Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

???? zęby bolą od czytania. Pisz po polsku.

Mnie taki efekt wychodzi po jednym psiknięciu, płynem do mycia z lidla.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam klawiature azerty, i nie dam rady z polska czcionka . Wybacz 

Przetestuje tego lidlowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

???? zęby bolą od czytania. Pisz po polsku.

Mnie taki efekt wychodzi po jednym psiknięciu, płynem do mycia z lidla.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A jaki to płyn, dokładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zatoce pojawily sie mechanizmy 3133 z Chin link. Czy to sa autentyki? Moze juz ktos mial z tym do czynienia?

Albo zle rozumiem i chodzi tylko o czesc datownika.

Potrzeba mi pare czesci. Poljot Euro wykasuje mnie na ok 100 + wysylka w te i wefte, za wymiane blaszki  minutnika. Banalna sprawa. Czesci nie wysylaja. Przypuszczam ze zarabiaja  na robociznie. Mam jeszcze drugiego co ma problem z tulejkami osi minutnika badz sekundnika, bo juz nie pamietam. Biorac pod uwage ceny pojedynczych czesci na zatoce, taki zakup bylby oplacalny.

Oczywiscie pod warunkiem ze wszystko bedzie pasowalo.

 

Aha, czy jest mozliwe zwezenie tulejki sekundnika od 3133, wskazowka mimo ze idealnie zalozona preskakuje po zerowaniu.

Edytowane przez MamCzas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Wiem że gdzieś była o tym mowa tylko nie mogę znaleźć. Koledzy, czego używacie, jakiego środka, do myjek ultradźwiękowych? Chodzi oczywiście o mycie mechanizmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyn Brata Pita, to plyn do usuwania kamienia i brudu. Mam to ustrojstwo, ale jeszcze nie testowalem. Ustalilem ze wedlugl Brata  Pita usuwa brudy po 3 sekundach. Zalecam wiec jak najwieksza ostroznosc. 

 

A jak chcecie sie licytowac to powiem ze plyn do usuwania przypalen usuwa brudy i nie tylko  w 1sek.

Edytowane przez MamCzas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyn Brata Pita, to plyn do usuwania kamienia i brudu. Mam to ustrojstwo, ale jeszcze nie testowalem. Ustalilem ze wedlugl Brata  Pita usuwa brudy po 3 sekundach. Zalecam wiec jak najwieksza ostroznosc. 

 

A jak chcecie sie licytowac to powiem ze plyn do usuwania przypalen usuwa brudy i nie tylko  w 1sek.

 

Tak, to ten płyn w psikaczu. Maxx Power.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do myjki biorę to:

 

94ab02e6a55c99e126e6faaf341d3b7c.jpg

 

Do tarcz najcześciej sprawdza mi się to:

 

b281e028f262040e9732670803ac7e98.jpg

 

Oczywiście z dużą ostrożnością i częstym płukanie.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zatoce pojawily sie mechanizmy 3133 z Chin link. Czy to sa autentyki? Moze juz ktos mial z tym do czynienia?

Albo zle rozumiem i chodzi tylko o czesc datownika.

Potrzeba mi pare czesci. Poljot Euro wykasuje mnie na ok 100 + wysylka w te i wefte, za wymiane blaszki  minutnika. Banalna sprawa. Czesci nie wysylaja. Przypuszczam ze zarabiaja  na robociznie. Mam jeszcze drugiego co ma problem z tulejkami osi minutnika badz sekundnika, bo juz nie pamietam. Biorac pod uwage ceny pojedynczych czesci na zatoce, taki zakup bylby oplacalny.

Oczywiscie pod warunkiem ze wszystko bedzie pasowalo.

 

Aha, czy jest mozliwe zwezenie tulejki sekundnika od 3133, wskazowka mimo ze idealnie zalozona preskakuje po zerowaniu.

 

 

 

Na zapytanie czy to jest autentyczny rosyjski werk, dostalem odpowiedz od sprzedawcy z Chin  "Holle friend ,it is a replacement of mouvement"

Wnioskuje zatem ze chinczycy zaczeli produkcje Poljot caliber 3133.

Edytowane przez MamCzas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie namiar żeby je kupić bezpośrednio nie przez ebay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi ci o te werki 3133, to chyba nikt przy zdrowych zmyslach nie podalby dostepu do zrodelka.

Zreszta jakiekolwiek zrodelko trzeba chronic przed zanieczyszczeniem i zepsuciem.

Jak narazie zauwazylem dwa wycieki, Honkong i Chiny.

 

Dziwnym trafem, wszystkie chinskie 3133 na brytyjskiej zatoce zniknely. Cena byla chyba 75 funciakow i darmowa wysylka, zwyklym listem.

Edytowane przez MamCzas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, ten bezel nie będzie pasował z oryginalną sprężyną.

Obierz jakiś cienki kawałek drucika i włóż bez zaginania - będzie OK!

 

Ed. 

Ja obrałem taki drucik:

 

Ed2. 

Bot wyrzucił zacytowane zdjęcie ;)

No i dalej nie włożyłem. Nie pomógł cienki drucik, ani zeszlifowanie bezela żeby obniżyć rowek. Porownalem ten bezel z takim z komandira, rowek jest faktycznie ciut niżej w oryginalnym. Ale szlifowanie nie pomogło. Poza tym oryginalny bezel jest luźniej pasowany, ten nieorginalnym ma widać mniejszą średnicę wewnętrzną, ale cienki drucik nie pomaga, bezel wchodzi dopiero jak jest drucik cały schowany w rowku, ale wtedy spada i się nie trzyma. Nie wiem co zrobic, może wewnętrzne ranty są za ostre i blokują drucik, nie chce sie chować przy wyciskaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Pytanie do starszych kolegów zegarmistrzów i specjalistów od technologii precyzyjnych. Jak były wykonywane koła zębate w mechanizmach np. Pobiedy z lat 50-tych? Zostałem zapytany o to i w sumie nie wiem co odpowiedzieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Dzięki wielkie. Tak podejrzewałem tylko nie znałem procesu technologicznego.

Dzięki wielkie. Tak podejrzewałem tylko nie znałem procesu technologicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szelak na pewno ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba od Kamy, dziś oglądałem Kamę do której mnie by pasowały

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po złożeniu 2409 wostoka zostało mi takie coś. Pierwszy raz skladalem, to część z tego werka? czy mi się przy czyszczeniu części coś napatoczylo?

 

 

post-98656-0-22654900-1528667915_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po złożeniu 2409 wostoka zostało mi takie coś. Pierwszy raz skladalem, to część z tego werka? czy mi się przy czyszczeniu części coś napatoczylo?

 

 

to raczej nie od niego. może to od 2214

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być podkładka dociskająca uszczelnienie koronki. Czasem wypada. Ale nie mamy punktu odniesienia jakiej to jest wielkości ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.