to sprawdzić tutaj, w sekcji "Hands":

wostok 2809:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Wostok_2809

poljot 2416:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Poljot_2416

 

Wygląda na to, że wymiary są jednak inne. Na stronie jest jednak opcja "Search" więc można spróbować szczęścia z innymi mechanizmami. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zakupiłem zestaw koronek jak na zdjęciu poniżej. Dwa kolory w każdym opcją bez i z kominkiem.

 

post-98656-0-83920600-1525984841_thumb.jpg

post-98656-0-86639500-1525984875_thumb.jpg

 

Chciałem dziś elegancko dorobić nową koronkę do dużej rakiety i d*pa. Na zdjęciu poniżej dwie pierwsze od prawej to nowe koronki z zestawu. Dla tej bez kominka wałek jest za krótki i nie pasuje, to chciałem długość dopasować skracają kominek w tej koronce w wersji z kominkiem, ale się kurczę okazuje że kominek nie jest gwintowany na całej swojej długości/głębokości i się po skróceniu nieda nakręcić na wałek. Czy to normalne? Ten kominek nie jest po to żeby sobie nim długość dopasowywać? Koronka pierwsza od lewej to oryginalna a druga od lewej to ta spilowana na wymiar.

 

post-98656-0-75951400-1525985330_thumb.jpg

 

Możecie coś poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwintownik. Te koronki są raczej miękkie, powinna dać się łatwo nagwintować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich koronkach, należy regulować długość wałka; ale wtedy trzeba jeszcze mieć walki z długą częścią gwintowaną, którą można przycinać na dowolną długość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy nabytek Saturn.

Wszystko w oryginale.

Mechanizm pierwszy rodzaj.

Jest tylko mały problem w okienku nie przeskakuje data.

Nie bardzo uśmiecha mi się zdejmowanie tarczy.

Może ktoś podpowie.

Za niewielkie 60 złociszy chyba warty i bez tego.

 post-96743-0-92178100-1526042711_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tyle zachodu z tym. W tym kominku po spilowaniu niema nawet otworu, najpierw cza by nawiercic, potem nagwintowac, a tu dzieci płaczą, żona to już nie mówię.

Nie macie moze namiarów do kupienia na podobne komplety koronek bardziej pasujących pod radzieckie zegarki?

Edytowane przez Wojtas79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym saturnie to tylko trza zdjąć tarczę i zobaczyć co sie dzieje bo tak w ciemno to nie ma co zgadywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem czy w dobrym dziale piszę z prośbą o określenie wieku zegarka i jakiejś podpowiedzi co to w ogóle jest? Zupełnie się nie znam na "ruskach".

Z góry dziękuję :)

post-98957-0-71042300-1526150195_thumb.jpeg

post-98957-0-69135300-1526150220_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łucz, 23 kamienie

Nie wiem czy w dobrym dziale piszę z prośbą o określenie wieku zegarka i jakiejś podpowiedzi co to w ogóle jest? Zupełnie się nie znam na "ruskach".

Z góry dziękuję :)

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Łucz, 23 kamienie

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Dziękuję. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Zaletą tego Łucz-a/Poljota na 23. kamykach jest jego "złotość" i płaskość wadami zaś konstrukcyjna dziwność i umiarkowana trwałość mechanizmu. Tym nie mniej, skoro nie jest zniszczony i na chodzie to używaj. Z zaleceń co do użytkowania proponuję go za mocno nie dokręcać koronką do końca. Jak zaczyna rosnąć opór to go tak zostaw. Stracisz ze dwie godzinki rezerwy chodu ale zyskasz mniejsze naprężenie na wałku bębna ze sprężyną a to w tym miejscu zwykł łapać usterkę z powodu za cienkich płyt mechanizmu a tym samym gniazd łożysk wałka bębna nasiągowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zaletą tego Łucz-a/Poljota na 23. kamykach jest jego "złotość" i płaskość wadami zaś konstrukcyjna dziwność i umiarkowana trwałość mechanizmu. Tym nie mniej, skoro nie jest zniszczony i na chodzie to używaj. Z zaleceń co do użytkowania proponuję go za mocno nie dokręcać koronką do końca. Jak zaczyna rosnąć opór to go tak zostaw. Stracisz ze dwie godzinki rezerwy chodu ale zyskasz mniejsze naprężenie na wałku bębna ze sprężyną a to w tym miejscu zwykł łapać usterkę z powodu za cienkich płyt mechanizmu a tym samym gniazd łożysk wałka bębna nasiągowego.

Dzięki. Nie będę go nosił, za mały. Już się córa do niego uśmiecha, tylko jakiś malutki pasek muszę mu wykombinować. To mój pierwszy zegarek, biegałem w nim za gówniarza, później kupę lat przeleżał w różnych pudłach. Myślę, że będzie miała fajną pamiątkę.

Ruszył od razu po ruszeniu koronki. Nie wiem właśnie czy koronka jest oryginalna, bo pamiętam, że kiedyś mi się coś w nim urwało i dawałem go do zegarmistrza. Tylko już nie pamiętam co.

Dziękuję za wskazówki, będę się stosował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy. Poszukuję pomocy mam problem z zegarkiem Wostok ciężko mi powiedzieć skąd wzięła się taka koperta z mechanizmem 2416b. Wygląda to chyba jak składak koperta jak z Komandir. Tarcza Boctok i mechanizm 2416b. Problem w Koronce jest wyrobioną i po zmianie godziny i chęci jej zakręcenia nadal zmienia godzinę. Dopiero jak załapie połowę gwintu to odklikuje zmianę czasu i się zakręca. Najgorsze w tym to że nie wiem jaką koronkę i wałek kupić bo niby mechanizm 2416b a koperta komandira. Proszę o pomoc w wyborze koronki. Chyba że niedawno się zabardo poradzić i lepiej kupić kompletne case na Meranowie i odkręcić ten mezaljans. Z góry dziękuję za pomoc.

<a href=https://zapodaj.net/3742122fbf087.jpg.html>IMG_20180516_195423.jpg</a>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest tutaj jakiś fachura, który potrafił by wymienić gwint w kopercie komandira ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś taki problem w Amfibii, ale u mnie był złamany mostek ten który trzyma cały mechanizm przesuwania wałka.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest tutaj jakiś fachura, który potrafił by wymienić gwint w kopercie komandira ?

Jeśli chodzi o wymianę tubusa to ja robiłem to sam więc każdy to zrobi :) potrzeba tylko trochę siły.

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majster się nie chce podjąć, pewnie jeszcze tego nie robił i zepsuć nie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.