Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mi się zdawało, ale kupiłem dwa dni temu Slavę (nie Cnabe) z datownikiem w cyrylicy, a teraz znalazłem zdjęcie takiego Poljota i już sam nie wiem, co o tym myśleć...

post-35535-0-91518000-1531137043_thumb.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, utwierdźcie mnie proszę (albo nie), czy np. w Slavach na rynek zachodni datownik był zawsze w języku angielskim? Czy miały miejsce przypadki, że tarcza nie była w cyrylicy, a datownik już tak?

Zdarzało się. W Slavie nieraz składali byle jak z byle czym nawet w katalogu jest fotka gdzie tarcza i kalendarz nie są zgodne.

Edit. zielona i niebieska np: https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipMLARWcS2fzW4zf5yTa2MnCbu_3g05iP5A-IAp3/AF1QipOejXzQpeE4AQwdkaP6IMy9AjCTvcRSImEZ6rA8

zielona: https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipMLARWcS2fzW4zf5yTa2MnCbu_3g05iP5A-IAp3/AF1QipMnoVfxOKWWTl1yb-7J4z18sw4CRnNRTqyobiHN

I pewnie wiele więcej :)

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to radzieccy "eksperci"... ;) Byle szybciej i wyrobić większą normę.

Dziękuję Ci Krzysztofie za rozwianie moich wątpliwości. W swojej Slavie chyba postaram się wymienić datownik na angielski. Zobaczę jak przyjdzie.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to radzieccy "eksperci"... ;) Byle szybciej i wyrobić większą normę.

Dziękuję Ci Krzysztofie za rozwianie moich wątpliwości. W swojej Slavie chyba postaram się wymienić datownik na angielski. Zobaczę jak przyjdzie.

Ja bym wymienił. Nawet jeśli wyszła tak z fabryki to dla mnie to nadal składak tyle że fabryczny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, masz rację. Potrzebuję zatem tarczy datownika lub dawcy z nazwą w cyrylicy na zamianę...

Kupiłem taką Slavę jak na zdjęciu, tyle, że w stanie do dopracowania ;)

Ta ze zdjęcia ma sekundnik zupełnie (za przeproszeniem) od czapy...

Albo to składak fabryczny, albo kogoś poniosło :D

post-35535-0-05800700-1531140805_thumb.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do posta #5974 melduje, że budzik uruchomiony. Winowajcą okazał się element zaznaczony na zdjęciu strzałką. Okazało się, że dostał jakiegoś specyficznego luzu, który powodował, że ćwiertnik nie "ciągnął" wskazówek co powodowało opóźnienie. Kiedy się przekręcało wskazówki ręcznie wszystko działało dobrze. Trochę cyny i problem rozwiązany. Dzięki serdeczne za uwagi i pomoc. Budzik rok 1983 wraca do życia.  

post-65639-0-12351800-1531151249_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, że pokazałeś, gdzie był problem. Niech budzi Cię jak najdłużej :)


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie kilka miesiecy temu udalo mi sie zakupic jak dla mnie bardzo ladny zegarek SLAVA. Zegarek przeszedl mala naprawe przeglad i oliwienie. Mam dwa pytania jezeli pozwolicie J

Pierwsze pytanie dotyczy szkielka a w zasadzie pleksiglasu z ktorego jest wykonane i strasznie mi sie rysuje :(  Czy istnieje mozliwosc na wymiane szkielka ?? Na szklane utwardzalne, mineralne czy tez szafirowe i gdzie takie cos mozna by ewenualnie zalatwic ????

Nastepne pytanie to raczej pomoc w ustaleniu wieku zegarka. Jedyna zecz ktora mam to numer seryjny 353886 i numer na kopercie Au5 ale to wiem ze chodzi o pozlacanie koperty.

Bardzo prosze o pomoc 

 

post-104288-0-11690900-1531338800_thumb.jpgpost-104288-0-11420800-1531338904_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie kilka miesiecy temu udalo mi sie zakupic jak dla mnie bardzo ladny zegarek SLAVA. Zegarek przeszedl mala naprawe przeglad i oliwienie. Mam dwa pytania jezeli pozwolicie J

Pierwsze pytanie dotyczy szkielka a w zasadzie pleksiglasu z ktorego jest wykonane i strasznie mi sie rysuje :( Czy istnieje mozliwosc na wymiane szkielka ?? Na szklane utwardzalne, mineralne czy tez szafirowe i gdzie takie cos mozna by ewenualnie zalatwic ????

Nastepne pytanie to raczej pomoc w ustaleniu wieku zegarka. Jedyna zecz ktora mam to numer seryjny 353886 i numer na kopercie Au5 ale to wiem ze chodzi o pozlacanie koperty.

