Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładność może być taka jak tobie odpowiada w końcu przy użyciu tego zegarka nie koordynujesz lądowań samolotów.

Edytowane przez kchrapek
Bez przytyków proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za serwis pięknego de luxa na 2415. Zegarek jest w idealnym stanie, wszystko chodzi z wyjątkiem automatu. Przy obrotach wahnika w dowolnym kierunku wydaje dźwięk jak grzechotka. Porównywalny do dźwięku obrotu koronki w przeciwnym kierunku niż nakręcanie np w Rakiecie (czyli dosyć głośno). Dźwięk wydaje przedstawiona na zdjęciu zapadka na zębach koła. Wiecie co może być przyczyną?

post-98656-0-96136700-1531861154_thumb.jpg

post-98656-0-27136900-1531861588_thumb.jpg

Edytowane przez Wojtas79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest normalna rzecz w tym mechanizmie tak musi grzechotać

Edytowane przez wempiełqr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest normalna rzecz w tym mechanizmie tak musi grzechotać

 

I nic się nie da zrobić? :unsure: Bo to eliminuje komfort noszenia zegarka? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nic się nie da zrobić? :unsure: Bo to eliminuje komfort noszenia zegarka? :D

Odpiąć wachnik ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię jak słyszę automat, a jak nakręca w obie strony to już w ogóle jestem w siódmym niebie ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpiąć wachnik ☺

 

Ale tak poważnie, co wpływa, że tak się dzieje i nie da się tego poprawić? Coś się ściera? Od czego to zależy? Od okresu użytkowania czy od przechowywania w złych warunkach? Rozumiem, że są takie egzemplarze, że to działa idealnie. Mam innego Poljota w automacie i jest taka sama sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nakręca to muszę sprawdzić, ale to grzechotanie zdecydowanie dyskwalifikuje noszenie tego zegarka, jest na tyle głośne, że wzbudzaloby zainteresowanie ludzi dookoła.

Musi być jakaś konkretna przyczyną, a wywalenie wahnika to dosyć radykalne rozwiązanie :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mechanizm ma taką budowe że SPRAWNY automat tak grzechocze ta zapadka przeskakuje po tym kole i zatrzymuje je aby sie nie cofało. Automat grzechocze tak w każdym poljocie 2415

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Żona grzechocze, teściowa grzechocze, dzieci grzechoczą, kot i pies a jakże grzechoczą to się Kolega zirytował grzechotaniem zegarka. Takie czasy :) . Mechanizm na nic innego nie pozwala zważywszy na sposób blokowania zapadki.

W sumie to dobrze, że grzechocze. Spotkałem kilka mechanizmów, które nie grzechoczą i w tym ich problem.

Bez zapadki w sumie nie da się zrobić automatycznego mechanizmu. To jedynie kwestia rozwiązania tego podzespołu. Może być tarczowa i jest ciszej albo dźwigniowa i jest głośniej. Jak masz mechanizm z niezajechanym łożyskiem wahnika to bądź kontent. To nie jest od tak typowa sprawa w tych mechanizmach. Łożysko kulkowe albo rubinowe wahnika to luksus, którego tutaj nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym Poljocie wahnik mi prawie idealnie działa.

 

Nie miałem nigdy  zaufania do Poliotów De Luxe, teraz wiem dlaczego. ^_^:D

post-102926-0-66918900-1531941139_thumb.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, jak się pisze wach(h)nik?

 

Rzeczywiście! Zdziwiłem się ale masz rację. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ja zawsze pisałem przez ch ☺ . Ale ja tam z biologii nigdy nie byłem dobry ☺☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób na Forum tak pisze, ale nie chciałem ich poprawiać, żeby nie było, że się czepiam ;)

Dobrze, że w końcu sprawa ta się wyjaśniła.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż ani ch ani h nie zmienia faktu, że mój 2415 grzechocze jak zabawka z odpustu. A tak mi się ten mechanizm spodobał jak otworzyłem dekiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż ani ch ani h nie zmienia faktu, że mój 2415 grzechocze jak zabawka z odpustu. A tak mi się ten mechanizm spodobał jak otworzyłem dekiel.

Przecież to jest talie cichuteńkie terkotanie tylko... Ja to bardzo lubię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może muszę się przekonać, będzie od razu słychać że zegarek mechaniczny☺. A może jakby nieco zmniejszyć docisk sprężyny dociskajacej zapadkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż ani ch ani h nie zmienia faktu, że mój 2415 grzechocze jak zabawka z odpustu. A tak mi się ten mechanizm spodobał jak otworzyłem dekiel.

 

Ja to teraz trzy razy się zastanowię zanim kupie ten model :D

To 55 g też pewnie tak ma.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja

 

 

Ja to teraz trzy razy się zastanowię zanim kupie ten model :D

To 55 g też pewnie tak ma.

Nie. 55G już nie terkocze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. 55G już nie terkocze :D

 

Bo przeca to całkiem inny mechanizm: 2415 -> 2616 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dla mnie szkoda że w 55g jest ten napęd taki niewyczuwalny i niesłyszalny nie to co w Wostokowym 2614b.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie może pomysł czym zdjąć czarny lakier ze wskazówek? Rozpuszczalnik? benzyna? czy coś innego? Potrzebuję srebrnych wskazówek a te co mam są polakierowane fabrycznie na czarno. Wiem że pod spodem są srebrne bo z jednej zdrapałem lakier żeby to sprawdzić.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.