Bardzo prosze o pomoc

 

attachicon.gif20180708_201938.jpgattachicon.gif20180711_200644.jpg

Ja dostałem taki na komunię w 1983r. Co do szkiełka moje ze starości dostało pajęczej sieci. Takie ma być oryginalne, dla mnie może z sentymentu.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - pochodzi z lat 80.

Co do szkiełka, to zaletą hesalitu jest, że łatwo się poleruje. Szafirowego raczej nie włożysz bo: a) powinno być wypukłe, gdyż płaskie może zahaczać o wskazówki; b ) koszt wypukłego szafirowego szkiełka i jego montażu może przewyższyć wartość samego zegarka.

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko oryginalne jest płaskie.

Zgadza się - pochodzi z lat 80.

Co do szkiełka, to zaletą hesalitu jest, że łatwo się poleruje. Szafirowego raczej nie włożysz bo: a) powinno być wypukłe, gdyż płaskie może zahaczać o wskazówki; B) koszt wypukłego szafirowego szkiełka i jego montażu może przewyższyć wartość samego zegarka.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest płaskie i to też nie całkiem po tym jak wyjdzie z koperty. O tak

jakoś ,——

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest płaskie i to też nie całkiem po tym jak wyjdzie z koperty. O tak

jakoś ,——

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie to tak wygląda.51b05f1cf7d9804d1edaef7e365b0ff3.jpg58851675207a44eb3e0e2b3bb39fd2c8.jpg20c386ea881cc68a71bbbccf62c4764f.jpg680be4ebf21339bce6ca02aafde21a16.jpg

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja z innej beczki. Robilem porzadek na kompie i zginely mi linki do strony z albumem Krisa, moze ktos udostepnic?

 

Dzieki


Pozdrawiam,

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja z innej beczki. Robilem porzadek na kompie i zginely mi linki do strony z albumem Krisa, moze ktos udostepnic?

 

Dzieki

Aj tam, przecież jest u Krisa w stopce :)

Ale proszę: https://get.google.com/albumarchive/107247623220063053982?source=pwa

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szkiełko jest oryginalne to wymiana nie ma sensu, przynajmniej patrząc na stan ze zdjęć, nie trafisz drugiego takiego, lepiej spolerować. Miałem podobną akcję z kwadratowym Wostokiem, sprzedałem na alle zegarek bo mi nie leżał za 20 zł, ale miał szkło w oryginale, potem trafił się Komandir do którego ono by pasowało, a tak mam nie licujące z kopertą, wystające. To se ne wrati. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę, by szkiełko w tej Slavie było płaskie... Jest spłaszczone.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, jest spłaszczone i wystające z lunety.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy myślicie, że jest jakieś ryzyko umycia pozłacanej koperty w myjce ultradźwiękowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy co do niej wlejesz :-)

Jak bardzo cienki złoto to może poobcierać na styku koperty z myjką przy dłuższych czasach. Ja tam wolę moczyć w ciepłej wodzie z płynem do naczyń a na końcu lekko doczyścić miękką szczoteczką do zębów dla małych dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 3 lat stosuje mleczko PERFECT POLISH firmy Cartec, jest to preparat do polerowania lakieru samochodowego, sprawdza się do kopert i szkiełek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełka innego myślę, że nie założysz bo to co masz jest specyficzne. W przekroju wygląda jak odwrócone U z wystającymi uszami, które wchodzą w wyżłobienie na kopercie i dlatego jest takie podniesione. Wcześniej ktoś pisał, że płaskie będzie zawadzać o sekundnik więc pozostań przy tym co masz albo szukaj zamiennika myślę, że można je znaleźć. Tak ogólnie to fajny sikor - jak z punktualnością?. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełka innego myślę, że nie założysz bo to co masz jest specyficzne. W przekroju wygląda jak odwrócone U z wystającymi uszami, które wchodzą w wyżłobienie na kopercie i dlatego jest takie podniesione. Wcześniej ktoś pisał, że płaskie będzie zawadzać o sekundnik więc pozostań przy tym co masz albo szukaj zamiennika myślę, że można je znaleźć. Tak ogólnie to fajny sikor - jak z punktualnością?. 

Mnie się też bardzo podoba a co do punktualności :) nie jestem fachowcem żeby to zmierzyć ale jak to się mówi na oko jest punktualny nie ustawiał czasu od miesiąca i wszystko jest tak jak być powinno. Pani zegarmistrz muszę dodać że ma 82 lata i jeszcze prowadzi mały zakład :) rozebrała go i naoliwiła oraz powiedziała mi że ewentualnie może się minimalnie spieszyć bo ona tak go ustawiła :) powiedziała że nie lubi jak zegarek się opóźnia.

Edytowane przez kchrapek
ort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.